Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Ja odgledao 3 epizode druge sezone i planirao sinoć ostatak ali imali neke goste pa se zapismo a Dark se ne gleda u takvom stanju. Ćera se malo smorila jbg, gledaćemo večeras 🙂 Prve tri epizode furaju na talasu prve sezone. Odlične su. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Knipex said:

Ja odgledao 3 epizode druge sezone i planirao sinoć ostatak ali imali neke goste pa se zapismo a Dark se ne gleda u takvom stanju. Ćera se malo smorila jbg, gledaćemo večeras 🙂 Prve tri epizode furaju na talasu prve sezone. Odlične su. 

 

Ma serija je odlicna, samo komplikovana ako si prvu gledao odavno pa ispustio konce. Treba puno koncentracije u prvim epizodama. Inace, da ne spojlujem mnogo, ali vise se ne zna ko je kome otac, ko majka 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2019 at 8:56 PM, Ne sam Safete said:

Dobro je nisam jedini, krenuo sam sa gledanjem cisto da vidim o cemu se radi i kupila me skroz. 

 

da, nije loše. ja sam gledao par epizoda pre nego što se pojavio "maniac" i nekako me je ceo princip da ne možeš da provališ da li je prošlost/sadašnjost/budućnost/fikcija kupio.

 

moram da priznam da sam se mučio prve 3-4 epizode jer je malko konfuzno ali sada mi je super. počeo drugu sezonu

Link to comment
Share on other sites



 
.. Inace, da ne spojlujem mnogo, ali vise se ne zna ko je kome otac, ko majka [emoji846]


Ma zna se... Nije toliko dramatično komplikovano [emoji16] ali da su krali ideje s leva i s desna jesu. Glavni lični zaplet je kopija zapleta iz Game Of Thrones, a bogami i Winter (Apokalipsa) is coming ni manje ni više, sa sve NK [emoji12]... Ajd to, ali da mi je neko rekao da će cliffhanger 2. sezone da bude Counterpart... [emoji38]

Juče sam završio 2. sezonu i na žalost smorila me za medalju (toliko da sam svaku epizodu gledao po sat ipo-dva, uvek smišljajući nešto kao hitnije što moram da odradim baš tad - nahranim mačku, pogledam malo basket, tenis, skuvam kafu... ). Baš mi nije držala pažnju.
Pogotovo su bili dosadni pretenciozni (pre)dugi muzički kolaži fatalističko/suicidalnog teksta uz najčešće slow motion ili flashback/flashforward radnje...

Prva sezona je bila bolja, odgledaću treću kad izađe, mada sam dosta razočaran posle hajpa koji ju je pratio.



Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam upravo “Years and Years” i “Euphoria” paralelno. 

Iako su obe osrednja ostvarenja (ova prva čak loš pokušaj kopiranja “Black Mirrora”), ne mogu a da ne primetim da se na HBO sve više pojavljuju serije prilično deprimirajućeg scenarija. U svakom slučaju, moja preporuka jer uvek vredi propratiti sadržaje koji su refleksija naše (globalne) stvarnosti.

Link to comment
Share on other sites

A sada nesto skroz drugacije, Mad Man ili kako je to prevedeno, Momci sa Medison Avenije

Marketinska agencija na Menhetnu sezdesetih godina proslog vijeka, sa zivotnim pricama ljudi koji tu rade, njihovim problemima i naravno ljubavnim aferama.

Od 1 do 10, dao bih solidnu osmicu 😎

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, melankolic said:

Gledam upravo “Years and Years” i “Euphoria” paralelno. 

Iako su obe osrednja ostvarenja (ova prva čak loš pokušaj kopiranja “Black Mirrora”), ne mogu a da ne primetim da se na HBO sve više pojavljuju serije prilično deprimirajućeg scenarija. U svakom slučaju, moja preporuka jer uvek vredi propratiti sadržaje koji su refleksija naše (globalne) stvarnosti.

 

Gledala sam valjda prvu epizodu Euphorie, nije mi bilo dobro, previse je deprimirajuce. Nisam bas sigurna da podrzavam ovu tvoju teoriju oko refleksije stvarnosti, mislim da ponekad treba predah od toga. 

Link to comment
Share on other sites

 
Gledala sam valjda prvu epizodu Euphorie, nije mi bilo dobro, previse je deprimirajuce. Nisam bas sigurna da podrzavam ovu tvoju teoriju oko refleksije stvarnosti, mislim da ponekad treba predah od toga. 


Mislio sam da je dobro upoznati svet oko nas, posebno mlade generacije koje će nas zameniti.
Mada, to i nije totalno reprezentativan uzorak omladine koji je prikazan u seriji. A takvih filmovanih prikaza problematičnih tinejdžera i njihovih roditelja imaš naročito u ‘90- im. Razlika je samo u tome što se u ovoj seriji potpuno ogoljuje licemerje roditelja, kao što se dovodi u pitanje romantizovan prikaz odnosa među mladima tako karakterističan za američke serije i filmove.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć završili drugu sezonu Dark, ćera i ja razume se. Kida serija. Mora se vrlo pažljivo pratiti jer non stop scene skaču iz vremena u vreme ali kad se uhvati nit nema problema. Nas dvoje gledamo noću kad ostali spavaju, tj. žena spava a klinac negde napolju vileni. 

 

Jedna od retkih stvari koja mi nekako bode oči je situacija između Šarlote i Elizabet.

 

Spoiler

Prilično je paradoksalna situacija i malo mi je bez veze to što su jedna drugoj ujedno i majka i ćerka. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...