Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 9/1/2022 at 9:07 PM, Klotzen said:

6F96E487-384B-469B-A93A-629D63B9100A.jpe

 

Pistol (2022)

 

Serija me iznenadila pošto sam imao baš niska očekivanja. Vrlo dobra gluma mislim da su dosta likova odlično skinuli. Radnja je ok, bar ono što su obradili. Tu nastaje i problem serije što je 6 epizoda premalo da prikaže ovaj bend. Tu je i drugi problem serije da li je sve baš tako bilo, serija je rađena po memoarima Džonsa, doduše sa nekim izmenama. Serija dakle prati grupu iz ugla Džonsa tako da mu je dosta naklonjena mada prikazuje i loše stvari oko njega. Serija je dobro opisala odnose u samom bendu i sa Meklarenom ali su potpuno podbacili da prikažu kakav odjek su imali u javnosti i kako su u isto vreme bili i omraženi (kod starijih) i obožavani (kod mlađih) . Nije da toga nema ali nekako usput a taj deo o ovoj legendarnoj grupi je ono što mene najviše impresionira u njihovoj kratkoj karijeri. Serija je takođe propustila da naglasi u kakvoj bedi su oni živeli pošto danas mladi ne shvataju koliko drastične razlike su bile između srednje i niže klase 70-ih godina. Zato često ne razumeju zašto je ovaj bend ostavio toliki trag iza sebe iako u poređenju sa modernim bendovima debelo zaostaju. No mislim da u 6 epizoda to sve i nije moglo da se obradi.

 

Definitivno ovi što su slušali pank se neće pokajati da pogledaju a mogu i ljubitelji ostale muzike jer je ovo ipak deo istorije muzike. Bojl je inače njihov vršnjak koji je pratio bend i to se definitivno oseti jer je odlično nabo atmosferu u većini scena.

Evo i ja pogledah, a od 1987 se ložih na Pistolse... Ne znam, nije toliko loše, isto sam krenuo sa jako niskim očekivanjima, pa sam izašao na neku averidžaru... Meni je baš recimo glumačka podela i tretman likova malo problematičan - Stiv je još i okej, britanska seljačina i povodljivac koji se navlačio na droge a posle postao ozbiljan muzičar. S obzirom da je po Lonely Boy njegovoj pravljena, još me i prijatno iznenadio nivo samokritike uz opise zlostavljanja, bežanja u gejost i slično. Pol je dobio premalo prostora - kapiram da je bio najpovučeniji i najintrovertniji, ali u seriji je bukvalno u ulozi ofingera. Sid je u redu, fizički liči (što nije teško, to je već punk arhetip), a prikazan je kao mentol koji juri za heroinom i Nensi,  bez mnogo mozga. Glumac se iscimao, imam utisak čak i da je smršao za poslednje dve epizode, i obavio je sasvim pristojan posao. Džon me najviše razočarao, da tako kažem. Dok je u seriji prikazan kao dominantni lider i jedini razuman glas, da ti dođe da pomisliš da je on autor teksta, dotle me dosta odbio trretman glumca koji je to sve dosta onako preko one stvari obavio, nije se potrudio da skine verovatno najlakšu osobu iz šoubiznisa za skidanje, ali možda ja zakeram. Možda je Bojl kao iskusan majstor odlučio da se Džon ne može skidati i dao dečku da ga slobodno interpretira, što je možda i najbolje rešenje. MMM je odličan. 

 

Sve u svemu, to je to nekako, skupljanje, malo bede - Stiv više (serija jako ističe da iako su svi potekli iz bede, da je Stviova beda bednija i plus tu je zlostavljanje), punk, loodilo, McLaren, heroin raspad. Mislim da je odlična serija ukoliko će zainteresovati ljude za Sex Pistolse. Drago mi je što će članovi benda uzeti neku dosta dobru kintu i komad ove internetske TV pite. Serija je o Pistolsima, mada bi možda još zanimljivije bilo da se pratilo još par godina - nastanak PILa, ali dobro. Nije loše i trebalo bi pogledati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Džon Lidon je odbio da sarađuje sa gulmcima. Taj momak što ga je glumio je sve morao sam da radi. Po meni je skinuo kako je on pričao i te pokrete na koncertima ostalo je sve onako. Ovi ostali su imali originalne likove na raspolaganju da ih posavetuju zato su i ok ispali. Naravno Sid nije živ ali se o njemu toliko zna da nije ni potreban. Sid je predstavljen u boljem svetlu nego što je on bio, mada je to teško zamislivo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2022 at 8:43 AM, freethrow said:

Mislim da nije ni dobio priliku da sarađuje, ali hajde da ne budem sad ja Džonov advokat... 

 

Ja volim Džona ali sam potpuno siguran da je u pitanju lova koju je tražio. Mislim da ima sreće što je Bojl fan grupe pa ne izlazi u javnost sa detaljima. No to je Džon, uvek skandali i preterane reakcije na sve 🙂 No da nije takav ne bi nam ni bio interesantan.

Link to comment
Share on other sites

Amazon najavio novi veliki projekat: serija Blade Runner 2099. Kompanija je narucila 10 epizoda od scenaristkinje Silke Luise i izvrshnog producenta Ridley Scotta,ali sve je jos uvek u fazi razvoja.
Nema nikakvih detalja niti o produkcijskom timelineu,niti o pocetku emitovanja.

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je sequel OK ali nisam specijalno razduševljena, mogla sam i bez njega, a Vilnev je to odradio po meni najbolje što se moglo.

Serija mi još tu najmanje i smeta jer pretpostavljam da će isti biti samo univerzum a da će likovi biti skroz drugi. Mada ni to nije ništa posebno inovativno, bila je ona neka serija s policajcem androidom, ne mogu se sad setiti kako se zove... ali ako se dobro odradi ne mora ni biti originalno što se mene tiče.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stupili u kontakt sa Harrisonom Fordom. Izgleda da su poceli pregovori oko njegovog angazmana u seriji. Ovo je sve,dakako,nezvanicno. Zanimljivo je videti hoce li Ford prihvatiti ponudu..? Cini mi se da je najavio kompletno povlacenje iz sveta glume posle Indiana Jones 5.

Ako se predomisli i uzme ucesce u seriji,ocekujem da se samo pojavi u par nekih sekvenci. Ne vise od toga.

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2022 at 2:41 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ma sramota sta rade, toliko je dobrog materijala PkD napisao, a oni se hvataju necega sto je vec dohvatilo svoj plafon i umesto da tamo i ostane, oni ce ga razvodniti i srozati.

 

Ja ti neću protivrečiti, ali stvarno dosta toga što je PKD napisao je ili već ekranizovano, ili potpuno nopodobno za bilo kakvu ekranizaciju 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2022 at 1:03 PM, oko Ibada said:

na drugo gledanja je serija jos bolja, primecuje se gomila detalja kao i vise nego prigodan izbor muzike

 

@Markoss @T Mac @sasha arsenal i ostali kojima vam je sveze deder mi objasnite nesto
u poslednjoj, 13. epizodi 4. sezone otkriva se da je ww otrovao klinca djurdjevkom s planom da se misli da se klinac sam otrovao posto se neretko desava da mala deca i kucici budu privuceni crvenim bobicama i nehotice se otruju
i to je sve kul sem sto u najmanje dva navrata mi zaista vidimo biljku (poslednji kadar i zum na biljku u 4.13 i scena u 5.1 kad je ww sklanja u gepek) i vidimo da na istoj nema bobica (verovatno nije doba godine kad sazrevaju)

  Hide contents

4x13_Lily_of_the_Valley.png

 

ovako bobice inace izgledaju

  Hide contents

220px-Convallaria_majalis_0003.JPG

 

mislim verovatno da cepidlacim ali s obzirom da je to mozda i najkljucniji detalj svih podzapleta i generalno cele price neverovatno mi je da su dozvolili sebi takav propust

dakle, kako ovo tumacite? jel da poverujemo da je ww-u ideja bila da se misli da je mali pojeo cvet, list ili sta?

Upravo završio četvrtu sezonu.

Spoiler

Na krovu bolnice Džesi govori Voltu da se mali otrovao od cveta koji se zove Djurđevak.I da on ima slatke crvene bobice koje deca znaju da pojedu pa se otruju.

Može da se tumači na dva načina:

-prvi je da je u pitanju propust,pošto se jasno vidi na nema ploda već samo cvet u poslednjoj sceni.

-drugi je da se jednostavno niko nije setio da nije sezona a da je mali otrovan cvetom.

 

 

Što se tiče utisaka posle ponovnog gledanja,napisaću kada odgledam poslednju sezonu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, P-51D said:

 

Ja ti neću protivrečiti, ali stvarno dosta toga što je PKD napisao je ili već ekranizovano, ili potpuno nopodobno za bilo kakvu ekranizaciju 

 

Cekam da neko ekranizuje Ubik, to bi bas bila psihodelija 🙂 Uostalom, jeste to neko uvrezeno misljenje o vecini njegovih dela - uglavnom potpuno ispravno - ali nek pokazu da imaju petlju i probaju da urade nesto novo. Industrija se (barem ona najskuplja) ucaurila i nikako da izadje iz kutije. Ziherase i igraju na sigurno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa i ovo što je dosad ekranizovano uglavnom je samo inspirisano Dikovom osnovnom idejom, ne znam da je ijedna njegova ekranizacija dosad bila verna originalu. Živo me zanima na šta bi npr. Total Recall ličio da se držao izvorne priče :classic_laugh:

Edit: OK, možda je najbliži A Scanner Darkly, ali davno sam i čitala i gledala pa nisam više sigurna koliko se poklapaju :smiley33:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...