Jump to content

Recommended Posts

Pa iskreno Zizou nije budala da se zajebava sa vjerovatno najlosije balansiranom ekipom od svih top klubova. Pogotovo kad se zna da ceka na preuzimanje reprezentacije Francuske i da ni on sam nije neki aman strucnjak kad treba uspostavit sistem. Njegov forte je man management, drzanje svlacionice pune top igraca pod kontrolom i pustanje top igraca da igraju svoju igru. Jedno je to raditi u onom 2016-2018 Realu gdje je na skoro svakoj poziciji imao il najboljeg ili bar top 5 igraca plus na klupi igrace koji bi bili starteri u vecini top ekipa, a drugo u ovom Unitedu gdje su ti i u odbrani i u vezi igraju limitirani igraci tipa Freda, McTominaya, AWBa i slicnih. Samo dovodjenje Ronalda koji je vec godinama igrac za 16m ovisan o kreaciji bekova i veznjaka u ovakav tim je bila ludost. Sem Francuske jedino ga mogu vidjet jos da preuzme PSG. 

 

Konte mi takodjer nije neka opcija za ovako sklopljen tim. Radije nekog trenera koji ce forsirati 4-2-3-1 jer mi to djeluje kao jedina logicna formacija za ovako koncipiranu ekipu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbte, sve strucnjaci. Svi znaju tacno sta treba uraditi. Da li je neko cuo za utakmicu Zvezda-Velez u Beogradu negdje 1987-88 ? Tesko.3:0 za Velez na Marakani. Umal ne zaboravih, Velez nije bio pobjednik te godine ( na zalost nikada).Moje misljenje je ,ako Ula (tako se cita) ostane na svom mjestu sljedece 2-3 utakmice, niko ne zna sta ce biti. Ako dobije sljedece 2 tekme, skoro svi ce zaboraviti ovo sa Liverpulom. I jos nesto, kad ekipa proradi, rezultati ce dolaziti kao na traci. Imao je on takve periode. Kako se sve lako zaboravi. E moji strucnjaci.....

Link to comment
Share on other sites

Jbte, sve strucnjaci. Svi znaju tacno sta treba uraditi. Da li je neko cuo za utakmicu Zvezda-Velez u Beogradu negdje 1987-88 ? Tesko.3:0 za Velez na Marakani. Umal ne zaboravih, Velez nije bio pobjednik te godine ( na zalost nikada).Moje misljenje je ,ako Ula (tako se cita) ostane na svom mjestu sljedece 2-3 utakmice, niko ne zna sta ce biti. Ako dobije sljedece 2 tekme, skoro svi ce zaboraviti ovo sa Liverpulom. I jos nesto, kad ekipa proradi, rezultati ce dolaziti kao na traci. Imao je on takve periode. Kako se sve lako zaboravi. E moji strucnjaci.....

Sve se slazem


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, koca popovic said:

ako Ula (tako se cita) ostane na svom mjestu sljedece 2-3 utakmice, niko ne zna sta ce biti. Ako dobije sljedece 2 tekme, skoro svi ce zaboraviti ovo sa Liverpulom. I jos nesto, kad ekipa proradi, rezultati ce dolaziti kao na traci. Imao je on takve periode. Kako se sve lako zaboravi. E moji strucnjaci.....

Niko ovde nije strucnjak,osim mozda @ZiS,ali valjda mozemo malo da iskomentarisemo ono sto gledamo..nema potrebe za takvim 'podbadanjima' zaista.
A Oleu su te "2-3" sledece utakmice gostovanja Totenhemu,Atalanti i gradski derbi sa Cityjem. Teska vremena,ali kao sto si napisao - mozda prijatno iznenadi (mada mislim da ce pre biti jos neprijatnih epizoda)

 

 

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Sem Francuske jedino ga mogu vidjet jos da preuzme PSG. 

Ovo jeste najrealniji scenario,ali iz tvoje price ispade da je mu je klupa Junajteda ispod casti. Ovom Junajtedu treba jedan krsteni zadnji vezni/holding midfielder i eventualno desni bek (AWB je skroman igrac,ali nije presudno intervenisati bas na ovoj poziciji) i pre svega normalan trener. 

Eto,neka se napravi neka vrsta "trampe": Zizu u PSG,a Poch u MUTD,ne bih se bunio ni za takvu kombinaciju.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni Bombarder said:

Niko ovde nije strucnjak,osim mozda @ZiS,ali valjda mozemo malo da iskomentarisemo ono sto gledamo..nema potrebe za takvim 'podbadanjima' zaista.
A Oleu su te "2-3" sledece utakmice gostovanja Totenhemu,Atalanti i gradski derbi sa Cityjem. Teska vremena,ali kao sto si napisao - mozda prijatno iznenadi (mada mislim da ce pre biti jos neprijatnih epizoda)

 

 

Ovo jeste najrealniji scenario,ali iz tvoje price ispade da je mu je klupa Junajteda ispod casti. Ovom Junajtedu treba jedan krsteni zadnji vezni/holding midfielder i eventualno desni bek (AWB je skroman igrac,ali nije presudno intervenisati bas na ovoj poziciji) i pre svega normalan trener. 

Eto,neka se napravi neka vrsta "trampe": Zizu u PSG,a Poch u MUTD,ne bih se bunio ni za takvu kombinaciju.

Nije mi bila namjera da "podbadam", omaklo mi se. I ovde u Norveskoj ga otpisuju. Ja sam htio da ukazem na dvije stvari. Imao je on trnovit pocetak kao menadzer u MUT. A za sljedece 3 utakmice i nisu neki problem. Ima jaku ekipu, samo je pitanje kad ce proraditi (pod njim ili bez njega)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ovo jeste najrealniji scenario,ali iz tvoje price ispade da je mu je klupa Junajteda ispod casti. Ovom Junajtedu treba jedan krsteni zadnji vezni/holding midfielder i eventualno desni bek (AWB je skroman igrac,ali nije presudno intervenisati bas na ovoj poziciji) i pre svega normalan trener. 

Eto,neka se napravi neka vrsta "trampe": Zizu u PSG,a Poch u MUTD,ne bih se bunio ni za takvu kombinaciju.

Mislim da nije pitanje casti, vec je svestan svojih mogucnosti i iskustva kao trener. Vodio je Real na vrhuncu moci i tim koji je stvorio Ancheloti pre njega. Nema nikakava iskustva sa vadjenjem tima koji je u kriizi ili jos manje sa Premier ligom, gde se ipak igra drugaciji fudbal nego u Spaniji.

Nije ni Conte bas sjajan izbor za United. Ostvarice sigurno bolje rezultate od Olea, ali je defanziac kao i Murinjo, a to nije nacin igre koji se ceni na tribinama, bez obzira na konacnu pobedu od 1:0.

Ole je gotov, mozda se izvuce  do kraja sezona, ali to je krajnji domet.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Crni Bombarder said:

Niko ovde nije strucnjak,osim mozda @ZiS,ali valjda mozemo malo da iskomentarisemo ono sto gledamo..nema potrebe za takvim 'podbadanjima' zaista.
A Oleu su te "2-3" sledece utakmice gostovanja Totenhemu,Atalanti i gradski derbi sa Cityjem. Teska vremena,ali kao sto si napisao - mozda prijatno iznenadi (mada mislim da ce pre biti jos neprijatnih epizoda)

 

 

Ovo jeste najrealniji scenario,ali iz tvoje price ispade da je mu je klupa Junajteda ispod casti. Ovom Junajtedu treba jedan krsteni zadnji vezni/holding midfielder i eventualno desni bek (AWB je skroman igrac,ali nije presudno intervenisati bas na ovoj poziciji) i pre svega normalan trener. 

Eto,neka se napravi neka vrsta "trampe": Zizu u PSG,a Poch u MUTD,ne bih se bunio ni za takvu kombinaciju.

 

Ma ne kazem da mu je ispod casti klupa Utd, to sigurno nije ispod casti nijednom treneru ali smatram da bi si Zidane dosta narusio reputaciju u slucaju neuspjeha sa Unitedom sto je po mom misljenju sa ovako koncpirianom ekipom velika mogucnost. On je stvarno limitiran trener kad treba uspostaviti neki proaktivan stil igre. Prvi mandat u Realu  je imao stvarno bolesnu ekipu, vjerovatno uz Pepovu Barcu najbolju ekipu u zadnjih 20ak godina pa ni ta ekipa nije dojmila nekim nevjerovatnim fudbalom nego se sve igralo na cistu individualnu klasu. Drugi mandat je samo jos vise ogolio te probleme sa sistemom igre jer vise nije imao takav kvalitet ekipe. Medjutim mora mu se priznati da je itekako odlican za sloziti defanzivu i podici stabilnost ekipe. Real iz 2019-20 sezone je izgledao nevjerovatno stabilno u odbrani sto je otkad je pratim  Real prilicno rijedak slucaj iako su redovno imali defanzivce top kvaliteta. 

 

Unitedu ne bi bekovi bili toliki problem da nisu doveli Ronalda ljetos. On je jos 2018. godine u Realu bio maksimalno ovisan o kreaciji bekova i veznog reda. Danas je jos ekstreminiji slucaj. Ako planiras imati Ronalda u napadu onda su ti potrebni vrhunski veznjaci koji ce kontrolisati igru i bekovi koji ce biti dobri u napadu prije svega sa kvalitetnim centarsutevima. Ovaj United nema nijedno od toga. Ja od starta smatram da je Cristiano bio apsolutno nepotreban Unitedu koliko god donosio taj pobjednicki mentalitet. Ekipa se gradila sasvim korektno, imao si jako brz i polivalentan napad i onda je doveden igrac koji ce stajat 90% utakmice u 16 metara protivnika i cekati neki centarsut ili pas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Mislim da nije pitanje casti, vec je svestan svojih mogucnosti i iskustva kao trener. Vodio je Real na vrhuncu moci i tim koji je stvorio Ancheloti pre njega. Nema nikakava iskustva sa vadjenjem tima koji je u kriizi ili jos manje sa Premier ligom, gde se ipak igra drugaciji fudbal nego u Spaniji.

To je druga stvar.
Zbog toga,izmedju ostalog,pitah kako stoji sa jezikom. Takodje,slobodan je u ovom trenutku pa prema tome i mozebitno dostupan. Da budem krajnje iskren,ja isto smatram da on sam ne bi dosao u Junajted i takodje delim utisak @alpaka Bereta Sidada kao da ceka klupu ili FRA repke ili PSG. 

Za Kontea cemo se potpuno sloziti,mislim da nije fit sa Junajtedom.

Ja sam,kao simpatizer Junajteda,godinama prizeljkivao Pocha,ali on ode u PSG. Mada mi ne deluje ni da ce on dugo tamo...

Link to comment
Share on other sites

Ladno ide prica iz kluba da ce mu se dati prilika protiv Totenhema jos.

 

Nije mi jasno to nakon jucerasnjih izvestavanja od strane oouzdanih izvora iz kluba, gdje se pominje da je vecina igraca u nevjerici oko rada na treningu, izbora tima, taktike kao i sastav strucnog staba. Ako je to tacno onda je to jasan pokazatelj da su ga igraci precrtali, da ne vjeruju u njegove metode.

 

Cool je on lik ali ima takav izbor tima da je to nevjerovatno. Da izvedes isti tim protiv Liverpula kao protiv Atalante i da jos ti instrukcije budu da ides na presing protiv Liverpula ( a sve to imajuci u vidu da Utd ne igra timski presing vec ih je lako preskociti). Jos sam Rodzers nakon meca sa Lesterom izjavio oko presinga da je lako doci do 16m jer ispadaju igraci.

 

Izadje Luke Shaw nakon meca sa Liverpulom i kaze da se ovo moglo ocekivati imajuci u vidu postavku igre. O cemu mi pricamo vise?

 

Mozda se nekako provuce protiv Totenhema jer su i oni u dubiozi ali Atalanta pa City? Utd se suocava sa mogucnoscu da porazima od Totenhema i City bude na 14 bodova zaostatka od vodeceg? Nevjera.

 

Kao sto sam vec pisao, nije problem samo u rezultatima vec je igra katastrofalna i to duzi vremenski period nego su ljudi zaboravili 2 dio sezone prosle sezone i kriticna izdanja. To sto su zavrsili 2 jeste zasluga Liverpula ( povreda VVD kao i generalno opustanje igraca ) i Celzija ( smena Lamparda, pa dok se Tuhel uigrao a i pucao na LS ).

Link to comment
Share on other sites

Junajted se odavno vrti u krug sa Oleom. Dobiju dve, pa izgube sledecu. Onda dobiju neku utakmicu koju niko ne ocekuje da dobiju, pa izgube na Old Trafordu od najgore ekipe u ligi. I to nisu oscilacije od utakmice do utakmice nego od poluvremena do poluvremena. To su odlike nestabilne i lose vodjene ekipe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Kako fali u svlacioni neko kao on, Vidic da onog Maguire za usi i na tribine.

 

Evra orije nekoliko izjavio da se sukobljavao sa Vidicem posle poraza, to je karakter, zelja za pobjedom pa onda dodje i do problema medju igracima sa pobjednickim mentalitetom a ovdje samo slusam PR pricu, zao nam je kme, kme, kme. 

 

Ne mogu da svarim onog Maguire-a kad krene da prosipa neku pricu. Druze, klupa na duze vrijema pa makar morao neki odmladinac da igra. Onog kog Ole voli igra mu iz nedelje u nedelju kao Maguire, Shaw, Fred, McTominay itd itd a VDB, Matic, Sancho ili neko cetvrti na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Taktika teski k.... Igra? No comment ali navikli smo vec ove sezone na to.

Moze neko da mi kaze sta su Pogba i Rasford vcrs igrali pa jos ostali toliko dugo na terenu?

Maguire? Ovo je sramotno sta se dozvoljava tj kome se dozvoljava da igra iz meca u mec i da je.. ekipu u zdrav mozak.

U tome je i veliki oroblem Utd, mnogo igraca koji ne znaju/van forme su imaju zagarantovano mjesto u startnih 11. Nedopustovo.

 

Tulipan na klupi ima pravo na 5 izmjena i on ubacuje VDB i Sancha u 87 min. Boze mi pomozi.

Kao sto rekoh vec, da ljubi u dupe Ronalda sto mu cuva posao ali sreca ne traje dovijeka. Ide City i Pep trlja ruke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2021 at 3:44 PM, koca popovic said:

Sta ono ja rekoh? Nisam vidovita Zorka. Ali kao sto generalno nije nesto ono protiv LFC( osim one petarde) tako nije nesto posebno ni ovo veceras. Kako bude sljedece 3-4 utakmice,to ce odrediti sudbinu cijele ove price. Evo na primjer veceras kako su prosli LFC i MSY. 

Prica je manje vise zavrsena odlaskom Contea u Spurs, jer nekih velikih menadzera koji su slobodni nema, a u cemu je poenta zameniti Olea Komanom. Ostace on tu do juna, osim ako se ne dogodi neka velika katastrofa, a sumnjam da hoce. Bice kao do sada, dve tri tesne pobede, pa dva tri poraza i to je to. Za vlasnike je bitno da budu u prva cetiri tima koji idu u LS, jer ako nisu to im znacajno umanjuje prihode.

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da ce biti malo pobjeda malo poraza. Ole nema kredita za neke poraze. U seriji od 10-tak utakmica neki poraz i neki nerijesen rezultat, inace leti iz ekipe. Tako ja shvatam situaciju oko njega i MU. A sto se tice Komana, ne znam sta si vidio u njemu. Imao je fantasticnu priliku da se pokaze u Barsi. Sta je uradio? Po rezultatima Barsa u rasulu. Trebat ce joj 5 godina da se oporavi(donekle)

Link to comment
Share on other sites

Ma nisi me razumeo. Koeman je nevidjeni pajser koji nije u stanju da cuva dve nacrtane ovce, a ne da vodi klub kao sto je United. Ako skinu Olea sada ko ce da vodi tim do kraja sezon? Da se razumemo ovo sada je lose, ali uvek moze da bude i gore. Od velikih imena jedino su slobodni Zidane i Loew. Zidan sigurno nece uzeti taj posao, a Loew nema nikakvo iskustvo u vodjenju velikog kluba.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...