Jump to content

Ostale utakmice na SP - Live


Recommended Posts

42 minutes ago, Miki8 said:

Igrace bolje ali kurac da ce da podignu nivo igre kao taj tim, pogledaj ko je sve igrao za njih 2016 godine, u ovoj ekipi amerikanaca nema tog kvaliteta pa da moze da se prevazidje neuigranost, oni ce osvojiti  turnir na jedvite jade ili ce zijaniti negde pre finala, druga opcija ne postoji.

 

Ne kažem ja da će se oni podići na nivo iz 2016, naravno da je ta ekipa bolja od ove 20 razlike. Ali će za 12 dana biti za 15p bolji nego danas. Samo zamislite da je ovo sastav Bostona. Kakve bi im šanse dali da ulaze u finale NBA?

Problem im je vreme. Problem će im biti Grci koji moraju da pobede, a najveći problem će im biti četvrtfinale.

Link to comment
Share on other sites

Da bi se prilagodili na FIBA pravila, moraju imati bar sezonu u nogama, jer je tu totalno drugacija taktika. Oni ce slično nastaviti igrati, oslanjajuci se na invdividualni kvalitet, samo sta sada nemaju superstarove da to iznesu na visokom nivou. Nisu se ni oni u Riu prilagodili FIBA kosarci u pravom smislu(jer to trazi vrijeme), vec su samo podigli svoje individualne učinke.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bojdo said:

Da bi se prilagodili na FIBA pravila, moraju imati bar sezonu u nogama, jer je tu totalno drugacija taktika. Oni ce slično nastaviti igrati, oslanjajuci se na invdividualni kvalitet, samo sta sada nemaju superstarove da to iznesu na visokom nivou. Nisu se ni oni u Riu prilagodili FIBA kosarci u pravom smislu(jer to trazi vrijeme), vec su samo podigli svoje individualne učinke.

 

ma ja mislim da uopšte nije komplikovano toliko za amere kao što izgleda.

 

današnja košarka i u nba i u evropi i na fiba takmičenju zavisi od dobrog šuta, dobrog protoka lopte (od kojeg zavisi onaj dobar šut) i dobre / solidne kolektivne odbrane pre svega.

nisam gledao boxscore protiv turske ali mi oko kaže da su šutirali jako loše za njihove standarde, kao što su možda šutirali iznad svojih standarda u onoj prvoj tekmi protiv australije.

 

kada su na nekom svom proseku, ostaje ono da 3-4-5 contendera može da ih dobije.

 

takođe treba imati u vidu da mi do sada šutiramo neko ludilo za 3pts, tipa oko 60%. jeste to do protivnika ali i do nekog ritma. ne može se očekivati da tako cepamo u kontinuitetu. samim tim će i naša igra tada biti malo drugačija i nećemo igledati baš toliko nepobedivo.

 

zato je najvažnije da se lopta dobro kreće, da igrači povlače racionalne i nesebične poteze...jbga, pređoh na naše ali stvarno mislim da je to ključ za obe ekipe, iako mi imamo više opcija na low postu.

 

 

edit

trenutno imamo FG% = 70.6%,  3pts% = 59.5%, ft% = 80.9%!

 

edit pt2

ameri protiv turske FG% = 35.1% (35.1% ya 2 i 35% ya 3), ft% = 78.1%.  iskreno, ne verujem da će im se opet desiti tako loši procenti iz igre, mada ko zna

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@uini Pa dobro, ovih 35 posto za 3 i nije uopste toliko sut. Za dva jeste losiji, ali to deluje kao njihov sistemski problem jer nemaju za sada post igru nego cepaju prodore i duge dvojke. Imace oni problema sa ekipama koje zatvore reket i peglaju fizicku odbranu, tu je ja mislim glavna razlika navici se na Fiba pravila. Cenim da bi ih neka Litvanija prebila i igrala egal tekmu. Aus, Srb, Gre takodje.

Video sam vec da se cude u izjavama koja je razlika u odnosu na NBA, tamo je napadac zasticen maksimalno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...