Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 9/28/2022 at 2:04 PM, Drug Crni said:

:bravo:

 

Odlicna serija, odlican uvid u jedno mracno doba. Ja vrlo dobro poznajem taj period nemacke istorije i mogu reci da je psihosocïjalna dimenzija i Geist tog vremena vrhunski prenet. 

 

Spoiler

 

 

Edited by Cyber
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nova spin off serija jednog filma (knjige) na vidiku..mozda je vec pisano na forumu o njoj. Ako jeste,prastajte.

Dune: The Sisterhood

Serija obradjuje dogadjaje smestene u period od 10.000 godina pre radnje prvog dela Dine. Snimanje pocinje sledeceg meseca u Budimpesti. Glavne uloge igrace Emily Watson, Indira Varma (GoT i Obi Wan) i Travis Fimmel (Vikings). Iza serije stoji HBO produkcija,a nema informacija o tome kada ce prva sezona biti emitovana.
 

Link to comment
Share on other sites

Ryan Reynolds i Rob McElhenney (it's always in Philadephia) su kupili niželigaša iz Velsa sa bogatom tranzicijom i hoće da mu vrate staru slavu

 

https://www.imdb.com/title/tt14674086/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Praktično igraju real life verziju onoga kad uzmeš u menadžeru neku ekipu iz poslednje lige pa hoćeš da je dovedeš do titule u prvoj ligi. (ja sam čak ponovo skinuo Premier Manager 99 da igram malo 😄 )

 

Meni se dosta dopalo, zabavno je, fino urađeno. Dosta veliki akcenat je stavljen na to šta sport generalno znači ljudima i jednoj zajednici. Epizode su po dvadesetak minuta tako da može lako da se gleda bez prevelikog investiranja vremena. Mada sam se ja navukao i odgledao sve za nekih nedelju dana.

 

Imao sam osećaj kao da gledam neku igranu seriju, ali je sve nekako mnogo uzbudljivije kad znaš da se to odigravalo u stvarnom životu i da ne postoji scenario za sportske rezultate, zato definitivno i preporučujem da se ne spojlujete unapred ako budete gledali.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Good Omens

 

7/10

 

Fino je gledati sa curom u dosadnim jesenjim večerima i ima te haripoterovske vajbove, ali prilično tanka serija, puna rupa, nepotrebnih scena i generalno bez dobro napisane priče. Glavni glumački duo sjajan, kao i većina sporednih uloga.

Link to comment
Share on other sites

Posle Sopranosa, odgledah i The Wire, posle jebem li ga, desetak godina sigurno. Evo, ni danas ne vidim jednu manu u seriji, ne vidim da je nesto nelogicno, da je moglo drugacije, bukvalno ako postoji savrsena serija, to je. Prva sezona koja te uvodi jako u celu pricu i toliko duboko obradi likove da jednako simpatises Avona i McNultya, a na dve razlicite su strane. Predetaljno obradjeni likovi, jos jedna HBO serija gde nemas dobre ili lose, vec samo svoju perspektivu i svoj licni sud da ocenis dal bi s nekim mogao da radis, popijes pice ili bi ga isutirao u glavu. 

 

Kao sto rekoh, prva sezona meni licno najdraza u seriji, mozda malo subjektivno, al avaj. Vec od prve epizode je mene to krenulo da vozi, generalno cela ta prica, a posle kad se svi vise ukljucivao "wiring" i cela ta prica, tu me je bas serija kupila, jer sam i sam detaljista, i jer bih vrv na njihovom mestu - spavao u kancelariji dok se ne resi slucaj. Bukvalno sam svaku scenu gledao sa max koncentracije, kao da polazem ispit.

 

Druga mi je sto se same price tice, malo slabija i sporija, i generalno bih je ocenio kao najmanje dobru u seriji, iako je i ona fantasticna. Citava ta lucka atmosfera, ti ljudi, bukvalno osecas se kao da zivis s njima. Prebacaj na portove iz projectsa, ali opet je serija zadrzala taj smek.

 

Treca sezona i generalno hamsterdam kao neverovatan socijalan eksperiment, gde bukvalno gledas i nemas pojma sta da mislis o tome. Kapiras obe strane, malo si blizi jednoj, malo si blizi drugoj strani, al dodjes do zakljucka onog sto je Carv rekao u trecoj epizodi - ovo protiv droge nije rat, jer rat ima kraj. 

 

Cetvrta sezona sa klincima predobra, mozda i najbolje i najdetaljnije socijalno obuhvacena u smislu toga da zaista vidis da neko u zivotu nema plan  b  i da generalno nista ne odlucuje o svojoj sudbini. Tu si gde si, nema izlaza. Videlo se ono kako su klinci odreagovali kad ih je Bunny vodio u restoran. Oni bukvalno ne znaju da postoji ista van cornersa. Na kraju jos jedna sezona u kojoj vidis da ti nista nije zagarantovano, sta god radio u zivotu, toliko drugih faktora utice na ono sto te ceka sutra...

 

Peta sezona mi je bolja od druge, ali slabija od prve, cetvrte i trece (to mi je neki redosled). Za moj ukus su malo krenuli da preteruju sa politicarenjem u petoj sezoni, ali i Bublesom ciju tuznu sudbinu razumem, ali bas je bilo too much kako je serija odmicala. Ipak ono sto je McNulty uradio, opet socijalna dilema - da li je opravdano? Meni svakako prezanimljivo sve to oko serijskog ubice, podmetanja dokaza, pa i generalno atmosfera iz desk redakcije, citava ta hijerarhija koja je potpuno retardirana. 

 

Neverovatna serija, bukvalno za mene dozivotni favorit, ali mi je trebalo da je pogledam i treci put, u novom zivotnom razdoblju i opet sam je isto doziveo. Doduse, moram priznati, likovi mi variraju, neke koje sam cenio, simpatisao na prvo, drugo gledanje, sada ne mirisem i obrnuto.

 

Za mene trio najboljih likova: 1. Avon, 2. Bunk, 3. Omar.

 

Likovi koje bih pretukao: 1. Herv, 2. Templeton, 3. Marlo

 

I da, kolko je slatka Keema Gregs. Na svako sledece gledanje mi se sve vise svidja. 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je recimo druga možda omiljena.Morao bih i ja da pogledam ponovo Sopranove kako bih te dve serije uporedio,ali iz ovog ugla gde sam relativno skoro gledao The Wire,ipak mi je ona bolja/draža.

Kada sam se odlučio da gledam ponovo The Wire, pre toga sam pogledao Homicide iznova.Recimo tu su mi likovi bolje obrađeni,ali i pored toga nije taj nivo.Svakako jedna od najboljih serija ikad snimljenih.

Treba tu pomenuti i OZ koja takođe vrhunska a retko se pominje.

 

Kad je u pitanju favorit,zna se da je Heisenberg tata :classic_cool: .

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, T Mac said:

Mojne da mi preskačete The Shield i legendarnog Vic Mackey-a.

 

Možda nije u The Wire/The Sopranos društvu, ali jeste u priči sa OZ i Homicide, po mom mišljenju.

Još nisam pogledao.Ali evo sad,posle dugo vremena,na tvoju preporuku počeo sam da gledam Mad Men.Tek sam na drugoj epizodi.

Taman The Shield može da bude sledeća.

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2022 at 2:08 PM, sasha arsenal said:

Još nisam pogledao.Ali evo sad,posle dugo vremena,na tvoju preporuku počeo sam da gledam Mad Men.Tek sam na drugoj epizodi.

Taman The Shield može da bude sledeća.

 

Mad man je odlican :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...