Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Šakota može da ostvari jednak učinak na ovu ekipu u ostatku sezone kao jato subotara na glavnoj autobuskoj za mesec dana presretanja sirotinje raje.

Stoji da je pao sMarsa na već raštelovan preskup roster bez jasnih zadataka i uigranih akcija, gde su projektovani nosioci ili poodavno izašli iz mode i šuta ili im nije do nekog žešćeg cimanja...

ali pitati Čokija zar je nakon svega što je skenjao očekivao da nas sada vadi podgrejani penzioner koji nema potrebnu energiju,

nije autoritet jer ga nije doneo sa sobom a nije kalibar koji ga može znanjem i iskustvom zaraditi.

 

tu smo gde smo...bar nas niko nie nabio stoka razlike, kao neke.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Laki21 said:

Ako sam dobro razumeo, kaže da u sledećem kolu Baskoniji treba pobeda, jer imaju 9/15? Naravno, nama ne treba :23:

 

I onda kako ocekivati publiku u Areni, kako ocekivati neko navijanje?

 

Imali smo 9-9, publika dosla, bila dobra atmosfera, ocekivali mnogo, a dobili:

 

1. Oni imaju Sikmu, a koga mi imamo? :classic_blink:

2. Kako to da Alba ima dan pauze vise? Imaju dva gostovanja? Pa sta, to je lagan put avionom. :ajme:

3. Nismo imali Jagodic - Kuridzu, on je mnogo vazan igrac za nas. :classic_unsure:

4. A sta i vi hocete, nama je ionako bitniji mec protiv Krke kuci, ovo sta se uradi uradi se. :frusty:

 

Imamo 6 pobeda iz 14 meceva kod kuce, gori od nas su samo Zenit, Zalgiris i Alba. Cak i u sezoni 2017/18 imali smo 8-7 kod kuce, a da ne pricam o 10-5 u sezoni 2016/17 ili 9-4 u sezoni 2015/16.

 

Na konferenciji se zali da se povredio Dobric, koji je vazan igrac. Gde on misli da nadje minute za Dobrica? Imamo 5 Amerikanaca, Stratosa, Davidovca i kapitena na pozicijama 1-3, Dobric mu ionako ne igra i dolaskom Lucasa je ispao van 12 i definitivno.

 

Podseticu da smo u sezoni kada nas je povreda Jovica (jednog od trojice najbitnijih igraca u timu) imali samo 3 stranca i po dvojicu igraca na pozicijama 1,2,3 i 4, dok smo na 4-5 igrali sa Bjelicom, Simonovicem, Mitrovicem, Kuzmicem i tek je posle dosao Thompson.

 

Alimpijevic tek nije imao jak tim, dvojica igraca na pozicijama 1 i 2, Radicevic/Ennis i Davidovac. To bi bilo kao kada bi mi sad na 1 i 2 imali samo Browna, Barona, Davidovca i ovog Lucasa. Sta je tek Alimpijevic imao na 4 i 5, to nikako nije bilo za evroligu.

 

Ne moze nikako da bude cilj da se u sezoni dignu ruke od TOP 8 i da je dovoljno da osvojimo ABA ligu jer imamo veci budzet i kvalitetniji tim od protivnika. Domaci trofeji se podrazumevaju, sad je vec neuspeh jer nismo osvojili ni taj superkup ni kup, neosvajanje ABA bi bila katastrofa, a osvajanje tek nesto sto je ocekivano i nikakav veliki uspeh.

 

Zestoko je klub podbacio ove sezone na svim poljima. Covic koji je uronio u svet fantazija u kojima je Filip legitimni deo pohoda na TOP 8 evrolige, Tomic koji igracima porucuje da rade sta im je volja i da odjebu, mesec i po dana flegmaticnog pomocnika na klupi, Sakota koji sa facom Johntra Volte posmatra kako ide utakmica sa utakmicom, pa dovodjenje jos cetvorice igraca i otpustanje cetvorice, rutinsko ispadanje iz trke za TOP 8 sredinom januara i slag na tortu - blamiranje u ABA ligi pa se Sakota jos hvali kako je on mudro zakljucio da su nam Mornar u Baru i Cedevita jako vazni mecevi, umesto da cuti i da se trudi da svi zaboravimo u kakvu smo situaciju dosli.

 

Sledece sezone lepo vratiti Radonju, ostaviti mu igrace u koje ima poverenje i napraviti tim za napad bilo na EC (kao sto je uradio Partizan ove sezone) ili na TOP 8 evrolige. Ovo kako se radi ne vodi nicemu, ovo su bacene pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Dugo traje ova tema oko dovođenja plejmejkera. Kada smo došli u cajtnot za dovođenje igrača, koji bi bio bekap Lorenzu, nije bilo igrača na tržištu. To je najtraženija pozicija. Ostali su na tržištu samo on i možda još jedan igrač koji je više dvojka nego jedinica, što već imamo u timu. Ne kažem da je dobro spreman, ali za neke minute kada bi nam bio potreban u završnici sezone može da bude koristan. Videli ste, ako nemaš pravog kreatora, onda trpe svi. Od Stratosa, do centara.

 

Smeha nikad dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mile1 said:

jeste

 

Kad nam je takav najbolji igrac, nije ni cudo sto se raspadamo

 

8 hours ago, BojanaCZV said:

Ne znam,meni je postalo bas tesko da nas gledam u EL.

Tako izgledamo nemocno, bez ikakvog plana ili napretka u igri.

 

Cini mi se sa procitah da nam je ovo 7 poraz u poslednjih 8 utakmica u EL.

 

Sto je najgore, jos uvek smo na pobedu od top8

Link to comment
Share on other sites

Kako ga nije sramota, doveo je 4 igrača na 16 postojećih i žali se na selekciju. Pa šta očekuje, i gde bi to dobio više (osim u Partizanu (: )? Jeste baš nema nijednog na tržištu za njegove istančane kriterijume.
Jurimo sedam, osam razlike igramo ceo napad, i na ulaz, apatično i letargično.
Izjave može da daje kakve god ali izgleda da on njima isto priča i u svlačionici. Onaj bezveznjak Tomić, možda nema pojma ali mu tim izađe iz svlačionice kao besni i gladni kerovi. Onda druže zaradiš i podršku, dobiješ i publiku i domaći teren. Ovaj može samo na parastos da ih motiviše.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, krzna said:

Bez obzira na sve, ne mogu da se otmem utisku da su navijaci izdali ovaj tim. Tu pre svega mislim na broj koji dolazi u Arenu, ali i u Pionir na ABA utakmice. I samo navijanje u Areni je jadno.

 

Attendance: 13457 (Tentative)

na momente bilo super navijanje sinoć, makar tako izgleda iz fotelje 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

Attendance: 13457 (Tentative)

na momente bilo super navijanje sinoć, makar tako izgleda iz fotelje 

To "na momente" i jeste problem. Ovaj tim (kao i timovi iz proslih sezona) zivi delimicno od ekstaze i ludila na tribinama (ili barem glasnog navijanja) u utakmicama kao sinoc ili protiv nominalno jacih protivnika (Real, Barca itd.). Steta samo sto navijaci cekaju da ih tim pokrene, a treba da je obrnuto. Nekad se desi da jedni druge ne docekaju... 🙂 Legitimno je pitanje, ko koga treba da pokrene. Ja mislim da je to posao publike, mada bi i tim mogao malo da se potrudi... 🙂

 

Moze da ih dodje u Arenu koliko hoce, ali ako ti cujes skripu parketa za vreme jedne EL utakmice, onda je vreme da se zapitamo, da li imamo kosarkasku publiku tj. koliko je ona brojcano jaka. Tu vidim komsije jos uvek u prednosti.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, krzna said:

Bez obzira na sve, ne mogu da se otmem utisku da su navijaci izdali ovaj tim. Tu pre svega mislim na broj koji dolazi u Arenu, ali i u Pionir na ABA utakmice. I samo navijanje u Areni je jadno.

Podrska klubu je odlicna u odnosu na to kako se taj klub ponasao cele sezone, pa i prema tim istim navijacima. Trebace jos puno vode Dunavom da se spere ona ljaga sa Juniorom i svim oko njega i kupite sebi klub pricom. Uz to navijaci ne zele da gledaju nedostatak trenera i domacih talenata i ovako letargicnu i rastimovanu ekipu, koja se jos nije ni izdefinisala a sad ce mart.

Navijaci su skroz u redu, i vise od toga.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, krzna said:

Bez obzira na sve, ne mogu da se otmem utisku da su navijaci izdali ovaj tim. Tu pre svega mislim na broj koji dolazi u Arenu, ali i u Pionir na ABA utakmice. I samo navijanje u Areni je jadno.

To što mi igramo u drugoj najvećoj hali u EL, pa izgleda prazno, ne znači da nema navijača. Mi imao prosek od 12057, bio bi i veći da nisu igrali dve utakmice u Pioniru, sa tom posetom smo treći u EL, ispred su Efes i Žalgiris. Tako da za mantra da nema navijača, ne pije vodu. 

 

Najjača je Šakotina izjava za Lukasa "Nama je rekao da je igrao", na pitanje novinara o tome da Lukas 10 meseci nije igrao :lol_2: Ovaj im rekao da je igrao, ali nije napomenuo da je to termin sa ortacima :lol_2:

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Meni cifra od preko 13k nije mala. Citajuci sinoc neke komentare stekao sam utisak da nije bilo vise od 7,8 hiljada ljudi.
To je jedno.
Drugo,kako ocekivati vecu posetu i bolju atmosferu kada g-din Sakota vec dva puna meseca neprekidno gusla o tome kako Evroliga nije vise bitna,kako su se prioriteti promenili,kako dolazi ono sto je bitnije itd?

Meni su ubili entuzijazam za gledanje i preko telke.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, krzna said:

Bez obzira na sve, ne mogu da se otmem utisku da su navijaci izdali ovaj tim. Tu pre svega mislim na broj koji dolazi u Arenu, ali i u Pionir na ABA utakmice. I samo navijanje u Areni je jadno.

 

Koji tim? Imali smo ih nekoliko ove sezone. 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cavani said:

Podrska klubu je odlicna u odnosu na to kako se taj klub ponasao cele sezone, pa i prema tim istim navijacima. Trebace jos puno vode Dunavom da se spere ona ljaga sa Juniorom i svim oko njega i kupite sebi klub pricom. Uz to navijaci ne zele da gledaju nedostatak trenera i domacih talenata i ovako letargicnu i rastimovanu ekipu, koja se jos nije ni izdefinisala a sad ce mart.

Navijaci su skroz u redu, i vise od toga.

 

Plus zilijun.

 

Nebojša rani navijače govnima čitave sezone a onda dođe isčuđavanje što nema fanatičnosti kod navijača.

 

Ili ga savršeno bole nježnik kakva je podrška ili nije sposoban sa shvati kauzalne odnose.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki21 said:

 

Plus zilijun.

 

Nebojša rani navijače govnima čitave sezone a onda dođe isčuđavanje što nema fanatičnosti kod navijača.

 

Ili ga savršeno bole nježnik kakva je podrška ili nije sposoban sa shvati kauzalne odnose.

Pa mislim o cemu mi pricamo uopste. Samo ove sezone je mama Vesna postrojavala po hali, kapiten pretio da nece igrati ako se zvizdi, Stimac se isto proseravao, Nebojsa slikao navijace po hali i otvoreno pretio, trener se oprasta od ambicija na pola EL i pravi ljude kretenima pricom o najboljem pleju ekipe. Verovatno sam i zaboravio jos stvari. O selekciji bolje da i ne pocinjem.

Problem je sto ljudi ne vole da ih jebu, uglavnom. Mada navijanje za Zvezdu samo po sebi nosi dozu mazohizma.

Edited by Cavani
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svaku utakmicu na tribinama, bio i sinoc, pa nemam zelju ni da navijam, ni da se nerviram.Dosao sam do stadijuma, kada mi je gledanje nasih utakmica toliko zamorno da mi je svejedno.Junior, senior, bezlicnost ekipe, sablonski metuzalem sa reakcijama pregazenog kera pored klupe, kapiten telohranitelj, i ostali blistavi momenti su mi ubili svaki momentum i zelju da se identifikujem sa ovom ekipom.Ej, posle onog fijaska u kupu dodje da ih gleda preko 12.000 ljudi, i sad navijaci ne valjaju.

Publika je zlatna, s obzirom koga gleda i podrzava

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...