Jump to content

UEFA Europa League 2019/20


mister-no

Recommended Posts

1 minute ago, HAMMER said:

nisu oni toliko losi koliko je inter dobar :classic_rolleyes:

Ima i toga :classic_tongue:

Lukaku je z-v-e-r! Kad se samo setim kako su ga se lako odrekli u Junajtedu jer je "debeo". :classic_unsure: Ako Martinez bude na ovom nivou u finalu,mislim da dobijate. Delujete dosta bolje od Sevilje koju su sinoc Junajtedovi sterilni napadaci spasili ne poraza,vec i katastrofe.

U svakom slucaju,navijacu za Inter u finalu. Sevilja mi je dosadila. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Što je to? Prvi put čujem.

Planira Uefa treću evropsku ligu. Isprva je bilo da će početi od 21/22. ali su se sad malo ućutali. U LE bi igrali samo predstavnici prvih 15 liga i oni koji ispadnu iz Q za LŠ. Srpski klubovi bi po trenutnom plasmanu imali samo jedno mesto u Q za LŠ a ostali bi išli u tu ligu. Takođe, tu bi igrali i lošije plasirani (šesti-sedmi) klubovi iz liga petice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Crni Bombarder said:

Eriksen?

Meni ne ulazi u glavu da je toliko flopovao u Interu..ili je do trenera?

Do njega je i do trenera, tj. 352 sustava kojeg Conte igra. 3 vezna koja igraju si ne mogu dopustit da ne igraju obranu, jbg. Sjećam se da je počinjao kad je došao, mislim čak derbi protiv Milana da je počeo. Očito se nije prilagodio tome što Conte traži od njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Shaktar nije prdnuo, rastavio ih Conte na sitne komade. 

 

Gigant iz Milana indeed, jebemumater jedan twitter nalog je u ozbiljnom problemu.

28 minutes ago, Crni Bombarder said:

Eriksen?

Meni ne ulazi u glavu da je toliko flopovao u Interu..ili je do trenera?

Nema poziciju u Interu. Pokusavao je Conte malo da modifikuje tu 3-5-2 formaciju sa jednim isturenim veznim, ali Conte ipak nije previse prilagodljiv trener, tesko ce to uspeti. Meni je bilo cudno i kad su ga doveli bas zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

Planira Uefa treću evropsku ligu. Isprva je bilo da će početi od 21/22. ali su se sad malo ućutali. U LE bi igrali samo predstavnici prvih 15 liga i oni koji ispadnu iz Q za LŠ. Srpski klubovi bi po trenutnom plasmanu imali samo jedno mesto u Q za LŠ a ostali bi išli u tu ligu. Takođe, tu bi igrali i lošije plasirani (šesti-sedmi) klubovi iz liga petice.

Znači ukratko euro natjecanje za sirotinju i mid table klubove iz jačih liga.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

LE je dobro takmicenje za klubove koji nisu dovoljno dobri za LS.

 

Druga je stvar odnos engleskih klubova prema tom takmicenju. Za engleske klubove cak i LS nije toliko vredna koliko trofej PL. Oni su svet za sebe i da nema ogranicenja mogli bi da imaju 8-9 klubova u grupnoj fazi LS.

 

Ne znam sta ima lose u tome sto je jedan Dnepar stigao u finale LE? Pa zar to i nije cilj, zar je cilj da se napravi takmicenje za 5-6 najjacih prvenstava u kome ce svi ostali da imaju ulogu topovskog mesa? Upravo bi Crvena zvezda mogla da daleko dogura u tom takmicenju (videti pod Copenhagen) i to i jeste takmicenje za slicne klubove. LS nije i ja ne zelim da gledam petarde i sestarde protiv Reala, PSG, Intera, Juventusa, Bayerna i slicnih koji imaju 100 puta vece budzete. Prosto, postoji objektivni prag koji mozemo dostici, a u LS nikada necemo biti nesto posebno konkurentni.

 

Slicno vazi i za novu Ligu Konfederacije. Nasi klubovi se stalno zale kako nisu imali srece pa su naleteli na Plzen ili AZ Alkmar u zrebu. E pa, sad vise nece morati da igraju protiv tih klubova, a ako zele da igraju sa jacim, neka se konacno izbore za sansu da osvoje titulu u sopstvenoj ligi.

Pa Englezi zapravo poslednjih godina najvise i igraju LE od liga petica. United uzeo pre 3 sezone, Chelsea prosle, Arsenal finale. 

 

Super je sto je Dnjepar igrao finale, ali problem je u tome sto su oni bili jedna totalno prosecna ekipa a ne neki fenomenalan tim koji se pojavio nitokuda. I kada takav Dnjepar udje u finale onda to govori nesto.

 

LE je u redu. Nekima je premija, nekima je ok da se igra, pojuri trofej, obezbedi LS, dok neke ne zanima. Samo hocu da kazem da kad uzmes po 4 najbolja tima iz Engleske, Spanije, Italije i Nemacke, 3 iz Francuske i po malo od ostalih onda zaista ne ostane puno, a LE ima 48 timova. Previse, razvodnjava se kvalitet i ima puno loseg fudbala.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

 

LE je dobro takmicenje za klubove koji nisu dovoljno dobri za LS.

 

Druga je stvar odnos engleskih klubova prema tom takmicenju.

 

Kakav je to odnos engleskih klubova prema LE?

 

Ove godine smo imali Junajted u polufinalu, koji je može se reći nesrećno ispao.

 

Prošle godine su finale igrali Čelsi - Arsenal.

 

Pre toga je Arsenal ispao u polufinalu od Atletika.

 

Pa je sezonu pre toga Junajted uzeo trofej.

 

2016 je Liverpul izgubio u finalu.

 

Ovo je 5 poslednjih sezona u LE, i svaki put se u završnici našao neki engleski tim, i to ne Everton ili Sautempton, već Čelsi, Arsenal, Junajted ili Liverpul. Praktično svaki put kad je neki od ovih timova izduvao u prvenstvu za LŠ ili je ispao u grupnoj fazi LŠ on je došao do same završnice LE. Teško da se to može nazvati nezainteresovanošću. A zašto u završnici nema timova poput Evertona i Sautemptona? Zato što za Evropu nisu dovoljno dobri.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Do njega je i do trenera, tj. 352 sustava kojeg Conte igra. 3 vezna koja igraju si ne mogu dopustit da ne igraju obranu, jbg. Sjećam se da je počinjao kad je došao, mislim čak derbi protiv Milana da je počeo. Očito se nije prilagodio tome što Conte traži od njega.

 

Klasican cirkus od kluba, dovedu igraca koji ih papreno kosta, a onda im se ne uklapa u koncepciju trenera.

 

I umesto da im igraju ti skupi stranci gledamo D'Ambrosija, Gialardrinija i koga vec ne.

 

Uopste nisam fan formacije sa tri igraca pozadi, ali kad vec to igrac i ne treba ti AMF, ne dovodis vrhunskog AMF - a.

 

1 hour ago, Del Piero said:

Pa Englezi zapravo poslednjih godina najvise i igraju LE od liga petica. United uzeo pre 3 sezone, Chelsea prosle, Arsenal finale. 

 

Super je sto je Dnjepar igrao finale, ali problem je u tome sto su oni bili jedna totalno prosecna ekipa a ne neki fenomenalan tim koji se pojavio nitokuda. I kada takav Dnjepar udje u finale onda to govori nesto.

 

LE je u redu. Nekima je premija, nekima je ok da se igra, pojuri trofej, obezbedi LS, dok neke ne zanima. Samo hocu da kazem da kad uzmes po 4 najbolja tima iz Engleske, Spanije, Italije i Nemacke, 3 iz Francuske i po malo od ostalih onda zaista ne ostane puno, a LE ima 48 timova. Previse, razvodnjava se kvalitet i ima puno loseg fudbala.

 

34 minutes ago, Baros said:

Kakav je to odnos engleskih klubova prema LE?

 

Englezi pojure trofej obicno ako izvise za mesto u LS, ali jos bolje, to samo ucvrscuje moj stav da LE itekako ima smisla.

 

Krenuli smo od ovog posta:

 

Quote

Istina. Ali mislim da bi Sevilla dala tih 5 za taj jedan Interov. Šteta što se toliko srozao ugled bivšeg kupa UEFA. Najgore što se i klubovi tako odnose prema tom natjecanju. Tu prvenstveno mislim na Engleze. Izvode rezervne postave, navijači im se sprdaju s tim. Kako i ne bi kad iz najjačih 5 liga u CL nastupa 20 klubova. 20 od 32 ih dolazi iz liga petice. 

U redu, Španjolci stvarno ozbiljno shvaćaju i EL, kako bi i trebali. Ali koliko je CL jača i atraktivnija od nekadašnjeg Kupa prvaka, toliko je EL slabija od starog kupa UEFA. 

Što se tiče mogućeg finala između Intera i Seville, mislim da bi Inter bio favorit. Realno, i United je bio dosta bolji danas. Al zapucali zicere, obrana primila smiješne golove (pogotovo drugi, ono je sa školskog igrališta).

 

Budimo realni, LS ce uvek biti rezervisana za TOP 10 evropskih klubova, a to su City, PSG, Real, Barcelona, Bayern, Juventus, Liverpool i jos 3-4 koji naprave mocne sastave. Ne vidim kako ce Arsenal u skorijoj buducnosti moci da se bori za trofej LS, ali za trofej LE mogu.

 

Trofeji su ono sto je bitno u fudbalu i Sevilla je u poslednjih 10-15 godina jedan od najuspesnijih klubova u Evropi. A kad pogledas, Sevilla je skoro stalno medju TOP 4 ekipe u Spaniji, pa je ocigledno da rade dobar posao. Za razliku od Juventusa koji ima nikad jaci kvalitet pojedinacno (Douglas Costa, Ronaldo, Dybala, Higuain, Cuadrado, Rabiot, Matuidi, Pjanic, Khedira, Ramsey, Bernardeschi, sve ovo na 6 pozicija u timu), ali trener igra nesto drugo i cvrc, odjednom ekipa ne funkcionise najbolje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baros said:

Kakav je to odnos engleskih klubova prema LE?

Istina je da ne igraju "pod punim gasom" grupe. Na kraju krajeva i Zvezda i Partizan su igrali sa Englezima u LE i manje više su im dobro parirali. E kada počne završnica, tu već nema kalkulacija. Posebno što mesto vodi u LŠ, a nekada je lakše osigurati nastup na ovaj način nego preko Lige.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Crni Bombarder said:

Ima i toga :classic_tongue:

Lukaku je z-v-e-r! Kad se samo setim kako su ga se lako odrekli u Junajtedu jer je "debeo". :classic_unsure: Ako Martinez bude na ovom nivou u finalu,mislim da dobijate. Delujete dosta bolje od Sevilje koju su sinoc Junajtedovi sterilni napadaci spasili ne poraza,vec i katastrofe.

U svakom slucaju,navijacu za Inter u finalu. Sevilja mi je dosadila. :classic_biggrin:

 

U Junajtedu bi i Mesija pokvarili. Lukaku je zver. 

Link to comment
Share on other sites

Veceras je finale Lige Evrope.

Po onome sto sam gledao na zavrsnom turniru blagu prednost bih dao Interu.
Neko ce reci da su u Leverkuzenu i Sahtjoru imali lakse protivnike,ali delovali su u tim utakmicama dobro,narocito napadacki. Protiv ukrajinskog tima je proradio Martinez,Barela igra pristojno..mislim da kod Brozovica ima rezerve,mada Hrvat deluje kao da je van forme. Lukaku je alfa i omga ove ekipe. Igra fenomenalno i deluje nezaustavljivo. Svaki njegov kontakt sa loptom je koristan za tim,a opasan za protivnika. Ako Lopetegi nadje nacin da ga zaustavi obavice vise nego pola posla. Veliko je to ako.

Sevilja iliti "Liga Evrope klub". Ovo takmicenje kao da je krojeno po njihovoj meri. Menjaju se treneri,citave igracke postave i vremena,ali stalno su pretedenti za zavrsnicu i sam pehar. Imaju dobre bokove na obe strane. Na desnoj strani su tu Navas, koji u poznim godinama vrlo dobro obavlja ulogu desnog beka,i Suso. Na levoj su zanimljivi Regulion i Ocampos. Ipak,mozak ekipe i igrac od kojeg sve krece je Ener Banega. Argentinski plejmejker igrace poslednju utakmicu za tim iz Andaluzije i trazio je od saigraca pehar za oprostaj. Pitace se tu nesto i Inter,klub u cijim redovima se nije snasao i protiv koga ce imati motiv vise.

Sevilja je bila na konopcima protiv Junajteda. Posebno zabrinjavajuce moze da zvuci sto je delovalo da su u jednom momentu izgubili snagu i da su jednostavno stali jer su ostali bez goriva. Moguce da zestoki ritam nakon nastavka sezone uzima danak. Junajtedovi napadaci to nisu umeli da iskoriste;hoce li Lukaku&co..? Videcemo veceras.

Subjektivni osecaj mi govori da je Sevilja potrosila i dosta srece u prethodna dva meca (Wolvsi su promasili penal na 0:0),da Interova igra deluje bolje i da su fizicki spremniji. Petostrukog osvajaca takmicenja se ne moze i ne sme otpisati,ali moje simpatije i prognoze idu ka timu iz MIlana.

Hocete li vi gledati finale drugog po kvalitetu evropskog klupskog takmicenja i sta ocekujete?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...