Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Cernobil je jako dobra serija. Video sam da se nakupio veliki hajp oko ove serije i neko vreme odlazem sa gledanjem iste, dok nisam nasao vremena da pogledam sve u cugu. Zaista, uspeli su dobro da me unesu u pricu, da sam kasnije i sam guglao o ovom dogadjaju. I ranije sam cuo za Cernobil i tu ekolosku katastrofu, ali ovom serijom mi je taj dogadjaj prilicno jasno docaran. Mislim da je pun pogodak sto su ovo snimili, pogotovo za mladu populaciju koja jos nije bila ni rodjena u tom vremenu . Ova serija je snimljena da se ne zaborave pre svega  ljudski zivoti koji su svojevoljno i nesebicno dati da se ne dogodi jos 50-100 puta veca ekoloska katastrofa koja bi bukvalno mogla da razori citav kontinent. Samim tim i veliki deo Evrope bi se cinio nemogucim za zivot, pogotovo imajuci u vidu da i Srbija nije bila bas daleka i sigurna. Stoga, moramo imati veliku zahvalnost prema tim ljudima koji su se zrtvovali. Ti ljudi su heroji.

 

Posle citavog dogadjaja me najvise raduje cinjenica da priroda uvek pobedjuje. Nastale su gljive koje se hrane nuklearnim otpadom, zivotinje se na tom mestu pojavljuju u sve vecem broju, iako je i dalje prisutna velika radijacija. Tako ce jednom i covek docekati svoju evoluciju i savladati radijaciju.  

Moje misljenje baziram na cinjenicama da bi covek od pre hiljadu godina veoma brzo umro u danasnjim uslovima gde su koncentracije ugljen dioksida i ostalih stetnih materija veoma velike. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Drakaris said:

Posle citavog dogadjaja me najvise raduje cinjenica da priroda uvek pobedjuje. Nastale su gljive koje se hrane nuklearnim otpadom, zivotinje se na tom mestu pojavljuju u sve vecem broju, iako je i dalje prisutna velika radijacija. Tako ce jednom i covek docekati svoju evoluciju i savladati radijaciju.  

Moje misljenje baziram na cinjenicama da bi covek od pre hiljadu godina veoma brzo umro u danasnjim uslovima gde su koncentracije ugljen dioksida i ostalih stetnih materija veoma velike.

 

Neće biti da se pojačana radijacija može savladati evolucijom u nekoliko generacija, ili uopšte. To je potpuno razoran režim djelovanja na biologiju kakva se razvijala milijardama godina na ovoj planeti. Ima životinja u zabranjenoj zoni, rastu trave i drveće, ali ko zna na koje su im sve načine mutirali geni, koliko požive, koliko mrtvog poroda imaju.. Ako na radijacijom zatrovanoj planeti bude nekakvog života, to neće biti vrste kojima i mi pripadamo.

 

Za potpuniju sliku, posle serije treba pročitati Černobilsku molitvu Svetlane Aleksejevič. To je zbirka razgovora sa ljudima koji su bili direktno pogođeni - civilima, likvidatorima, vatrogascima, pilotima helikoptera, članovima njihovih porodica, stručnjacima, stanovnicima sela.. Veoma potresno štivo uz koje se serija čini ne pretjeranom i nerealnom, nego ublaženom u odnosu na užas koji su ti ljudi prošli i prolaze, naročito u Bjelorusiji. Pojedini monolozi su bukvalno prepričani u seriji.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, gggggggg said:

gledao neko oz? razmisljam da pogledam i treci put

Ja sam gledao dvaput, posljednji put prošle godine. Isti utisak kao i na prvo gledanje, vrhunska serija. Za nijansu mi je slabija od The Wire i Sopranovih, ali opet, kažem, vrhunska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preporucujem Psi Berlina, Dogs of Berlin, tj Turska mafija u Njemackoj, kao i Yugo mafija, :capone: ne odvajaju nas po naciji, normalno tu su i Neonaci :cigar: dobra serija, zanr triler + akcija, uzbudljivo!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Je li schrodinger tu, ako nije da pohvalim novu sezonu 'Big Little Lies' :classic_biggrin:

Otprilike, nastavljaju gdje su stali pojacani sa Meril Strip. 

Mala zamjerka u odnosu na prvu sezonu je muzika. Mislim, dobar je odabir ali vise nije toliko vazan faktor... u prosloj sezoni je bukvalno bila jedan od likova u seriji. 

 

 

Edit : Da ne bude zabune, nedostaje schrodinger. Steta sto ne pise, moglo se dosta nauciti od njega. 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam skoro ove dve serije (1. sezone): Good Omens i Tom Clancy's Jack Ryan. Dobri predznaci je naravno zabavna serija, koja pokušava da proturi neke dublje poruke, pa ko ih vidi vidi. Solidna britanska glumačka ekipa je uradila solidan posao, tako da seriju vrijedi pogledati, zabavna je.

Ova druga je sasvim drugačija. John Krasinski koji nosi glavnu ulogu je pokazao lik Jacka Ryana kao uštogljenog, pomalo prepotentnog CIA analitičara (čitaj američkog intelektualca), koji je, osim što je pametan, zna da se snađe i u opasnim situacijama. Na momente mi je i antipatičan. Ako je to i bio cilj da se takvim prikaže glavni lik, onda svaka čast na glumi, ali možda će nekome djelovati da nije bio baš na visini zadatka. Čuveni Wendell Pierce (Shiiiiiit, sjetite se The Wire) je svoju ulogu uradio korektno, ali zbog scenarija nije baš bio u prilici da se nešto razmaše. Ali, ono što mi se najviše dopalo je što iako su jasni obrasci ko su good guys a ko negativci, ipak slika nije skroz crno-bijela, a najviše me potreslo prikaz lanca šverca izbjeglica iz Sirije (još uvijek vrlo aktuelna tema) - patnja tih jadnih ljudi, uslovi u kojima žive u iščekivanju da pobjegnu od rata. Ko je gledao Homeland i Strike Back, ovo je neka kombinacija. Istina, fale Britanci da bi bilo još sočnije, ali za ljubitelje ovog žanra, obavezno pogledati.

I da, napokon sam počeo da gledam Life on Mars (UK) To je već stara serija, čuo sam dosta dobrog o njoj, ali nikako da dođe na red. Prva epizoda obećava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas završio prvu sezonu The Umbrella Academy. Odlična je. Zabavna, drži pažnju sve vreme. Mislim da je Realni pomenuo muziku u seriji. Ne znam da li sam ikad gledao seriju sa boljom muzičkom podlogom. Jedva čekam nastavak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2019 at 7:18 AM, begbie said:

Obično se ne slažem sa ovim čovekom ali Freedom preporučuje 4 serije https://www.beforeafter.rs/kultura/tv-gonic-kad-je-tv-bog-na-zemlji/

Nisam fan zombi tematike, ali su Černobil i Years and Years odlične serije te vredi pogledati i preostale dve 🤩🤩

Prve 2-3 (mozda i 4) epizode Black Summer su odlicne, ali nakon njih dolazi veliki pad u kvalitetu. Steta.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, uini said:

 

 

 

 

 

 

iza the leftovers mogu da se poređaju svi kako im je drago, osim eventualno sopranosa   : i


Jesu toliko dobre sezone nakon prve?
Ja odgledao prvu sezonu i iako mi se svidela, bila mi je jako mucna za gledanje te nisam nastavio dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Ukratko.
Druga veze nema sa prvom, dok treća veze nema sa prve dve... ni geografski.

E sad, znam da je Leftovers kultna serija neviđeno zanimljive ideje i realizacije, znam da ovde ima fanove sa velikim F, i još nešto - odgledao sam je celu i disciplinovano progutao sve što je bacila pred mene. Gomilu apsurdnih i besmislenih rešenja radnje, uz samo jednu premisu "ogromna tuga zbog nestanka najmilijih..."
OK prihvatio sam, ali en general u svetu u kome živimo ljudi istina ne nestaju u treptaju oka ali umiru... I nije moguće da je to neuporediv bol..?

OK, odgledaj je, mučna je, teška je, ali drži te prikovanim makar iz razloga znatiželje (Koj moj su sad uveli ovog / onog lika..? Gde su sad? Zašto je ovo bitno uopšte? O čemu se ovde radi? Ma daaaaj...)
Neće biti bolje u 2. a pogotovo u 3. sezoni. Rasplet je ipak nekako jeftin (ali istovremeno i logičan/očekivan) mada su se pred kraj pogubili poprilično kad su je sveli na akcionu(!?!) jurnjavu...
Kraj nosi nekakav uslovni uvrnuti hepi end i drago mi je zbog toga [emoji1]

Da je zaista jedinstvena, jedinstvena je i treba je odgledati celu, dakle skidaj, gledaj, upozoren si [emoji12]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites


Jesu toliko dobre sezone nakon prve?
Ja odgledao prvu sezonu i iako mi se svidela, bila mi je jako mucna za gledanje te nisam nastavio dalje. 
Pa ako je nisi ukačio nakon prve, neće se tu ništa promeniti.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...