Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Bili su fantasticni proizvodi slovenackog Medex-a. Pokusao sam da nadjem neke fotke, ali nema nista.

Sadasnji Medex vise nema tih proizvoda, sada proizvode malo proizvoda na bazi meda, a ostalo su neki vitamini, kolagen i slicno.

Na njihovom sajtu pise da su 1992 izgubili 70% trzista, a vjerovatno su izgubili i izvor sirovina.

Steta takve proizvode vise nisam nigde video.

 

Medex-logo-5-1.jpg?quality=60&f=auto

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2021 at 6:40 PM, Kronostime said:

EtPfrUyXYAIMdoA?format=jpg&name=small

 

Postojao je i Fructal sa ukusom kruške ili grešim? 

 

Viđam Fructalove sokove danas, ali drugo pakovanje, ali dve, tri vrste...Ne mogu da se uporede sa ovim...inače sam obožavala sok od jagode.

 

On 2/3/2021 at 11:16 PM, Constantin said:

 

 

Verovali ili ne, ja ovu reklamu prvi put vidim..

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neme said:

 

Naravno. Ogdledao i film(ove), zanimala me štorija. :classic_smile:

Vecina ljudi cak i u US, iako znaju izraz, ne znaju odakle potice :classic_smile: bas sam nedavno gledala relativno novi dokumentarac sa intervjuima sa prezivelima, pa me ovi sokici bas asocirali ...ex-Yu i tako to 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Angelia said:

Vecina ljudi cak i u US, iako znaju izraz, ne znaju odakle potice :classic_smile: bas sam nedavno gledala relativno novi dokumentarac sa intervjuima sa prezivelima, pa me ovi sokici bas asocirali ...ex-Yu i tako to 

Jonestown, zar je moguće da je 40 i kusur godina, auh ala leti vreme. Stop Drinking Kool-Aid!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Vecina ljudi cak i u US, iako znaju izraz, ne znaju odakle potice :classic_smile: bas sam nedavno gledala relativno novi dokumentarac sa intervjuima sa prezivelima, pa me ovi sokici bas asocirali ...ex-Yu i tako to 

 

41 minutes ago, urosg3 said:

Jonestown, zar je moguće da je 40 i kusur godina, auh ala leti vreme. Stop Drinking Kool-Aid!

 

Da iskoristim ovaj kratki off, gledao/čitao sam svašta ali nisam video da je snimljeno nešto još novije posle svedočenja preživelih. To znam, gledao i ja. :classic_smile:

Sećam se da je još u verme kad sam bio klinac prikazan Pakao u Gvajani (tako je prevedeno) na prvom programu TV Beograd, početkom osamdesetih. Što kaže Uroš, kako leti vreme jbt...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

 

 

Da iskoristim ovaj kratki off, gledao/čitao sam svašta ali nisam video da je snimljeno nešto još novije posle svedočenja preživelih. To znam, gledao i ja. :classic_smile:

Sećam se da je još u verme kad sam bio klinac prikazan Pakao u Gvajani (tako je prevedeno) na prvom programu TV Beograd, početkom osamdesetih. Što kaže Uroš, kako leti vreme jbt...

Istina, ja mislim da beše 1981. Imao je kasnije isto dokumentarac ima ga na Youtube

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Neme said:

 

 

Da iskoristim ovaj kratki off, gledao/čitao sam svašta ali nisam video da je snimljeno nešto još novije posle svedočenja preživelih. To znam, gledao i ja. :classic_smile:

Sećam se da je još u verme kad sam bio klinac prikazan Pakao u Gvajani (tako je prevedeno) na prvom programu TV Beograd, početkom osamdesetih. Što kaže Uroš, kako leti vreme jbt...

Ima dobar BBC dokumentarac noviji, ne secam se tacno kad je snimljen ali nakon 2004 ili je mozda 2014, ne vidim ga na youtube, meni prijatelj poslao preko zasticenog linka - nemam pojma odakle mu. mislim da je oko 3h iz dva ili tri dela. Imas svedocenje prezivelih ali sada mnogo stariji.

Nedavno je bila popularna prica o kultovima, kad su otkrili zadnja dva, pa tako i usli u pricu...

Ono, kako ljudi misle da rade dobro, pa tako budu uvuceni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Secam se kako je pokojna baka uvek pitala , da li hoces Radensku. To je bio sinonim za kiselu gaziranu vodu

tekst ide ovako:
Krepi združuje in osvežuje (SR Slovenija)
Radenska nas spaja (SR Hrvatska)
'Aj, krijepi dušu (SR Bosna i Hercegovina)
Furtom osvežava (SAP Vojvodina)
Бре, ова Раденска све нас редом спаја (SR Srbija)
Të vjet na që na për shkon, Radenska që na bashkon (SAP Kosovo i Metohija)
Krijepi dušu, osviježava (SR Crna Gora)
Раденска спојува (SR Makedonija)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uvek sam i dan danas bio zbunjen tekstom tacnije delom teksta u Himni Beogradu na najavnoj spici kad je pocinjao program...kad kaze nek tiranin svaki tu nađe grob svoj...ja sam uvek cuo drugi deo da glasi....nalačitu svoj.😄🙌

 

Beograde, Beograde...

 

Edited by Janne240
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Janne240 said:

Uvek sam i dan danas bio zbunjen tekstom tacnije delom teksta u Himni Beogradu na najavnoj spici kad je pocinjao program...kad kaze nek tiranin svaki tu nađe grob svoj...ja sam uvek cuo drugi deo da glasi....nalačitu svoj.😄🙌

 

Beograde, Beograde...

meni tu omiljeni deo:

digni zvezdu na svoj steg!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...