Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

32 minutes ago, Kronostime said:

@Constantin Da vam posaljemo Vesica da urbanizuje Nis?

Evo, odricemo ga se mi iz prestonice i saljemo vam ga u duhu regionalnog razvoja.

:default_sofa:

Pa ebo skoro, pre par dana ste nam u UO Kliničkog centra Niš poslali dvojicu beograđana. Aman više, ne mož' se sabaremo. Vi nama Vesića, mi vama Aerodrom....lep pazar si pravite. Mi li si nemamo naši Vesići...imamo za izvoz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pa ebo skoro, pre par dana ste nam u UO Kliničkog centra Niš poslali dvojicu beograđana. Aman više, ne mož' se sabaremo. Vi nama Vesića, mi vama Aerodrom....lep pazar si pravite. Mi li si nemamo naši Vesići...imamo za izvoz.

Ima onaj vic kad u vreme Varašavskog pakta, pitaju u UN člana delegacije Rumunije, kako ide saradnja u Varšavskom paktu sa SSSR.

Kaže deiplomata: "Odlično ide, mi njima damo naftu, a oni nama uzmu žito"

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bluecuracao2 said:

Jagoda mi je bila omiljeni sok uopste tih godina. Lepo pakovanje, 7 dl, taman da se leden popije posle fudbala! Poprilicno je skupo bilo, a popusta, akcija jok.

Ovo je vec zlatno doba - prije toga je postojao samo izbor breskva ili sljiva...Ili kako su nam ugledni ugostitelji nudili gusti ili rijetki sok.... Plus kao luksuzna ponuda neki cudnovati koncentrati soka od narandze...  A po kucama "Lero" sirup, sok od zove, "himber" i u Mostaru sirup od sipaka... 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

Ovo je vec zlatno doba - prije toga je postojao samo izbor breskva ili sljiva...Ili kako su nam ugledni ugostitelji nudili gusti ili rijetki sok.... Plus kao luksuzna ponuda neki cudnovati koncentrati soka od narandze...  A po kucama "Lero" sirup, sok od zove, "himber" i u Mostaru sirup od sipaka... 

U Srbiji je bio Vitasok, 5-6 ukusa, flasica od 2 dl, idealno za svadbe i ispracaje. PKB proizvodio a u radnjama se mogla naci i litarska flasa. Lagani gusti sok od breskve, kajsije, jabuke, maline i visnje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

D0xp6obXgAE0qjH.jpg

 

08bM0ca.gif

hhhhahaha SDO i marenda.... godina 1947. zalihe fale samo one fruktoza bombone. Vocnu kocku si stavivo sastojci tvrda suva sljiva i smokva, zilavo al mocno!

9 hours ago, Bluecuracao2 said:

Kako je to lepo znalo da boji zube....i, da, sada se prisetih, bile su i Zlatne kapi, Srbijanka Valjevo, plasticna casa od 2 dl. Drago mi je sto sam ukus zaboravio.

Ona mala pola jogurta velicine, to smo dobijali za vezbe na sletu. 😄🙌

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...