Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Bese kada je onaj Klif Robinson iz Portlanda ulazio u igru, svi u hali su stavljali traku.oko glave jer je on to nosio. Taki nesto i kod nas da bude. Nekakve brade da se naprave i stave kada malisanko udje. Mozda to brljivog tatka iznervira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Наравно да се ствари неће поправити. Баштенски патуљак (Боки Миловановић прим. аут.) ће и даље имати својих 15-20 минута, а ми ћемо у 95 посто случајева док је он у игри накрцати недостижни минус. Гледао сам само статистику против Морнара и видим да је скупио 20 минута и солидну статистику за своје стандарде, и та ће се утакмица до јуна узимати као репер, заједно са тројкама Макабију и плеј-офом против Партизана. Некад ћемо се откачити са тројкама и вероватно добити пар утакмица, али свако ко очекује да ће он имати значајно мању минутажу у ЕЛ (осим ако евентуално не направи три фаула за четвртину) је слеп код очију. Управо је због тога и доведен Рамзес Други Шакота.

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Kontradiktorno je da treća najbolja odbrana u EL ima malo poseda. Uz podatak da smo najslabiji napad, nameće se činjenica da mi praktično nemamo tranziciju koja bi mogla da dođe iz dobrih odbrana, ali i da nam poveća ORAT.

 

Svaka čast, fantastična statistika i analiza generalno uz malu napomenu, jedan zaklučak bi mogao da bude da se ne igra puno u tranziciji, a drugi je da mi same pozicione napade igramo predugo, što mislim da se može subjektivno, vizuelno potvrditi!

 

Koliko samo puta smo bili svedoci da se lopta prenosi po 7, 8 sekundi (znamo zbog koga), a često zbog problema u kreaciji (tu malo prozivam i LB uz kriminalnog plejmejkera ćoškara), neko dobije vruć krompir u poslednjim sekundama i mora da rešava. Kao npr Odžo na low postu protiv EL centara i posle se čudimo kako je loš, a po svemu viđenom je po meni trenutno najkorisnija petica Zvezde ako radi samo ono što zna!

 

Eto npr, po broju primljenih poena, mi smo najbolja ekipa Evrope, najmanje smo ih primili, 738. Ali mi nismo najbolja odbrana Evrope, nego treća najbolja, zato što je DRAT mnogo bolji parametar! Ja ni ne znam ko je statistički bolji, ali logičan zaključak je da te dve ekipe koje su defanzivno bolje od nas, igraju na veći broj poseda i zato su i primile veći broj poena!

 

Očekivano za Bilija, vizuelno se i vidi da je drugi najlošiji defanzivac posle Filipa, ali opet mnogo bolji od Fiće. Zato nam je i bio potreban plej poput LB, sa solidnom defanzivom, fizikalijama i dugim rukama! Eto meni je npr Reglend fantastičan plej, ali kad je bio u petorkama sa Bilijem, mi smo defanzivno bili loši! A opet, šta bih dao da nam on opet bude plej i da igra u petorkama sa malo gabaritnijim i fizikalnijim igračima na 2 i 3.

 

Hvala puno na podacima i sopstvenoj analizi, nadam se da će ovo videti oni koji treba da vide!

 

P.S. Statistika može da bude kao bikini, ali ovolika gomila parametara govori ko je ubedljivo najveći problem!

Edited by Ljuba82
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Bese kada je onaj Klif Robinson iz Portlanda ulazio u igru, svi u hali su stavljali traku.oko glave jer je on to nosio. Taki nesto i kod nas da bude. Nekakve brade da se naprave i stave kada malisanko udje. Mozda to brljivog tatka iznervira.

Za bradu je lako - sta sa frizurom?:classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

U toku jucerasnjeg dana na prijateljskom forumu porodice Covic, navijaci su imali priliku da postavljaju pitanja predsedniku. U toku veceri se ocekuje emisija sa odgovorima. Izmedju ostalih tema bice i razlog odlaska Tomica,  konferencija od pre neki dan, o budzetu, FMP u, odnosu sa timovima iz regiona, verovatno o svemu sem dovodjenju zamene za sina.

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ljuba82 said:

 

... jedan zaklučak bi mogao da bude da se ne igra puno u tranziciji, a drugi je da mi same pozicione napade igramo predugo, što mislim da se može subjektivno, vizuelno potvrditi!

 

Koliko samo puta smo bili svedoci da se lopta prenosi po 7, 8 sekundi (znamo zbog koga), a često zbog problema u kreaciji (tu malo prozivam i LB uz kriminalnog plejmejkera ćoškara), neko dobije vruć krompir u poslednjim sekundama i mora da rešava. Kao npr Odžo na low postu protiv EL centara i posle se čudimo kako je loš, a po svemu viđenom je po meni trenutno najkorisnija petica Zvezde ako radi samo ono što zna!

 

Eto npr, po broju primljenih poena, mi smo najbolja ekipa Evrope, najmanje smo ih primili, 738. Ali mi nismo najbolja odbrana Evrope, nego treća najbolja, zato što je DRAT mnogo bolji parametar! Ja ni ne znam ko je statistički bolji, ali logičan zaključak je da te dve ekipe koje su defanzivno bolje od nas, igraju na veći broj poseda i zato su i primile veći broj poena! ...

Sve se slažem.

Nisam pisao o našem pozicionom napadu iz nekoliko razloga. Prvo jer bi možda bio smor za ljude da čitaju, a onda i jer smo ostali bez trenera i igrali po nekoj inerciji, inspiraciji i improvizaciji. Dakle, taj naš pozicioni napad (kao i kompletnu igru) treba gledati kroz period sa Tomićem i posle njega. Sledi period pod Šakotom, to bi bio treći segment koji tek treba analizirati.

Lorenzo je igrač koji može da isporuči skoro sve što trener traži od njega. Ima visinu, brzinu, školovan je igrač, odličan ball handling, dobar pas (jačina, preciznost, uglovi dodavanja i sama mehanika su dobri). Može da doda direktno ili od parket. Tajming, kao jedna od ključnih stvari kod uspešnog pasa, dolazi kroz treninge i utakmice, odnosno kroz upoznavanje sa saigračima ili prosto besomučno ponavljanje targetiranih situacija. Videlo se u par navrata da čak može i da diktira tempo igre, da bude pravi floor general, što je za mene bilo baš prijatno iznenađenje u tako ranom periodu sezone, odnosno kada se uzme u obzir njegovo debitovanje u evropskoj košarci, novoj sredini, kulturi itd.

 

Na stranu što Lorenzo može da ubaci 20 poena svako veče i bilo kome, kada bi se to forsiralo. Njegov šut za tri je na prvi pogled najveći problem (33.3% u EL, 42.1% u ABA, ukupno 14/37 ili 37.8%). Nije loše za nekog kome je to najveća mana. Vrlo dobar sa bacanja (u EL 90%, u ABA 77.8%, ukupno 16/19 ili 84.2%). Ostaje šut za dva gde ne briljira, uostalom kao i ceo tim Zvezde, gde u El ima 45.1%, a u ABA 66.7%, ukupno 60/113 ili 53.1%. I po ovome je jedan od najboljih šutera kada su procenti u pitanju od svih projektovanih nosilaca igre. Ima dobar 1 na 1, može da probije i stvori višak, iz ulaza ima nekoliko opcija, a i da završi na obruču bez problema, što je njegov forte i apsolutno nedovoljno iskorišćen kvalitet. Rođen za tranziciju.

 

Drugi je skakač tima u EL sa 3.4 rpg, iza Gista (5.3 rpg)

 

U odbrani je pokazao šta može u dosta situacija/utakmica. Sasvim dobra odbrana 1 na 1, lagano ispraća igrača nogama, igra čistu odbranu grudima, sa rukama sa strane, nema velikih problema da se provuče pored bloka, a videli smo i nekoliko blokada, što je stvarno retkost kada su igrači na njegovoj poziciji u pitanju. Može da ukrade i da bude konstantno na liniji pasa, dobra anticipacija. Nisam primetio stranu pomoći, ali kapiram pošto nam je ceo tim u *urcu kada je ovaj segment igre u pitanju, da se ne vredi cimati tim problemom u ovom momentu. Lični osećaj je da mu u odbrani fali konstanta, taj neki mentalni fuck y`all stav, zona u koju će da uđe i da dominira na obe strane terena. To može da dođe vremenom, ali on mora da se profiliše u neprikosnovenog lidera tima. Da se unlock-uje njegov beast mode.

Dakle, ja apsolutno ne vidim samog Lorenza kao problem u periodu Tomića. Probleme treba tražiti u ostatku rostera koji može ili ne može da isprati kretnje u postavljenom napadu, odnosno u treneru koji je selektovao tim, sklapao petorke, trenirao ih, crtao napadačke setove. Neko je već pisao kako pretpostavlja da će Lorenzo da pokida u nekom EL powerhousu sledeće sezone. Ja se sa tim slažem, uz boljeg trenera i saigrače, on može biti opasan upgrade za svaki jači tim u Evropi, pa nek bude za početak i sa mesta drugog pleja, nebitno. Ipak, ostaje nada da ćemo ispeglati probleme i produžiti Lorenza na iks godina, ako bih se ja pitao.

 

Isto važi i za Ojo-a, a u širem smislu i za svakog drugog igrača kome nije pronađeno pravo mesto, minutaža, uloga. Ostaće zauvek otvoreno pitanje šta bi bilo da je Tomić ostao i završio sezonu. Da li bi ekipa rasla kako prolazi vreme, da li bi se rešio problem Filipa u EL i ostale neuralgične tačke našeg tima. Ja lično sumnjam u to, jer je napravljeno previše propusta. Možda je to video i Tomić, pa podvio rep i povukao se, uz možda još neki dodatni razlog. On je i za vreme svog boravka u Zvezdi pokazao određene propuste. Perper je kod njega glumio Džordana, tj. radio je sve što mu padne na pamet. Mišljenja sam da Perper u ovim godinama nije smeo da ima toliku slobodu u napadu. Dalje, pokazali su se određeni problemi sa disciplinom Gista i u napadu i u odbrani. Besomučno i protivno svakoj košarkaškoj logici je gurao Filipa. Zapostavio Dobrića. Pričao kako je po njemu Nenadić legitiman backup plej, a dečko nema blage veze sa tom pozicijom. Odbijao da prepozna Davidovca kao jednog od sekundarnih kreatora (ali ne sa pozicije pleja, kako zamišlja većinska zvezdaška javnost). Možda i preveliku ulogu u napadu svalio na Bilija, a zatim eksplicitno pokazao da ne ume da ga koristi na najekonomičniji način. Svi ovi propusti su povezani jedni sa drugima preko te a priori i bespogovorno rezervisane pozicije drugog pleja za Filipa, kao kad na automobilu počne da trokira jedan deo, pa vremenom, ako se ne popravi, sa sobom povlači mnoge druge probleme koji mogu dovesti do totalnog kraha celog sistema. Sve u svemu, bespotrebno je napravljena velika frka u timu, a čvorovi se stezali sve više kako je vreme prolazilo. Nije daleko dan, a možda je već i prošao, kada se ti čvorovi mogu razmrsiti jedino mačem.

Edited by madafaka73
  • Like 36
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zizu said:

U toku jucerasnjeg dana na prijateljskom forumu porodice Covic, navijaci su imali priliku da postavljaju pitanja predsedniku. U toku veceri se ocekuje emisija sa odgovorima. Izmedju ostalih tema bice i razlog odlaska Tomica,  konferencija od pre neki dan, o budzetu, FMP u, odnosu sa timovima iz regiona, verovatno o svemu sem dovodjenju zamene za sina.

Skrenuta mu je pažnja da je zagrdio sa onom konferencijom pa da padne jedan damage control.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

madafaka...ebe mamu.

ali ovo je toliko slojevit i opsežan presek da ga mogu zloupotrebiti rivali kao aktuelni  ''naked lunch'' 3D skauting KKCZ:

vertikala - horizontala - dubina. All in one.

nie da smo teško štivo ali piši brate mili sa manje detalja.

 

da uzgred podvučem acetonskim MTF komentar za Lorenza...

preozbiljno bi radio na njegovom statusu u timu i definisanoj ulozi sa jasnim limitima...

...naravno ako se u nastavku sezone na neku foru stabilizujemo i izađemo iz pileću pamet.

ili u prevodu: pod hitnost da ga vode ovi dokoni Nenadići i Jovanovići u neke preterane kurve i bahanalie da na ovu vlagu zavarniči na kleme.

plesače vazda po terenu jer ume jadan.

 

da mu napakujemo jednu pravo zaebanu tintaru na to zmijsko telo kad je već u ofisu.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:

madafaka...ebe mamu.

ali ovo je toliko slojevit i opsežan presek da ga mogu zloupotrebiti rivali kao aktuelni  ''naked lunch'' skauting KKCZ:

vertikala - horizontala - dubina. All in one.

nie da smo teško štivo ali piši brate mili sa manje detalja.

 

da uzgred podvučem acetonskim MTF komentar za Lorenza...

preozbiljno bi radio na njegovom statusu u timu i definisanoj ulozi sa jasnim limitima...

...ako se u nastavku sezone na neku foru stabilizujemo i izađemo iz pileću pamet.

ili u prevodu: pod hitnost da ga vode u neke preterane kurve i bahanalie da na ovu vlagu zavarniči na kleme...plesače vazda po terenu jer ume jadan.

 

da mu napakujemo jednu pravo zaebanu tintaru na to zmijsko telo.

 

Za početak, dve stvari, samo da bude jasno.

Prvo, ovo nije "Ja tebi vojvodo, ti meni serdare".

Drugo, no homo😉.

 

Sad kad smo to raščistili, da pohvalim i ja tebe kao najduhovitijeg (ne samo u smislu humora, već i smislu duha) i na ovom i na onom SK forumu. Ne znam odakle izvlačiš ove jezičke bravure, asocijacije i poređenja, ali svaka čast. Da si nam živ i zdrav i da si što češće u svom elementu. Kao što moramo čuvati Lakija, moramo negovati i tebe i sve ostale (a ima ih mnogo na ovom forumu) koji, svako na svoj način, doprinose da se nešto pozitivno dešava oko našeg kluba.

15 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

@madafaka73

Mozda bi mogao i da otvoris onu tvoju temu skola kosarke? Kao nova tema?

Nemam ništa protiv, samo ako se setim svog passworda sa SK. I ako je to ok sa moderacijom, odnosno ako ljudi to žele da čitaju. Mada, po broju pozitivnih reakcija (hvala na tome) bih rekao da to nije problem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, madafaka73 said:

 

Sad kad smo to raščistili, da pohvalim i ja tebe kao najduhovitijeg (ne samo u smislu humora, već i smislu duha) i na ovom i na onom SK forumu. Ne znam odakle izvlačiš ove jezičke bravure, asocijacije i poređenja, ali svaka čast. Da si nam živ i zdrav i da si što češće u svom elementu. Kao što moramo čuvati Lakija, moramo negovati i tebe i sve ostale (a ima ih mnogo na ovom forumu) koji, svako na svoj način, doprinose da se nešto pozitivno dešava oko našeg kluba.

 

 

Par puta mi je pivo umalo zavrsilo na ekranu .... kazu deca "sigurno opet gleda one srpske filmove"  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

 

Kod bastenski patuljak sam udaruo lajk.

5 hours ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Наравно да се ствари неће поправити. Баштенски патуљак (Боки Миловановић прим. аут.) ће и даље имати својих 15-20 минута, а ми ћемо у 95 посто случајева док је он у игри накрцати недостижни минус. Гледао сам само статистику против Морнара и видим да је скупио 20 минута и солидну статистику за своје стандарде, и та ће се утакмица до јуна узимати као репер, заједно са тројкама Макабију и плеј-офом против Партизана. Некад ћемо се откачити са тројкама и вероватно добити пар утакмица, али свако ко очекује да ће он имати значајно мању минутажу у ЕЛ (осим ако евентуално не направи три фаула за четвртину) је слеп код очију. Управо је због тога и доведен Рамзес Други Шакота.

Pritajeni vepar,skriveni prvi plej.

Edited by placebo
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...