Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

1 minute ago, Kronostime said:

6 Ojra mesecno, stipso:lol_2:

Nisu pare u pitanju, ja nisam ni tokom onih promo perioda od po mesec koje daje SBB gledao HBO nego skinem ko čovek i gledam. Navika valjda 😃

A 6 evra nije malo, 72 godišnje. Za tri godine 216 evra, taman da zamenim moj omiljeni šljaomi telefon novim modelom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pangea said:

Nisu pare u pitanju, ja nisam ni tokom onih promo perioda od po mesec koje daje SBB gledao HBO nego skinem ko čovek i gledam. Navika valjda 😃

A 6 evra nije malo, 72 godišnje. Za tri godine 216 evra, taman da zamenim moj omiljeni šljaomi telefon novim modelom.

Ne placas SBB, vec direktno HBO.

Link to comment
Share on other sites

Zavrsio sam "Sandmana".
Zadovoljan sam i mogu je preporuciti. Doduse,nece svima "leci". Serija je posebna..mozda pre neobicna. Vrhunac su (mi) epizode 5&6 (ili 6&5 - kako ko vec preferira). Fantastican kontrast su te dve epizode..kao voda i vatra..izazivaju snazne senzacije,ali na prilicno opozitan nacin. I poslednja epizoda mi se dopala. Zanimljiv izbor za kraj serije ili makar prve sezone.

Strip nisam citao,pa ne mogu reci koliko je verodostojno prenesena radnja,atmosfera,likovi..znam samo da se uz "Nadzirace" i graficku novelu F.Milera o "Betmenu" (prvu) smatra jednim od najvaznijih,najuticajnih stripova..

Iako nema nikave dodirne tacke sa "Watchmen" serijom,meni je "Sandman" takodje osvezenje i prijatno iznenadjenje,bas kao i W.

Link to comment
Share on other sites

6F96E487-384B-469B-A93A-629D63B9100A.jpe

 

Pistol (2022)

 

Serija me iznenadila pošto sam imao baš niska očekivanja. Vrlo dobra gluma mislim da su dosta likova odlično skinuli. Radnja je ok, bar ono što su obradili. Tu nastaje i problem serije što je 6 epizoda premalo da prikaže ovaj bend. Tu je i drugi problem serije da li je sve baš tako bilo, serija je rađena po memoarima Džonsa, doduše sa nekim izmenama. Serija dakle prati grupu iz ugla Džonsa tako da mu je dosta naklonjena mada prikazuje i loše stvari oko njega. Serija je dobro opisala odnose u samom bendu i sa Meklarenom ali su potpuno podbacili da prikažu kakav odjek su imali u javnosti i kako su u isto vreme bili i omraženi (kod starijih) i obožavani (kod mlađih) . Nije da toga nema ali nekako usput a taj deo o ovoj legendarnoj grupi je ono što mene najviše impresionira u njihovoj kratkoj karijeri. Serija je takođe propustila da naglasi u kakvoj bedi su oni živeli pošto danas mladi ne shvataju koliko drastične razlike su bile između srednje i niže klase 70-ih godina. Zato često ne razumeju zašto je ovaj bend ostavio toliki trag iza sebe iako u poređenju sa modernim bendovima debelo zaostaju. No mislim da u 6 epizoda to sve i nije moglo da se obradi.

 

Definitivno ovi što su slušali pank se neće pokajati da pogledaju a mogu i ljubitelji ostale muzike jer je ovo ipak deo istorije muzike. Bojl je inače njihov vršnjak koji je pratio bend i to se definitivno oseti jer je odlično nabo atmosferu u većini scena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, T Mac said:

Završih i ja BB pre par nedelja (drugo gledanje). Ne može BCS ni u istu rečenicu sa BB, a kamoli da bude bolja serija, a čuo sam/pročitao dosta takvih komentara. Not even close.

https://m.imdb.com/video/vi388547353/?playlistId=tt11280740?ref_=ext_shr_lnk

Razmišljao sam da li ovo da pogledam ili ponovo BB.Verovatno ću ovo drugo :classic_smile: .

Link to comment
Share on other sites

na drugo gledanja je serija jos bolja, primecuje se gomila detalja kao i vise nego prigodan izbor muzike

 

@Markoss @T Mac @sasha arsenal i ostali kojima vam je sveze deder mi objasnite nesto
u poslednjoj, 13. epizodi 4. sezone otkriva se da je ww otrovao klinca djurdjevkom s planom da se misli da se klinac sam otrovao posto se neretko desava da mala deca i kucici budu privuceni crvenim bobicama i nehotice se otruju
i to je sve kul sem sto u najmanje dva navrata mi zaista vidimo biljku (poslednji kadar i zum na biljku u 4.13 i scena u 5.1 kad je ww sklanja u gepek) i vidimo da na istoj nema bobica (verovatno nije doba godine kad sazrevaju)

Spoiler

4x13_Lily_of_the_Valley.png

 

ovako bobice inace izgledaju

Spoiler

220px-Convallaria_majalis_0003.JPG

 

mislim verovatno da cepidlacim ali s obzirom da je to mozda i najkljucniji detalj svih podzapleta i generalno cele price neverovatno mi je da su dozvolili sebi takav propust

dakle, kako ovo tumacite? jel da poverujemo da je ww-u ideja bila da se misli da je mali pojeo cvet, list ili sta?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oko Ibada said:

na drugo gledanja je serija jos bolja, primecuje se gomila detalja kao i vise nego prigodan izbor muzike

 

@Markoss @T Mac @sasha arsenal i ostali kojima vam je sveze deder mi objasnite nesto
u poslednjoj, 13. epizodi 4. sezone otkriva se da je ww otrovao klinca djurdjevkom s planom da se misli da se klinac sam otrovao posto se neretko desava da mala deca i kucici budu privuceni crvenim bobicama i nehotice se otruju
i to je sve kul sem sto u najmanje dva navrata mi zaista vidimo biljku (poslednji kadar i zum na biljku u 4.13 i scena u 5.1 kad je ww sklanja u gepek) i vidimo da na istoj nema bobica (verovatno nije doba godine kad sazrevaju)

  Hide contents

4x13_Lily_of_the_Valley.png

 

ovako bobice inace izgledaju

  Hide contents

220px-Convallaria_majalis_0003.JPG

 

mislim verovatno da cepidlacim ali s obzirom da je to mozda i najkljucniji detalj svih podzapleta i generalno cele price neverovatno mi je da su dozvolili sebi takav propust

dakle, kako ovo tumacite? jel da poverujemo da je ww-u ideja bila da se misli da je mali pojeo cvet, list ili sta?

Sad sam bacio pogled na scene.Izgleda da je ideja da je pojeo cvet.Ne mogu sad da tvrdim da nije bio propust,ali tako mi izgleda.Pogotvo ako se uzme u obzir poslednji kadar u sezoni.

Kad bude odgledao ponovo obratiću pažnju.

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oko Ibada said:

na drugo gledanja je serija jos bolja, primecuje se gomila detalja kao i vise nego prigodan izbor muzike

 

@Markoss @T Mac @sasha arsenal i ostali kojima vam je sveze deder mi objasnite nesto
u poslednjoj, 13. epizodi 4. sezone otkriva se da je ww otrovao klinca djurdjevkom s planom da se misli da se klinac sam otrovao posto se neretko desava da mala deca i kucici budu privuceni crvenim bobicama i nehotice se otruju
i to je sve kul sem sto u najmanje dva navrata mi zaista vidimo biljku (poslednji kadar i zum na biljku u 4.13 i scena u 5.1 kad je ww sklanja u gepek) i vidimo da na istoj nema bobica (verovatno nije doba godine kad sazrevaju)

  Hide contents

4x13_Lily_of_the_Valley.png

 

ovako bobice inace izgledaju

  Hide contents

220px-Convallaria_majalis_0003.JPG

 

mislim verovatno da cepidlacim ali s obzirom da je to mozda i najkljucniji detalj svih podzapleta i generalno cele price neverovatno mi je da su dozvolili sebi takav propust

dakle, kako ovo tumacite? jel da poverujemo da je ww-u ideja bila da se misli da je mali pojeo cvet, list ili sta?

 

Jep, nesto slicno sam i ja primetio, i ostalo mi je nejasno. Nejasno mi je i kad je stigao da ubaci ricin u steviju i da otruje Lidiju, premotavah scene par puta i nije mi jasno bilo. Mada mozda je to ono reditelj ostavio slobodu gledaocima da u glavi naprave scenario po kom se sta desilo. 

Link to comment
Share on other sites

ako se ne varam uvek je sedela za istim stolom pa je tako mogao da zna gde da stavi otrov a na oprezu je da ako neko drugi slucajno tu sedne lako ce vec da skloni kesicu - verovatno nam se takav scenario sugerise

 

za djurdjevak verovatno jeste jedenje cveta u pitanju mada mi to ne piju vodu jer klinac nije bas tako mali da trpa u usta sta stigne, bobice su te koje deluju jestivo i zato su opasne

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, oko Ibada said:

ako se ne varam uvek je sedela za istim stolom pa je tako mogao da zna gde da stavi otrov a na oprezu je da ako neko drugi slucajno tu sedne lako ce vec da skloni kesicu - verovatno nam se takav scenario sugerise

 

za djurdjevak verovatno jeste jedenje cveta u pitanju mada mi to ne piju vodu jer klinac nije bas tako mali da trpa u usta sta stigne, bobice su te koje deluju jestivo i zato su opasne

 

Klinac je svakako nekako cudno predstavljen, jedva je znao da kaze - zdravo, kao da je malo sporiji. Meni je utisak da je tako predstavljen, vrv da se opravda to da bi pojeo nesto random. 

 

To sam i ja pomislio za Lidiju, tako da slazemo se. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...