Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

On 10/24/2019 at 2:01 PM, McLeod said:

Precenjujete znacaj ovog foruma

 

On 10/24/2019 at 3:31 PM, McLeod said:

 

Na moju veliku zalost, kazem zalost, jer da znate ono sto ja znam pojedinima bi sve ladje potonule, i za razliku od vas 95% na ovom forumu ukljucujuci tu i tebe, marketing strategiju i medijsku sliku Srbije poznajem iznutra, 

 

On 10/24/2019 at 3:38 PM, McLeod said:

ali je nasa (vasa) "masa" na ovom mestu toliko bitna da tangira Covica ili Vucica ili koga god onoliko koliko mene tangira prasina na lusteru. 

 

Aj sad nam objasni ovu novovidjenu medijsku sliku prasine na lusteru, o ti sveznaju covece sto na tvoju zalost sve znas, kazem na tvoju. 

  • Like 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

 

Aj sad nam objasni ovu novovidjenu medijsku sliku prasine na lusteru, o ti sveznaju covece sto na tvoju zalost sve znas, kazem na tvoju. 

 

Vec sam ti objasnio. Nebojsa Covic je stari udbas, lik opijen svojom velicinom koji hoce da vlada cvrstom rukom. Potcenio sam to dokle je spreman da ide.

 

Ostalo sto sam napisao stoji. Najveci dokaz za to ti je izvestaj sa prosle utakmice i ponasanje random ljudi koje je ovde preneto.

 

A ti bi mogao da prestanes da me stalkujes jer si jako dosadan.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

''I ovoga koga sam potpuno evidentirao, i znam sve o njemu, i znam i koje i sta je i gde je i kuda se krece i sta radi, zvanog Laki.''

 

Moze on da izadje iz DBa, ali ne i DB iz njega. Uštva jedna smrdljiva udbaška. 

 

Potpuno je sišao sa uma, izmislja zavere, organizovane akcije, baš je paranoja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borko said:

Rece ovaj mafijas bez trunke srama za Lakija: " potpuno sam ga evidentirao, i ko je i sta je i gde se krece i sta radi, zove se Laki"

Zna on kurac ko je Laki. To mu je nadimak na forumu, mozda i u zivotu ali je malo verovatno da se zove tako.

Dobio je brifing sa foruma od svojih dupeuvlakaca, Nese koji se primirio ili tako nekog. Pa sta ako si ga i evidentirao, kakve su to pretnje.

Dok god mu sin igra u Zvezdi a Vesna postrojava po hali i vodi kadrovsku politiku, podlozni su kritici kao i svaka druga javna licnost u ovoj zemlji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Vec sam ti objasnio. Nebojsa Covic je stari udbas, lik opijen svojom velicinom koji hoce da vlada cvrstom rukom. Potcenio sam to dokle je spreman da ide.

 

Ostalo sto sam napisao stoji. Najveci dokaz za to ti je izvestaj sa prosle utakmice i ponasanje random ljudi koje je ovde preneto.

 

A ti bi mogao da prestanes da me stalkujes jer si jako dosadan.

 

Pa ne stoji apsolutno nista sto si spomenuo 😄

 

Mi smo krenuli u diskusiju jer si tvrdio da Nebojsa ne prati forume a on je sam rekao da prati i onda si ti nasiroko krenuo da objasnjavas zasto ga zabole za forum. Sad kad ispade da ga forum ipak malo brine onda dodjes i kazes ok malo sam ga potcenio al sve ostalo stoji sto sam rekao 😄

 

Razumem da je tesko priznati da nisi imao pojma o cemu pricas i da si braneci neodbranjivo samo uspeo da se zakopas jos vise ali bas da ti sada dopustim da se tako lako izvuces necu, zbog arogantnog nastupanja zacinjenog sa sve nipodastavajucim replikama.

Ti to zoves stalkovanje ja zovem podsecanjem.

 

p.s. a tek sto te cekam jos za nije Filip najveci problem da je Lorenco dao 30 poena ne bi se osetili minuti na terenu... mozes unapred da me prijavis da cu te tek stalkovati. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

E, komsije, ako vam treba i neka pesma za tekme, hocete da pozajmite neku nasu, moze ovako izmenjen textic:

 

Šta zvezdaši rade kada igra Felipeee,

Teraju sve Čoviće iz uuupravee,

I sve pare sveta da mi ponudeee,

Ja nikad ne bih pristao na veprićeee,

A poruka za Nebojšu i sinoveee,

da mogu samo Lakiju da popuššeee...

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

 

Ako imamo treću odbranu lige i plejmejkera kome je najjače oružje igra u tranziciji, zbog čega smo losi u tom segmentu igre, a imamo Gista na 5, Djenku I Dobrica koji su takodje veoma dobri u toj vrsti igre?

E vidi... ne znam 🙂

To je više pitanje za Tomića i Gavrilovića nego za mene. Ovo je samo moj utisak nakon pregledavanja naših EL utakmica. Ne mora ni da znači da je tačno to moje zapažanje. Forumaš Ljuba82 je ponudio deo odgovora vezano za naš loš ofanzivni timski rejting navodeći česte spore napade i raspolaganje malim vremenom da se isti uspešno završe. To stoji kao činjenica. Ostaje da se vidi zbog čega mi preferiramo spore napade nad tranzicjom.

 

Ja nisam uspeo da nađem "points after fast breaks" statistiku za EL, pa ću pisati na osnovu onoga što mi je dostupno. Ipak, pogledao sam Synergy za prehodnu sezonu u EL i evo nekih zanimljivosti. U sezoni 2018/19 kontranapadi, brzi napadi ili tranzicija je bila zastupljena u proseku sa 10% poseda svih timova. Prevedeno na nas u ovoj sezoni, mi bi trebali da trčimo 8-9 kontri na svakom meču. Dalje (i posebno značajno), efokasnost takvih napada je izuzetna: čak 1.2 poena po posedu i to je timovima donosilo od 6.9 do 13.4 poena po meču iz tranzicije. Opet, primenjeno na nas, ove sezone bi morali da imamo bar 10-12 poena iz kontri u proseku. Ja nisam siguran da mi to imamo.

 

Ali prvo da vidimo zahvaljujući kojim parametrima smo mi treća odbrana EL i kakve veze to ima sa našim brzim napadima.

 

Po defanzivnom skoku smo tek 13. od 18 klubova. Defanzivni skok je bitan parametar kada je tranzicija u pitanju, jer je to prvi uslov da istu pokrenemo. Što manje defanzivnih skokova, to manje šansi da se ubrza igra. Posle def. skoka, treba gledati kakav nam je tzv. prvi pas, tj. ko ga prima, ko otvara kontru/tranziciju. Dalje, treba gledati linije trčanja - gde trči igrač sa loptom, gde igrač(i) bez lopte. Na kraju, treba videti sam završetak akcije, posebno ako je hendikep tipa 3 na 2 ili 2 na 1. Pomenuo bih i pojam sekundarnog (kontra)napada, koji je praktično sinonim za tranziciju, a koji traje po nekom pravilu od 6 do 12 sekundi. To je nastavak kontranapada (ako primarna opcija, najpoželjnije 1 na 0, ne prođe) i on NE TRPI IMPROVIZACIJU. Sekundarni kontranapad se može igrati ne samo posle dobre odbrane (skok u napadu, brzi prvi pas i otvaranje terena ili osvojene lopte), već i posle primljenog koša kao sistemski napad. Verziju ovog napada je uspešno igrao g. Radonjić sa Cirbesom koji se, u tih prvih 10 sekundi tranzicije, uspešno pozicionirao u reketu protivnika, često u očiglednom mismeču zbog preuzimanja u odbrani i uglavnom smo na taj način lako poentirali iz igre ili sa bacanja. O sekundarnom kontranapadu možete detaljnije pročitati ovde, a autor je g. Klipa.

 

Može se postaviti pitanje da li naši centri Kuz, Ojo i Gist mogu da istrče i realizuju sekundarni napad na ovaj način ili na neki drugi, npr. iz dotrčavanja, po pravilu kroz sredinu reketa, gde dobijaju loptu i završavaju na obruču lakim poenima. Ja Kuza i Ojo-a ne vidim u toj opciji, jer nemaju brzinu, a zašto Gist ne trči u kontru je pitanje za Gista i klub. Gde su krakati Simanić i Faye u kontri? Oni bi u tri koraka bili već na liniji za tri u napadu. Dobrić, Lorenzo, Đenka, Laza i Baron su još 5 igrača koji mogu da trče. Ostaje pitanje oko Derika, Filipa, Davidovca, Perpera i dva nabrojana centra, ali i Filip i DeDa mogu bar da otvore kontru iz prvog pasa, ne moraju da je realizuju. Tu bi najveći problem mogao biti upravo igrač koji otvara kontru, tj. ball handler. Tu smo najtanji generalno na nivou celog rostera i osim Lorenza, te donekle Barona i Filipa, mi nemamo igrača koji mogu da istapkaju tu loptu i asistiraju, a da ne naprave TO, ili u najmanju ruku da iz tranzicije opušteno skliznemo u pozicioni napad, zbog nemanja rešenja za brzi napad.

 

Po ukradenim loptama smo DRUGI u EL. Uspešno krademo u proseku 7.6 lopti po meču, a protivnici protiv nas imaju u proseku 14.5 TO. Iako je značajno videti na kom delu terena je dolazilo do STL, tj. da li na perimetru ili u reketu, da li blizu čeone ili bočne linije (jer sve to utiče na mogućnost kontre ili tranzicije), sama činjenica da smo drugi po ovom parameru više ide u prilog tezi da je tranzicija poželjnija i realnija iz tih situacija, nego neki sporiji, pozicioni napad. Opet, zašto do toga ne dolazi u toj meri da svi mi to primetimo u ovih 10 utakmica u EL, je više pitanje za struku KKCZ, nego za forumaše.

 

Po blokadamo smo sredina, pa ovaj parametar i nije neki faktor u razmatranju problema tranzicije.

 

Po asistencijama koje dozvoljavamo protivnicima smo odlični TREĆI tim EL. Još jedna defanzivna stavka koja nam ide u prilog, ali za našu igru i rezultate, pa i na uspešnost tranzicije, ne toliko korisna, jer sa druge strane vrlo malo i sami asistiramo (treći najgori tim EL).

 

Što se tiče branjenja šuta, DRUGI smo u EL po procentu šuta protivnika za 3 (dozvoljavamo tek 32.5% za 3), dok smo slabi u branjenju šuta za 2 (13. u EL sa 53.2%).

 

I umesto zaključka, postavio bih nekoliko pitanja.

U kakvom fizičkom stanju nam je tim, ko može da trči na obe strane terena i u kom vremenskom intervalu?

Kakva nam je rotacija igrača i da li se vodi računa o optimalnoj individualnoj minutaži igrača pri svakom boravku na parketu?

Da li se na treninzima vežba tranzicija?

Zašto Dobrić, kao igrač sa najvećim ORAT u timu i dokazani igrač koji unosi energiju i ubrzava igru, tj. poboljšava tranziciju, ima tako malu minutažu i ulogu?

A sve ovo bi moglo da se sublimiše u jedno konačno pitanje: Da li je tranzicija uopšte percepirana kao važno oružje u napadu, ne samo kod Tomićeve Zvezde, već i na nivou cele EL?

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pa ne stoji apsolutno nista sto si spomenuo 😄

 

Mi smo krenuli u diskusiju jer si tvrdio da Nebojsa ne prati forume a on je sam rekao da prati i onda si ti nasiroko krenuo da objasnjavas zasto ga zabole za forum. Sad kad ispade da ga forum ipak malo brine onda dodjes i kazes ok malo sam ga potcenio al sve ostalo stoji sto sam rekao 😄

 

Razumem da je tesko priznati da nisi imao pojma o cemu pricas i da si braneci neodbranjivo samo uspeo da se zakopas jos vise ali bas da ti sada dopustim da se tako lako izvuces necu, zbog arogantnog nastupanja zacinjenog sa sve nipodastavajucim replikama.

Ti to zoves stalkovanje ja zovem podsecanjem.

 

p.s. a tek sto te cekam jos za nije Filip najveci problem da je Lorenco dao 30 poena ne bi se osetili minuti na terenu... mozes unapred da me prijavis da cu te tek stalkovati. 

 

Prvo i prvo, taj deo o nepracenju foruma je bio u svrsi dodatnog objasnjenja stvari o kojima ti nemas pojma (a ocigledno si zadrt pa ne vredi ni da ti se objasnjava dalje) i priznao sam da sam pogresio u tom delu. Pogresio, zbog potcenjivanja Nebojse Covica i njegovog karaktera, realno nije trebalo to da uradim imajuci u vidu ko je i sta je on.

 

Ostalo je 100% dokazano tacno.

 

Dalje, jedino ti arogantno nastupas ovde, ne znajuci sta pises, plus bezobrazno optuzujuci svakoga kome Filip Covic nije najgori kosarkas u univerzumu da ima neke druge motive da to pise, bilo da je bot, bilo da troluje, ili mu je jednostavno zanimljivo da nervira druge. Nista od toga ne mora da bude tacno vezano za bilo koga ko je ucestvovao u diskusiji, a pogotovo nije tacno za mene, no i to verovatno znas bolje, posto je tvoj nastup, a ne moj, u maniru apostola istine.

 

Ovo poslednje nikada nisam rekao. Rekao sam da Lorenco ne igra dovoljno dobro, ne mora da daje 30, mogao bi bar neki prosek D-Willa iz prvog mandata da ima, posto ste to jurili, al jbg, slab je on igrac da to isporuci.

 

U toj diskusiji nisi uspeo da poentiras, pa sad mozes samo da me "lovis" za ove gluposti za koje sam priznao da sam pogresio u ocajnickom pokusaju da me iznerviras.

 

Iako si u ovoj diskusiji dokazao koliko nemas pojma sa zivotom, ipak sam mislio da bar znas da taj sipkaski nastup malo teze moze da prodje kod mene, probaj kod nekog drugog.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro cuo a jesam... Nekom igracu CZ je u Beton hali prisla zgodna zenska osoba, krenula da mu se nabacuje, al je interesovalo 

mnogo stvari vezano za klub i njegovo funkcionisanje.Covic ju je indentifikovao i zna ko je salje. 

 

Provalili te Laki zbog adamove jabucice :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

@McLeod

 

Bas si izvadio najboljeg stranog pleja u istoriji Zvezde i da uzimas njegove igre kao reper za buduce strance. Nama bi posao zavrsio i Lorenco i jos jedan plej slicnih kvaliteta. Ustedu ako je potrebno traziti na centru, krilu ili krilnom centru gde smo nakrckani bez potrebe. Prezvakana prica.

Link to comment
Share on other sites

Nisam pravnik, ali according to

ZAKON O ZAŠTITI STANOVNIŠTVA OD IZLOŽENOSTI DUVANSKOM DIMU

("Sl. glasnik RS", br. 30/2010)

Quote

X KAZNENE ODREDBE

1. Prekršaji

Član 27

Novčanom kaznom od 5.000 dinara kazniće se na licu mesta za prekršaj fizičko lice:

1) ako puši u bilo kojem zatvorenom prostoru, kao i u javnom prostoru u kome je pušenje zabranjeno, pod uslovima propisanim ovim zakonom (član 3. st. 1. i 2, član 8. st. 4. i 7. i član 9. st. 2. i 6);

2) ako puši u javnom prevozu, kao i u bilo kojem zatvorenom javnom prostoru koji služi kao čekaonica, odnosno stanica za dolazak i odlazak putnika u javnom prevozu (član 4. st. 1. i 2).

Član 28

Novčanom kaznom od 500.000 do 1.000.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice:

1) ako ne sprovede zabranu pušenja u zatvorenom javnom prostoru u kome je pušenje zabranjeno, pod uslovima propisanim ovim zakonom (član 3. st. 1. i 2, član 8. st. 4. i 7, član 9. st. 2. i 6. i član 10);

2) ako ne zabrani pušenje u javnom prevozu kao i u svakom zatvorenom javnom prostoru koji služi kao čekaonica, odnosno stanica za dolazak i odlazak putnika u javnom prevozu (član 4);

3) ako ne postupi u skladu sa čl. 5 - 7. ovog zakona;

4) ako se u ugostiteljskom objektu za smeštaj za koji nije doneta odluka da je pušenje zabranjeno u svim sobama, pismenim dokumentom ne odrede posebne sobe u hotelu, motelu, hostelu ili u drugom ugostiteljskom objektu u kome se obavlja delatnost u skladu s propisima kojima se uređuje turizam i ugostiteljstvo, u kojima je pušenje dozvoljeno pod uslovima propisanim ovim zakonom, odnosno u kojima pušenje nije dozvoljeno, odnosno ako te prostorije ne ispunjavaju uslove propisane ovim zakonom (član 8);

5) ako u svakom prostoru u kome je zabranjeno pušenje, kao i u svim vozilima javnog prevoza i prostoru iz člana 4. stav 2. ovog zakona na vidnom mestu, odnosno na više vidnih mesta zavisno od organizacije rada i obavljanja delatnosti ne istakne znak zabrane pušenja, odnosno znak da je pušenje u određenim prostorijama dozvoljeno (član 11);

6) ako na jednom ili više vidnih mesta u prostoru u kome je zabranjeno pušenje, za svaku smenu obavljanja delatnosti ne istakne ime lica ovlašćenog za kontrolu zabrane pušenja u tom prostoru, odnosno delu tog prostora, kao i u vozilu javnog prevoza i prostoru iz člana 4. stav 2. ovog zakona, s podacima o mestu gde se to lice nalazi i brojem telefona tog lica na koji se može prijaviti pušenje u tom prostoru (član 13);

7) ako ne sačini izveštaj o povredi zabrane pušenja u skladu sa ovim zakonom, odnosno ako ne čuva izveštaj najmanje 12 meseci od dana kada je sačinjen, odnosno ako se u prostoru u kome je pušenje zabranjeno zatekne lice koje puši (član 14).

Za prekršaj iz stava 1. ovog člana kazniće se odgovorno lice u pravnom licu novčanom kaznom od 30.000 do 50.000 dinara.

Za prekršaj iz stava 1. ovog člana kazniće se preduzetnik novčanom kaznom od 300.000 do 500.000 dinara.

 

 

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cavani said:

@McLeod

 

Bas si izvadio najboljeg stranog pleja u istoriji Zvezde i da uzimas njegove igre kao reper za buduce strance. Nama bi posao zavrsio i Lorenco i jos jedan plej slicnih kvaliteta. Ustedu ako je potrebno traziti na centru, krilu ili krilnom centru gde smo nakrckani bez potrebe. Prezvakana prica.

 

Vi ste jurili takvog pleja, nisam ja, to je bila vasa koncepcija.

 

Prezvakana prica je ta prica o dva pleja jer su oba nasa evroligaska kluba u gotovo svim svojim sezonama jurila glavnog pleja koji ce biti alfa i omega, a ostalo ce krpiti i bekovi ako treba.

 

Jedini izuzetak je Jovic koji je prerastao svoju ulogu, a da nije, umesto njega bi se trazilo neko jeftino domace resenje kao sto je i pre trazeno u recimo Cvetkovicu ili Potu.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj je na telefonu pokazivao slike gde su slikali navijace u hali?!? I njihove telefone.

 

Ma sram te bre bilo.

 

Uzmi poseri se na sve dobro što si uradio. Kad si hteo da budeš kao Dule, tako i završi. Posle mene potop. 

 

"Ulovili smišljenu akciju, pokušaj upada među igrače u Toro baru" :lol_2:

 

Ej Nebojša, evo ti slika iz Toro bara od pre godinu i po, upao sam tamo sa ciljem da Lesortu kažem da promaši zicer u Podgorici, budalo sujetna :frusty:

 

Spoiler

image

 

Jbt, slušam ceo ovaj četvrti deo...ovo je jebeni 

 

H

O

R

O

R

 

Bruka i sramota.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...