Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

...na današnji dan zatvorene su zimske olimpijske igre u Sarajevu.U sječanju mi je ostalo:

-sportski junak ex-Yu je postao Jure Franko osvajač srebrne medalje u veleslalomu

-najviše zlatnih medalja osvojila je država koja više ne postoji-DDR

--tokom trajanja Olimpijade pale su velike količine snijega ali su tokom noći samoinicijativno izašli građani Sarajeva i očistili i grad i sportska borilišta što su zabilježile sve svjetske novinske agencije.

Inače,ulaganje u sportsku infrastrukturu,a vjerojatno ne samo u nju,je najveća koja je ikada uložena na ovim prostorima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...tražio sam gdje da napišem nešto o Balaševiću,sućut obitelji,tom "panonskom mornaru",kako je sam zborio o sebi.Možda ovdje,ali neću se ljutiti ako moderacija ili Amigo to obrišu. Teško je naći nekog umjetnika koji je svojom pjesmom više težio nekom zajedništvu,ili,koji je bio omiljen višeod "Vardara pa do Triglava".Sječam se njegovog koncerta pod zidinama našeg starog grada,pred više od 20000 ljudi.Nikada nisam vidio više slovenskih ili zagrebačkih registracija.Imao je još nekoliko raspreodanih koncerata u našoj areni.

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mladenvzz said:

...tražio sam gdje da napišem nešto o Balaševiću,sućut obitelji,tom "panonskom mornaru",kako je sam zborio o sebi. Možda ovdje,ali neću se ljutiti ako moderacija ili Amigo to obrišu. 

 

Balasevicu je mesto bas na ovom topiku. U svakome je ponesto ostavio. Njega ce na vecni put ispratiti cela Jugoslavija ... u celom svetu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

...koliko ja pamtim,krenulo je sa "vjerujte u nas",pa onda koliko se sječam onaj tango"u rasporak te ljubim" i kasnije,panonski mornar,pjesnik i pjevać se raspjevao.

volio sam ga i slušati i gledati,volio sam njegove pjesme,šale,jedan od rijetkih sa ovih prostora

Link to comment
Share on other sites

Covek je bio jedinstven, i ostace u secanju mnogih kao posebna licnost. A njegove pesme ce ostati deo nase mladosti i generacija koja se zaljubljivala uz njegove stihove. Jednom je ljubazno na zahtev moje mame koja ga je slucajno srela, a znala koliko sam volela njegove pesme, potpisao i poklonio njegovu plocu, nepoznatoj tinejdzerki :classic_sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Covek je bio jedinstven, i ostace u secanju mnogih kao posebna licnost. A njegove pesme ce ostati deo nase mladosti i generacija koja se zaljubljivala uz njegove stihove. Jednom je ljubazno na zahtev moje mame koja ga je slucajno srela, a znala koliko sam volela njegove pesme, potpisao i poklonio njegovu plocu, nepoznatoj tinejdzerki :classic_sad:

Мојој мами уместо матурске слике у излогу - 1979.

  1. Увод
  2. Све је добро кад се добро сврши
  3. Драго ми је због мог старог
  4. Један Саша из воза
  5. Утицај рођака на мој животни пут
  6. Неки нови клинци
  7. Стара песма
  8. Мој френд има рок енд рол бенд
  9. Браколомац
  10. Продаје се пријатељ

 

 

E, jesam djubre, znam!:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

...upravo sam na htv2 odgledao njegov koncert  u puli,u areni, in memoriam,ponovno sam slušao njegovu "jesen stiže,dunjo moja moja"ili "priča o vasi ludačkom" itd.Da,veliki sam njegov fan,volim ga slušati,njegove poruke i jako sam žalostan da je takav pjesnik zašutio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:

Мојој мами уместо матурске слике у излогу - 1979.

  1. Увод
  2. Све је добро кад се добро сврши
  3. Драго ми је због мог старог
  4. Један Саша из воза
  5. Утицај рођака на мој животни пут
  6. Неки нови клинци
  7. Стара песма
  8. Мој френд има рок енд рол бенд
  9. Браколомац
  10. Продаје се пријатељ

 

 

E, jesam djubre, znam!:classic_biggrin:

Omasio si, ja sam na Lepa protina kci, provincijalka, Bagremovi itd itd....ali se trenutno drzim dalje od youtube, iako interesatno vec vise do dve nedelje imam jedan prozor otvoren sa Pricom o Vasi..... tu sam stala kad sam zadnji put slusala.

Link to comment
Share on other sites

Velika dusa slovenska, covjek koji je uvijek ostao uspravan i koji me nikada nije razocarao.

Valjda sam odrastao nekako sinhronizovano sa njim i prolazio kroz iste faze i ista otreznjenja kada i on.

 

Sa istom ljubavlju pjevao svima nama i o svima nama - od Medimurja pa do dobrih juznjaka. I bio je dobrodosao svugdje.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...