Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 1/16/2023 at 9:40 PM, DameTime said:

Wednesday (2022)

Cudnu karmu imaju The Addams Family. Sve ekranizacije, koje sam ja gledao, su bile na ivici da zglajznu u neki tezak tres i imbecilnost, ali su nekim cudom uspevale ne samo da se odrze na povrsini vec da postanu orginalne i prepoznatljive. Svaka na svoj nacin. Nista manje nije ni ovaj, vrlo uspeli, spin off.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2020 at 7:39 PM, Klotzen said:

 

Zaista vrlo dobra serija. Čuveni Arminijus pretstavljen na interesantan način. Malo je zbrzano na kraju mogli su da dodaju još dve epizode pa da natanane ispričaju priču. Druga sezona nije najavljena ali ako se pogleda istorija, par godina kasnije čuveni Germanikus je vodio Rimljane u novi pohod na ovim prostorima tako da sam prilično siguran da ćemo gledati još jednu sezonu ako ne i dve.

 

Druga sezona je sasvim ok. Nije nikakav wow serijal ali izgleda da su sada krenuli malo detaljnije da isprate kampanju Germanikusa. Čini mi se da će ovde biti još 2-3 serijala. Gluma je ok uz ogradu da sam gledao neku čudnu verziju gde su germani sinhronizovani na engleski jezik a rimljani ostavljeni na latinskom. Pri tome je sinhronizacija očajno urađeno (mada ovo je možda i do renderovanja fajla) pa se ne poklapaju izgovor i usta.

 

Radnja se bavi onime čime sam i sumnjao da će se baviti pre 3 godine. Na trenutak se prilično zapetljala pa sam pomislio da će ići u zidanje skadra na bojani ali u principu solidan tempo i nema mnogo dosadnih deonica. Ovaj serijal me je par puta naveo na pogrešan smer kuda će dalje ići tako da tu moram da ih pohvalim iako je radnja manje više očekivana. Baš me interesuje ova serija kako će dalje ići, kao i Romulus jer su odabrali pilično nepoznate delove istorije i to je baš mač sa dve oštrice da se privuče publika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

 

Druga sezona je sasvim ok. Nije nikakav wow serijal ali izgleda da su sada krenuli malo detaljnije da isprate kampanju Germanikusa. Čini mi se da će ovde biti još 2-3 serijala. Gluma je ok uz ogradu da sam gledao neku čudnu verziju gde su germani sinhronizovani na engleski jezik a rimljani ostavljeni na latinskom. Pri tome je sinhronizacija očajno urađeno (mada ovo je možda i do renderovanja fajla) pa se ne poklapaju izgovor i usta.

 

Radnja se bavi onime čime sam i sumnjao da će se baviti pre 3 godine. Na trenutak se prilično zapetljala pa sam pomislio da će ići u zidanje skadra na bojani ali u principu solidan tempo i nema mnogo dosadnih deonica. Ovaj serijal me je par puta naveo na pogrešan smer kuda će dalje ići tako da tu moram da ih pohvalim iako je radnja manje više očekivana. Baš me interesuje ova serija kako će dalje ići, kao i Romulus jer su odabrali pilično nepoznate delove istorije i to je baš mač sa dve oštrice da se privuče publika.

 

Čisto da pitam - ste gledali "Rome" možda?

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Odlična serija ali se više bavi fiktivnim likovima pa je imala i veću slobodu kod pisanja scenarija. Deo koji je rađen po pravim likovima je takođe odlično odrađen ali su im ova dvojica glavnih likova obezbedili da serija bude pravi hit jer je imala sve.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2023 at 8:15 PM, dali_man said:

Cudnu karmu imaju The Addams Family. Sve ekranizacije, koje sam ja gledao, su bile na ivici da zglajznu u neki tezak tres i imbecilnost, ali su nekim cudom uspevale ne samo da se odrze na povrsini vec da postanu orginalne i prepoznatljive. Svaka na svoj nacin. Nista manje nije ni ovaj, vrlo uspeli, spin off.

 

Malo smaracki je sto si mogao da shvatis jos u 2.epki ko je cudoviste. I trebalo je da da budu za jedan tepen uvrnutiji. Vise sam ocekivao na osnovu komentara i ocena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

Naravno. Odlična serija ali se više bavi fiktivnim likovima pa je imala i veću slobodu kod pisanja scenarija. Deo koji je rađen po pravim likovima je takođe odlično odrađen ali su im ova dvojica glavnih likova obezbedili da serija bude pravi hit jer je imala sve.

Slažem se potpuno, ali da bi ovo bio plus a ne minus trebaju ti sjajni scenaristi, što nije lako naći, posebno danas.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ja zato kada ocenjujem nešto što je istorijski tačno dam tome malo veću ocenu jer smatram da kod ovih fiktivnih događaja kada imate slobodu da pišete scenario kako hoćete onda nema posle opravdanja kada je scenario loš. Dok nečemu što je istorijski potkovano može malo da se progleda kroz prste, pogotovo kada je zbog toga tempo serije malo sporiji.

 

Recimo Barbarian i Romulus iako istorijske imaju dosta slobode da pišu scenario kako žele jer nema baš mnogo istorijskih detalja o tim događajima ili ima 5-6 razičitih verzija nekih događaja pa mogu da biraju koji će da uzmu a da im se ne može zameriti da su odstupali od istorije. Recimo da je istorijski nekih 30-40% događaja a ostalo mogu sve da uklapaju kako im je volja. Naravno to ima i otežavajuću okolnost da o tom delu istorije ljudi malo znaju pa tema nije atraktivna toliko.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zvezdinho said:

 

Malo smaracki je sto si mogao da shvatis jos u 2.epki ko je cudoviste. I trebalo je da da budu za jedan tepen uvrnutiji. Vise sam ocekivao na osnovu komentara i ocena.

Ja sam hteo sestricini od 4 godina da kupim lutku, jer obozava tu seriju. Nasao neki kao orginal za 550 dolara pa ti vidi :classic_biggrin:

 

O tome i pricam. Jeste serija detinja, predvidiva, na ivici banalnosti, ali opet, ima tu neku auru koja je izdvoji.

Link to comment
Share on other sites

Vesele devedesete: super zabava, Red Forman GOAT sitcom karakter 😁

Definitivno se bacam na bindžovanje originalne serije ovijeh dana.

 

Hunters izašla druga sezona, prve dvije epizode dobre i dosta konkretne.

 

Prva epizoda Last of Us: do zla koga sporo, jedna od filer epizoda iz TWD ili Stranger Things. Biće bolje, jer je gore od onoga teško napraviti. Ako ne bude bolje, nećemo gledati više od jedne sezone, kao i gore pomenuti The Passage, sa kojim je propuštena prilika da se napravi zli TWD iz paralelnog univerzuma.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Beonegro said:

Prva epizoda Last of Us: do zla koga sporo, jedna od filer epizoda iz TWD ili Stranger Things. Biće bolje, jer je gore od onoga teško napraviti. Ako ne bude bolje, nećemo gledati više od jedne sezone

 

Pa i biće samo jedna sezona The Last of Us, jer prate priču igrice od početka do kraja, uz pomalo dodatog sadržaja, da bi objasnili onima koji nisu igrali o čemu se zapravo radi.

 

A pod "prate priču igrice" mislim gotovo bukvalno, dosta dijaloga je preneto reč po reč, a uglova kamere u piksel.

 

Druga sezona, ako je bude, će preneti priču iz The Last of Us 2, mada ta igrica ima značajno lošiju priču od prvog dela.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro

izdvajam misljenje, kolega, brate i prijateljE

 

Meni se cini da jedino ovako, polako, postepeno i uz mnostvo detalja i nijansica moze kod gledalista da se ucini dovoljno kako bi se vezali za likove i njihove sudbine, upili odnose i interakcije i na kraju doziveli nesto kada se nekom od tih likova dogodi ovo ili ono. Da nije napravljen smislen intro sa njegovom cerkom, ljudi ispred ekrana ne bi mogli doziveti Ellie nikada kako treba niti ceo Joelov lik ili njegovu motivaciju za cinjenje u ovom infected svetu.  

 

Nisam gledao ni minut TWD, ali Stranger Things je kindergarten prema TLOU. Ne u smislu kvaliteta (tu se moze raspravljati kada se okonca sezona), vec tematike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra druga epizoda TLOU, cliker-i uradjeni sjajno 👍 Drakman rezirao ovu epizodu i uradio jako dobar posao s obzirom da mu je ovo prvenac. Par easter egg-ova za fanove igre (lutka zirafe bas kul detalj).

Ove dve epizode bilo zagrevanje, sad krece Bilov grad i ludilo 

 

Ono kad mase iz revolvera clickere kao ja kad sam prvi put igrao i nisam unapredio weapon sway, mislim da sam 10 puta zaginuo od prvog clickera

Edited by drperce
Link to comment
Share on other sites

Ja odgledao samo prvu, ali mi se baš baš sviđa

 

Deluje možda malo sporije pošto je 1h 20m epizoda, ali meni nije bilo previše. Mada ja i inače najviše gotivim u ovim fantastikama onaj deo kada polako treba da skapiramo lore tog sveta, tako da je to meni uvek zanimljivo.

 

Iskreno raduje me što je samo jedna sezona, očekujem da bude dobra vožnja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebe uhvatio da su mi obe epizode TLoS-a nekako dosadne. Jedino prva polovina prve epizode mi je bila nekako bas dobra u smislu neizvjesnosti kod likova i tenziji koja je dobro prenesena. Igricu nisam igrao ali sam je odgledao jer me je interesovala prica ali nekako mi serija za sada uopste ne lezi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...