Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

7 hours ago, Div said:

 

A,  domovinu nam vode i uništavaju nesposobni, neodgovorni i bahati jer duge nemamo. 

Nemamo, ne vidimo, nestali, otišli, sakrili se, šta li?

OK. bojkot, ima razloga za bojkot, ali šta posle? Bojkot je legitimna forma političke borbe, ali bi mogao da donese neku korist ako bi oni koji bojkotuju bili jaki, imali podršku barem približno kao vlast, ovako, ko će primetiti da ih nema na izborima. Uostalom, koje to stranke podrtžavaju bojkot, koje stranke uopšte imamo, ko je u kojij stranci, prati li neko uopšte. 

Nisam protiv bojkota, nisam ni za, ajde da neka stranka kaže šta hoće, šta ako dođe na vlast, da li se time ispunjavaju svi njihovi ciljevi ili tek počinje borba za neke ciljeve, da li im je vlas cilj ili stedstvo?

Da li je važno samo da ode Vučić? Važno je, ali i to ne sme da bude cilj, to je samo prvi korak. Bilo je važno samo da ode Milošević, otišao, posle, samo da ode Tadić, otišao, eto kako se ostvaruju izborni ciljevi.

...

Ne možemo da se vezujemo samo za "lik i delo" i nalazimo prvo lice jednine u odgovoru na pitanje "Ko umesto njega ?"  Što da ne bude neka exspertska Vlada, Vlada nekakvog jedinstva, nešto šta znam....jeste, samo da ode "on". Da se iseče odlivanje para i pranje istih, pa povratak u Srbiju gde jedna porodica poseduje pola Srbije,a ostatak, nižih činovnika drže sve bitne pozicije isključivo zbog lično bogaćenja. "Drug je Tito krao, ali je i nama dao"...sećaš se toga, narod nije glup, samo nema mooda da izmeri leđa govnjivom motkom zaslužnim.

 

Šta dobija Opozicija ako izađe na izbore ? Ništa, taman i da osvoji 124 poslaničkih mesta....isto će biti kao da osvoje 3. Malo banalizujem, ali....vrtim juče nešto po TV-u, čekam neki film, a na RTS-u ", ide Skupština Live.... razmatraju eke zakone valjda, ali avaj, oni pričaju o Đilasu. Počne film, pa nakon destak minuta reklame, a daljinski mi i dalje u rukama (gde bi bio) skoknem do SKupšteni, neko drugi priča o Đilasu...tako nekoliko puta do kraja filma i uvek pričaju o Đilasu. Majko mila, Marjan Rističević priča o Đilasu. Da li misliš da će se nešto promeniti posle izbora? 

 

Neka ih, nek smrde samo po Skupštini, ali na taj način će se skrenuti pažnja ovim moronima iz EU, nekome, ovako neće nikome. Ova bitanga je umislila da je "otac nacije" i da samo on može zaustaviti Srbiju na ovoj opasnoj nizbrdici. Naravno, on kontroliše brzinu propadanja pa misli da može i da povuče kočnicu...ne može, kad se zakotrlja "Sizof kamen" u suprotnom smeru, nema stajanja. A zašto to da čekamo...bojkot je prva opcija, posle idemo dalje. Zar trebamo da čekamo kao Crnogorci Mila, "sto godina" da abdicira, ili da se menja s nekim kao Putin i Medvedev ? Samo on ne vidi sebi ravnog s kim bi mogao da se menja na 4-5 godina...

 

Koliko su mu bila puna usta BoTe i kako mu sva vlast u rukama, pogotovu kad je bio predsednik,a šta on sada radi ? Dok beše predsednik "veseli seljak iz Bajčetine" nisu mogli da iskuju medalje i priznanja koje je on delio...i tačka, ništa više. Šta on sada radi ? Pa nismo mi kišne gliste, a on nas sve pljuje i lice u kaže nam da pada kiša i mi kao treba da to verujemo. Mislim ne daj Bože da se "fikus" pita za sve u državi, kao Premijer, ali on takve i bira. Malo daš njenom bati da trguje, malo daš Slininom tati da trguje, vezan pop mirno selo....dokle ?

 

Ne vidim drugu opciju...b o j k o t  :thumbup:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Constantin said:

Ne možemo da se vezujemo samo za "lik i delo" i nalazimo prvo lice jednine u odgovoru na pitanje "Ko umesto njega ?"  Što da ne bude neka exspertska Vlada, Vlada nekakvog jedinstva, nešto šta znam....jeste, samo da ode "on". Da se iseče odlivanje para i pranje istih, pa povratak u Srbiju gde jedna porodica poseduje pola Srbije,a ostatak, nižih činovnika drže sve bitne pozicije isključivo zbog lično bogaćenja. "Drug je Tito krao, ali je i nama dao"...sećaš se toga, narod nije glup, samo nema mooda da izmeri leđa govnjivom motkom zaslužnim.

 

Šta dobija Opozicija ako izađe na izbore ? Ništa, taman i da osvoji 124 poslaničkih mesta....isto će biti kao da osvoje 3. Malo banalizujem, ali....vrtim juče nešto po TV-u, čekam neki film, a na RTS-u ", ide Skupština Live.... razmatraju eke zakone valjda, ali avaj, oni pričaju o Đilasu. Počne film, pa nakon destak minuta reklame, a daljinski mi i dalje u rukama (gde bi bio) skoknem do SKupšteni, neko drugi priča o Đilasu...tako nekoliko puta do kraja filma i uvek pričaju o Đilasu. Majko mila, Marjan Rističević priča o Đilasu. Da li misliš da će se nešto promeniti posle izbora?

 

Ja nisam pitao ko umesto njega, nego šta posle bojkota, naročito, šta kad pola opozicije izađe na izbore a pola ih bojkotuje. Kako bojkot obezbeđuje da imamo ekspertsku vladu, ko bi je birao, oni koji nisu u skupštini ili oni koji jesu.

Rekoh već, ja nisam protiv bojkota, verovatno ću i bojkotovati izbore iz svojih razloga, nemam za ŠTA da glasam, dakle, ne za koga, nego za šta, za koju ideju, koji program. Dobro, treba ideju i program neko i da predstavi, da se nametne kao nosilac promena, da ulije poverenje, da pokaže da zna šta hoće i kako. Ja ništa od toga ne vidim. S pravom se priča i piše o stanju u medijima, jedna strana ne silazi sa ekrana i naslovnih strana (gle rime, jebo te), druge opanjkavaju na svakom koraku, lažu, izvrću, podmeću, ali kod mene predstavnici opozicije, da ne izdvajam nikog pojedinačno, najveći minus dobiju kad ipak dođu do kamera i ekrana, kad ih čujem i vidim. 

Ne znam šta dobije opozicija ako izađe na izbore, znam šta dobijem ja, mi, i ako ne izađu i ako izađu, ovakvi kakvi su sa ovakvim pristupom, neću da kažem šta dobijamo, ostaću pristojan.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako ti na izbore ne izađe opozicija koja tretutno ima preko 20%  podrške  i to po vučićevim istraživanjima (SZS, PSG plus NDBG) ti dobijaš vladu koja nema legitimitet. Niko od ove ekipe u budućnosti neće imati obavezu da poštuje šta god sledeća vlada potpiše jer bojkot znači da se ta vlada neće priznavati od jednog dela društva. To znači da ulazimo u politički haos u Srbiju i ozbiljnu krizu. A pošto se očekuje da će sledeća vlada potpisati nešto sa Kosovom to je ono što svrbi i EU i Sikter efendiju i zato su se udružili da nateraju opoziciju da izađe na izbore. Kada bi ovo izjavila opozicija to bi režim na svojim medijima predstavio kao izdaju državu i zato to nikad nećemo čuti a prilično sam siguran da je to cilj bojkota. Naterati Sikter efendiju da makar vrati uslove na one iz 2012. jer u protivnom prestaje da bude garant onoga zašta ga EU trenutno podržava.

 

Ja sam takođe mišljenja da je opoziciji bolje da ide u dva saveza levi i desni ali tu ima jedan veliki problem. Većina umerenih desničara glasa ili za Vučića ili za neke stranke centra koji nikad ne bi išli sa tom desnom koalicijom. Iz tog razloga teško je uopšte napraviti desnu koaliciju koja bi mogla da pređe cenzus na ovim izborima pa da recimo na sledećim napada 10%. Pa onda tu dodajte da desničari imaju ego do Jupitera pa je nemoguće i zamisliti da recimo Šapić i Boško naprave koaliciju a takvih nezamislivih mikseva ima još. Iz tog razloga u ovim uslovima desni savez opozicije nema logike i bolje je da idu svi zajedno. Kao i 2000. kada je svakakvih bilo u DOS.

 

Ali opet ključ ostaju mediji. Mi koji smo u Srbiji vidimo da se situacija iz meseca u mesec pogoršava u medijima jer SNS želi da završi predizbornu kampanju pre nego što i počne da bi u kampanji možda dozvolila malo više slobode medija ali tada će biti kasno da se izmeni javno mnjenje koje se bombarduje već 7 godina. Toliko je jaka kampanja da čak vidim i kod naših ljudi u inostranstvu da padaju na neke delove iste.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ja sam takođe mišljenja da je opoziciji bolje da ide u dva saveza levi i desni ali tu ima jedan veliki problem. Većina umerenih desničara glasa ili za Vučića ili za neke stranke centra koji nikad ne bi išli sa tom desnom koalicijom. Iz tog razloga teško je uopšte napraviti desnu koaliciju koja bi mogla da pređe cenzus na ovim izborima pa da recimo na sledećim napada 10%. Pa onda tu dodajte da desničari imaju ego do Jupitera pa je nemoguće i zamisliti da recimo Šapić i Boško naprave koaliciju a takvih nezamislivih mikseva ima još. Iz tog razloga u ovim uslovima desni savez opozicije nema logike i bolje je da idu svi zajedno. Kao i 2000. kada je svakakvih bilo u DOS.


Ono sto sam i mislila. 
 

Posto u sustini pucaju na isto biracko telo kao i AV i nisu u stanju da profilisu svoje, onda prinuditi one koji imaju liberalno orjentisane birace (levicare kako ih zovete) da pristanu da iznajme svoj brend i bulingom ih prinuditi da glasaju za ono sto ne bi. Da bi oni koji ne mogu da nakupe biracko telo dobili priliku za politicku karijeru.


Da su bar transparentni u toj nameri. Sto bi @Stondisha rekao preticanje s desna, u autu koji su ukrali onima koji sustinski dele druge vrednosti.

 

Koja politicka partija Trenutno brani socijalno liberalne vrednosti u srpskom drustvu? Postoji li tako nesto?
 

Vidimo sta je bolje za «desnicare». Sta je bolje za «levicare»? 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Levo u smislu odnosa ka ekonomiji Tj ekonomskog programa ili socijalnih vrednosti? Ne snalazim se sa ovim novim levicama i desnicama.

 

Jesu li to socijaldemokratske stranke ili liberalne?


Onda bi, prema ovome sto je Klotzen napisao, im bilo takticki najbolje da umole Kostunicu da se makar simbolicki stavi na celo. Makar nema putera na glavi.

 


 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Plavi Golub said:

Levo u smislu odnosa ka ekonomiji Tj ekonomskog programa ili socijalnih vrednosti? Ne snalazim se sa ovim novim levicama i desnicama.

 

Jesu li to socijaldemokratske stranke ili liberalne?


Onda bi, prema ovome sto je Klotzen napisao, im bilo takticki najbolje da umole Kostunicu da se makar simbolicki stavi na celo. Makar nema putera na glavi.

 


 

 

bem li ga sad, više vuku ka socijaldemokratiji... dosta se angažuju na pomoći kod deložacija i sličnih sranja, po celom Beogradu sade drveće  koje ovi SNSovci seku, bore se sad protiv zagadjenja vazduha, ne pominju Kosovo ko da se ne valja, a dosta rade i oko feminizma i prava žena...   pa ih ti sad klasifikuj i daj im prefiks koji ti odgovara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Ja sam takođe mišljenja da je opoziciji bolje da ide u dva saveza levi i desni ali tu ima jedan veliki problem. Većina umerenih desničara glasa ili za Vučića ili za neke stranke centra koji nikad ne bi išli sa tom desnom koalicijom. Iz tog razloga teško je uopšte napraviti desnu koaliciju koja bi mogla da pređe cenzus na ovim izborima pa da recimo na sledećim napada 10%

Tačno je da će imati problema sa cenzusom, ali onda se postavlja pitanje koja je njihova svrha? Njihov glavni posao i treba da bude da odvuku glasače SNS i SRS, ako to ne mogu samostalno, onda nikakva koalicija sa njima neće imati efekta niti značenje, a sada da li će bez njih opozicija koja nastupa sa pozicije centra ili levice, imati 23 ili 20 ili 17 %, nema po meni nikakvog značaja. Čak naprotiv, dobila bi veću legitimnost i veću podršku u budućnosti pošto bi bila oslobođena tereta koje sa sobom nose desne partije tipa Dveri.

Situacija nije ista kao 2000, pošto je tada razlika između vladajućih partija i opozicije bila u par procenta, sada je ta  razlika veća, a plašim se da će vremenom postajati sve veća, ako onaj ko ima aspiraciju da sutra pobedi Vučića ne izgradi jasan program koji će privući glasače.

I ja mislim da je budućnost u GF i NDM BGD, i u sličnim partijama i pokretima širom Srbije, ali i njima mora da bude jasno da isparčani neće moći da urade ništa značajno i da je potrebno mnogo jače povezivanje oko ideje, ideologije i oko ličnosti za koju bi glasači mogli da se vezuju.

Neko je pomenuo Košutinicu. Ok on nije imao putera na glavi do 2000, sada ga ima toliko da može komotno da otvori lanac poslastičara, i apsolutno mislim da nema potrebe da nabrajam pošto svi znate šta se dešavalo u periodu vladavine DSS.

Nama ne trebaju likovi iz naftalina, potrebni su nam mladi, energični ljudi, koji će imati jasnu viziju budućnosti. To, da ne treba da imaju putera na glavi, se podrazumeva.

Edited by DonJuan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:

Levo u smislu odnosa ka ekonomiji Tj ekonomskog programa ili socijalnih vrednosti? Ne snalazim se sa ovim novim levicama i desnicama.

 

Jesu li to socijaldemokratske stranke ili liberalne?

 

 


 

 

Moderni komunisti. Demokratski socijalizam i tako to. Daleko levlje od socijaldemokratije u svakom pogledu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

Moderni komunisti. Demokratski socijalizam i tako to. Daleko levlje od socijaldemokratije u svakom pogledu. 

 

Može to i jednostavnije da se kaže:

 

Levi: oni su protiv jakih (korporacije, kapitalizam, tajkuni)

Desni: oni su protiv slabih (LGBT, migranti, alternativci)

 

Pa kad si na terenu, vidi kako bi mogao vašu sadašnjost da uključiš u to.

Link to comment
Share on other sites

Znaci centar i tu okolo vise ne postoji. Fino da se u necemu prate trendovi.


Pa jasno pojavu manje vise zakamufliranih  I ustirkanih krajnjih desnicara mora da prati i odgovarajuci odgovor.

 

Ne znam sta se svi cimaju oko ovoga sa bojkotom. Tu ce ionako vecina koja nema za sta da glasa bojkotovati i tako kao sto je @Div napisao.

 

Nek vam je svima Bog u pomoci ili ko u sta uopste veruje. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Plavi Golub said:

Znaci centar i tu okolo vise ne postoji. Fino da se u necemu prate trendovi.


Pa jasno pojavu manje vise zakamufliranih  I ustirkanih krajnjih desnicara mora da prati i odgovarajuci odgovor.

 

Ne znam sta se svi cimaju oko ovoga sa bojkotom. Tu ce ionako vecina koja nema za sta da glasa bojkotovati i tako kao sto je @Div napisao.

 

Nek vam je svima Bog u pomoci ili ko u sta uopste veruje. 

 

Pa to je i jedini razlog bojkota. Da predstave da su i oni koji svakako nece izaci na izbore njihovi biraci. Bojkot ce doziveti katastrofu. Jedan od najlosijih poteza opozicije u moru losih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DonJuan said:

Tačno je da će imati problema sa cenzusom, ali onda se postavlja pitanje koja je njihova svrha? Njihov glavni posao i treba da bude da odvuku glasače SNS i SRS, ako to ne mogu samostalno, onda nikakva koalicija sa njima neće imati efekta niti značenje, a sada da li će bez njih opozicija koja nastupa sa pozicije centra ili levice, imati 23 ili 20 ili 17 %, nema po meni nikakvog značaja. Čak naprotiv, dobila bi veću legitimnost i veću podršku u budućnosti pošto bi bila oslobođena tereta koje sa sobom nose desne partije tipa Dveri.

 

Itekako su važni procenti. Vučić svoje laži između ostalog bazira na tome da njegova popularnost i dalje raste ili u najgorem slučaju da je na istom nivou koji je ekstremno visok. U BGD je bila prilika da mu se nanese prvi ozbiljan udarac ali su stranke koje nisu htele na isti listu poklonile vučiću beograd na tacni. Zašto da se baci 2-3% koliko otprilike imaju Dveri, zašto da se baci i sića tipa tih pokreta koji imaju ispod 1% kada mogu da se iskoriste.

 

Zašto sam pomenuo Beograd :

 

SNS koalicija 44,99

Đilas koalcija 18,93

Šapić 9.01

SPS koalicija 6,13

ispod cenzusa 20.94

 

Od tih propalih 21% glaosva vučić uzeo 13% jer mu je kad se to preraučuna u mandate to donelo 58,18% mandata. E sad da smo imali neku idealnu koaliciju i da su sve potencijalno opozicione grupe ispod cenzusa izašle zajedno rezultati bi izgledali ovako :

 

SNS 44.99

opozicija 44.94 (računao 17% + šapića, nisam računao SRS + Zaveznici i još par onih izmišljenih lista zaokružio na 3,94%)

sps 6.13

ispod 3.94

 

Po ovome SNS dobija oko 47% odbornika i situacija postaje znatno lošija po njih. Ali Šutanovac je ili glup čovek ili je direktno radio na razjedinjavanju opozicije a slična kritika ide i na račun DJB koalicije i NDBG koalicije jer smo i pre izbora znali da Đilas najbolje stoji u BGD od opozicije. Naravno ovo je scenario idealno po opoziciju ali bilo sasvim dovoljno da je jedna opoziciona grupa dobila preko 30%, to bi bila značajna opozicija i opozicija koju ne možete da ućutkate u skupštini.

 

Naravno jedna takva opozicija koja bi išla zajedno bi izvela još više ljudi na birališta i možda bi čak i pobedila ali da ne idemo sad isuviše u ŠBB KBB

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DonJuan said:

Tačno je da će imati problema sa cenzusom, ali onda se postavlja pitanje koja je njihova svrha? Njihov glavni posao i treba da bude da odvuku glasače SNS i SRS, ako to ne mogu samostalno, onda nikakva koalicija sa njima neće imati efekta niti značenje, a sada da li će bez njih opozicija koja nastupa sa pozicije centra ili levice, imati 23 ili 20 ili 17 %, nema po meni nikakvog značaja. Čak naprotiv, dobila bi veću legitimnost i veću podršku u budućnosti pošto bi bila oslobođena tereta koje sa sobom nose desne partije tipa Dveri.

Situacija nije ista kao 2000, pošto je tada razlika između vladajućih partija i opozicije bila u par procenta, sada je ta  razlika veća, a plašim se da će vremenom postajati sve veća, ako onaj ko ima aspiraciju da sutra pobedi Vučića ne izgradi jasan program koji će privući glasače.

I ja mislim da je budućnost u GF i NDM BGD, i u sličnim partijama i pokretima širom Srbije, ali i njima mora da bude jasno da isparčani neće moći da urade ništa značajno i da je potrebno mnogo jače povezivanje oko ideje, ideologije i oko ličnosti za koju bi glasači mogli da se vezuju.

Neko je pomenuo Košutinicu. Ok on nije imao putera na glavi do 2000, sada ga ima toliko da može komotno da otvori lanac poslastičara, i apsolutno mislim da nema potrebe da nabrajam pošto svi znate šta se dešavalo u periodu vladavine DSS.

Nama ne trebaju likovi iz naftalina, potrebni su nam mladi, energični ljudi, koji će imati jasnu viziju budućnosti. To, da ne treba da imaju putera na glavi, se podrazumeva.

 

Sve super, ali kad pročitam boldovano odmah mi se utroba okrene, jer ovu mantru ponavljaju botovi na mrežama i glupe voditeljke RTSa kojima SNS pare vire iz zadnjice... a popularno je i na forumu poprilično... a vidim da se uvuklo i među ljude koji su protiv vlasti... 

 

Program postoji naravno, kao i plan šta i kako kada se skine zlo. Samo što niko to ne čita a i ovi nemaju gde to da predstave (jelte, većina se slaže da su mediji pod blokadom) širim narodnim masama, pa se vuče mantra da ga nema. Zna se iz koje kuhinje to dolazi.

 

Druga stvar, ko brani mladim i energičnim ljudima da se uključe u borbu, iskoče i budu prepoznatljivi? Ali to je dug proces, a i vlast ne dozvoljava nikome ko eventualno i iskoči da bude prepoznatljiv, jer odmah kreće kampanja i sve što ide uz to.  

 

Možda NDM BGD i GF i imaju budućnost, al u nekoj budućoj i slobodnoj Srbiji gde će moći da ukazuju na konkretne lokalne probleme. Kapacitet za više nemaju niti će imati skoro, a o kapacitetu i infrastrukturi za rušenje sekte neću ni da govorim. Samo u sklopu ostatka "prave" opozicije, ali očigledno da oni to neće. Mada se slažu oko bojkota, tako da - videćemo...

 

Nema se tu mnogo vremena za čekanje Godoa. Država je okupirana, sekta izvlače pare i tera ljude na dnevnom nivou. Mora odmah da se deluje sa raspoloživim snagama. Evo u poslednje vreme, Marinika Tepić se ozbiljno nameće kao ta osoba koja će biti prepoznata, a ne vidim razlog da je ne podrži svako ko je protiv vučića...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sapic nije opozicija, kao ni onaj iz DSS-a. Nema trika da ce uzeti 9% u Beogradu. On je svoju politicku karijeru zavrsio. Ovo je drzava apsurda, gde jedan Nambija postaje politicki faktor. 

 

NDBG ima moju podrsku, dobri su, ali su nekom hipster fazonu.DJB i onaj debil Radulovic su smejurija i on je Trojanski konj, pojavice se opet Beli ili neko slican. Zavetnici i SRS su nebitni i marginalizovani, ni njihovi clanovi ne glasaju za njih.

 

Marinika Tepic je zena sa mudima, moj glas uvek ide njoj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Issey said:

 

Sve super, ali kad pročitam boldovano odmah mi se utroba okrene, jer ovu mantru ponavljaju botovi na mrežama i glupe voditeljke RTSa kojima SNS pare vire iz zadnjice... a popularno je i na forumu poprilično... a vidim da se uvuklo i među ljude koji su protiv vlasti... 

 

Program postoji naravno, kao i plan šta i kako kada se skine zlo. Samo što niko to ne čita a i ovi nemaju gde to da predstave (jelte, većina se slaže da su mediji pod blokadom) širim narodnim masama, pa se vuče mantra da ga nema. Zna se iz koje kuhinje to dolazi.

 

Druga stvar, ko brani mladim i energičnim ljudima da se uključe u borbu, iskoče i budu prepoznatljivi? Ali to je dug proces, a i vlast ne dozvoljava nikome ko eventualno i iskoči da bude prepoznatljiv, jer odmah kreće kampanja i sve što ide uz to.  

 

Možda NDM BGD i GF i imaju budućnost, al u nekoj budućoj i slobodnoj Srbiji gde će moći da ukazuju na konkretne lokalne probleme. Kapacitet za više nemaju niti će imati skoro, a o kapacitetu i infrastrukturi za rušenje sekte neću ni da govorim. Samo u sklopu ostatka "prave" opozicije, ali očigledno da oni to neće. Mada se slažu oko bojkota, tako da - videćemo...

 

Nema se tu mnogo vremena za čekanje Godoa. Država je okupirana, sekta izvlače pare i tera ljude na dnevnom nivou. Mora odmah da se deluje sa raspoloživim snagama. Evo u poslednje vreme, Marinika Tepić se ozbiljno nameće kao ta osoba koja će biti prepoznata, a ne vidim razlog da je ne podrži svako ko je protiv vučića...

Mislim Issey da se ne razumemo baš najbolje. Mi imamo trenutno u Srbiji oko 45-50% glasača koji ne izlaze na izbore iz raznih razloga. Te glasače treba privući, a teško da ih mogu privući isti oni ljudi koji su ih u dobroj meri i navukli na to da ne izlaze na izbore. Ovde ne mislim samo na opoziciju nego i na vladajuće partije. Naravno da treba da postoji jasan i precizan program šta i kako treba uraditi da se Srbija promeni, ništa to nije sporno. Moja želja je kao jedinke u ovom društvu da se Srbija menja i da bude bolje mesto za život, i da bi se to ispunilo treba da dođu ili da se ponude ljudi koji imaju istu viziju kao ja, ili sličnu, i dobiće moj glas.

Oko mladih ljudi, plašim se da je problem u samim liderskim partijama, koji se teško odriču svog liderstva i problem je što sami ti lideri ne dozvoljavaju da njihov položaj u partiji ili pokretu bude ugrožen i zato uglavnom sebe guraju u prvi plan, a svi ostali skupljaju mrvice. To je jedan od razloga zašto su se partije i pokreti cepali u prošlosti, pošto malo njih je dopušalo da se odreknu svoje liderske pozicije i da se povuku na neku drugu poziciju u partiji. I to je valjda jasno, ne treba to niko psoebno da objašljava. Ne može partija na vlasti da zabrani opoziciji da izbaci u prvi plan ono što je kvalitet u njihovih redovima, dakle problem je na drugom mestu.

Što se tiče pokreta, ja ti potpisujem da imaju mnogo veći kapacitet za rušenje vlasti, pošto bi većina glasača izabrala ovu opciju, a ne već isprobane političare koji su imali svoj trenutak slave, i nisu prošli slavno.

Ono što najviše brine je to što ćemo verovatno čekati Godoa, sve dok isti ljudi vrte istu priču i sve dok se pojavi neko oko koga će se okupiti opozicija, a plašim se da u ovom odnosu snaga malo koja partija će to podržati, da je tako, već bi takvu osobu našli.

 

56 minutes ago, Klotzen said:

 

 

Samo treba da vodiš računa da su ovo izbori na lokalu, a ne republički izbori, i da su rezultati za Beograd, gde SNS nikada više neće imati rezultat koji je imala na prošlim izborima. 

Sa druge strane, ukoliko se sve stranke udruže i leve i desne i ultra desne, i imaju zajedno 23%, koliko im sada predviđaju, to će biti pobeda SNS. A opet ako imaš jasnu političku opciju koja stoji sa jasnim stavovima, jasnom politikom, jasnom ideologijom, onda tih 20% koji osvoje danas, sutra može da bude duplo.

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Ako ti na izbore ne izađe opozicija koja tretutno ima preko 20%  podrške  i to po vučićevim istraživanjima (SZS, PSG plus NDBG) ti dobijaš vladu koja nema legitimitet. Niko od ove ekipe u budućnosti neće imati obavezu da poštuje šta god sledeća vlada potpiše jer bojkot znači da se ta vlada neće priznavati od jednog dela društva. To znači da ulazimo u politički haos u Srbiju i ozbiljnu krizu.

Ovo mislis na trenutnu opoziciju ili ti je ovo uopsten stav bez obzira kada se odrzavaju izbori.

 

1 hour ago, Klotzen said:

Zašto sam pomenuo Beograd :

 

SNS koalicija 44,99

Đilas koalcija 18,93

Šapić 9.01

SPS koalicija 6,13

ispod cenzusa 20.94

 

Od tih propalih 21% glaosva vučić uzeo 13% jer mu je kad se to preraučuna u mandate to donelo 58,18% mandata. E sad da smo imali neku idealnu koaliciju i da su sve potencijalno opozicione grupe ispod cenzusa izašle zajedno rezultati bi izgledali ovako :

 

SNS 44.99

opozicija 44.94 (računao 17% + šapića, nisam računao SRS + Zaveznici i još par onih izmišljenih lista zaokružio na 3,94%)

sps 6.13

ispod 3.94

 

Po ovome SNS dobija oko 47% odbornika i situacija postaje znatno lošija po njih. 

Ne moze to bas tako da se racuna,sve zavisi od momenta u kome se nalazimo...2000 god je doslo do toga da velika koalicija DOS-a usisa sve opzicione glasove(i glasove SPO koji nije u koaliciji) ali druga su to vremena bila i trenutno ne postoji sansa da se to desi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Zvezdarac

 

To prvo je o bojkotu izbora u martu/aprilu. A ovo drugo je o do sada jedinoj šansi da se zabeleži bolji rezultat i time ozbiljnije ugrozi sikter efendija a ujedno i o tome zašto trenutno nije loše što se izlazi na izbore u jednoj koloni o čemu smo pričali zadnjih par postova. Dve kolone bi bile dobre ako bi desna bila 100% iznad cenzusa ali pošto ja lično sumnjam u taj scenario mislim da je bolje dobiti 2-3% više glasove na uštrb desničara a izgubiti možda 1% glasova na uštrb onih kojima je draži vučić na vlasti nego da glasaju za koaliciju u kojoj je, recimo, Boško.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pavaroti said:

Sapic nije opozicija, kao ni onaj iz DSS-a. Nema trika da ce uzeti 9% u Beogradu. On je svoju politicku karijeru zavrsio. Ovo je drzava apsurda, gde jedan Nambija postaje politicki faktor. 

 

NDBG ima moju podrsku, dobri su, ali su nekom hipster fazonu.DJB i onaj debil Radulovic su smejurija i on je Trojanski konj, pojavice se opet Beli ili neko slican. Zavetnici i SRS su nebitni i marginalizovani, ni njihovi clanovi ne glasaju za njih.

 

Marinika Tepic je zena sa mudima, moj glas uvek ide njoj.


Sta mislis o gradjanskom frontu?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao da je to idealan scenario za opoziciju, ali sam takođe napisao da bi za opoziciju pod ovim uslovima bio odličan rezultat jedna lista sa preko 30% glasova. A to bi sigurno imali da su išli zajedno na BGD izborima. Jeste ima ljudi kojima smetaju pojedine stranke ali najviše ljudi ne izlazi na izbore baš zbog rascepkanosti opozicije. Iz mog okruženja od tih što ne izlaze 2/3 ne izlaze jer smatraju da razjedinjena opozicija nema nikakvu šansu protiv ovakve diktature.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Da bi se opoziciona scena u Srbiji upristojila trebalo bi da se DS konsoliduje,ona bi po meni bila ta stranka centra koja bi po potrebi mogla da ide u neke postizborne saveze i sa levo orijentisanina (NDB,GF) i sa desno (NS,Djilasovi)...

Problem je u tome da DS za sada ne pokazuje tendenciju da ponovo okupi manje stranke proistekle iz nje vec su velike sanse da ce se po pitanju bojkota izbora ponovo pocepati...

Koliko god da su gafova imali opet su neuporedivo bolja opcija u odnosu na trenutnu vlast,ali i ogromnu vecinu opozicije...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vredni mrav said:

Da je ljudima poput Đilasa i Jeremića cilj promena vlasti, nikad se me bi gurali u prve redove, već bi gurali kintu i logistiku ljudima koji mogu da budu Kostunica 2000 edition. Međutim njima je osnovni cilj odbrana vlastitog kapitala i biznisa.

Jeee Bote, zar im ne bi bilo lakse, da su se jednostavno uclanili u SNS, i tako zastitili svoj interes? Ili mislis da je Šašavko gadljiv na Djilasov keš? Tezak je botovski lebac, bas tezak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...