Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja i dalje ne shvatam koja je poenta dovodjenja Eriksena? Unitedu je barem ta pozicija ofanzivnog veznog i vise nego dobro pokrivena. 

Eriksena ce koristiti na poziciji 8, 10 ali i na desnom krilu.

Eriksen itekako moze da igra centralnog veznog ali isto tako i sa krila. Ofanzifni vezni mu je glavna oozicija ali kao sto rekoh pokriva i ove 2 pozicije. Bruno ako nastavi sa formom od prosle sezone, kako ce da fasuje klupu nije svjestan. Eriksen je mnogo bolji u pas igri od njega, mnogo bolje diktira tempo i stvara sanse dok Bruno ima bolji dug pas sa krila na krilo, bolji sut sa distance ali i mnogo vise rizikuje sa loptom ali to bude kontraproduktivno kad je van forme, sijevaju kontre sa svih strana onda dok je Eriksen mnogo smireniji, trazi laksa resenja, ne komplikuje.

Ne znam koliko si pratio Utd ali bar jedno 6-7 golova prosle sezone je Utd primio tako sto je Bruno pokusao neki rizican pas koji je presjecen. 

Slobodan igrac a koji je pritom jako dobro tehnicki potkovan. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

De Jong je tipicni igrac tempa..u smislu da mu je to prednost,jaka strana njegovog fudbala..

Slazem se. Zato je i br 1 meta ovog prelaznog roka za Utd i onaj koji ce u ETH sistemu biti najuticajniji. Sve bi polazilo od njega. 

Utd je preko svojih glasila javio da je spreman da ceka oa makar pocela sezona za Utd. Jednostavno ETH ga bas zeli.

Sve je dogovoreno sa Barsom, cekaju se te neke stvari oko plata i vidjecemo. Nadam se da dolazi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Miki28 said:

Eriksena ce koristiti na poziciji 8, 10 ali i na desnom krilu.

Eriksen itekako moze da igra centralnog veznog ali isto tako i sa krila. Ofanzifni vezni mu je glavna oozicija ali kao sto rekoh pokriva i ove 2 pozicije. Bruno ako nastavi sa formom od prosle sezone, kako ce da fasuje klupu nije svjestan. Eriksen je mnogo bolji u pas igri od njega, mnogo bolje diktira tempo i stvara sanse dok Bruno ima bolji dug pas sa krila na krilo, bolji sut sa distance ali i mnogo vise rizikuje sa loptom ali to bude kontraproduktivno kad je van forme, sijevaju kontre sa svih strana onda dok je Eriksen mnogo smireniji, trazi laksa resenja, ne komplikuje.

Ne znam koliko si pratio Utd ali bar jedno 6-7 golova prosle sezone je Utd primio tako sto je Bruno pokusao neki rizican pas koji je presjecen. 

Slobodan igrac a koji je pritom jako dobro tehnicki potkovan. 


Desno krilo u danasnjem fudbalu igrac kao Eriksen nikako ne moze igrati jer prosto nema brzinu. Asensio je npr brzi igrac od njega pa je opet prespor za krilo. On i Bruno jako tesko mogu zajedno igrati, eventualno bi i mogli da imaju nekog Casemira iza ledja. Sa Frenkiem na dmf to bi tek puhalo na sve strane. Obzirom na sve mane koje ovaj roster Uniteda ima, Eriksen je prilicno nepotreban bio.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Koji se vrag Ronaldo uopste vracao i upropastio neki mitski status koji je imao. Sad hoce po svaku cenu da ide, navodno se vraca u Sporting.

Nije on upropastio nista, i dalje je jedan od najvecih legendi kluba ikada. 

Demantovao je da se vraca u Sporting.

 

Jedino logicno resenje za njega mi je Bajern. To ako se ne ostvari, ostaje u Utd.

Nema trika da bi ga Utd prodao rivslu u PL odnosno Celziju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Nije on upropastio nista, i dalje je jedan od najvecih legendi kluba ikada. 

Demantovao je da se vraca u Sporting.

 

Jedino logicno resenje za njega mi je Bajern. To ako se ne ostvari, ostaje u Utd.

Nema trika da bi ga Utd prodao rivslu u PL odnosno Celziju.

Ne znam da li u Unitedu racunaju na njega, koliko sam video, da. Onda ne znam zasto zeli da ide.

Ona jurnjava proslogodisnja kada je, kako kazu, Fergi presekao i CR nije zavrsio u Sitiju je baš, baš...

Legende su Skols, Gigs, Toti, Zaneti, Del Pjero jer su to sto jesu. Ostalo su vrhunski igraci, a CR je mozda i najveci.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:


Desno krilo u danasnjem fudbalu igrac kao Eriksen nikako ne moze igrati jer prosto nema brzinu. Asensio je npr brzi igrac od njega pa je opet prespor za krilo. On i Bruno jako tesko mogu zajedno igrati, eventualno bi i mogli da imaju nekog Casemira iza ledja. Sa Frenkiem na dmf to bi tek puhalo na sve strane. Obzirom na sve mane koje ovaj roster Uniteda ima, Eriksen je prilicno nepotreban bio.

Potreban itekako. Bruno se povrijedi? Ko onda?

Kao sto rekoh, koristice ga na vise pozicija. Imace dosta minuta ali ne vjerujem da ce biti starter, bar ne u pocetku.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Ne znam da li u Unitedu racunaju na njega, koliko sam video, da. Onda ne znam zasto zeli da ide.

Ona jurnjava proslogodisnja kada je, kako kazu, Fergi presekao i CR nije zavrsio u Sitiju je baš, baš...

Legende su Skols, Gigs, Toti, Zaneti, Del Pjero jer su to sto jesu. Ostalo su vrhunski igraci, a CR je mozda i najveci.

Vidi, Ronaldo je igrao 6 sezona u Utd u prvom mandatu ali kakvih je to 6 sezona bilo. Od 2006 do 2009 je bilo savrsenstvo. Taj nivo i status su imali u istoriji Utd Best i Kantona. 

Charlton je legenda, Giggs takodje, Scholes i ima ih jos i koji su i sami fantasticni fudbaleri, ostali cio zivot u istom klubu ali ovo je neki nevidjen nivo bio.

 

Svaka cast Mbappeu, Haalandu i ostalim mladim igracima ali ono oko Messija i Ronaldu polovinom '00tih je nezapamceno, kakav je to hype bio a koji su i premasili. Sta god ko mislio o njima dvojici, onakav nivo vise necemo vidjeti i takvu konstantnost. Ljudi su toliko godina na vrhunskom nivou, nezapamceno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Van de Beek bez problema moze pokriti to. Pogotovo sto ga ETH zna koristiti za razliku Olea i ovog farmerskog amatera.

Evo recimo dodje De Jong. 

Utd bi imao njega, VDB, Bruna, Eriksena, Freda i McT. Eriksen je itekako potreban, duga je sezona. Samo njegov prekid ce biti od zlata. Utd godinama ne umije da daje golove iz prekida, centarsutevi su katastrofalni. 

Pritom imajuci u vidu da VDB moze da igra BTB veznjaka kao i ofanzivnog a Eriksen kao sto rekoh te tri pozicije. Utd ako hoce da se vrati na stare staze mora da ima i odlicnu klupu.

 

Evo mali Zidane Iqbal me odusevio na ova 2 meca, velika buducnost je ored njim ako se bude radilo kako treba. Kako je decko smiren, iznosi loptu bez problema, ne osjeca pritisak. Mogao bi i on imati minuta kod ETH. Mozda i mali Charlie Savage. Volio bih da sam vidio Garnera vise u akciji ali povreda i izgleda da ce ga opet dati u Forest na pozajmicu.

 

Inace jedna od najvecih zamjerki kod Olea mi je bio Sancho. Jbt skripi ti na desnom krilu, dovedes Sancha da bi ga koristio lijevo i sjebes i Marsijala i Rashforda. Kod ETH pretezno igra desno gdje je odlican paker mada voli da mu krila mijenjaju pozicije.

Link to comment
Share on other sites

Treci mec u predsezoni, treca pobjeda. Nista specijalno pobjede ali ono sto mora da se istakne jeste igra.

 

ETH je za ovoh nekoliko nedelja jasno postavio sistem i kako zeli da mu ekipa igra i igraci za sada rade ono sto trebaju.

 

Dosta toga u ovom sistemu vidim od Pepovog, posebno u tome kako Utd napada i kako radi presing.

 

Marsijal u predsezoni fenomenalan, on je svakako igrac sa kojim ostali uzivaju da igraju jer dolazi po loptu, ostavlja na stranu, ucestvuje u igri i oslobadja prostor. Nadam se da ce ETH konacno otkljucati sav taj talenat koji navijaci Utd znaju da Marsijal posjeduje.

Sancho na desnom krilu fenomelan, zato je doveden ali ETH zeli da mu krila mijenjaju pozicije, sto je dobro.

Rashford za sada dobro, ima tu jos boljki ali fizicki djeluje bas spremno i mogao bi da ima sjajnu sezonu. On kednostavno mora da igra na lijevoj strani da bi se izvuklo od njega sve sto se moze.

 

Ta trojka naprijed odlicno radi presing.

McT je operisan od fudbala i vijdeli smo da ga je ETH izveo na poluvremenu i ubacio VDB koji je odmah donio neke nove stvari u napad i ofanzivniju igru ( sjajan drugi gol Utd pa i treci protiv KP ). Sama ta izmjena dok je Bruno tu jasno stavlja do znanja da se ETH nece ustrucavati da koristi 2 od Bruna, Eriksena i VDB u nekim utakmicama kada bude mogucnosti za to. 

 

Fred igra tu neku ulogu holding veznjaka koja je namijenjena Frenkiju i to je okej orotiv slabijih protivnika ali pitanje je protiv jacih u PL da li moze proci. Zato i ETH toliko insistira na Frenkiju jer bi bio najbitniji igrac u njegovom sistemu, igrac od koga sve pocinje i kod koga je lopta vecinu vremena.

 

Mali Malacia nece dugo proci i izbacice Shawa iz startne postave jer je decko motor, non stop je naprijed nazad a ima odlicnu tehniku za beka i centarsut. Ovo se moze ispostaviti kao odlican posao Utd i novi Evra.

 

Desna strana je problematicna, Dalot daje naprijed ali je ocajan pozadi, nerijetko previse prostora ostavlja i ne razmislja glavom. Mislim da ETH ne vjeruje AWB, dosta je tanak za njegov sistem tako da ocekujem sledeci prelazni rok ili sledece ljeto da dovedu desnog beka.

 

Stoperi. Vidjecemo kad se Martinez prikljuci, sta tacno namjerava ETH ali mislim da ce biti borba izmedju Martineza i Lindelofa za LCB a za RCB izmedju Varana i Maguirea. 

 

Sve u svemu, dosta pozitivnih stvari ali je jasno, da bi sve ovo funkcionisalo mora se dovesti veznjak koji moze da iznese tu holding ulogu veoma kvalitetno a taj veznjak je Frenki De Jong.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kriv i dužan said:

Ne mogu vjerovati da je ovo istina. 

Spominje se na vise mesta. Videcemo.

LM..pod ETH cemo gledati United mnogo slicniji Fergijevom nego Oleovom ili Murinjovom. Pod Murinjom je akcenat bio na kontranapad fudbalu. I pod Oleom takodje. Manje,ali to je bila ideja vodilja.
Sada ce se to (konacno) promeniti. ETH ce insistirati na visokom presingu i posedu. Posed ce biti ta velika promena. Za takav fudbal mu trebaju igraci posebnih karakteristika - izvanredni tehnicari koji na malom prostoru mogu da prime loptu i dele je..takvi su i Eriksen i Bruno i De Jong (ako dodje). Takodje i VDB.

Eriksen je fino pojacanje,a moze se pokazati i velikim. On moze igrati kao 'osmica' (Miki je obrazlozio),ali moze da bude i "parnjak" Brunu,kao druga 'desetka'. Mozda ce nekada United i biti tako poslozen,da ima dupliranu poziciju 'desetke'..dva igraca koja ce se dopunjavati. Kao Silva i KDB nekada u Cityju..

Ja ocekujem,pre svega, da vidim ideju u igri..sta je to sto tim (zeli da) igra. Ocekujem i napredak u igri. Sad..koliko ce to rezultovati i napretkom na tabeli? To vec nisam siguran.. Ima timova koji su jos uvek ispred Uniteda..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kriv i dužan said:


Ne mogu vjerovati da je ovo istina. 

Koji te deo muči? Ronaldova lojalnost ili mogućnost Atletika da ga priušti?

 

Prva stavka Ronaldu nije bio problem da koketira sa Sitijem, tako da ne verujem da će biti i sa Atletikom. Poznata priča je to da je navodno Fergi intervenisao u 90. I sprečio taj transfer, tako da mu ni prelazak u Jorgandzije verovatno ne bi predstavljao problem. 

 

Stavka 2. Ojačao je Atletiko finansijski poslednjih godina i verovatno bi mogao ponuditi približno ovom što Ronaldo trenutno zarađuje. 

Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni jeste da nisu veliko mjerilo rezultati u predsezoni ali igra svakako moze da ohrabri. Pogledaj neku od ova 3 meca kad su tu starteri i tacno ces vidjeti sistem, paterne u igri odnosno sta tacno zeli ETH od svojih fudbalera. Za mene jedna od najupecatljivij stvari danas jeste kad je DDG ispucao loptu i kad je ETH viknuo na malog Sevidza "wtf are you doing" jer se nije spustio za loptu i bio dostupan DDG za pas. 

Onda i posle meca, izjave tipa da nije zadovoljan presingom jer i dalje neki igraci oklijevaju i da hoce da to bude timski ( nesto sto je Utd godinama ocajno radio ). Sve u svemu, Utd ima menadzera za razliku od Olea koji je dobar lik i sve ali je nevjerovatno koliko su takticki i fizicki, igraci bili ocajno pripremljeni. 

 

@mr clutch ne vjerujem da ce ici u Atletiko, ovo mi vise djeluje kao pokusaj da upeca Real, samo sto mu to nece proci.

 

ETH je jasan, nece da ga proda. Veliki problem za Utd sto nema koga da dovede ukoliko Ronaldo ode jer osloniti se na ovako tanku napadacku liniju je samoubist

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mr clutch said:

Koji te deo muči? Ronaldova lojalnost ili mogućnost Atletika da ga priušti?

 

Prva stavka Ronaldu nije bio problem da koketira sa Sitijem, tako da ne verujem da će biti i sa Atletikom. Poznata priča je to da je navodno Fergi intervenisao u 90. I sprečio taj transfer, tako da mu ni prelazak u Jorgandzije verovatno ne bi predstavljao problem. 

 

Stavka 2. Ojačao je Atletiko finansijski poslednjih godina i verovatno bi mogao ponuditi približno ovom što Ronaldo trenutno zarađuje. 

Ma mislio sam na ono njihovo međusobno napušavanje prije par godina 😁 a osim toga, pređe li u Atletico morat će igrati i obranu, nema više kampiranja u 16-ercu 😁

Link to comment
Share on other sites

 

Evo jedan od primjera koliko se ocajno radi u klubu i koliki posao ceka ETH.

 

Na stranu sto nekim navijacima Utd, DDG nije po volji ali ovo je toliko pogresno razmisljanje i vodjenje ekipe i pokazatelj u kolikim govnima je klub.

 

Ole je toliko ocajno vodio posao da je obecao Marsijalu i Hendersonu startne pozicije, obecao Lingardu velikuminutazu, titrao jaj.. Pogbi i itd itd.

 

Za ovog malog je i Joe Hart misaona imenica i on je ocekivao da ce biti startni golman i poludio je jer je DDG dobio to mjesto nakon sto je ovaj bio out a DDG odigrao odlicno. Pokazuje da je mentalno slab, da je samo jak na rijecima, da se plasi konkurencije odnosno da je jedna obicna placipic.. 

Ovog treba prodati odmah odnosno ponuditi Forestu da ga kupi a ako ne, u krajnju ruku momentalno prvog dana prelaznog roka sledece ljeto. Nije ni cudo da jedan Maguire kapiten Utd, da Fred i Mektominej budu startni vezni igraci. Standardi su toliko opali da je to nevjerovatno.

 

I da dodam, sad sam ubijedjen da je Henderson jedan od igraca koji je pustao informacije iz kluba u medije. Pogba i Lingard vrlo vrvt ali ovaj jeste 100%. 

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Mogu i da izvade iz groba Elenia Ereru i da ga dovedu za trenera, džabe kad je u timu gomila apsolutnih bezveznjaka.

 

Ali Mektominej i Dalot... Pa da li je realno da se takvi likovi toliko dugo šunjaju po Junajtedu??! I daleko od toga da su jedni, pa može da bude bolje tek kada većinski deo tima napusti Old Traford.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta reci osim teska vremena.

 

Ali opet sad kad je glava hladnija, mogureci da je ovo poraz koji moze mnogo da donese u smislu da je jasno da ETH zeli igrace i tobas na onom dijelu terena gdje je ocigledno diskutabilan kvalitet. Mislim da je i ETH izveo takvu postavu da pokaze koliko problema ima u timu i iskreno jedva cekam korekcije odnosno da li ce ih biti i koje su i to ce nam mnogotoga reci. Zasto? Pa eto jer ce tada biti jasnije da Maguire ima snimke nekog iz Utd i da mora da igra a da neko u klubu zestoko gura McFred sredinu terena evo vec 3 godine a koja je na Championship nivou.

 

Dok god u prvoj postavi igraju Maguire a posebno McT Utd se ne pise dobro. To ne mislim na jedan, dva meca vec u kontinuitetu oni ne smiju ni prici startnoj postavi ( Maguire okej klupa ali McT ne smije ni prici rotaciji ekipe jer je decko operisan od fudbala ).

 

Ipak ono sto zabrinjava jeste da sve pozitivno sto se gradilo zadnjih nedelja, nista nije vidjeno u ovom mecu vec je ovo mnogo vise licilo na proslu sezonu raspustene bande i to je sigurno sto zabrinjava ETH. Prica je bila o kontroli utakmica, posjedu lopte i presingu a od toga nista nije vidjeno.

 

ETH ako misli da opstane mora da bude neumoljiv i da postavi stvari na svoje mjesto a svako dalje zadrzavanje McT posebno u prvoj postavi je recept za neuspjeh. Isto tako, ocigledno je da Utd mora da dovede minimum jos 3 igraca u ovom prelaznom roku i to veznjaka podhitno pa napadaca i desnog beka. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisam vidio ni highlightse, ali me iskreno čudi da je Maguire igrao u prvih 11. On je sve ono što Ten Hag i njegova filozofija nogometa nisu 

 

Decko 100% ucenjuje nekog ili ima neku klauzulu u ugovoru da mora igrati. Nemam drugo objasnjenje.

 

On predstavlja najgori period Utd od odlaska SAF-a zajedno sa McFred duom. Kao sto napisah, vidjecemo vec za sledeci mec da li je ETH samo prica ili ima mu.. da uradi sta je neophodno. Jasno je svima da neki igraci trebaju biti isutirani iz prvih 11 a i iz kluba. Prodali su svakog menadzera, prodace i ETH jer je im to u krvi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...