Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

4 hours ago, Pavaroti said:

Nije, samo se obrati Golubu. Deluje mi da je stari liberal 🙂

 

Moj tata tvrdi "anarihista", a ko te bolje zna nego roditelj 😂. Nek si ti meni ziv i zdrav i da dobijes vlast kakvu zelis. Ja ti ne mogu zasmetati u tome ama bas nikako.

Edited by Plavi Golub
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2019 at 9:52 AM, Stondisha said:

A najgore što gledam koga djilas bira za povereniha ovde kod mene.... frajera koji nas druka murijama i ispod žita saradjuje sa SNS-om...   i to je problem svih problema:  infrastruktura bukvalno svih opozicionih partija na lokalu.  Jeremija skuplja razočarani SNS/SPS otpad, DS maltene ne postoji, dverjani tu i tamo...  tuga brate. tuga.
 

 

Nije bolja situacija ni u Nisu. Vecina lidera opozicionih stranaka, pogotovo onih u SzS, dobili su poslove preko SNSa u javnim preduzecima ili imaju neke koristi od saradnje sa istima ispod stola. Najistaknutiji je tu predsednik GrO DS Nis. Takodje , Bane Jovanovic poznatiji kao Banana, predsednik GrO Djilasove stranke, planira da, cak i ako se njegova stranka na nivou centrale odluci za bojkot, samostalno sa lokalnim odborom, kao grupa gradjana, izadje na izbore, kako bu usao u gradsku skupstinu. Jer odbornicka mesta otvaraju mogucnosti za razne dilove, a ako ostanes van skupstine, toga nema. I onda neko ocekuje da ce takva opozicija da srusi Vucica. Strava. :classic_smile:

 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Skyglider said:

 

Nije bolja situacija ni u Nisu. Vecina lidera opozicionih stranaka, pogotovo onih u SzS, dobili su poslove preko SNSa u javnim preduzecima ili imaju neke koristi od saradnje sa istima ispod stola. Najistaknutiji je tu predsednik GrO DS Nis. Takodje , Bane Jovanovic poznatiji kao Banana, predsednik GrO Djilasove stranke, planira da, cak i ako se njegova stranka na nivou centrale odluci za bojkot, samostalno sa lokalnim odborom, kao grupa gradjana, izadje na izbore, kako bu usao u gradsku skupstinu. Jer odbornicka mesta otvaraju mogucnosti za razne dilove, a ako ostanes van skupstine, toga nema. I onda neko ocekuje da ce takva opozicija da srusi Vucica. Strava. :classic_smile:

 

 

 

 

Realno je ovo što pričaš... i onda treba da izađemo na izbore i gasamo za ove frajere jer Vučić, jer ekspertska vlada je ZATO.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stondisha said:

 

Realno je ovo što pričaš... i onda treba da izađemo na izbore i gasamo za ove frajere jer Vučić, jer ekspertska vlada je ZATO.

 

Nista ne nude da bi se glasalo za njih. Jeremic stalno nesto gusla o Kosovu, Djilas ne deluje da ima neki plan, da ne pominjem sto mu je jedna od glavnih uzdanica ona prevara Bastac, a Dveri... no comment. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

 

Nista ne nude da bi se glasalo za njih. Jeremic stalno nesto gusla o Kosovu, Djilas ne deluje da ima neki plan, da ne pominjem sto mu je jedna od glavnih uzdanica ona prevara Bastac, a Dveri... no comment. 

 

Zrelost i opšte stanje opozicije podsećaju na ono što mnogi ovde pamte, a to je vreme pred prve višestranačke izbore u Miloševićevoj Srbiji, tada još uvek postojeće SFRJ. Od 255 odbornika uspeli su da osvoje 55 mesta, gledanje Skupštine je bio event za sebe kad ih se izredjaju svih pedesetikusur a niko ništa da kaže. Long story short, trebalo im je od tada 10 godina da skinu manijaka, mi preživimo bombardovanje i svetsku blamažu, tretman na granicama kao u toru (ono, svi na jednu a gradjani SRJ na drugu stranu), dodatne provere pasoša i uporedjivanje sa zločincima promovisanim u svece unutar tora etc... I danas opet isto & sve isto, bravotm

 

Priča mi klinac iz kraja, pun entuzijazma, kako ih na mrežama rasturaju gde god ih nahvataju, te da svi vide botovanje i da narod nije lud, a kad sam ga pitao šta većina njegovih vršnjaka gleda i sluša, završilo se na Krasti & Fleki. U prajmu Zadruga. Danas slučajno čujem deo konverzacije, u kojoj ćerka od 13 godina hoće neku haljinu zato što drugarica to nosi. Pita je mama da li joj se zaista svidja taj kič a mala kaže "Paaa...ne, ali ja ako to nemam svi će da me izbegavaju i zezaju u školi". Ukratko, budućnost u omladini svetla kao u klozetske četke.

 

Ćetke i metle...

Edited by Barracuda
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Barracuda said:

 

Zrelost i opšte stanje opozicije podsećaju na ono što mnogi ovde pamte, a to je vreme pred prve višestranačke izbore u Miloševićevoj Srbiji, tada još uvek postojeće SFRJ. Od 255 odbornika uspeli su da osvoje 55 mesta, gledanje Skupštine je bio event za sebe kad ih se izredjaju svih pedesetikusur a niko ništa da kaže. Long story short, trebalo im je od tada 10 godina da skinu manijaka, mi preživimo bombardovanje i svetsku blamažu, tretman na granicama kao u toru (ono, svi na jednu a gradjani SRJ na drugu stranu), dodatne provere pasoša i uporedjivanje sa zločincima promovisanim u svece unutar tora etc... I danas opet isto & sve isto, bravotm

 

Priča mi klinac iz kraja, pun entuzijazma, kako ih na mrežama rasturaju gde god ih nahvataju, te da svi vide botovanje i da narod nije lud, a kad sam ga pitao šta većina njegovih vršnjaka gleda i sluša, završilo se na Krasti & Fleki. U prajmu Zadruga. Danas slučajno čujem deo konverzacije, u kojoj ćerka od 13 godina hoće neku haljinu zato što drugarica to nosi. Pita je mama da li joj se zaista svidja taj kič a mala kaže "Paaa...ne, ali ja ako to nemam svi će da me izbegavaju i zezaju u školi". Ukratko, budućnost u omladini svetla kao u klozetske četke.

 

Ćetke i metle...

Sloba je ipak vodio ratove, pokrao ljude na stednju i ono najgore sto je uradio, to je pustanje droge za vreme bombarodovanja. Tad je preko verovatno sluzbi to uradio da bi se nakupio para. Ljudi su tad trosili stekove i zagadio je tadasnju omladinu ozbiljno, da se neki i do sada nisu izvukli. Sloba je sve ovo i stvorio, seme mu se zatrlo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

Sloba je ipak vodio ratove, pokrao ljude na stednju i ono najgore sto je uradio, to je pustanje droge za vreme bombarodovanja. Tad je preko verovatno sluzbi to uradio da bi se nakupio para. Ljudi su tad trosili stekove i zagadio je tadasnju omladinu ozbiljno, da se neki i do sada nisu izvukli. Sloba je sve ovo i stvorio, seme mu se zatrlo.

 

brax,  sva gudro u Srbiju je manje više stizala iz CG tih godina...  i dalje stiže.  Kosovska droga je namenjena našim neprijateljima iz Zapadne Evrope, tako da su oni naši prijatelji (neprijatelj moga neprijatelja i te fore) .   bez zajebancije.  sva droga u SRB, a da nije paja ti manje više dolazi iz CG. Dop ti dolaz iz Turske i sa Kosova,  al sve je to šema db-ovska... 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barracuda said:

 

 

Ne znam, trebalo bi raditi malo dublju analizu svega što se dešavalo i doći do pravog zaključka. Meni je, recimo, 1997 bila jako interesantna pošto je režim Miloševića bio uzdrman posle protesta 1996 i predaje vlasti u gotovo svim većim gradovima. U takvoj situaciji deo opozicije bojkotuje sledeće izbore, a pokazalo se da bi sa punim opozicionim kapacitetom možda došlo i do smene vlasti, možda ne u potpunosti, ali definitivno gotovo sigurno.

Interesantno je da je SPS tada pregovore oko koalicije prvo započeo sa SPO, a tek kada je to propalo uleteli su radikali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stondisha said:

 

brax,  sva gudro u Srbiju je manje više stizala iz CG tih godina...  i dalje stiže.  Kosovska droga je namenjena našim neprijateljima iz Zapadne Evrope, tako da su oni naši prijatelji (neprijatelj moga neprijatelja i te fore) .   bez zajebancije.  sva droga u SRB, a da nije paja ti manje više dolazi iz CG. Dop ti dolaz iz Turske i sa Kosova,  al sve je to šema db-ovska... 

Kakve veze ima odakle je? Za vreme bombarodovanja je bilo lakse naci drogu nego cigare. Jeftina i relativno kvalitetna  za siroke narodne mase. Ostale  droge su bile nebitne tad, lekovi i heroin su bili main event. Sloba je gazio preko leseva, unistenih porodica, da bi dobio novac i vlast. Nema tu neke velike filozofije. Kad vidim da ga neko brani, ne mogu da verujem da postoji toliki idiot.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

Kakve veze ima odakle je?

 

ima, jer su tada  CG i srbija, tj Milo i Slobo, bili u zavadi, a gudrovina je nastavila da stiže iz CG nesetano do dana današnjeg, pa sad imamo da su oni jedni od kotorana (Sale Mutavi i ekipa) pod direktnom zaštitom "države" Srbije.  a i posle bombardovanja je bilo lako naći drogu, bila maltene džabe, i vutrica i ekserčići, bukvalno džabe, tek hapšenjem Doktora Zarubice i akcijama po Albaniji u ataru sela Lazareth dolazi do poskupljenja opijata na tržištu "republike" Srbije.

E sad ovo relativno kvalitetna, je baš onako podložno diskusiji i raspravi :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stondisha said:

 

ima, jer su tada  CG i srbija, tj Milo i Slobo, bili u zavadi, a gudrovina je nastavila da stiže iz CG nesetano do dana današnjeg, pa sad imamo da su oni jedni od kotorana (Sale Mutavi i ekipa) pod direktnom zaštitom "države" Srbije.  a i posle bombardovanja je bilo lako naći drogu, bila maltene džabe, i vutrica i ekserčići, bukvalno džabe, tek hapšenjem Doktora Zarubice i akcijama po Albaniji u ataru sela Lazareth dolazi do poskupljenja opijata na tržištu "republike" Srbije.

E sad ovo relativno kvalitetna, je baš onako podložno diskusiji i raspravi :classic_cool:

Otisao si sad daleko. Pricam bas za vreme bombarodovanja kad je to sve pocelo, najvise od trodona i heroina. To je bilo zastupljeno tada. Posle se pojavljuje Zarubica i sama elektronska scena tad dozivljava svoj vrhunac. Kako sa Exitom, tako i sa raznim dogadjajima  u Kragujevcu, Novom Sadu, Subotici, Senti, Nisu itd..Ne pratim danas toliko scenu, ali rekao bih da nije 10% tadasnje. Sve je to napravljeno sa namerom. Dinkic kad je usao u banku, nasao je sta? Kada su napravili akciju Sablja, onda se videlo koliko to policija/sluzba kontrolisu, sve je stalo tada.

 

Zato i kazem da u principu nije bitno odakle je doslo, dolazi uglavnom iz luka i drzava trceg sveta, nece doci iz Svajcarske jbga 😁. Sve u svemu ,Milosevica vlast je to uradila, ostalo je samo pratilo tok novca, niko to posle nije hteo da baci, ali nije bilo u tom obimu kao tada. Evo sad citam, uhapsen  Zarubica 2003,2011 i 2017 kakav brat  😄 Otisli smo sa teme skroz, ali eto .

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

...vec sam pitala ovde ili `tamo` ne secam se tacno - u cemu je razlika izmedju jednih i drugih ako se opozicija drzi kao da joj je vucic lider?

i danas procitam ovaj intervju, zaista se to ljudi pitaju ali niko ne daje odgovor

 

Pisac Filip David izjavio je na televiziji N1 da je „svim srcem za opoziciju ovom režimu“, ali da se zbog stavova o Kosovu i integraciji u Evropsku uniju distancirao od dela opozicije udruženog u Savezu za Srbiju.

„Budalaština je da sam se priključio Vučićevoj propagandi, već će opozicija izgubiti i ono malo što drži ako ne izađe na izbore“, poručio je Filip David.

Odakle ta „budalaština“, kako ju je nazvao Filip David o tome da se priključio Vučićevoj propagandi samo zato što ne podržava savez nacionalističkih stranaka.

A, reklo bi se, prema govoru kakav vrlo često imaju članovi tog saveza – Vuk Jeremić i Boško Obradović – zaista profašističkih partija, koliko god to njihov kolega po stavovima, diktator i, takođe, zastupnik profašističke stranke, Aleksandar Vučić, zloupotrebljavao. NJihova mržnja prema Albancima, Bošnjacima, Hrvatima i ostalim nesrbima, odnosno pripadnicima naroda bivše Jugoslavije, prebacuje i preko pretpostavljenih i ustaljenih nacionalističkih floskula, odnosno često iznenađuje po svom intenzitetu. Jasno je da je Aleksandar Vučić njihov pravi lider upravo po osnovnim polugama politike koju sva trojica zastupaju.

Nije, međutim, po stepenu korupcije u kojoj se aktuelna vlast davi, uvlačeći za sobom bez ikakvog opreza, nemilosrdno, i najnesrećnije i najslabije duše.

Pitanje da li sam za Vučića ako sam protiv Saveza za Srbiju i njihovih nacionalističkih lidera koji zameraju ratnom huškaču i propagandisti Aleksandru Vučiću na manjku „patriotizma“, potpuno je izlišno i proizvod je, takođe, jedne beskrupulozne propagande.

Politike promocije ratnih zločina, Ratka Mladića i Radovana Karadžića, odnosno mržnje i nepomirenja sa kosovskim Albancima, zaustavljanja izgradnje puteva i regionalne saradnje na nacionalnoj i verskoj osnovi, nisu bezazlene. One, poput ove Vučićeve, na kojoj je zaradio prvi milion, dakle, ratno zločinačke, proizvode smrt, siromaštvo, zatvoreno društvo i zajednicu punu preplašenih i nesrećnih pojedinaca.

Nije u redu zastupati takvu politiku. Mržnju. Jednostavno je, i dokazano. Aleksandar Vučić je pravi primer za to. Kao i Srbija tokom devedesetih ali i sve do danas.

Korupcija u koju je duboko ogrezao aktuelni režim nema projekciju na podršku u biračkom telu i pored izuzetno teških uslova života najvećeg broja građana upravo zato što se i dalje hrani nacionalizmom i mržnjom. Građani Srbije na samom dnu egzistencije, grcajući u siromaštvu, putem medija dobijaju upravo te doze neophodne „patriotske“ mržnje kako bi savladali bedne uslove živote, odnosno svemu tome dali nekakav smisao.

Međutim, u nacionalističkim i netolerantnim režimima, izdajnici, strani plaćenici odmah su na drugom mestu po predmetu mržnje. Paradoksalno, na taj način oni koji su drugi u biračkom telu, odnosno drugi po štetnosti politike koju zastupaju i sam javni interes, postaju glavne mete te gotovo nacipolitike.

Pa se u nedostatku inspiracije za stvaranje lažnih tema i problema usmerenih spolja, ta medijska i zločinačka mašinerija okreće ka unutra – protivnicima. Onima koji hoće da osvoje vlast. Koji nikada nisu ni osetili težinu života običnih ljudi kojima manipulišu jer oduvek imaju para i privilegija, kako po rođenju tako i po manjoj ili većoj korupciji, čiji su deo u nekom trenutku političke karijere bili.

To što stoje na prvoj liniji odbrane, odnosno udara ratno zločinačkog i koruptivnog režima Aleksandra Vučića, ne doprinosi „šarmu“ njihovih nacipolitičkih ideja. Ideja koje ne afirmišu već ukidaju slobode i zastupaju određenosti ljudi stečenih po rođenju – biti Srbin, biti beo, biti heteroseksualac i pravoslavac…

O tome, čini se govori i Filip David, jedan od retkih doslednih glasova u poslednje tri decenije srpske političke scene: „Svim srcem sam za opoziciju ovom režimu i predsedniku koji ima prerogative autoritarnog diktatora… ali bojim se sa ovakvim stavovima opozicije nema velikih promena.

Nije pitanje samo promene gole vlasti, reč je o promeni sistema – o tome se suštinski ne govori – promeni kulturnog modela, a kulturni model znači opšti način razmišljanja. A šta smo mi to promenili? Mi smo se vratili u devedesete godine, i u odnosu na ratne zločine, i u odnosu na EU, i u odnosu na Kosovo“, zaključio je pisac Filip David.

Tako.

 

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Tamo se na Voxu, kao i obicno nesto govorilo o 'sendvicima / sendvicarima', pa samo mali doprinos.

 

Moram da kazem da mi ove likinje nije nimalo zao - 'ko sa Djilasom sadi tikve ...'

:classic_tongue:


>> ... Ispovest pokretača protesta: SZS se nasilno nametnuo kao predvodnik, pritisci od prve nedelje
Jedan od organizatora protesta "1 od 5 miliona" Jelena Anasonović iznela je detalje o pritiscima koje je trpela. Ističe: SzS Dragana Đilasa nasilno se nametnuo.
Izvor: Beta, Tanjug, nedelja 24.11.2019.

 

     Anasonović iznela je detalje o tome kako su stranke opozicije i ljudi koji su ih zastupali preuzeli građanske proteste "1 od 5 miliona", vršeći pritiske na nju i druge organizatore.

Ona je u intervjuu za "Blic" ispričala da su učesnici protesta bili pod velikim pritiskom vlasti, ali je najveći deo razgovora posvetila razlozima zbog kojih je odlučila da se povuče iz protesta, a glavni je, kako je navela, pritisak stranaka opozicije da preuzmu proteste.

     Ona je tako objasnila kako se Savez za Srbiju Dragana Đilasa nasilno nametnuo kao predvodnik protesta, finansirajući ih.

"Pozvala sam pre prvog protesta Stefana Pavlovića, momka za kojeg sam znala da radi za Dragana Đilasa...znala sam da nam je potrebna neka vrsta komunikacije sa političkim strankama i pokretima jer sam znala da mogu da spinuju priču i uguše proteste ukoliko im ne odgovaraju", kaže Anasonović i dodaje da su pritisci počeli već prve nedelje.

     Anasonović je kazala da je Draganu Đilasu objasnila da protesti moraju da budu građanski i bez stranačkih obeležja, što je, kako navodi, Đilas prihvatio ali su ubrzo opozicionari počeli preko medija da svojataju protest.

     "Nekoliko dana pred protest Stefan je rekao da političari iz SzS hoće da govore. Rekla sam da ne može, da sam ja pravila proteste i da ću ih odjaviti ako neko od političara bude govorio", kaže Anasonović, navodeći da su iz SzS taj konkretni protest na neki način sabotirali lažnim informacijama da će grupa navijača napasti govornike.

     Ona dodaje da su u početku kamion i ozvučenje finansirali SzS, iako su se organizatori sami snalazili za mnoge druge logističke stvari, a da SzS kaznije na osnovu finansiranja uslovlhvaio organizatore, ne želeći da im dozvoli da se sami snađu za finansije.

     Anasonović dodaje da po gradovima u kojima su stranke bliske SzS organizovale proteste, često nije bilo poželjno da govori neko iz Lokalnog fronta, PSG ili neke treće opcije.

     "Oni su na lokalu imali zabranjene govornike. Te zabrane su ispod žita meni pripisivane, iako ja nisam u tome učestvovala", pojašnjava.

     Novinarka Tatjana Vojtehovska se, kako je dodala, uključila u proteste i osmišljavanje slogana već prve nedelje, ali je kasnije u korist političkih stranaka počela da vrši veliki pritisak na organizatore i da njima manipuliše.

    "Sve više smo uviđali da je Vojtehovska izuzetno vezana za SzS, jer je ubrzo počela da se ponaša kao da radi isključivo u njihovom interesu, pokušavajući da nas potisne, što nismo dozvolili", kazala je, između ostalog, Anasonović.

    Pre drugog protesta, Anasonović kaže da je saznala da u SzS postoji direktiva da ta stranka preuzme proteste.

"Pitala sam Stefana, ali je rekao da to nije tačno. Nedugo posle toga, pre drugog protesta, javio mi je da će Borko Stefanović govoriti na protestu jer je pretučen. Rekla sam da to ne može", dodaje Anasonović.

     To je, kako navodi, naišlo na burnu reakciju Stefanovića.

     "Pozvala sam Borka i to mu rekla, a on je počeo da viče na mene, da govori kako političari nisu gubavi, kako su zbog njegove glave protesti i počeli...", priseća se dalje Anasonović.

     Ona navodi da se Branislav Trifunović povukao iz svega kada su na njegov predlog da na protestima govori Dubravka Stojanović, skočili ljudi iz Narodne stranke i pokreta Dveri.

     "Zvala sam ga, molila da se vrati. On je bio naša poslednja brana", dodaje Anasonović. 

     Ona ističe da se borila da proteste ne preuzmu stranke, ali da joj je sada dosta i da je odlučila da se povuče, što je i učinilia tokom leta.

     "Nisam odmah izašla s odlukom, da ne bih bila smatrana obesnom, uvređenom, povređenom...Sve sam radila iz najbolje namere, nisam odmah prozrela ljude uz i oko sebe", kaže Anasonović. ...<<

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

>> ... Anasonović: Ideja o blokadi Rektorata došla iz SzS
Jedna od organizatora protesta "1 od 5 miliona" Jelena Anasonović rekla je da ideja o blokadi Rektorata nije ideja samih studenata.
Izvor: Tanjug, nedelja, 24.11.2019. 

 

Iako su oni, kako kaže, pokrenuli temu lažnih diploma još u martu.

 

"Došla je od Stefana, a ja samo mogu da pretpostavim ko je njemu to predložio", kaže Anasonović u intervjuu za "Blic" i objašnjava da je Stefan Pavlović momak za kojeg zna da radi za Dragana Đilasa.

 

Upitana ko je bio u Rektoratu, ona kaže da je kada se pogledaju fotografije "prilično šarenoliko" i da nisu svi nestranački studenti.

"Tu ima mojih bivših kolega iz "1 od 5 miliona", (od kojih je deo u strankama), ali ima i mnogo omladinaca koji nisu u samom udruženju. U tom smislu nisu baš svi nestranački studenti", rekla je Anasonović.

 

Povodom odluke Odbora za profesionalnu etiku BU o doktoratu Siniše Malog, kaže da je ta odluka pozitivno iznenadila, jer je na tragu principa akademske čestitosti. ...<<

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ma kakav te 'krusik' spopao?

:smiley5:

'Drzava' izvozi oruzje / opremu (to je uvek radila) i nece nikome dozvoliti da tura nos u to (i to je uvek radila).

Lik radi u nekoj povlascenoj firmi, na dobro placenom mestu - i onda uzme nesto sto nije njegov, vec firmino i posne da se ponasa kao nezreli ficfiric? Odjednom zvekan umisli da ce on da otkije neku istinu, da bude 'zvizdac'?

Odlicno, nemam nista protiv - samo neka se suoci sa posledicama.

Jer, u toj firmi potpisivo je neke papire/ obaveze, za mesto i za povecu platu.

Niko ga nije terao.

I zasto bi sada kukao?

Kockao se na pogresno? Njegov problem.

 

...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kinik said:

...

 

Tamo se na Voxu, kao i obicno nesto govorilo o 'sendvicima / sendvicarima', pa samo mali doprinos.

 

Moram da kazem da mi ove likinje nije nimalo zao - 'ko sa Djilasom sadi tikve ...'

:classic_tongue:


>> ... Ispovest pokretača protesta: SZS se nasilno nametnuo kao predvodnik, pritisci od prve nedelje
Jedan od organizatora protesta "1 od 5 miliona" Jelena Anasonović iznela je detalje o pritiscima koje je trpela. Ističe: SzS Dragana Đilasa nasilno se nametnuo.
Izvor: Beta, Tanjug, nedelja 24.11.2019.

 

     Anasonović iznela je detalje o tome kako su stranke opozicije i ljudi koji su ih zastupali preuzeli građanske proteste "1 od 5 miliona", vršeći pritiske na nju i druge organizatore.

Ona je u intervjuu za "Blic" ispričala da su učesnici protesta bili pod velikim pritiskom vlasti, ali je najveći deo razgovora posvetila razlozima zbog kojih je odlučila da se povuče iz protesta, a glavni je, kako je navela, pritisak stranaka opozicije da preuzmu proteste.

     Ona je tako objasnila kako se Savez za Srbiju Dragana Đilasa nasilno nametnuo kao predvodnik protesta, finansirajući ih.

"Pozvala sam pre prvog protesta Stefana Pavlovića, momka za kojeg sam znala da radi za Dragana Đilasa...znala sam da nam je potrebna neka vrsta komunikacije sa političkim strankama i pokretima jer sam znala da mogu da spinuju priču i uguše proteste ukoliko im ne odgovaraju", kaže Anasonović i dodaje da su pritisci počeli već prve nedelje.

     Anasonović je kazala da je Draganu Đilasu objasnila da protesti moraju da budu građanski i bez stranačkih obeležja, što je, kako navodi, Đilas prihvatio ali su ubrzo opozicionari počeli preko medija da svojataju protest.

     "Nekoliko dana pred protest Stefan je rekao da političari iz SzS hoće da govore. Rekla sam da ne može, da sam ja pravila proteste i da ću ih odjaviti ako neko od političara bude govorio", kaže Anasonović, navodeći da su iz SzS taj konkretni protest na neki način sabotirali lažnim informacijama da će grupa navijača napasti govornike.

     Ona dodaje da su u početku kamion i ozvučenje finansirali SzS, iako su se organizatori sami snalazili za mnoge druge logističke stvari, a da SzS kaznije na osnovu finansiranja uslovlhvaio organizatore, ne želeći da im dozvoli da se sami snađu za finansije.

     Anasonović dodaje da po gradovima u kojima su stranke bliske SzS organizovale proteste, često nije bilo poželjno da govori neko iz Lokalnog fronta, PSG ili neke treće opcije.

     "Oni su na lokalu imali zabranjene govornike. Te zabrane su ispod žita meni pripisivane, iako ja nisam u tome učestvovala", pojašnjava.

     Novinarka Tatjana Vojtehovska se, kako je dodala, uključila u proteste i osmišljavanje slogana već prve nedelje, ali je kasnije u korist političkih stranaka počela da vrši veliki pritisak na organizatore i da njima manipuliše.

    "Sve više smo uviđali da je Vojtehovska izuzetno vezana za SzS, jer je ubrzo počela da se ponaša kao da radi isključivo u njihovom interesu, pokušavajući da nas potisne, što nismo dozvolili", kazala je, između ostalog, Anasonović.

    Pre drugog protesta, Anasonović kaže da je saznala da u SzS postoji direktiva da ta stranka preuzme proteste.

"Pitala sam Stefana, ali je rekao da to nije tačno. Nedugo posle toga, pre drugog protesta, javio mi je da će Borko Stefanović govoriti na protestu jer je pretučen. Rekla sam da to ne može", dodaje Anasonović.

     To je, kako navodi, naišlo na burnu reakciju Stefanovića.

     "Pozvala sam Borka i to mu rekla, a on je počeo da viče na mene, da govori kako političari nisu gubavi, kako su zbog njegove glave protesti i počeli...", priseća se dalje Anasonović.

     Ona navodi da se Branislav Trifunović povukao iz svega kada su na njegov predlog da na protestima govori Dubravka Stojanović, skočili ljudi iz Narodne stranke i pokreta Dveri.

     "Zvala sam ga, molila da se vrati. On je bio naša poslednja brana", dodaje Anasonović. 

     Ona ističe da se borila da proteste ne preuzmu stranke, ali da joj je sada dosta i da je odlučila da se povuče, što je i učinilia tokom leta.

     "Nisam odmah izašla s odlukom, da ne bih bila smatrana obesnom, uvređenom, povređenom...Sve sam radila iz najbolje namere, nisam odmah prozrela ljude uz i oko sebe", kaže Anasonović. ...<<

 

...

 

 

A, evo sta je svojevremeno Vuciceva stampa pisala o njoj:

 

 

ĐILASOVKA KOJA RADI ZA ŠIPTARE JE VOĐA PROTESTA!

 

Evo ko je organizatorka 'spontanih' okupljanja u Beogradu

 

Jelena Anasonović, navodna koordinatorka i organizatorka tzv. građanskih protesta u Beogradu, nije nikakva obična studentkinja već saradnica žutog tajkuna Dragana Đilasa koja istovremeno zdušno podržava lažnu državu Kosovo i otvoreno radi u interesu Šiptara.

 

Ova 24-godišnja Beograđanka javno tvrdi da nema veze ni sa jednom strankom, a bila je kandidat za odbornika na listi "Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju" na lokalnim izborima u martu prošle godine.

 

Anasonovićeva je bila 77. na listi, i to kao članica 'Levice Srbije' Borka Stefanovića, što sada na sve načine pokušava da sakrije i negira. U tome joj svesrdno pomaže nedeljnik NIN, koji je Anasonovićevu sa još dvoje, navodno nestranačkih studenata, stavio na naslovnu stranu i predstavio ih kao 'koordinatore protesta'.

 

Jelena Anasonović je, inače, oktobra 2016. sa još dvadesetak studenata iz Prištine i Beograda učestvovala u OEBS-ovoj "Akademiji za dijalog", koja otvoreno i javno promoviše nezavisno Kosovo. Sasvim je interesantno da je Anasonovićeva bila i jedna od organizatora protesta koji su organizovani posle predsedničkih izbora u proleće 2017. godine. 

 

Komentarišući ova saznanja, medijski analitičar Saša Borojević ističe da se takvim Đilasovim manipulacijama zloupotrebljava običan narod.


- Ozbiljno je pitanje zašto Jelena laže demonstrante da se nikad nije bavila politikom i zašto se Đilasov Savez za Srbiju krije iza nje. Pre godinu dana izvesni NVO Institut za evropske poslove podržao je istu tu Jelenu kad je takođe 'spontano' organizovala protest "Stop diktaturi". Šta predstavlja taj institut i za šta se zalaže? Ne može da im se veruje kad stvaraju lažne demonstracije, podržavaju lažnu državu Kosovo kroz aktivnosti Misije OEBS i zloupotrebljavaju narod. Interesantna je i promena termina. Više se ne govori o organizatorima, već o koordinatorima. Sad je vreme da javnost konačno dobije informaciju ko je organizator i da jasno iznese političke stavove - zaključuje Borojević. https://informer.rs/vesti/politika/414891/djilasovka-koja-radi-siptare-vodja-protesta-evo-organizatorka-spontanih-okupljanja-beogradu

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...