Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 1/3/2023 at 8:55 PM, fancy said:


Hvala bogu, krš je realno.


 

Mislio sam da sam jedini kome je shit.

 

Pokusao The recruit, onu heist sa Espositom...obe me smorile.

 

Gledao sam na Netflixu neki spanski sitkom Macho men, leglo.

 

Off topic: The Pale blue eye movie mi se dopao.

Link to comment
Share on other sites

Upravo zavrsio Shameless... ne znam sta da kazem, do neke 5-6 sezone sam je drzao u kategoriji Trailer park boys ili It's always sunny - dakle vrhunski sitcom ko voli tu vrstu humora. Ali ovo posle serija je prerasla sve sto sam gledao do sada. Ne znam kada sam se poslednji put osecao posrano sto se neka serija zavrsila. Dakle ovo je u rangu Braking bad ili slicno (nisam gledao Sopranose pa da poredim sa tom serijom), nacin kako su razvili likove, kraj sa 0 patetike...  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2021 at 9:29 AM, Klotzen said:

703148_original_1604445605.jpg

 

Romulus (2020-?)

 

Serija Romulus prati jednu od teorija kako je nastao grad Rim. Dešavanja prate događaje koji su vodili ka osnivanju grada ali ne bave se samim Rimom. Događaji su smešteni u Albu a detaljnije o radnji neću jer bi to bio spoiler. Ja sam znao par verzija kako je Rim nastao ali ovu nisam čuo do sada. Serija je na staro latinskom što daje jednu višu dozu realizma. Za sada imamo samo jednu sezonu od 10 epizoda i ja nigde nisam našao da će biti druge serije ali obzirom da su prve godine po osnivanju Rima takođe zanimljive mislim da bi mogli da vidimo i drugu sezonu ako bi serija napravila bar neki uspeh.

 

Serija je solidno snimljena. Prvih 5 epizoda su dosta "spore" tako da bi to moglo da odbije prosečnog gledaoca ali zadnjih 5 epizoda ima odličan tempo pa sam joj to progledao kroz prste.  Glumci dobro odobrani, možda je ovaj levo na slici malo upitan, ali sa druge strane mislim da je možda i namerno tako režiran da se razlikuje od ovog u sredini. Čak su i sporedne uloge pažljivo birane i gluma je na nivou.

 

Ovde će se koplja lomiti najviše oko radnje jer istorija Rima ima bar 10 verzija kada se priča o njegovom osnivanju. Nekima se ova verzija neće svideti nekima hoće, malo je i roman(t)izovana ali ne preterano obzirom da su je radili Italijani koji sebe smatraju naslednikom Rima.

 

Nisam siguran da je za preporuku nikom osim "istoričarima" ali ukoliko bi se nastavila mislim da bi mogla biti vrlo dobra serija za široke mase jer bi se radnja malo proširila a i izašla bi iz polu-mitskih priča i bazirala se na malo autentičnijoj istoriji.

 

U novembru je završena druga sezona. Ova sezona se bavi prvim godinama rima dok je još bio na nivou plemena. Dosta interesantnija i bržeg tempa. Za razliku od prve ova će se svideti svima jer ima dobar miks istorije, akcije i svega ostalog što se danas traži. Istorijski nije potkovana tako da više spada u fikciju smeštenu u stvarne istorijske događaje ali obzirom da istorija ovog perioda nije pouzdana ne smeta.

 

Prva sezona iako je kod nas skoro nepoznata je prošlo vrlo dobro, emituje se u 40 zemalja i dobila je dosta nagrada tako da mislim da će ovde biti još sezona. Što se tiče materijala tu bar ne moraju da brinu jer ga imaju na pretek. I ova druga sezona je na staro latinskom što je za svaku pohvali.

Link to comment
Share on other sites

Black Snow

 

https://www.imdb.com/title/tt21263178/?ref_=hm_rvi_tt_i_3

 

Iako pocetak deluje misterioznije, okultnije,  rasplet ubistva na kraju vrlo jednostavan. No ipak drži pažnju i u kratkom roku sam odgledao ovu  seriju čija se radnja odvija u malo gradiću u Australiji . 6 epizoda, ocena 7/10

 

Glavni baja u seriji čuveni Ragnar iz Vikinga

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2023 at 8:30 AM, Ne sam Safete said:

Poslije 6-7 godina, konacno su snimili 3, sezonu Happy Valley.

6 epizoda, krenuli su sa emitovanje odmah poslije N.G. ... preporuka na nevidjeno 🙂 Posto cekam da izadju sve epizode.

 

Sjajno, ja sam potpuno zaboravio na ovu seriju.

 

...

 

 

Inače, krenuo sam da gledam 1923.

https://www.imdb.com/title/tt18335752/

 

Prve 4 epizode 9/10, prezadovoljan sam. Glumci sjajni. Jedini problem je što je nastavak sezone tek 5. Februara.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah prvu epizodu Last of us i dosta sam zadovoljan.  Posto sam veliki fan prvog dela igre (drugi mi je osetno slabiji) koja ce biti prikazana u prvoj sezoni nestrpljivo sam ocekivao seriju. Nil Drakman koji je pisao scenario i za igre je bio glavni uz Mazina koji se sa Cernobiljem dokazao da ume da napravi vrhunsku seriju. 

Prva epizoda traje 80ak minuta i poprilicno su se drzali igre, ali su nam dali i istoriju nekih likova pre svega Dzoelove cerke Sare, neke dogadjaje malo promenili, ukinuli spore sto je steta jer kad se stavljala maska dobijao se osecaj klaustrofobicnosti i dodali lik Kim koji nije bio u igri. Muziku je radio isti lik koji je i za igru i sjajna je. Atmosfera i scenografija za sada izuzetni, ali od sledece epizode cemo videti kako su uradili clickerse a bloaterse ocekujem u kasnijim epizodama. Runnersi su uradjeni kao klasicni zombiji, korektno.

 

Za one koje se prvi put susrecu sa LOU: ako volite zanimljive likove, dobre dijaloge, sjajno gradjenje odnosa izmedju Dzoela i Eli ako tvorci uspeju da prenesu dobro igru i u ostalim epizodama uzivacete.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

meni su odlicna oba dela igre

i jedva cekam da gledam

Prvi deo mi ima to sjajno gradjenje odnosa izmedju Dzoela i Eli, neka iznenadjenja,  sjajni sporedni likovi kao sto su Bil ili Dejvid npr, fenomenalan kraj.

Dvojka mi je klasicna osvetnicka prica, ni prici prvom delu po slojevitosti, jedino su kontrole mnogo bolje nego u prvom delu 

Link to comment
Share on other sites

Tesko da se neka igra moze vernije preneti na mali ekran. Prva epizoda je striktno kao adaptacija 10/10. Reklo bi se da su uboli i da ce na kompetentan nacin prikazati najveci forte igre - Joel-Ellie dinamiku. Inace, imo (vec sam to pisao i na topiku posvecenom gejmingu kada sam se dotakao TLOU), couldn't care less za sam koncept i zaplet, na kraju opet zombi apokalipsa, iako istina malko originalnija i realnija (fungi), te samim tim vise skeri.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Wednesday (2022)

 

 

 

Izbindžovana  i lepo sam se zabavila. Nije bilo u planu da je odgledam sada ni na ovakav način, htela sam da sačekam da još malo splasne hajp, ali mi je dunulo da to ipak učinim ovog vikenda. Tim Burton me nije razočarao, njegov lični pečat se prosto oseti u svakom kadru ove serije. Kao kombinacija teenage drame i coming of age žanra, serija pruža sve što ti žanrovi zahtevaju, istovremeno se fokusirajući na lik Wednesday a zadržavajući i osobenosti porodice Addams.

 

Najbolja Burtonova odluka je bila da The Thing igra glumac (tj. mađioničar je u pitanju), a ne da ga naknadno dodaju u kadrove uz upotrebu CGI. Mislim da je to svim scenama dalo poseban šmek i da se stvarno mogla osetiti ta veza između likova i Thinga, tj. posebno Wednesday.

 

Generalno cast je savršen, za moj ukus. Pre gledanja sam čitala komentare kako Gomez i Morticia nisu spot on. Malo je reći da se ne slažem. To što ljudi zamišljaju Gomeza kao Banderasa ne znači da je on takav, on je generalno opisan kao nizak, krupan i malo neugledan lik. Sušta suprotnost Morticie koja je prelepa; iako niko ne može da nadmaši Angelicu Houston u toj ulozi, CZJ joj se dosta približila. Lurch, Uncle Fester, Pugsley, svi su sjajni. Sporedni likovi (dodati zbog fokusa na Wednesday) su takođe odlični; najjači utisak su mi ostavili Xavier i Enid. Naravno, ne smemo izostaviti ni Christinu Ricci čiji je povratak u ovakvom projektu svojevrstan omaž staroj Wednesday.

 

Jenna Ortega je apsolutno briljantna i predstavlja svetlu budućnost Holivuda. U 2021. i 2022. je imala dosta (uspešnih) projekata te je ovo bila samo trešnjica na torti. Wednesday "death stare" ne može dočarati mnogo glumica a ona je to uspela. Tu je, naravno, i iconic ples koji je postao viralan na TikToku i koji je ponovila čak i Lady Gaga:

 

 

Jenna je izjavila kako se nije pripremila za ovu scenu tj. nije unapred spremila koreografiju već je slagala Burtona da ima ideju, došla na snimanje i bila u fazonu go with the flow. Želela je da dočara ples zombi pokretima, ali i pokretima koji liče na ljudski leš, a da istovremeno da omaž Wednesday iz jedne verzije Porodice Addams (1964).

 

 

Paint it, black je očigledno pesma koja inspiriše velike producentske kuće. Nakon Westworlda imamo priliku da je čujemo i u ovoj seriji, u izvođenju Wednesday na čelu. Pored časova čela, Jenna je za potrebe uloge priučila i mačevanje.

 

Što se same radnje tiče, dosta je predvidljiva, ali ni ne očekujem više od ovakve serije. Ne treba da bude komplikovana već originalna i svoja, a ona to jeste uprkos već poznatim likovima čije sudbine dobijaju neki novi obrt. Sve u svemu čekam drugu sezonu i drago mi je da nisu otišli na Amazon prime jer bi Netflix totalno propao, a uprkos svim manama imaju i odlične projekte.

 

Ocena 7.5/10, na redu je The Last of Us.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...