Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Na današnji dan 1988. otvoren je prvi Mekdonaldsov restoran u Beogradu i Jugoslaviji, prvi u nekoj komunističkoj državi i centralnoj i (jugo)istočnoj Evropi.

I tako od lidera socijalistickog bloka, padosmo na dno Evrope. 

Sjecam se kada sam radio u svojoj prvo firmi, Famos Sarajevo, tacnije Hrasnica, kako je pricao moj sef, koji je cesto isao u Beograd, kako svaki put ode u Mekdonalds i kako je sve super 🙂

 

164753788_3646961875433543_6030858397374

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Radi i sada, nataknem onog ko ih je uopste i dovodio.

 

Znam da radi, nego mi je simbolika datuma bila interesantna, kako smo za 11 godina stigli od ponosnog otvaranja prvog Meka u JIE do izbombardovanih zgrada samo par stotina metara dalje...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

 

Znam da radi, nego mi je simbolika datuma bila interesantna, kako smo za 11 godina stigli od ponosnog otvaranja prvog Meka u JIE do izbombardovanih zgrada samo par stotina metara dalje...

Aj, taj na Slaviji i djene djene, ali sto zatvorise "Romani Tar" na Terazijama zbog istog brenda - vesao bih onog kome je to palo na pamet.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kronostime said:

Aj, taj na Slaviji i djene djene, ali sto zatvorise "Romani Tar" na Terazijama zbog istog brenda - vesao bih onog kome je to palo na pamet.

 

Ej, taj McD mi ne diraj, u njemu sam se smuvao sa sadašnjom ženom 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Amigo said:

Na današnji dan 1988. otvoren je prvi Mekdonaldsov restoran u Beogradu i Jugoslaviji, prvi u nekoj komunističkoj državi i centralnoj i (jugo)istočnoj Evropi.

I tako od lidera socijalistickog bloka, padosmo na dno Evrope. 

Sjecam se kada sam radio u svojoj prvo firmi, Famos Sarajevo, tacnije Hrasnica, kako je pricao moj sef, koji je cesto isao u Beograd, kako svaki put ode u Mekdonalds i kako je sve super 🙂

 

164753788_3646961875433543_6030858397374

Kako je ono glasio transparent na nekoj utakmici u Zagrebu, McDonalds 400 km istočno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2021 at 7:07 PM, Amigo said:

Na današnji dan 1988. otvoren je prvi Mekdonaldsov restoran u Beogradu i Jugoslaviji, prvi u nekoj komunističkoj državi i centralnoj i (jugo)istočnoj Evropi.

I tako od lidera socijalistickog bloka, padosmo na dno Evrope. 

Sjecam se kada sam radio u svojoj prvo firmi, Famos Sarajevo, tacnije Hrasnica, kako je pricao moj sef, koji je cesto isao u Beograd, kako svaki put ode u Mekdonalds i kako je sve super 🙂

 

164753788_3646961875433543_6030858397374

Koji je bre na dno Evrope?!

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2021 at 9:01 AM, Kronostime said:

Aj, taj na Slaviji i djene djene, ali sto zatvorise "Romani Tar" na Terazijama zbog istog brenda - vesao bih onog kome je to palo na pamet.

Onda treba kupce da povešaš. Svih 3 ipo miliona iz 1990, sto je bio rekord, pise da je to bio prvi mcdonalds na svetu koji je imao toliko kupaca u jednoj godini. Pise i da jos uvek drzi svetski rekord sa skoro 17.000 kupaca usluzenih u jednom danu, 12 marta 1991 😁 Tu sam prvo video da je u restoranu zabranjeno pušenje i napolju kad se sedne, još tad 1990. Nisam ni znao, pa sam zapalio, i odmah je prišao jedan sa posudom sa vodom za gašenje cigarete, uz kulturno izvinjenje, i meni se to sviđalo. Još tad sam bio izdajnik 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Onda treba kupce da povešaš. Svih 3 ipo miliona iz 1990, sto je bio rekord, pise da je to bio prvi mcdonalds na svetu koji je imao toliko kupaca u jednoj godini. Pise i da jos uvek drzi svetski rekord sa skoro 17.000 kupaca usluzenih u jednom danu, 12 marta 1991 😁 Tu sam prvo video da je u restoranu zabranjeno pušenje i napolju kad se sedne, još tad 1990. Nisam ni znao, pa sam zapalio, i odmah je prišao jedan sa posudom sa vodom za gašenje cigarete, uz kulturno izvinjenje, i meni se to sviđalo. Još tad sam bio izdajnik 😁

Secam se kako smo se tripovali da je to nesto cool, i trosili pare na "fancy Mc" :lol_2: I onda izadjes van zemlje i skontas sta je Mc. Mislim, nista protiv, jos volim ponekad da pojedem Mc iako je BK mnogo vise moj ukus (ono kad imam cheat day), ali kad skontas koliko je to kostalo prema standardu i sta to znaci na zapadu...ono Mc na svakoj pumpi uzduz autoputa...a mi ko da mu spomenik dizemo :classic_biggrin:

 

Eto, cak nas je pravio i liderom regiona :classic_smile: 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Secam se kako smo se tripovali da je to nesto cool, i trosili pare na "fancy Mc" :lol_2: I onda izadjes van zemlje i skontas sta je Mc. Mislim, nista protiv, jos volim ponekad da pojedem Mc iako je BK mnogo vise moj ukus (ono kad imam cheat day), ali kad skontas koliko je to kostalo prema standardu i sta to znaci na zapadu...ono Mc na svakoj pumpi uzduz autoputa...a mi ko da mu spomenik dizemo :classic_biggrin:

 

Eto, cak nas je pravio i liderom regiona :classic_smile: 

Izmedju Meka na Terazijama i Leskovcanina u Balkanskoj ovo drugo mi je uvek imalo prioritet.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Izmedju Meka na Terazijama i Leskovcanina u Balkanskoj ovo drugo mi je uvek imalo prioritet.:default_coffee:

Pa ja sam teslic, naravno da sam vise jela u balkanskoj. Samo mi malo smesno kako smo Mc smatrali za neki extra restoran.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ako je burger $2 a teži 200g mora da ima mesa u njemu. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Da bih se najeo trebaju mi 2 meka, a jedna pljeska mi je dovoljna.

Razlika je u tome, sto rece Andja, da mu Mek na Zapadu dodje kao sirotinjsko, najjeftinije jelo. U Srbiji je najskuplje. Kao i KFC: za 500 din dobijes 3 krilca i nesto pomfrit i casu one budjave fante! Za te pare kupis 2 pileta u Srbiji! 

Link to comment
Share on other sites

Junk food je junk food. Koja hrana McDpoop, kao sto rekoh ne moze da bude meso, ako je $2. Nisam strucnjak za junk food, jedini junk koji koristim je Dennys i to ako nista drugo nije otvoreno. 

Mene je tamo te 88 u Mc odveo drugar na famozni sladoled. Gospodin sladoled je zavrsio u kanti, a ja sam skocio do Zlate(poslasticarnica) i nabio 7 kugli. Mc je bio in, bas zbog tog sirotinjskog mentaliteta SFRJ da smo u Zagrebu mogli da napisemo McDonalds 400km.

Ima   jedna razlika izmedju McUS i McEU, u evropi postoje ostrije regulacije po pitanju junk hrane i evropski je "kazu" zdraviji. :lol_2:

🐄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...