Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

2 hours ago, Knipex said:

Sinoć završili drugu sezonu Dark, ćera i ja razume se. Kida serija. Mora se vrlo pažljivo pratiti jer non stop scene skaču iz vremena u vreme ali kad se uhvati nit nema problema. Nas dvoje gledamo noću kad ostali spavaju, tj. žena spava a klinac negde napolju vileni. 

 

Jedna od retkih stvari koja mi nekako bode oči je situacija između Šarlote i Elizabet.

 

 

Spoiler

 

A ono kad dobije onaj scientist/popravljač satova mašinu (i knjigu o vremenoplovu) za timetravel etc. iz budučnosti ... koju je sam napravijo/napisao. 😄

 

DHL na lsdju. 😄

 

 

 

Edited by Asterion
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

@Borko ne mislim da su ostali glumci losi, ali tesko da se moze ponoviti kvalitet iz prethodnog serijala, jer nema ni Berlina :smiley33:

 

Jos veci problem je sto je radnja serije zapravo iscrpljena, ovo je ocigledno vestacko produzavanje serije zbog uspesnosti prethodnih serijala, a to vrlo cesto zavrsi debaklom. Naravno gledacu, ali nemam neka ocekivanja.

 

Da napomenem, nije serija odisala nekim preteranim kvalitetom ni ranije, ali bila je gledljiva, intresantna, brza i opustajuca, a kad covek zeli da se opusti nekad mu nista vise od toga ni ne treba.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Uopste ne kapiram hajp oko Stranger Things. Dosadno brate, ne donosi nista novo na sto na ovu temu. A ako je iko fan zanra, ja sam.

 

 

Spoiler

Baš tako. Mogli su u 3 sezone ( čak i 2) celu priču završiti. Ovako su otišli u fast food conu. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2019 at 7:42 PM, SteveFrancis#3 said:

Uopste ne kapiram hajp oko Stranger Things. Dosadno brate, ne donosi nista novo na sto na ovu temu. A ako je iko fan zanra, ja sam.

 

a zanr je...? 

 

glavna radnja je, slozit cemo se, isrcpljena. i to vec u 1. sezoni. tako da, sto se glavne radnje tice, 2. i 3. sezona uistinu ne donose nista posebno novo. medjutim sve sto se desava oko glavne radnje, i u 1. i u 2. i u 3. sezoni, a to su "osamdesete", znalacki upakirane u simpaticne scene, zanimljive dijaloge, dobru glazbu, sa dobrim glumcima, i dobrom (odlicnom) rezijom, drzi paznju. dakle zanr su "80s", pa kome se svidi, eto, da zna barem koji mu se zanr svidja. tesko je, pretpostavljam, nekom ko je rodjen u doba interneta, sa mobitelom / smartphonom u guzici, uziviti se u tu seriju. evo recimo, primjera radi, koliko je danas potrebno vremena (i truda) da, kampirajuci na nekom brdu u blizini grada, saznas kompletan prvi broj Planckove konstante? jedna, dvije, ili tri sekunde? medjutim, osamdesetih, takve brzine i takva lakoca dolaska do informacija bili su upravo nepojmljivi.

 

Spoiler


 

 

 

ovo je btw. jedna od meni najboljih scena ikada, racunajuci i filmove.

i da jos dodam, Winona Ryder je u ovoj seriji genijalna.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bravo, Vjeko, to je to, odličan opis. Mene drži ta atmosfera 80-ih, delom što sam i sam u tim godinama bio dete, pa su mi sve te reference jako prirasle srcu. Rekao bih da ST doživljavam više nostalgično/emotivno, nego zaista kao kvalitetnu SF priču.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao drugu sezonu ST, ali sam pogledao treću, ništa spektakularno i dosta predviljivo, ali svakako zanimljivo upravo zbog tog '80 štiha.

Naravno, neizostavni red scare je tu :) kako bi uopšte moglo bez.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, The Walking Dravot said:

 

Red scare je tu samo kao omaz, dok serija u jos jednoj sezoni upire prstom u kapitalizam kao glavnog neprijatelja.

 

Skoro sam siguran da sam upravo to rekao ...

Link to comment
Share on other sites

Izbindzovao sam(valjda se tako kaze 🙂) Westworld. Mozda malo i na silu. Jedna od najkonfuznijih serija koje sam odgledao. Moras da udjes u nju 150% sebe jer ukoliko ti promakne neka sitnica mozes da gledas u nju kao tele u sarena vrata. Verovatno bih odustao posle par epizoda da sam gledao premijere i cekao po nedelju dana na novu epizodu. Sve u svemu zasluzuje prelaznu ocenu, verovanto bi bila jos bolja da pisci nisu napravili onolike zavrzlame na kraju. Sir Hopkins pokidao.

 

Treca sezona tek sledece godine. Pojavljuje se Jesse Pinkman kao glavni lik izgleda i deluje potponu drugacije od prve dve sezone.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...