Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

17 hours ago, Laki21 said:

Ja ovu pizdu ne mogu da vidim očima još od prošlog mandata, gde je bio identičan kako po hrabrosti tako i po znanju. Bukvalno mi se stomak okrenuo kada su ga doveli.

 

Ako se ne varam i tada je znao da svali krivicu na pojedine igrače. Ako se dobro sječam, onomad je nešto kritikovao O'Bannona, koji je bio ekstra igrač

Link to comment
Share on other sites

@madafaka73

Kako si ti vidio sinocnju utakmicu? Mozda si i dao osvrt, a nisam vidio.

 

Razmisljajuci o utakmici sinoc nisam mogao da odgovorim na najjednostavnije pitanje - ko je bio najbolji u nasem timu. Ni za koga se ne moze reci da je raspolozen i igrao na nivou. A u jednom trenutnku smo mogli okrenuti utakmicu na nasu stranu. Ok, nije puno raspolozenih bilo ni kod protivnika, ali je bar Dzejms bio vruc, uz zaista diskutabilan sudijski kriterijum.

 

Jasno je da smo izgubili jer je kontrola skoka bila ocajna. Znaci, pregrmili smo i raspolozenje Dzejmsa, gomilu bacanja, ali se ne moze govoriti o zadovoljavajucem nivou kada u zadnjoj cetvrtini protivnik ima prilika za napad dok ne da kos. Ne jednom, nego u serijama. Konacno 50+ primljenih poena u drugom poluvremenu sve o tome govori.

Eh sad, sta je uzrok tako losem defanzivnom skoku. CSKA je ili preko Dzejma probijao prvu liniju ili je trazio mis mec da pomjeri odbranu. Nakon toga je dijelio loptu po liniji za tri poena. Mi smo prvi, drugi pas dobro prokrivali, ali vec treci je sve padalo. Na stranu sto je ostajao suter sam, vec se ni nakon suta nismo vracali na svoje igrace, jednostavno polagali smo oruzje. Pitanje za ljude koji se ozbiljnije bave tehnikom treninga, da li je ova boljka posljedica nedovoljne utreniranosti tog aspekta odbrane ili se moze pronaci elemenata individualne neodgovornosti u zalaganju.

Jos jedno zapazanje. Saglasan sam sa @Chaos Is Me idejom da se na kraju sezone Lazic zamijeni Dangom, ali me ipak fascinira kako se zanemaruje koliko on dobro igra odbranu. Pogotovo je to vidljivo uzivo i u odbosu na nase druge bekove (naravno Djenka excl). Dzejms vruc, preuzima ga Branko, prati ga kroz sve blokove i stize da zadrzi poziciju ispred na kapi. Zatim se igra pik sa Hajnsom, Odzo ruku na srce odlicno preuzima, a Laza stize da izbaci pas za Hajnsa u aut. To je bar jedno 12-13 sekundi izvrsne odbrane, koja da je pala znacila bi siguran poen. Najjace nakon svega toga je komentar iz mase "ma vadi tog Lazica".

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@laki pepe

Kapiten Zvezde bi morao pored igrackih kvaliteta koji su kod doticnog jako upitni(neki bi rekli nisu uopste) da ispunjava i neke minimume ljudskog ponasanja.

Konkretno za doticnog jedva cekam da mu vidim ledja zbog:

-generalnog batlerisanja sa Covicima,

-pretnje da nece igrati??,

-BGH2O 

-pretnje fizickim obracunom

-ogromne nesrazmere kvaliteta igre/Ugovora.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tanki smo sa svakom generacijom, nama je Guduric ubedljivo najveci projekat u proteklih 20 godina

 

Da ne spominjem sve velike talente koje smo upropastili ili nisu bas bili toliki talenti tipa Rebic, Tejic, Ristic, Cvetkovic, Mitrovic, Aranitovic, Stojanovic... 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ako se ne varam i tada je znao da svali krivicu na pojedine igrače. Ako se dobro sječam, onomad je nešto kritikovao O'Bannona, koji je bio ekstra igrač

Daleko, daleko je obenon od ekstra igraca. Njegova karijera to nedvosmisleno potvrdjuje. 

 

A nasi juniori su prosle nedelje osvojili kup u Nisu, nije bas sve tako crno. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Markoss said:

 

Slepcina obicna. Totalno nebitan lik, bez redakcije, bez ikakvog novinarskog znanja, bez icega. Dolazi da podjebava jer je dokon. 

Lupas gluposti!  Rajko Delibašić je novinar od 1981 godine, prvo je radio za Politiku a kasnije za Sport.  Trenutno dopisnik neke srpske televizije iz Amerike. Inače je bio rukometaš nekih 15 godina j trener u rrukometu neko vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djura.net said:

Mozda je pre 40 godina i bio novinar, danas kad god ga cujem ne mogu da se nacudim glupostima koje lupeta. Valjda covek sa godinama izgubi svu takticnost i osecaj sramote, sta li? Nije mu dovoljno sto svi okrecu glavu od njega i kolutaju ocima cim progovori? 

Nije klik novinar vec stara škola

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...