Jump to content

UEFA Europa League 2019/20


mister-no

Recommended Posts

Bogami, Sevilla je mnogo vise uspesnija u ovom takmicenju od "velikana sa Meaze" (koji je velikan i po ako racunamo kolicinu novca koji se baci godisnje).

 

U poslednjih 15 godina Sevilla ima cak 5 trofeja LE. U poslednjih 20 godina "velikan sa Meaze" ima samo 1 evropski trofej.

 

Moram da kazem da spanski klubovi mnogo pametnije posluju od klubova iz Serije A sto se ogleda i u rezultatima u evropskim takmicenjima. Jedino Atalanta iskace iz tog sablona i videcemo koliko ce oni da traju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Bogami, Sevilla je mnogo vise uspesnija u ovom takmicenju od "velikana sa Meaze" (koji je velikan i po ako racunamo kolicinu novca koji se baci godisnje).

 

U poslednjih 15 godina Sevilla ima cak 5 trofeja LE. U poslednjih 20 godina "velikan sa Meaze" ima samo 1 evropski trofej.

 

Moram da kazem da spanski klubovi mnogo pametnije posluju od klubova iz Serije A sto se ogleda i u rezultatima u evropskim takmicenjima. Jedino Atalanta iskace iz tog sablona i videcemo koliko ce oni da traju.

Istina. Ali mislim da bi Sevilla dala tih 5 za taj jedan Interov. Šteta što se toliko srozao ugled bivšeg kupa UEFA. Najgore što se i klubovi tako odnose prema tom natjecanju. Tu prvenstveno mislim na Engleze. Izvode rezervne postave, navijači im se sprdaju s tim. Kako i ne bi kad iz najjačih 5 liga u CL nastupa 20 klubova. 20 od 32 ih dolazi iz liga petice. 

U redu, Španjolci stvarno ozbiljno shvaćaju i EL, kako bi i trebali. Ali koliko je CL jača i atraktivnija od nekadašnjeg Kupa prvaka, toliko je EL slabija od starog kupa UEFA. 

Što se tiče mogućeg finala između Intera i Seville, mislim da bi Inter bio favorit. Realno, i United je bio dosta bolji danas. Al zapucali zicere, obrana primila smiješne golove (pogotovo drugi, ono je sa školskog igrališta).

Link to comment
Share on other sites

Trofej je trofej.

 

Inter trosi mnogo vise novca od Seville i ta dva kluba uopste nisu u istoj ligi kad govorimo o godisnjim rashodima. Pa opet, Liverpool i Manchester United imaju po jednu osvojenu LE u poslednje vreme i to je trofej koji mnogi engleski klubovi (koji nisu deo TOP 4-5) mogu samo da sanjaju (kao i trofej LS).

 

Evo, uzmi Arsenal. Sta su oni ikad osvojili, a nije da nisu imali prilika. Sevilla je u odnosu na njih veliki klub, bas zbog tog podsmesljivog odnosa prema LE. Mozda bi i Arsenal imao neki evropski trofej u poslednjih pola veka da shvataju LE ozbiljno. Rec je o ekipi kao Sevilla, koja tesko da moze da se nada osvajanju LS u skorijoj buducnosti. LE je pravo takmicenje za takve klubove (Spurs, Arsenal, Everton, Sevilla, Valencia, Bayer, Olympic Marseille, Roma, Lazio...)

Link to comment
Share on other sites

A jel nije to malo žalosno da je EL pravo natjecanje za te klubove, samo zato jer ne troše ko sumanuti. Pa Tottenham je finale igrao prošle godine. Ako je EL za te klubove, koje je onda natjecanje za naše klubove?

Btw, Arsenal je osvojio Kup kupova protiv Parme. Sjećam se tog finala, i značilo im je i te kako u to vrijeme. Sjećam se i poraza od Zaragoze i gola s centra, i penala protiv Galatasaraya. Tad su ti trofeji bili "veliki" i značili su puno. Danas Chelsea uzme EL i stav je koga briga za to 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je fudbaler pokusao da ode u klub koji mu nudi vecu platu. Nije to nikakvo iznenadjenje.

 

Cinjenica je da je Sevilla sa mnogo manje novca uspela da napravi mnogo vise uspeha nego klub koji je u vrhu kada je bacanje miliona evra u pitanju. Oni ako ne umeju da osvoje trofej sa mnogo novca, samo sledece sezone dodaju jos.

 

A sad stvarno mislim da ne mora svaka tema da se pretvori u obozavanje ultrabogatasa iz Milana. Valjda ima tema o tom klubu i valjda tamo moze da se prica koliko ce jos miliona ove sezone da pljunu ne bi li konacno uspeli da zbace torinsku verziju samih sebe sa trona serije A.

 

Ja bih ipak vise da citam o trenerima, uspesnim taktikama, majstorijama igraca, uspesima i neuspesima klubova, umesto starog dobrog "mi imamo vise para i mozemo da vas kupimo sve sa grbom".

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Bugl Khan said:

A jel nije to malo žalosno da je EL pravo natjecanje za te klubove, samo zato jer ne troše ko sumanuti. Pa Tottenham je finale igrao prošle godine. Ako je EL za te klubove, koje je onda natjecanje za naše klubove?

Btw, Arsenal je osvojio Kup kupova protiv Parme. Sjećam se tog finala, i značilo im je i te kako u to vrijeme. Sjećam se i poraza od Zaragoze i gola s centra, i penala protiv Galatasaraya. Tad su ti trofeji bili "veliki" i značili su puno. Danas Chelsea uzme EL i stav je koga briga za to 

 

20 hours ago, Del Piero said:

Realno LE je sranje, nema ko je sve ne igra. Ako pogledas da maltene sve sto valja ide u LS i da LE ima 48 ekipa, onda se zapitas ko sve tu igra.

 

Kad jedan Dnjepar stigne do finala onda ti je sve jasno.

 

LE je dobro takmicenje za klubove koji nisu dovoljno dobri za LS.

 

Druga je stvar odnos engleskih klubova prema tom takmicenju. Za engleske klubove cak i LS nije toliko vredna koliko trofej PL. Oni su svet za sebe i da nema ogranicenja mogli bi da imaju 8-9 klubova u grupnoj fazi LS.

 

Ne znam sta ima lose u tome sto je jedan Dnepar stigao u finale LE? Pa zar to i nije cilj, zar je cilj da se napravi takmicenje za 5-6 najjacih prvenstava u kome ce svi ostali da imaju ulogu topovskog mesa? Upravo bi Crvena zvezda mogla da daleko dogura u tom takmicenju (videti pod Copenhagen) i to i jeste takmicenje za slicne klubove. LS nije i ja ne zelim da gledam petarde i sestarde protiv Reala, PSG, Intera, Juventusa, Bayerna i slicnih koji imaju 100 puta vece budzete. Prosto, postoji objektivni prag koji mozemo dostici, a u LS nikada necemo biti nesto posebno konkurentni.

 

Slicno vazi i za novu Ligu Konfederacije. Nasi klubovi se stalno zale kako nisu imali srece pa su naleteli na Plzen ili AZ Alkmar u zrebu. E pa, sad vise nece morati da igraju protiv tih klubova, a ako zele da igraju sa jacim, neka se konacno izbore za sansu da osvoje titulu u sopstvenoj ligi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Inter mogao imati problempo lijevoj strani. Ovaj Dodo je previše za mladog Younga

35 minutes ago, goldberg said:

Slicno vazi i za novu Ligu Konfederacije. Nasi klubovi se stalno zale kako nisu imali srece pa su naleteli na Plzen ili AZ Alkmar u zrebu. E pa, sad vise nece morati da igraju protiv tih klubova, a ako zele da igraju sa jacim, neka se konacno izbore za sansu da osvoje titulu u sopstvenoj ligi.

Što je to? Prvi put čujem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...