Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Baš sam se smorio a uvek mi bilo pomalo bezveze oplakivanje "selebritija". Sa svih strana sam čuo samo najbolje reči o Dejanu, a imao sam i čast da ga upoznam lično, srdačan i nasmejan je bio kao i uvek. Veliki gospodin pre svega, šampion i čovek za svako poštovanje. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Otisao je u najboljim godinama, i zivotno i profesionalno. Gledajuci podcaste gde je bio gost,stekao sam utisak da je bio bas srecan i ispunjen i na porodicnom i na profesionalnom planu, zracio je zarazno pozitivnom energijom. Nikada nisam bio vernik, ali bih zbog osoba njegovih ljudskih kvaliteta koje rano zavrse svoj put, zarko voleo da postoji nesto s one strane, neki produzetak bez pritiska vezanog za pobedu.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Od svih ljudi koji su ga poznavali sam cuo da je bio jedan od najboljih ljudi koje su upoznali.

Otisao je premlad, imao je jos toliko toga da dozivi ali i da pruzi u zivotu.

 

U secanju ce mi uvek ostati urezano njegovo nasmejano lice, onaj decacki osmeh koji je plenio.

 

Pocivaj u miru legendo!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

u jbt, bas ne mogu da verujem

i kada sam cuo za infarkt pomislio sam sranje, ali pregurace on to kao kijavicu, mlad, jak, pa najbolji moguci medicinski tretman koji mu je na raspolaganju...

bas ne mogu da dodjem sebi

mnogo sam ga mrzeo(ali cisto sportski) za vreme igracke karijere a kasnije sam uvideo koliko je drag i positivan covek

Link to comment
Share on other sites

Jebem te zivote!

Jos kad sam procitao, nisam se bas nimalo cimnuo, ono u fazonu, ma to je Deki, iznece na ledjima, jos nije u USA privatno, nego sa organizacijom, kapiram da na dva poziva mogu da mu obezbede najjaci moguci tretman, kad ono kao da me karabinom neko pogodio. 

Svake nedelje se rastuzim kada procitam neke tuzne sudbine nekih nesrecnih ljudi kojima em sto je tesko, pa na to jos teze, a onda imamo i ovo, gde je Deki nasao svoju nišu, neku svoju nirvanu, da radi baš ono što želi, i da uživa na max u tome, plus NBA šampion i kao ono nema više gotovo! T U G A !

 

Kad sam bio klinac, u julu 2004. godine se reprezentacija spremala za OI na Zlatiboru i ja sam sa masom dece čekao da dobijem autograme. Potpisali su mi se Paspalj, Krstić, Đuro Ostojić, Rakoč, Drobnjak i još neki, a onda je sa strane prolazio Miloje i nosi patike, al nisam hteo od njega autogram jer je uvek trpao Partizan. Čujem se sa starijim bratom kod kuće, a on mi kaže: ''Pa Milojević ti je sad skoro potpisao ugovor sa Partizanom'', i ja u fazonu A jbg, nema veze. 

I onda idu dve godine gde Deki svima nama postaje jedan od omiljenih KKP igrača ikada. Bilo je većih uspeha sa drugim igračima i kapitenima, ali svi su gotivili Miloja zbog načina igre, i kako je iz 2 metra uspeo da izvuče da igra centra.

 

RIP Dejane, nadam se da će tvoja deca uspeti da preguraju tvoj odlazak i da te pamte večno nasmejanog!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ovu prežalosnu vest sam video prvo na FB stranici jednog našeg sportskog portala, nakon početnig šoka otišao sam na više veb stranica što domaćih što stranih, FB, Twitter profila, nigde nije bilo te vesti, posle 5 minuta ponovo proverim, nema nigde samo na FB stranici tog sportskog portala, pomislim u sebi - ma ovo je sigurno lažna vest čim i drugi ne objavljuju. Na žalost nije bila lažna vest. Počivaj u miru legendo !

Link to comment
Share on other sites

Auh... ne mogu... nema tih reci da se opise moja reakcija kad su mi rekli da je otisao Miloje.

 

Procitao sam pre toga vest da je imao infarkt i da je prebacen u bolnicu, i verovatno kao i svi koji su to culi pomislio sam "ma dobro, Miloje je to, gromada, samo ga malo upozorilo to njegovo veliko srce, bice to sve ok, u Americi je jbt"... i cekam neku vest gde prenose da je sve ok, da pozdravlja sve ljude koje je zabrinuo, onako, sa onim njegovim velikim osmehom (bukvalno, ne mogu ni jednu njegovu sliku u glavi da stvorim a da nije nasmejan, bas po tome cu ga pamtiti). I cekam... 


I onda mi drugar pusti poruku da je otisao... 

 

Pa kako bre jebem ti sve da ti jebem?! Zasto? Eeeej, najbolje godine, zavrsio karijeru (relativno zdrav, secam se da ga je cimalo koleno valjda pa nije opet zaigrao za Partizan), ali ostao u kosarci, toliko toga dao mnogim mladim igracima da i oni postanu igraci, kao trener dosao do NBA, verovatno bi u nekom trenutku postao i prvi trener tamo, ako ne onda u nekom EL timu sigurno, selektor. Toliko toga je imao pred sobom jos. 

 

Ne znam kako to i zasto to tako ide. Ali nije fer. Nije fer da mnogi zli ljudi prozive daleko vise nego sto zasluzuju, a da likovi poput Miloja tako rano odu. 

 

Osecanje red tuge, red besa, red jos uvek neke neverice. Na kraju ostaje samo neki bes... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Igrac koga sam iskreno cenio, i da sam ikada imao meku ruku oko obruča poredio bih svoju igru sa njegovom... Zado sam samo poredio želju za svakom loptom i ljubav prema igri... Počivaj u miru legendo... 

Edited by drperce
  • Like 3
  • Love 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...