Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Znacajno sam prikocio sa "Vavilon Berlin" sezonom 4. Sve mi zao da pogledam celu sezonu u dva,tri cuga..pa odlazem kraj :classic_biggrin: Jbg..stara skola,navikla na jednu epizodu nedeljno..uglavnom pogledah sinoc epizodu 9 koja je vrlo,ali vrlo dobra..jedna od onih u kojima se potencira da se nesto veoma zlokobno "valja iza brda",a te epizode su mi u principu i najzanimljivije nekako..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Odgledao prve 2.
Red i Kitty drže stvari da se potpuno ne raspadnu.
Bojim se da pustim treću, al vrv ću morati zbog Feza

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Isto, ovo bolje da su uradili kao neki specijal od sat ipo. Novi klinci su previse iritantni da mogu da izvuku ovo, Red i dalje kralj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Odgledao prve 2.
Red i Kitty drže stvari da se potpuno ne raspadnu.
Bojim se da pustim treću, al vrv ću morati zbog Feza

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

 

4 minutes ago, drperce said:

Isto, ovo bolje da su uradili kao neki specijal od sat ipo. Novi klinci su previse iritantni da mogu da izvuku ovo, Red i dalje kralj

Nerealni ste, ovo je sitcom, petparačka smuti-pa-prospi zabava, isto kao i originalna serija, uostalom. 

Nije problem u Veselim devedesetim, nego u vašim očekivanjima 😛

Link to comment
Share on other sites

Nerealni ste, ovo je sitcom, petparačka smuti-pa-prospi zabava, isto kao i originalna serija, uostalom. 
Nije problem u Veselim devedesetim, nego u vašim očekivanjima [emoji14]
Mora da si navaren gledao, jedino to ima smisla ;)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Treća epizoda The Last of Us...

 

Nadao sam se ultra sposobnom samoživcu Bilu, njegovom konstantnom pičkaranju sa Eli, učenju Džoela kako se pravi nail bomb, rešetanju zaraženih sačmarama dok traže akumulator za kola po gradu i kao vrhunac epizode prva šorka sa bloaterom, najsnažnijom sortom zaraženih. Na kraju, odlazak Džoela i Eli ka zapadu, dok Bil gleda za njima pre nego što se vrati u svoj grad.

 

Tome sam se nadao jer su do sada pratili igricu 95% pod konac.

 

A dobio sam...

 

Spoiler

Epizodu gej romanse u kojoj se Džoel i Eli jedva pojavljuju, romansa Bila i Frenka koju pratimo od 20 godina pre epidemije, romansa koja traje sat vremena epizode, kad Frenk otkrije da boluje od neizlečive bolesti i odluči da se otruje, a Bil ne želi da živi bez svoje ljubavi pa se otruju zajedno. Romeo i Julija da povrate od blama.

 

Džoel i Eli samo nalaze njihove leševe sa oproštajnom porukom, sedaju u kola i odvoze se.

 

Au contrair, Frenka u igrici prvi i jedini put zatičemo u njegovoj kući obešenog o gredu. Džoel nalazi oproštajno pismo gde piše da više nije mogao da podnese Bila, pobegao od njega, naleteo na zaražene i pokupio Kordiceps. Radije od bolesti je izabrao da se sam obesi. Poslednjom rečenicom pisma se obraća Bilu, "i ovo je bolje nego da sam ostao s tobom".

 

Malčice se razlikuje od "filmske" verzije, zar ne?

 

Naravno, kritike lepe na epizodu ocenu 11 od 10, niko nema petlju da ga cancel-uju ako kritikuje srcedrapajuću gej ljubav Romea i Merkučija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prilicno wtf epizoda. Promene u odnosu na igru na stranu, potpuno mi je nejasno da su autori smatrali da je sasvim ok da u sezoni koja ima 9 epizoda celu jednu prakticno protrace ne napravivsi apsolutno nikakav pomak sa glavnom pricom. Filer epizoda u ovako kratkoj sezoni je zaista za prst na celo. Nadam se da se to nece odraziti tako katastroficno na nastavak i da nece izazvati zbrzavanje i probleme sa pacingom da se prica isprica kako valja. Joel i Ellie su bukvalno samo zalepljeni za pocetak i kraj epizode, ovo uopste ne odaje utisak epizode iz njihove price, vec kao jedna sasvim odvojena i sebi dovoljna storija. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja o igri(ci) ne znam nista,pa ne bih ni znao za ovolika odstupanja da ih Stiletto nije taksativno nabrojao. Samim tim (sto nisam upoznat sa sadrzinom igre) meni ne smetaju nuzno..ne smeta mi ni romansa..vise sam na strani prigovora koje je izneo Steve F - luksuz je skurcati citavu zodu na throwback pricu u ovako kratkoj sezoni..

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je kao nekom ko nije igrao igricu ova epizoda bila super.

 

Kapiram Francisove brige, i ovo jeste filer. Ali ima i funkciju za glavnu pricu zbog pisma na kraju.

 

Tj uloga ove epizode nije samo u prici Bila i Frenka nego nam oslikava koliko u tim okolnostima ljudima znaci kad upoznaju nekog, tj u isto vreme ono sto smo videli od njih se prenosi na ono sto si imali Joel i Tess.

 

Aj da vidimo na kraju kako ce se stvari odigrati i da li ce im nedostajati vremena. Ali ovako kao stand alone epizoda meni je ovo bilo skroz dobro.

 

Mada ja u svim ovim apokalipticnim pricama zapravo bas dosta volim da vidim kako moze every day zivot da izgleda.

 

Zato mi je i Station 11 bila super serija.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno, kao standalone varijanta bez dileme ima svoju vrednost. Mozda je poneka sitnica malko banalna, ali u osnovi je to solidan koncept. 

 

Ostaje da vidimo kako ce se stvari odvijati dalje, medjutim ovo nije X-Files gde ti imas preko 20 epizoda u svakoj sezoni i gde sve vreme imas smenjivanje monster-of-the-week i main story epizoda. Pa i u toj seriji su gotovo sve najkvalitetnije epizode bile upravo one koje nisu produzavale i razradjivale glavnu pricu. Setimo se samo remek-dela Clyde Bruckman's Final Repose i perfomansa za anale Petera Boylea. 

 

U koncepciji TLOU se izleti poput ovog jednostavno ne uklapaju, kvare dinamiku i razbijaju fokus. Ako su zeleli sadrzaj poput epizode 3, onda je trebalo da se postavi sasvim drugaciji okvir i pristup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...