Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

1 hour ago, Kronostime said:

Nemoj mi tepati bez priloga: djubre neopevano.:classic_biggrin:

:lol_2:Pa nije te ni Balasevic opevao, stvarno nisi bio fer, oplavilo mi jedno kupatilo danas pa sam imala celu paradu cistaca i slicno, i jurila neke druge stvari i ignorisala ovo, ali nisi fer....

 

Djubre neopevano ....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Blagodarim:classic_biggrin:

Ma sto bi rekli u mom kraju "goni se", sad slusam lepu protinu kci, i ne volim januar i provincijalku, uz svo duzno postovanje "mrs u 3 lepe" :classic_biggrin:

 

Salim se naravno...Jedan od US prijatelja se zalepio za Requiem....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma sto bi rekli u mom kraju "goni se", sad slusam lepu protinu kci, i ne volim januar i provincijalku, uz svo duzno postovanje "mrs u 3 lepe" biggrin.png

 

Salim se naravno...Jedan od US prijatelja se zalepio za Requiem....

Nije li to poslednji Jugosloven s'smislom?

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je najgore je sto sam sebi obecala kad se ovo zavrsi da idem na njegov koncert gde god da je....jbga.
Isto... Prošle godine negde u ovo vreme sam tražio da vidim gde drži koncert i kovao planove da odem na prvi sledeći, gde god bio... Jbg.
Link to comment
Share on other sites

[mention=93]mrd[/mention] to mu naprdnjaci nikad nisu oprostili....ali i ne moraju ko ih....

 

 

Evo i "himne" naše teme...

Meni se za srce zalepila ova pesmica zbog koje sam najviše voleo da idem na koncerte....šteta što nema nekog studijskog snimka.

 

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Constantin Ova 2 dana groznicavo razmisljam, bacilo me u bedak. Kao sto rekoh odumro je jedan od poslednjih Jugoslovena i ne mogu da se opustim misli da je on jedini imao MUDA da svima kaze da nisu u pravu. Citam neke, po meni bolesne komentare na fb i razmisljam, Srbija se svela na, hrabre koji "POBEGLI", one koji su ostali i njega koji je svima rekao da je dno, dno.

 

P.S.

Da neko ne razume pogresno, nije ovo nikakva negativa, prema nikome, osim onima koje smo izabrali da vode krdo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Jeli @mrd i ostali...da li vi vidite klipove koje sam postavio ?   nešto mi se čudno dešava ???

Hej, stvarno nisam mislio da te povredim, mojim pisanjem. Meni se isto cudno desava, ovo me je pogodilo, kao sto u poslednjih 20+ godina nista nije.

Ne zameri.

 

Edit:

Nestali su klipovi. 

Vidis da sam skracenog uma, dok ukapiram sta pitas. 🙂 

Edited by mrd
Server kaslje
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

@Constantin Ova 2 dana groznicavo razmisljam, bacilo me u bedak. Kao sto rekoh odumro je jedan od poslednjih Jugoslovena i ne mogu da se opustim misli da je on jedini imao MUDA da svima kaze da nisu u pravu. Citam neke, po meni bolesne komentare na fb i razmisljam, Srbija se svela na, hrabre koji "POBEGLI", one koji su ostali i njega koji je svima rekao da je dno, dno.

 

P.S.

Da neko ne razume pogresno, nije ovo nikakva negativa, prema nikome, osim onima koje smo izabrali da vode krdo.

I sad upravo rade ono sto on nije hteo da rade - koriste njegovu smrt za promociju, kao slave ga. 

Gde su bili kad je on stajao sam? 

Moze nekom da se svidja ili ne svidja njegova muzika, ali covek jeste bio legenda.

 

5 minutes ago, Constantin said:

Jeli @mrd i ostali...da li vi vidite klipove koje sam postavio ?   nešto mi se čudno dešava ???

Ne vidi se.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Hej, stvarno nisam mislio da te povredim, mojim pisanjem. Meni se isto cudno desava, ovo me je pogodilo, kao sto u poslednjih 20+ godina nista nije.

Ne zameri.

Ma ja stvarno pitam, meni se pogubili klipovi, pa se pitam da li su i drugima vidljivi....ne zameram ti ništa (osim onog, ali to je prošlo, nema veze)...samo ti ostani takav...:high_five:)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Meni je iskreno receno tesko da izaberem bas, bas, omiljenu pesmu, jer razlicite volim iz razlicitih razloga.

Iako "Soliter" je bio bas onako tacan...

 

I @Constantin hvala za ovaj zadnji link, tu nisam znala i dobra je 

Ovu zadnju je pevao na koncertima....

Ja nisam bio njegov vatreni fan, ali daleko od toga da nije imalo šta da se sluša od Balaška....a moglo je sve. Meni su bile tužne njegove pesme, izazivale neku setu, pa sam izbegavao u slobodnim momentima.

 

Pomenula si kako zloupotrebljavaju njegovu smrt radi lične promocije...jbg Anđo, to licemerje je glavno obeležje ove vlasti. Koliko juče, pljuvali su po Đinđiću, pričali kako je i Tito pred smrt imao problem s nogom, a onda skrušeno i snishodljivo polagali vence na mestu njegovog ubistva. Misliš da im je došlo iz dupeta u glavu...NE...računaju da mogu da "ućare" neki glasić tim činom....tako im je Beba rekao.

 

Opet, koliko juče, pljuvali su ga zbog izjave u Zagrebu da govori lošim hrvatskim koji se zove srpski , mada i danas neki botovi ne odmaraju i na društvenim mrežama podsećaju na taj koncert. Čak se i jedan albanski trećerazredni političar javio sa komentarom da je njegova pesma "Ne lomite mi bagrenje" uticala na to da se poništi kosovska autonomija. Evo i za njih:

 

Tako da, Anđo; ne sekiraj se zbog tih minornih ljudi. suze jednog Šerbedžije, građana Splita i Zagreba, Sarajeva, Niša, Novog sada su ipak vrednijei, itekako, on izjava nekilh političkih jajara.....

 

Balaško je nešto zbog čega mi je žao što se YUga rasturila, bez obzira što nije ni trebala da sa sastavlja....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

I sad upravo rade ono sto on nije hteo da rade - koriste njegovu smrt za promociju, kao slave ga. 

Ma ne rade čak ni to, znaju oni da među onima kojima se on obraćao nemaju šta da traže, nego su primorani da ga slave, zbog ovoga sto je rekao urosg3, da je od Titove smrti ovo jedini put kad sve novine na teritoriji ex Jugoslavije imaju istu vest na naslovnim stranama. Sa time da je sad reakcija čak iskrenija nego kad je umro Tito. Da je do njih ne bi ga oni ni pomenuli, kao što i nisu na perjanicama patrijotskih sajtova, nego moraju. Što je u stvari dobro, to da su naterani da ga slave. To znači da je on na kraju pobedio, tj ideja koju je zastupao. Plus, svi ce oni na smetliste istorije, a njegove pesme ce ostati deo najlepse lirske poezije sa tih prostora. Ja u stvari nekako i nemam osecaj da je stvarno umro, mada je sto kaze mrd i mene ovo pogodilo vise nego kad su umirali neki koje sam poznavao, ili su mi bili rođaci, zato sto su bili budale zavedene nacionalizmom.

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Ovu zadnju je pevao na koncertima....

Ja nisam bio njegov vatreni fan, ali daleko od toga da nije imalo šta da se sluša od Balaška....a moglo je sve. Meni su bile tužne njegove pesme, izazivale neku setu, pa sam izbegavao u slobodnim momentima.

 

Pomenula si kako zloupotrebljavaju njegovu smrt radi lične promocije...jbg Anđo, to licemerje je glavno obeležje ove vlasti. Koliko juče, pljuvali su po Đinđiću, pričali kako je i Tito pred smrt imao problem s nogom, a onda skrušeno i snishodljivo polagali vence na mestu njegovog ubistva. Misliš da im je došlo iz dupeta u glavu...NE...računaju da mogu da "ućare" neki glasić tim činom....tako im je Beba rekao.

 

Opet, koliko juče, pljuvali su ga zbog izjave u Zagrebu da govori lošim hrvatskim koji se zove srpski , mada i danas neki botovi ne odmaraju i na društvenim mrežama podsećaju na taj koncert. Čak se i jedan albanski trećerazredni političar javio sa komentarom da je njegova pesma "Ne lomite mi bagrenje" uticala na to da se poništi kosovska autonomija. Evo i za njih:

 

Tako da, Anđo; ne sekiraj se zbog tih minornih ljudi. suze jednog Šerbedžije, građana Splita i Zagreba, Sarajeva, Niša, Novog sada su ipak vrednijei, itekako, on izjava nekilh političkih jajara.....

 

Balaško je nešto zbog čega mi je žao što se YUga rasturila, bez obzira što nije ni trebala da sa sastavlja....

Videla sam par "tuznih" izjava i bas su me iznervirali, upravo kao sto si rekao, jajare. Nije da sam nesto specijalno dobro i ocekivala, kao sto si primetio, nakon Djindjica, nikakvo licemerje me ne iznenadjuje.

Bagrenje je pesma o ljudskoj patnji i tragediji, i donekle kako pocinje rat. Posto nikad nisam podrzavala diskriminaciju, tako ni jajare ne diskriminisem po nacionalnosti.

Balasevic je bio vrhunski umetnik, pesnik najvise, pacifista, i zbog njegovog pacifizma, anti-nacionalizma i inteligencije su ga proganjali kao najgoreg zlocinca, i to isti ovi koji danas hoce malo da se udenu u ljubav masa prema njemu. Bukvalno mi se smucilo.

 

Ako umrem mlad, posadi mi na grobu samo ruzmarin.

Ne dozvoli tad da naprave od toga tužni treći čin.

Nek' mi ne drže govore, nek' drugom pletu lovore,

ako umrem mlad, zaustavljen u koraku i snu.

 

 

Ipak lepo je videti iz svih ovih gradova toliko reakcija od obicnih ljudi, verujem da to znaci da su svi oni delili tu filozofiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Imam jednog malog psa
cesto njegov lavez budi me iz sna
ali zato oko jedan, pola dva
mase repom kad se kasno vratim ja
mnogo mi znaci to

Imam jednu zensku ja
hoce sve da cuje, hoce sve da zna
i zbog nje pozelim nekad da sam sam
ali da me voli ipak dobro znam
mnogo mi znaci to


Imam ludu mastu ja
nosi me do divnih, belih oblaka
i do zvezda i sve dalje, dalje jos
i zbog nje mi zivot nikad nije los
mnogo mi znaci to

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ma ne rade čak ni to, znaju oni da među onima kojima se on obraćao nemaju šta da traže, nego su primorani da ga slave, zbog ovoga sto je rekao urosg3, da je od Titove smrti ovo jedini put kad sve novine na teritoriji ex Jugoslavije imaju istu vest na naslovnim stranama. Sa time da je sad reakcija čak iskrenija nego kad je umro Tito. Da je do njih ne bi ga oni ni pomenuli, kao što i nisu na perjanicama patrijotskih sajtova, nego moraju. Što je u stvari dobro, to da su naterani da ga slave. To znači da je on na kraju pobedio, tj ideja koju je zastupao. Plus, svi ce oni na smetliste istorije, a njegove pesme ce ostati deo najlepse lirske poezije sa tih prostora. Ja u stvari nekako i nemam osecaj da je stvarno umro, mada je sto kaze mrd i mene ovo pogodilo vise nego kad su umirali neki koje sam poznavao, ili su mi bili rođaci, zato sto su bili budale zavedene nacionalizmom.

Covjece ,ovo si tako dobro napisao. Ostavio si me bez teksta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...moja razmišljanja,moju tugu za Balaševićem izrazio sam preddva dana.Danas mogu samo žaliti za njim. Upravo sam odslušao njegovu "al se nekad lepo jelo".Ubuduće,sušati ću i uživati u njegovim pjesmama,kako mi dođe,ali,ima se i što slušati i uživati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...