Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

19 hours ago, Ne sam Safete said:

Nova sezona Blindersa startuje veceras?? 

Neka specijalna projekcija samo. Ne znam kad je release date za nas obicne smrtnike.

Nema jos ni trailera....

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ne sam Safete said:

Da, da u Birmigenu ... cuo sam da 03. avgusta startuje, ali ne mogu da nadjem nikakvu vijest

NEMA, ja vec mesecima trazim bar trailer 🙂

 

Edit: Ovo je sve sto ima:

 

 

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2019 at 1:17 PM, Beonegro said:

Dobra je S03 Stranger Things, mnogo bolja od S02

 

Jos samo da se setim sta je bese bilo u drugoj sezoni 🙂

 

Jedino cega se secam jeste razocarenje sto su krezi najsimpaticnijem liku izrasli zubi. 😤

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Freya meni deluje ok za Ciri, videcemo glumacke kvalitete. Jedino sto su je dosta postarali, u knjizi je mladja jedno 5 dina bar tokom ovih prvih dogadjaja, tipa sack of Cintra. Ocajan izbor glumice za Yen, Triss takodje iz ove jedne lajne deluje operisana od glume, a o Dryadama crnkinjama tek ne znam sta bih rekao. Dandelion ce biti tu, izostavljen je iz trejlera, ali ce imati ne bas malu ulogu sigurno. CGI ceka jos dosta poliranja, to je fakat, ako ne zele da ispadnu smesni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Malo je reci da ne obecava. Cavill deluje dosta dobro, sve ostalo je poprilican krindz.

Ne znam, čitao sam knjige pre nekoliko godina ali nešto se ne sećam da je Geralt bodibilder od 30 godina 😄 Doduše sviđa mi se kako izgleda na kraju posle napitaka. Ciri je okej skroz, jes malo starija ali okej deluje. Jenifer je previše mica. Ostatak izgleda kao da su izbrisane gejmotron scene. Nemam pojma, apsolutno ništa mi se ne sviđa ovde

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Morala bih opet da pročitam prvih par knjiga. Uspešno sam skoro sve zaboravila, ali Geralta sigurno nisam ovako zamišljala. Doduše to kako sam ga zamišljala prema knjizi nije sigurno dovoljno badass za današnje blokbastere :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nicklord said:

Ne znam, čitao sam knjige pre nekoliko godina ali nešto se ne sećam da je Geralt bodibilder od 30 godina 😄 Doduše sviđa mi se kako izgleda na kraju posle napitaka. Ciri je okej skroz, jes malo starija ali okej deluje. Jenifer je previše mica. Ostatak izgleda kao da su izbrisane gejmotron scene. Nemam pojma, apsolutno ništa mi se ne sviđa ovde

 

Chalotra bi morala da bude GOAT glumica da uspe da ubedi auditorijum da je Yen, posto izgleda kao Cirina vrsnjakinja koju zivot nista manje nije mazio pa je sva preplasena kao zec.

 

Geralt jeste vise onaj lean nego buff af tip kakav je Cavill, ali sve u svemu vizuelno nije to lose uopste. Videcemo koliko je Henry u stanju da donese taj karakteristicni sarkazam i odsustvo emocija.

 

Ponovicu, Freya mi je ok izbor, videcemo kako ce voziti ulogu, ali mi ipak smeta taj vremenski skok koji ocigledno prave sa njom. Mislim da bi za razvoj likova bilo vrlo znacajno videti je bas kao detesce sa tragicnom sudbinom kada je Geralt srece prvi put ili recimo kada je Triss Merigold upoznaje po dolasku u Kaer Morhen.

 

Dryade su totalni wtf, neko na netu napisa kako su pogresno procitali umesto Dryads from Brokilon, Dryads from Brooklyn pa su zato tamnopute. Elouel.

 

Ne dopada mi se ni prikaz magije, mislio sam da smo prevazisli ove fore sa ispaljivanjem zraka iz prsta. Igre su na ovom planu uradile daleko bolji posao.

 

Naravno, u trejleru nije prikazano dosta toga, napisah vec da ce Jaskier/Dandelion imati sigurno zapazenu ulogu, kao i silne carobnice iz Lodgea, a tu ce biti i Cahir. Ono sto se vidi jasno jeste da ce produbljivati backstory za Yen van onoga sto je usputno pomenuto u knjigama, a s tim u vezi ce verovatno i carobnjastvo i Lodge dobiti vise prostora nego kod Sapkowskog.

 

Ne znam, mozda je trejler nevesto uradjen, tj. lose selektirane scene koje su u isti uvrstene, ali kao sto si napisao, bukvalno deluju kao da su neke random izbrisane iz GOT, sa daleko vecim akcentom na klise fantasy akciju nego na mracnu, ponesto uznemirujucu misteriju prozetu fantasticnim elementima (a sto The Witcher, i u knjigama i u CDPR-ovim igrama upravo i jeste).

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, alcesta said:

Morala bih opet da pročitam prvih par knjiga. Uspešno sam skoro sve zaboravila, ali Geralta sigurno nisam ovako zamišljala. Doduše to kako sam ga zamišljala prema knjizi nije sigurno dovoljno badass za današnje blokbastere :classic_rolleyes:

 

17 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

....

 

 

Geralt je lagano mogao da bude građen kao olimpijski plivač, malko stariji a i dalje da izgleda badass. Ne razumem iskreno zašto je morao bodibilder da bude 😄 

 

A Drijade iz Bruklina. Meni je to čak i okej što se tiče izgleda 😄 Ja se tu više plašim kako će da se ponašaju, da ne bude prikazano kako se random afričko pleme obično prikaže u filmovima i serijama

 

 

Takođe se slažem da bude otvorena tema

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2019 at 4:04 PM, Mile1 said:

Odlicna treca sezona la casa de papel mnogo bolja od druge sezone

S obzirom na to da me je serija dosta razočarala u drogoj sezoni, čudi me da sam sebe i naterao da odgledam ovu. Međutim, zaista je dosta bolja, nema šta. Nisam ni primetio da sam stigao do poslednje epizode, pa sam se baš smorio kada se završila, treba sad čekati nastvak ko zna koliko. :/

 

Inače, Stranger Things s03 puna stereotipa na svakom koraku, ali ,šta znam, uprkos tome i  činjenici da nisam dete osamdetih meni su sve tri sezone prijale, svaka na svoj način. :) Ali se slažem sa mišljenjem većine ovde, da je bolja od s02. Nervira me samo što se dosta malo vremena posvećuje tom drugom svetu, nema nekih objašnjenja kako i zašto se određene stvari dešavaju. Možda su to ostavili za sledeću sezonu.

 

@Igor028 izašla je na Netfixu u petak, tako da verujem da je možeš svuda naći sad. :)

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...