Jump to content

Recommended Posts

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

S Realom se nikad nije problem dogovoriti ako igrac kaze da zeli ici i donese odgovarajucu ponudu.

Slazem se. I Varan je zavrsen relativno brzo. Tako bi i trebalo da se radi u ozbiljnom klubu ali Utd bas zadnjihgodina na tom polju je katastrofalan. Sve se pretvara u sagu.

 

Sinoc je Luckhurst objavio da Utd posle Kazemira ide po jos jednog veznjaka, napadaca, golmana i po potrebi desnog beka ukoliko uspiju uvalit nekom AWB.

 

Posle toga se odjednom pojavila prica oko Antony-ja i da je Ajax odbio ponudu od 80 mil € za njega. Hvala im za to jer decko ne vrijedi te pare, te ce sledece ljeto biti jeftiniji bar 20-30 miliona.

 

Uglavnom poenta je, para se ima ali Glejzeri kao i uvijek kad im dupe na vatri pokusavaju da primire navijace sa novim igracima. Ipak ovaj put mislim da se to nece tako lako smiriti, posebno kada se zna da je Ratcliff u igri za kupovinu Utd. Bice ogromni protesti u ponedeljak ored mec sa Liverpulom.

Link to comment
Share on other sites

Moraju da se reše Megvajera i Daloa, a da klupiraju Freda i Tomineja. Megvajer je pokretna katastrofa, tempirana bomba... većinu golova koje su primili ove a i prethodne sezone je njegova krivica. Spor, ne može nikoga da uhvati, greši u dodavanju... jedino skok i snaga, ali džaba...

 

Liverpul će da im da 5 komada ako on bude igrao, a De Hea branio kao u prve dve...

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Vcrs predstavljanje Kazemira prije pocetka utakmice, radi se ubrzano da dobije vizu kako bi mogao u subotu protiv Sotona da igra.

 

Vcrs Liverpul, bice zanimljivo vidjeti postavu Utd. Ovo sto se prica jeste da ce Maguire, Shaw i Ronaldo biti na klupi a da uskacu Varane, Malacia i Martial. Vcrs cemo vrvt videti, nadam se poslednji put, McFred sredinu terena jer ne vjerujem da ETH smije krenuti protiv Liverpula sa Brunom i Eriksonom.

 

Ipak ono najbitnije se desava prije meca, masovan protest protiv Glejzera. Ocekuje se ogroman broj navijaca kao jasan znak fa je vrijeme da odu.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Ako Mancester izgubi veceras jel je to najgori start ikada? Cenim da je najgori od pocetka Premijer lige unazad 30 godina. Ako ima neki savestan statisticar da napise nesto vise o najgorem startu Mancestera do sad. Sezona, koliko je los niz dugo trajao itd....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, suptil said:

Ako Mancester izgubi veceras jel je to najgori start ikada? Cenim da je najgori od pocetka Premijer lige unazad 30 godina. Ako ima neki savestan statisticar da napise nesto vise o najgorem startu Mancestera do sad. Sezona, koliko je los niz dugo trajao itd....


Nisam savjestan statističar, prenijet ću samo ono što je rekao naš komentator u prijenosu - 1920-i-neke (čini mi se 1921.) je zadnji put United startao sa 3 poraza. Zanimljiv mi je podatak koji je također izrečen u prijenosu da nikada u PL nisu izgubili utakmicu u kojoj su vodili na poluvremenu. Zadnji put se to dogodilo davne 1984., protiv Ipswicha.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno postavljena utakmica od strane ETH. Bilo ne problema ali ovo je tek pocetak i odlican rezultat za povratak samopouzdanja.

 

Menadzer je pokazao ko je glavni, kao sto i treba i zasluzeno stavio na klupu 2 Engleza, jednog koji veze nema i drugog koji je toliko debeo da je to strasno za profesionalnog fudbalera. Ubacio je klasu od igraca kakavje Varan i mali motor Malaciu koji trci non stop i bori se. Milina za gledati.

 

Ocekivano je bilo da Ronaldo bude na klupi mada sam mislio da ce Martial startovati.

 

Varan i Martinez moraju biti stoperski tandem ubuduce i sa Kazemirom ispred to ce biti mnogo cvrsca i organizovanija ekipa.

 

Ipak, treba ovdje jos pojacanja i vidjecemo narednih dana da li ce se zavrsiti Antony i jos jedan veznjak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2022 at 4:10 PM, Miki28 said:

Mozda je patka, mozda nije ali definitivno za ovih 15tak godina koliko su Glejzeri tu, nikada se nije pominjala prodaja odnosno kada je bilo i neke gradske price, sjekle su se u korijenu dok ovaj put je drugacija prica.

 

To mozda i objasnjava postupanje u ovom prelaznom roku. Ocigledno je da nemaju para odnosno da nemaju da uloze kao ranije te otuda nerealne mete kao sto su Kazemiro, Felix pa i De Jong.

 

Bilo kako bilo, mislim da necemo jos dugo gledati Glejzere kao vlasnike jer koliko god da je ocajan na terenu, Utd je i dalje veliki klub uz ogromnu bazu navijaca.

Realno, da si član obitelji Glazer, živiš na drugom kontinentu. Kad bi prodao United? 

Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2022 at 7:15 PM, Helmet said:

De Jong gleda svoju karijeru. On dobrim igrama treba da obezbedi sebi i naredni veliki ugovor, ako ode u ovakav raspad od kluba moze samo da izgubi novac dugorocno ,jer ovde ni Ronaldo iz najboljih dana ne bi uradio nista. Bolje mu je da ode u Celzi 100 puta recimo, ni ja iskreno ne bih isao u UTD posebno sa reputacijom koju on ima, nema to veze sa neigranjem LS. 

Odavno nisam video da neki klub vuce godinama ovoliko nelogicnih poteza, imam druga koji je vatreni navijac UTD, cesto se raspravljamo onako navijacki, za svako ovo pojacanje od 100M sam mu rekao da ce biti promasaj, ne znam ko radi skauting, ali meni se iz aviona vidi da su ovo sve preplaceni igraci. 

Treneri su posebna prica, ok Ten Hag, ali oni pokusaji sa Murinjom i Van Galom su i slepcu bili potezi za neverovati. Ja i dalje smatram da je Junajted morao jos godinu dan da istrpi Mojesa i da bi on nesto uradio da je imao jos neki prelazni rok. Ma sta pricali, UTD nikada nije imao sistem, to je bio Ferguson koji je imao odresene ruke, kada je on otisao to je ogolelo sve slabosti Junajtedove upravljacke strukture, tu niko nije razmisljao dugorocno, svake godine se gasio pozar i pokusavalo se sa instant kupovinama par kvalitetnih igraca bez ikakve strategije. 

Arsenal je imao isti problem, otisao menadzer posle 20 godina,a li Arsenal nikada nije odstupio od svoje koncepcije kupovine mladjih i jeftinijih igraca, sa ponekim kapitalcem i to durocno daje neke rezultate. Arsenal nije odmah smenjivao trenere, dugo su trpeli Emerija, Arteta je takodje imao periode jako lose igre...

Ten Hag mora da se istrpi i da mu se daju odresene ruke da eliminise ove takozvane zvezde koji misle da su veci od kluba, po meni trebace mu jedno 2 godine da dovede ovaj tim na nivo da moze da napadne top4.

 

Jedan član te svlačionice je rekao da je Ferguson zapalio čim je shvatio što će se dogoditi. Ne mogu se sjetiti koji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki28 said:

Varan i Martinez moraju biti stoperski tandem ubuduce i sa Kazemirom ispred to ce biti mnogo cvrsca i organizovanija ekipa.

 

meni je ovaj Martinez super, ide jako, u faci mu se vidi da hoće da grize i da pobedi, pritom ima mozga, nije obična džukela, ali njegovih 1.75 mi je stvarno zabrinjavajuće za štopera

 

aj sinoć protiv ovog tria Liverpula koji je lightweight, ali kako će protiv Kane-a, Mitrovića, da ne kažem Haalanda

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bugl Khan said:

Realno, da si član obitelji Glazer, živiš na drugom kontinentu. Kad bi prodao United? 

Oni gledaju profit a istina je da Utd i pored svih losih rezultata i neosvajanja trofeja je i dalje marketinski dzin koji donosi ogromne novce a to je jedino zanima Glejzere. 

Ipak, kada se navijaci udruze i pocnu masovni protesti to onda utice i na marketinski dio.

Iskreno, mislim da je za njih upravo sada odnosno naredne 2-3 godine vrijeme za prodaju i ova inekcija u vidu pojacanja je samo pokusaj da se smire navijaci kratkotrajno ali i da se povecaju dionice Utd.

Cijelo ljeto se cenkaju sa svima a onda krecu porazi i odjednom se dovodi Kazemiro, salje se ponida od 80 miliona za Antony i jos su u prici za FDJ. Jure se rezerve za golmana, desnog beka i napadaca. To je nekih 250 miliona odjednom u igri.

Pored toga javlja se najbogatiji Britanac da je zainteresovan za kupovinu, covjek koji je vec vlasnik Nice i koji je nudio ogromne novce za Celzi sto znaci da je itekako zainteresovan pa kad na to dodas da je navijac Utd bio kao klinac. To je ozbiljna prijetnja ali to nije kupovina auta vec je potrebno vrijeme i konstantan pritisak na Glejzere da ovo prodaju i mislim da cemo uskoro i vidjeti to.

13 minutes ago, djole said:

 

meni je ovaj Martinez super, ide jako, u faci mu se vidi da hoće da grize i da pobedi, pritom ima mozga, nije obična džukela, ali njegovih 1.75 mi je stvarno zabrinjavajuće za štopera

 

aj sinoć protiv ovog tria Liverpula koji je lightweight, ali kako će protiv Kane-a, Mitrovića, da ne kažem Haalanda

Od ovih nabrojanih ja vidim oroblem sa Mitrovicem jer Fulam ide na visoke lopte i skok igru dok su Kejn i Haland drugaciji tipovi napadaca. Siti forsira igru na zemlji, brza dodavanja a Martinez je odlican u pozicioniranju i citanju igre. Naravno da ce biti sve bolji i bolji.

Percepcija je cudo. Ako na startu pokaze da je jak, stamen u duelu, dobija vecinu vazdusnih duela odmah ce se i taj narativ promijeniti. I kad je doveden rekao sam da ima svojih prednosti i mana ali poenta je da se te mane neutralisu a to mislim da se moze postici sa Varanom. Ipak volio bih da se dovede neki desni bek koji jmigra na obje strane terena ali da je dobar u defanzivi jer na toj lijevoj strani ce biti Martinez i Malacia, obojica po 1.70 i to moze biti problem orotiv pravih ostrvskih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Na mene najjaci utisak sinoc su ostavile ove 2 stvari:

 

 

Slobodno se moze reci da Utd kuburi sa igracem na ovoj poziciji otkako je Keano otisao ( Skols i Kerik su imali druge uloge ). Bice Casemiro brutalno pojacanje.

 

 

Iskulirao ga Ronaldo samo tako. Jbg ne ide da pljujes po njemu ( nista novo za Karagera ) ali da onda ocekujes da se pozdravis sa igracem takve velicine. Ne mere

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mr clutch said:

Pa pljuvao ga i Garry, ali njega nije iskulirao.

Kada? Znam da je rekao sta ima da ceka intervju za 2 nedelje nego nek izadje sada i kaze o cemu se radi jer je on jedan od lidera Utd i tu se slazem sa Nevilom.

 

Dista neistina se pise za Ronalda. Vrvt da zeli ici, hoce da igra u LS i da cementira taj rekord sa golovima i da proba da uzme jos jednom trofej ali ona lupetanja kako ne trenira, kako pravi dzumbus na treninzima itd itd je daleko od istine. On je surovi profesionalac, on ce odraditi trening a ako ocekuju da bude presrecan onda ga ne poznaju. 

Presrecni mogu bitj Maguire, Shaw, Bruno i ostali jer su prevarili narod i uzimaju veliki novac a Ronaldo ne? On je uvijek tezio sto boljoj sezoni, trofejima, golovima, priznanjima i zato je to sto jeste. Mogu da zamislim koliko je ponizavajuce da mu je Maguire kapiten, da gleda koliko su standardi niski u Utd. Decko je igrao u Utd, Realu i Juveu, osvajao trofeja i trofeja, igrao sa najboljim igracima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...