Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

4 hours ago, Klotzen said:

Prvi test je da se izbore za otvaranje RTS. Posle toga Vučić pada u roku od par godina. Ali na našu žalost otvaranje RTS neće ići bez internacionalizacije tog problema a strance u ovom trenutnku više zanima Kosovo od stanja demokratije u Srbiji.

 

Kako uopšte očekujete da opozicija digne svoj rejting u ovakvom medijskom mraku gde jedva milion ljudi prati medije koje nisu propagandno sredstvo vlasti ?

 

Ja se ne bih sa ovim slozio. Prvo kako je SNS dosao na vlast, kada su Zuti bili na vlasti i imali RTS, drugo u Srbiji ima toliko televizija, novina, portala, cak je ukljucen i mocni CNN sa N1.

Zatim tu su drustvene mreze, twitter, instagram, facebook, gdje su skoro svi prisutni, u mojoj dosta velikoj rodbini svi su na fejsu, od 7 do 77 godina. Pa koristi to pametno, a ne dziberski, cak ne trebaju nikakve pare, sve je to besplatno.

Tramp je pobedio i ako su gotovo svi javni mediji u Americi bili protiv njega, tako da je to samo jedan izgovor i opravdanje svoje nesposobnosti.

Kakav utisak na prosecne glasace moze imati upad u RTS sa fantomkama i motorkom, zar neko moze da veruje da se tako moze na silu obezbediti vlastiti promotivni prostor na televiziji.

Pa to ne moze nigde na svetu. Policija je cak bila tolerantna ispod svake granice.

 

MIslim da je glavni problem sam Vucic, koji igra dobro ovu igru. Zvaku je promenio, mir, ljubav, tolerancija itd, za ostale stvari tu je Vulin, Ok zna se sta je pricao pre 20 godina, ali je okrenuo plocu. MZ je prihvatila tu pricu, ak dodamo jos i da je postavio je za predsednika vlade nepoznatu, nestranacku osobu koja je zena i koja je pri tom jos i gej, onda je to politicki pun pogodak, a i objektivno lider za LGBT prava u regionu. Hej u Srbiji LGBT osoba predsednik vlade. 

Znaci stavio je Vulina da prica o caru Lazaru i Anu Brnabic da promovise ljudska prava i slobode. Moze se reci savrsen zlocin.

Drugi problem, za opoziciju, je sto covek radi od jutra do mraka, tu su po prvi put neki autoputevi, dovodi neke investitore, fabrike se otvaraju, MMF zadovoljna, nije lako tome parirati, ali je moguce, samo ne verujem da je pravi nacin, ovo sto se trenutno radi.

Jedan od najvecih problema opozcije je rascjepkanost gotovo do atoma, svako bi da bude glavni baja. Samo na koliko frakcija se raspala DS. Ko je sad tu u pravu.

 

Link to comment
Share on other sites

Kada vi neutralni pisete ovako, zamislite kako pisu botovi. Golub nece Srbiju sa Boskom, ali sa vucicem je ok. Amigo prica o  fantomkama i testerama u RTS-u kao vid performsnsa, al jbs prave fantomke u Savamali. 😎👍🥺😂😂

 

Kakva zvaka? Pa Sizoje je dobio kamenje od Muslimana,  zatvaranje granica od Hrvata, Kosova, Zicu od Madjara, sa Makedoncima bio na krv i sve gori odnosi sa CG. Jedino je dobar sa nesretnim Dodikom.

 

Onda gde je Sreder, Bler, Klinton itd...Sta bi vi neopredeljeni rekli da je to SZS uradio. 

 

Jankovic BIA, Sergej CIA, Djilas vucicev, Bosko ludak itd...

 

Da ne pricamo o kokosijim nogicama, letecim kolima, metrou, BGH20 itd, itd.

 

Da ne idem dalje o ubistvima Zeljkove ljubavnice i majke, Andea, Simonovic itd itd..

 

Svi su isti!!!  😂👍😎💥

 

Ovaj Amigo pise o Trampu i medijima u USA i onda kaze Japanac da si iz Kanade..😎👍😂 Sta ljudi pisu...

 

 

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

@Amigo

 

U mom okruženju takođe 90% ljudi koristi internet. Ali jedva nas 10-20% se informiše na netu. Ostali koriste internet da čitaju šta ima novo na realitiy-ju , šta se događa na estradi, da pogledaju neku seriju ili film i to je sve što na internetu rade. Oni ulaze u onu statistiku da koriste internet ali ne ulaze u statistiku da se o političkim pitanjima informišu na istom. Pride i na tom internetu najpopularniji je Kurir koji je septička jama našeg novinarstva. Što se tiče političkog programa to se najviše gleda na RTS-u i nešto malo na ostalim tv stanicama sa nac. frekvencijom.

 

Za vreme DS RTS je zvao u goste opoziciju, Vučić i Nikolić su se smenjivali u svim emisijama koje su tada bile na programu, imaš YT pa proveri sam. Gostovali su i na ostalim televizijama to takođe možeš da proveriš na YT. Mi sada imamo situaciju da niko iz SZS celu godinu nije gostovao na RTS. To nije postojalo na RTS od Slobe na ovamo. To je nenormalna situacija i ne stoji kako je SNS pobedio pod istim uslovima. Da stvar bude još gora mi danas na RTS nemamo ni profesore i novinare ama baš nikog ko kritikuje na vlast.

 

Sad za vikend smo gledali detaljne analize protesta u Bagdadu i Hong Kongu, sa sve izjavama protestanata a o pretstu u BG ispred njihove zgrade skoro da ni ne izveštavaju. Mogao bih ovako sad da pišem zid teksta ali nema potrebe dalje pisati. Sve je na izvolite koga zanima, koga ne zanima on nam prenese informacije iz kurira i informera ovde.

 

EDIT : Inače samo da vam kažem i Vučić se razveo pre par godina i ostavio ženu sa dvoje dece zarad mlađe. Možda bi trebali malo i o tome ako ste dosledni oko problema razvoda. I njemu su puna usta porodice.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kido from Junkovac said:

Postoje takodje ljudi koji zive napolju I misle da je satrap najvece zlo Srbije.

Gde god da zivis, iz srpskih vesti se jasno vidi ubrzano rastakanje svih institucija I 

prenos vlasti u ruke jedne stranke.

 

Argument da su 'oni pre' bili isti je obicno trolovanje,

Posledica nedovoljno preciznih analitickih alata, sorry.

 

 

 

Nije. 

 

Etno-nacionalna matrice + nacionalisticki mit na kome se temelji + historijska autoviktimizacija + sveopsta zatucanost & bahatost + odsustvo liberalnih vrednosti u drusvu + nepostojece nezavisne demokratske institucije + nepostojeca tradicija resavanja problema drzavne zajednice van ratne paradigme su najvece zlo ne samo Srbije, nego i regiona. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GlennGould said:

Etno-nacionalna matrice + nacionalisticki mit na kome se temelji + historijska autoviktimizacija + sveopsta zatucanost & bahatost + odsustvo liberalnih vrednosti u drusvu + nepostojece nezavisne demokratske institucije + nepostojeca tradicija resavanja problema drzavne zajednice van ratne paradigme su najvece zlo ne samo Srbije, nego i regiona. 

 

giphy.gif

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GlennGould said:

 

Nije. 

 

Etno-nacionalna matrice + nacionalisticki mit na kome se temelji + historijska autoviktimizacija + sveopsta zatucanost & bahatost + odsustvo liberalnih vrednosti u drusvu + nepostojece nezavisne demokratske institucije + nepostojeca tradicija resavanja problema drzavne zajednice van ratne paradigme su najvece zlo ne samo Srbije, nego i regiona. 

 

Imas li bolju personifikaciju svih ovih zala od pomenutog ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Pavaroti nema potrebe da zameraš što vređaju opoziciju. Za njih je najveći problem opozicija i potpuno je legitimno da ih vređaju i da smatraju da je bolje da prvorođeni ostane na vlasti nego da ga ovakva opozicija smeni. Za nas je sikter efendija najveći problem i mi vređamo njega pa nam niko ne zamera na tome tako da ne možeš zamerati drugima ono što i sam radiš. Opozicija je svakako daleko od dobre ali je ta opozicija pala sa vlasti posle izbora. Ovaj neće pasti sa vlasti ako se nešto ne promeni 100% a novu opoziciju sigurno nećemo dobiti jer su mediji zatvoreni za sve koji ne misle kao sikter efendija.

 

Ovo ostalo, se slažem sa tobom ali isto tako moraš da shvatiš da neko ko ugodno živi u insostranstvu ne prati politiku kao neki prosečan stanovnik kod nas. Dok mi u Srbiji ostašmo bez i jedne institucije i sva vlast je u rukama jednog čoveka (a to ni sloba nije imao) njima je problem razvod Boška. Tako da shvati da razgovaraš sa ljudima koji na probleme u Srbiji ne gledaju iz svoje kože nego kao posmatrači. Kao kad bismo mi sad ovde pisali o problemima u Nambiji (što bi rekao Šapić) pa zamerali nekom političaru što se razveo umesto da pričamo o umiranju ljudi od gladi tamo.

A vi isto treba da shvatite da neko sa strane mozda ima objektivniju sliku od onih koji zive u Srbiji. Jer , ja sa strane bolje vidim tebe nego sto ti sam sebe mozes videte (osim u ogledalu) I obrnuto - ti sa strane bolje vidis mene ( ili  bilo kog drugog sagovornika). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

A vi isto treba da shvatite da neko sa strane mozda ima objektivniju sliku od onih koji zive u Srbiji. Jer , ja sa strane bolje vidim tebe nego sto ti sam sebe mozes videte (osim u ogledalu) I obrnuto - ti sa strane bolje vidis mene ( ili  bilo kog drugog sagovornika). 

Objasni to samo iz ugla koji mi trazimo? Kako on npr u Kanadi moze bolje videti bolje od mene u Srbiji dnevno politicku situaciju u Srbiji? Sta se desava i radi po gradovima, selima itd..Oni tamo dobijaju te vesti a mi ne, ili sta?

 

Znamo svi da je lakse palamuditi sa 3k evra platom, nego sa 500e.  Ne kontam to sagledavanje politickih stvari. Jasno mi da oni u Nemackoj, Japanu i Kanadi mogu cekati i 20g da bi im zavladao Isus, ali sta mi ovde koji zivimo?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, GlennGould said:

 

Nije. 

 

Etno-nacionalna matrice + nacionalisticki mit na kome se temelji + historijska autoviktimizacija + sveopsta zatucanost & bahatost + odsustvo liberalnih vrednosti u drusvu + nepostojece nezavisne demokratske institucije + nepostojeca tradicija resavanja problema drzavne zajednice van ratne paradigme su najvece zlo ne samo Srbije, nego i regiona. 

 

Najvece zlo Srbije je lopovluk, a to sto si naveo su samo metode kojima se taj lopovluk sluzi.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

@Amigo

 

U mom okruženju takođe 90% ljudi koristi internet. Ali jedva nas 10-20% se informiše na netu. Ostali koriste internet da čitaju šta ima novo na realitiy-ju , šta se događa na estradi, da pogledaju neku seriju ili film i to je sve što na internetu rade. Oni ulaze u onu statistiku da koriste internet ali ne ulaze u statistiku da se o političkim pitanjima informišu na istom. Pride i na tom internetu najpopularniji je Kurir koji je septička jama našeg novinarstva. Što se tiče političkog programa to se najviše gleda na RTS-u i nešto malo na ostalim tv stanicama sa nac. frekvencijom.

 

Za vreme DS RTS je zvao u goste opoziciju, Vučić i Nikolić su se smenjivali u svim emisijama koje su tada bile na programu, imaš YT pa proveri sam. Gostovali su i na ostalim televizijama to takođe možeš da proveriš na YT. Mi sada imamo situaciju da niko iz SZS celu godinu nije gostovao na RTS. To nije postojalo na RTS od Slobe na ovamo. To je nenormalna situacija i ne stoji kako je SNS pobedio pod istim uslovima. Da stvar bude još gora mi danas na RTS nemamo ni profesore i novinare ama baš nikog ko kritikuje na vlast.

 

Sad za vikend smo gledali detaljne analize protesta u Bagdadu i Hong Kongu, sa sve izjavama protestanata a o pretstu u BG ispred njihove zgrade skoro da ni ne izveštavaju. Mogao bih ovako sad da pišem zid teksta ali nema potrebe dalje pisati. Sve je na izvolite koga zanima, koga ne zanima on nam prenese informacije iz kurira i informera ovde.

 

EDIT : Inače samo da vam kažem i Vučić se razveo pre par godina i ostavio ženu sa dvoje dece zarad mlađe. Možda bi trebali malo i o tome ako ste dosledni oko problema razvoda. I njemu su puna usta porodice.

 

Pa radi se , brate , o tome sto je SzS samoproklamovani vodja oppozicije u Srbiji. A koga zapravo oni predstavljaju - koji procenat populacije? Najvise je na proslim predsednickim Prangija uspeo da dobaci do 18% - nasuprot Vucicevih 55% - a vise od polovine tih Prangijinih glasaca nije danas u SzS ili za SzS! I koga oni onda predstavljaju a hoce minutazu na nacionalnoj frekvenciji?! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

 

Najvece zlo Srbije je lopovluk, a to sto si naveo su samo metode kojima se taj lopovluk sluzi.

 

Lopovlouka imaš i u Somaliji i u Kanadi, a imao si ga i u drevnom Egiptu i Rimu. 

 

Metod je način/put da se nešto uradi/ostvari i sam po sebi nema ikakvu osobnu vrednost. On može biti “dobar” u smislu efikasnosti, gde dobro nije etička već komparativna kategorija.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Darth Bane said:

 

Pa radi se , brate , o tome sto je SzS samoproklamovani vodja oppozicije u Srbiji. A koga zapravo oni predstavljaju - koji procenat populacije? Najvise je na proslim predsednickim Prangija uspeo da dobaci do 18% - nasuprot Vucicevih 55% - a vise od polovine tih Prangijinih glasaca nije danas u SzS ili za SzS! I koga oni onda predstavljaju a hoce minutazu na nacionalnoj frekvenciji?! 

 

Ovo je netačno. 1000 puta su rekli da se bore da može da se čuje kritička reč na TV. A tu spadaju i novinari. profesori i svi ostali koji javno iznose svoje mišljenje a ne samo političari. SZS se nikad nije proglasio za vođu opozicije, to je mantra naprdnjaka koje plasiraju non stop preko svojih medija ne bi li okrenuli ostalu opoziciju protiv njih. Postoji PSG, Ekipa oko "Ne davimo Beograd" koji takođe podržavaju proteste i koji će verovatno svi bojkotovati izbore. Ako pogledate N1 više prostora dobijaju te ostale nazovimo ih liste pošto većina ih još nisu registrovane stranke, nego SZS, što je jasan znak da ni društvo tako ne reaguje. SZS će, kao i nekad DOS, dobiti najviše glasova iz prostog razloga što su najjači po istraživanjima i što niko neće da rizikuje da mu glas ostane ispod cenzusa pa da najveći kolač pokupe naprdnjaci.

 

Ti misliš da imaš objektivniju sliku, ja mislim da nemaš i tu se slažem sa Paravarotijem. Ali to nije poenta mog prošlog posta. Poenta je da se ja slažem da vi imate pravo na svoje mišljenje i da treba o njima ovako da raspravljamo a zašto da ne i da kažemo neku težu reč o svakom od njih. Ja se čak i sa nekim stvarima koje je amigo rekao slažem, čak i da je sve što je rekao tačno, a nije pola tih informacija su iz informera i kurira, oni su i dalje bolje rešenje za Srbiju od sikter efendije i ovog uvođenja faraonstva u Srbiju.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, GlennGould said:

 

Lopovlouka imaš i u Somaliji i u Kanadi, a imao si ga i u drevnom Egiptu i Rimu. 

 

 

Pljacka drustvene imovine u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Crnoj Gori je nesto sto se ne desava svaki dan i svuda u svetu. Sto je najgore i dalje se pljacka, beskrupulozno, bezobrazno drsko, nemilosrdno. Seti se da je novogodisnja jelka u Beogradu placena 100.000 dolara ili danas sto je @Constantin napisao o kupovini nekog dzipa za 100.000 evra plus 80.000 neke opreme. To je sve sitnica sta je sve pokradeno na taj nacin, a sve je to placeno novcem od gradjana i jos gore novcem od kredita koji ce gradjani Srbije tek da vracaju, kao i gradjani ostalih bivsih republika. Sjecam se da su se pepeljare u zgradi vlade RS placale po 500-600 evra, kojih ne bi trebalo od bude nikako.

Taj sistem je razradjen u tancine, i to tako vec traje skoro 3 decenije. Nema veze koja je partija na vlasti, sistem je isti. Mogu misliti koje su cifre u pitanju kada se gradi auto-put.

Najlicemernije od svega je da ljudi koji se predstavljaju kao neke patriote kradu pre svega svoj narod za koga se "bore", koristeci nacionalizam vrlo efikasno stiteci na taj nacin vlastitu poziciju.

 

5 minutes ago, Klotzen said:

Ja se čak i sa nekim stvarima koje je amigo rekao slažem, čak i da je sve što je rekao tačno, a nije pola tih informacija su iz informera i kurira, oni su i dalje bolje rešenje za Srbiju od sikter efendije i ovo uvođenje faraonstva u Srbiju.

 

Bez zelje za fightom, mozes li reci sta nije tacno, cisto da sam bolje informisan.

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Imaš u prošlom postu. A u onom prvom postu gde si pisao o razvodu, o tajkunu Đilasu , o tome šta je rečeno o motornoj testeri, jeremiću kome je najbolje da se učlani u SNS i tome slično bez uvrede ali to je na nivou one navijačke "vučiću pederu" i nešto što samo još na režimskim medijima može da se nađe tako da mi ne pada na pamet da te ubeđujem koliko su to gluposti. Ako veruješ u to samo napred, nemam ja ništa protiv da ti misliš da ja SZS veće zlo od Vučića.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Imaš u prošlom postu. A u onom prvom postu gde si pisao o razvodu, o tajkunu Đilasu , o tome šta je rečeno o motornoj testeri, jeremiću kome je najbolje da se učlani u SNS i tome slično bez uvrede ali to je na nivou one navijačke "vučiću pederu" i nešto što samo još na režimskim medijima može da se nađe tako da mi ne pada na pamet da te ubeđujem koliko su to gluposti. Ako veruješ u to samo napred, nemam ja ništa protiv da ti misliš da ja SZS veće zlo od Vučića.

 

Ja nisam rekao ko je vece zlo, samo sam izneo misljenje o nekim opozicionarima.

Moja kritika tih ljudi ne znaci da je Vucic dobar, nego da oni nisu i da takva opozicija nece nikada nista da promeni.

 

Ne daj Boze politike Boska Obradovica i Dveri, ovi drugi su i bili na vlasti, tako da njihovo ucesce vidim samo kao borbu za vlast, a ne za sustinske promene.

I dalje mislim da je Jeremic najtalentovaniji politicar, medjutim osnivanjem neke sada svoje partije je posao pogresnim putem, ali valjda kakva je situacija nije ni imao izbora.

Demokratska stranka je rascepkana do atoma. Ko ima zelje neka izlista sve stranke nastale od Demokratske stranke. Kako su se menjali predsednici, oni stari bi osnivali novu stranku.:capone:

Znaci samo borba za vlast, eto to je sadasnja opozicija, tj onaj najglasniji deo. Ja verujem da ima tu iskrenih i postenih ljudi, ali ne mogu oni doci do izrazaja pre svega zbog  kabadahija iz vlastitih redova, pa tek onda Vucica.

Zar mislis da bi Djilas pustio nekoga drugog ispred sebe :classic_biggrin:

Nekada imam utisak da ovu ekipu upravo Vucic podrzava i onda laganice:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

 

Ovo je netačno. 1000 puta su rekli da se bore da može da se čuje kritička reč na TV. A tu spadaju i novinari. profesori i svi ostali koji javno iznose svoje mišljenje a ne samo političari. SZS se nikad nije proglasio za vođu opozicije, to je mantra naprdnjaka koje plasiraju non stop preko svojih medija ne bi li okrenuli ostalu opoziciju protiv njih. Postoji PSG, Ekipa oko "Ne davimo Beograd" koji takođe podržavaju proteste i koji će verovatno svi bojkotovati izbore. Ako pogledate N1 više prostora dobijaju te ostale nazovimo ih liste pošto većina ih još nisu registrovane stranke, nego SZS, što je jasan znak da ni društvo tako ne reaguje. SZS će, kao i nekad DOS, dobiti najviše glasova iz prostog razloga što su najjači po istraživanjima i što niko neće da rizikuje da mu glas ostane ispod cenzusa pa da najveći kolač pokupe naprdnjaci.

 

Ti misliš da imaš objektivniju sliku, ja mislim da nemaš i tu se slažem sa Paravarotijem. Ali to nije poenta mog prošlog posta. Poenta je da se ja slažem da vi imate pravo na svoje mišljenje i da treba o njima ovako da raspravljamo a zašto da ne i da kažemo neku težu reč o svakom od njih. Ja se čak i sa nekim stvarima koje je amigo rekao slažem, čak i da je sve što je rekao tačno, a nije pola tih informacija su iz informera i kurira, oni su i dalje bolje rešenje za Srbiju od sikter efendije i ovog uvođenja faraonstva u Srbiju.

Jeste tacno - jer su "preuzeli " proteste iako su ovi poceli kao gradjanski i vanstranacki? Mislim, da se razumemo - radi se o borbi za vlast, jer SzS cine politicke partije - to nije pandam npr Poljskoj "Solidarnosti" - pa da kazemo da se iskreno zalazu za to o  cemu pricaju: demontiranje rezima i omogucavanje fer i postene politicke borbe. 

Ovo je borba, u ovoj fazi - za makar malu i delimicnu kontrolu medija - jer uvek pobedjuje onaj pod cijom su oni kontrolom. 

Medjutim ,  da oni nemaju neku jacu podrsku u Srbiji vidi se po broju demonstranata. On je bio i vise nego simbolican  - pogotovo u manjim gradovima. Ajde u Beogradu je uvek moguce okupiti bar 10-15 000. U unutrasnjosti, gradovi sa po 40-50 000 zitelja - na ulicama jedva po 100-200 ljudi. I o kakvom ogromnom narodnom nezadovoljstvu pricamo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Broj demostranata više nije nikakav pokazatelj. Jel se seća iko od vas otvaranja mosta u NS ? Tu je Vučić sa sve autobusima imao par hiljada ljudi, isto toliko na protestu protiv pokrajinske vlade. Šta to znači ? On koji će godinu kasnije dobiti 40-tak posto u NS, jedva je izveo hiljadu-dve novosađana na ulice. To znam iz prve ruke jer sam iz NS pa to uzimam kao prvi primer.

 

Drugi primer je ova kampanja koja je osmišljena da parira "1 od 5", apsolutno na svim mitinzima je većina bila izvan tog mesta dovedena autobusima. Neki su toliko često bili na mitinzima da se N1 nameračio na jednu ženu i stalno od nje tražio izjavu jer je bila na svim mitinzima a u jednoj "vesićevoj" akciji je čak i padala u nesvest. Za miting u BG je angažovao toliki broj autobusa da je morao da angažuje i prevoznike iz BiH, CG i MKD, neki kažu i Kosova. Znači Srbija nije imala dovoljan broj autobusa koliko je on dovukao ljudi na miting i na kraju kad uporediš sa opozicionim mitingom to je 2 maksimum 3 puta više. A pri tome većina tih ljudi su morali. Imaš na YT snimke iz Vrbasa gde je čovek obilazio gradske firme i od 5 firmi samo u jendoj našao portira, ostali su svi bili na službenom putu u NS, slično je bilo svuda. Ja znam primer iz jedne škole gde im direktror "preporučio" da podrže predsednika i tražio da pola ide u NS a druga polovina za dve nedelje u BG na miting. Ako odbiješ, niko ništa ne kaže ali .... Sve su to obični ljudi, sa porodicama koji nisu u poziciji da rizikuju svoj posao u ovakvoj zemlji gde treba veza i za posao u prodavnici.

 

Da se ne lažemo i na opozicionim mitinzima zimus je bilo ljudi iz cele srbije. Ja sam iz NS išao svake druge nedelje u BG, ali o mom trošku, tamo sam upoznao gomilu ljudi iz različitih delova Srbije. Ljudi su se jednostavno smorili. Ne možeš ti jedan polu diktatorski režim da skineš tako što ćeš mirno šetati, a ovi te apsolutno ignorišu. RTS nije ni jednom izvestio o protestu do onog upada, tek posle upada su počeli onako stidljivo u 20-om minutu dnevnika da ga spomenu ali i dalje bez mogućnosti ikog od tih studenata da daju izjavu. Elem da skratim, ja sam prestao da idem na proteste pre svega jer mislim da mirna šetnja ne šteti Vučiću. Zapad mu daje podršku, mediji su pod blokadom pa niko i ne zna ništa o protestima tako da više jednostavno nisu imali rezultate. Posle onog mitinga u aprilu ja više ni na jedan u BG nisam došao, a u NS je relativno brzo posle toga prestao.

 

Dalji protesti imaju smisla samo u kombinaciji sa građanskom neposlušnoću i tada planiram da se ponovo vratim na ulicu. Ne mora to biti ništa epohalno ali evo taksisti su nam dali lep primer, još je bolje recimo blokirati neku instituciju, na primer REM ali da im se ne da bar 5-6 sati da izađu. Pa onda ako ni to ne pali krećeš na stvari koje parališu državu tipa autoput, aerodrom .....

 

@Amigo

 

Ja sam skoro došao na ovaj forum, a sa B92 te se ne sećam, davno sam ga napustio. Elem tvoji postovi na mene ostavljaju utisak da ti imaš toliko loše mišljenje o opoziciji da ti je Vučić prihvatljiviji na vlasti nego da ti glasaš za SZS i u tom smislu sam ti pisao to o Vučiću. Ako sam pogrešno shvatio izvinjavam se ali onda i ti obrati pažnju na to što pišeš da bi se izbegla takva tumačenja tvojih postova.

 

I ja imam prilično negativno mišljenje o većini opozicije ali kao što sam rekao bez razmišljanja bih glasao za njih samo da se ovaj Faraon skine. Što Čerčil reče "I sa crnim đavolom bih se udružio ...." . Ovo vodi u tragediji jer mi već sada možemo reći da je sva moć u rukama jednog čoveka, otprilike mi smo u rangu Rusije po stanju u zemlji. Mađarsku, Poljsku neću ni da pominjem, smo davno prešišali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

" … još je bolje recimo blokirati neku instituciju, na primer REM ali da im se ne da bar 5-6 sati da izađu. Pa onda ako ni to ne pali krećeš na stvari koje parališu državu tipa autoput, aerodrom ....." 

Ovo moze ako imas masovnost. Ako barem 100 000 gradjana izadju da blokiraju. Inace, u suprotnom vas par desetina pa I par stotina mozete da ga najebete: jednostavno vam napisu krivicne prijave pa ili corka ili te udare po dzepu - da se pusis! Ako nemas da platis - onda ide corka! I to sve ispravno I po zakonu! Zato tu samo masovnost pomaze: ne mogu 100 000 ljudi da strpaju u zatvor - a koliko bi samo sudski procesi trajali. 

Link to comment
Share on other sites

Sve može da se blokira i sa 10-20 ljudi, a masovnost od par hiljada je potrebna i sasvim dovoljna da se sikter efendija ne usudi da hapsi sve redom. Neredi prilikom hapšenja ili razbijanja te grupe je nešto što on sebi ne sme da dozvoli. Uotalom on je na svim svojim demonstracijama provocirao policiju da izazove sukobe tako da nije ni čudo što ju je sada povukao sa ulice kada su počeli protesti jer zna šta mora da izbegne. Svaka represija bi izvela sutradan duplo više ljudi na ulice a njemu je cilj da potpunim ignorisanjem uništi volju ljudima za proteste.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Vredni mrav said:

Boli uvo 100 000 da blokira aerodrom da bi se Djilas vratio u fotelju. Mi govorimo o političkoj organizaciji za koju se postavlja pitanje da l ima 400 000 glasača i to kad ih sabereš pojedinačno. U koaliciji uvek ima onih koji nrće zbog ovoga ili onoga. 

 

 

Hajde neka prvo njegovo velicanstvo i njegovi satrapi i trbuhozborci obezbede regularne uslove za odrzavanje politicke borbe,pa cemo onda lako da se prebroji ko koliku podrsku ima...

Inace niti sam fan Djilasa,a jos manje Boska...

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...