Jump to content

Pensionado


DJORDJE

Recommended Posts

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

 

 

 

 

Tvoje pitanje upuceno meni je bilo da te podsetim ...

 

 

Ja sam ti odgovorio ………. da se ne radi o "zadnja 3 meseca", nemam pojma kako je to u Svedskoj niti me interesuje, ne znam kako je to u Srbiji, boli me Johnson kako je tamo, ne znam ko od koga prepisuje penzijske zayebancije niti se bavim komparativnim proucavanjem penzijskih sistema  ……. odgovorio sam ti samo ono sto znam ……. I sto ce se primeniti na obracunavanje MOJE PENZIJE:

 

 

Ako mogu da pomognem ……. postavi drugo pitanje, jer mislim da sam na ovo odgovorio. Ja ne umem bolje od ovoga. Izvinjavam se. :classic_blush:

 

2% puta 35 godina radnog staza je bilo 70% kada su mene ucili matematiku.

 

Ako se odlucis da radis posle 65-te godine neces vise placati za penziju (sto je oko 600 dolara mesecno plus za tebe), a ona ce i dalje rasti 2% godisnje JER JE NE KORISTIS, a imas pravo, tako da je moguce prakticno ostvariti 100% :thumbup: ukoliko te zdravlje posluzi da radis do 80. rodjendana :roflmao:

 

Nema potrebe da se deres.

To sto je 2 x 35 = 70 uopste ne cini ovu tvoju racunicu tacnom. Nisi svake godine imao isti prihod, pa i tih 2% moze da bude 2% od bilo cega. Nelogicno mi je da ti to donese penziju koja odgovara 70% proseka u najboljih pet godina, a one ostale nema veze koliko si zaradjivao. I da onda takvu penziju primas do kraja zivota. Verovatno je onda caka u tome da se taj deo penzije isplacuje samo u prvih nekoliko godina, obicno pet. I ja imam takvu mogucnost, ali ne nameravam da je koristim. Bolje mi je da trazim takvu dinamiku isplate koja ce mi u duzem periodu obezbediti pristojnu egzistenciju, a da si u prvim godinama prihod popravljam dodatnim radom. Naravno, u znatno manjem obimu i uz penziju, pa dok mogu fizicki i dok mi zakon dozvoljava.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

I za mene da bi ti sjekao granu na koju sjedis, pa navijas za konzervativce. :classic_biggrin:

Pazi moj posao ne zavisi od stranaka, a tvoj posao zavisi, tako da ti logika bas nije jaca strana, valjda :cigar:

 

Verovao ili ne meni su dosadili privatnici sa ponudama za posao sa ovim iskustvom kao inspektor. Daju mnogo vise para. Samo ne nude …..

 

1. stress level = 0 (NULA)

 

2. …...3 meseca godisnje  …….. odmor+bolesni dani_porodicni dani+personalni dani+volonterski dani + ………. o ostalim benifitima necemo sada. :whistling:

 

3. DOBAR PENZIJSKI PLAN, sa opcijama kao naprimer poklon 8000 dolara godisnje do 65 ako resis da se penzionises ranije , sto je najverovatnije ono cemu se radujem :s_d:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Verovao ili ne meni su dosadili privatnici sa ponudama za posao sa ovim iskustvom kao inspektor. Daju mnogo vise para. Samo ne nude …..

 

1. stress level = 0 (NULA)

 

2. …...3 meseca godisnje  …….. odmor+bolesni dani_porodicni dani+personalni dani+volonterski dani + ………. o ostalim benifitima necemo sada. :whistling:

 

3. DOBAR PENZIJSKI PLAN, sa opcijama kao naprimer poklon 8000 dolara godisnje do 65 ako resis da se penzionises ranije , sto je najverovatnije ono cemu se radujem :s_d:

 

Znam ja to sve, zato se i cudim da ces glasati za konzervativce.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Zasto 65-te? Shvatas li ti da ne moras da ides u penziju posle 65-te. Neko ode u penziju posle 40-te, ili promeni karijeru, kad shvati da mu je dosadno da ne radi, ali to ne moras ti, ili bilo ko drugi da shvati.

Sustina je u tome, da thi $1,500 mesecno nekome nista ne znaci, rucak u boljem restoranu za 4 osobe kosta toliko, ali ti ces mi sada reci da je to nemoguce. Vidis u cemu je problem. 

Pozovi se i na grupu, koja je u cudu, ali zivot je nemilosrdan. Tu nema nikakve nauke. 

Znaci ipak je tvoje cudjenje jasno.

Da ti postavim neke podatke koje mozes da proceprkas po netu, stan (condo) u dobrom delu Cali kosta $500k, a u nekim drugim delovima sveta to isto kosta $50, znaci, prodas jedan polovan prosecan auto i kupis stan. 

Ne mozemo da pricamo, ako i pored toga sto smo obisli svet ne shvatamo da je svuda drugacije i da razlicitosti treba prihvatiti. To sto neko ne mozes nesto da uradi, ne znaci da je on manje vredan. 

pozz

 Kakve to ima veze sa penzijom? Mislim, ovaj tvoj rant? 

Izadji i kazi "Ja  kao nastavnik u Americi ocekujem penziju toliku i takvu", to se ovde prica. I ljudi kazu konkretne cifre. Samo ti palamudis okolo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

 

To sto je 2 x 35 = 70 uopste ne cini ovu tvoju racunicu tacnom. Nisi svake godine imao isti prihod, pa i tih 2% moze da bude 2% od bilo cega. Nelogicno mi je da ti to donese penziju koja odgovara 70% proseka u najboljih pet godina, a one ostale nema veze koliko si zaradjivao. I da onda takvu penziju primas do kraja zivota. Verovatno je onda caka u tome da se taj deo penzije isplacuje samo u prvih nekoliko godina, obicno pet. 

 

 

Ja znam da nema sanse da ti objasnim, ali zbog drugih. Nema veze …….. za tebe vazi da priznajem kako sam se izyeb'o necu ja imati tu penziju, u pravu si skroz, moja greska. 

 

To se zove LIFETIME PENSION, ne radi se o nikakvih prvih 5 godina, nikada nisam cuo za penziju koja se posle 5 godina smanjuje :roflmao:

 

Retirement income from the public service pension plan

The public service pension plan provides for the payment of a lifetime pension payable until your death.

Lifetime pension

Your annual lifetime pension is based on your average salary of your five consecutive years of highest paid service and your years of pensionable service.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 Kakve to ima veze sa penzijom? Mislim, ovaj tvoj rant? 

Izadji i kazi "Ja  kao nastavnik u Americi ocekujem penziju toliku i takvu", to se ovde prica. I ljudi kazu konkretne cifre. Samo ti palamudis okolo.

Ja tebe ne razumem, delovao si kao pametan lik, malo annoying ali pametan.

Evo ti cifra!

ISmq69bam5m1a00000000000.webp

Klikni na sliku i mozda ti se razjasni. Shvati penzija nije nista, od toga se ne zivi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Znam ja to sve, zato se I cudim da ces glasati za konzervativce.

 

Zato sto oni jesu garant da ce kao sto vidis I MENI I TEBI - BITI DOBRO.

 

Za razliku od stoke koja bi htela "demokratski socijalizam". :roflmao:

 

A mogao bi lepo da zivis, steta …….. dusa ti vene za Bosnom I SFRJ ……. yebiga …….. tak'a ti nafaka. Patis.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je rasprava o konkretnoj mesecnoj cifri nepotrebna i vodi u prepucavanje ili cak bahacenje.

 

Cifra je potpuno nebitna ako se vadi iz konteksta.

 

Evo, ja priznajem da mi je penzija relativno mala. Ali nisam apsolutno nista duzan nikome, nemam vise nikakve kredite, i sva mesecna suma je na raspolaganju po mojem nahodjenju. Bilo bi drugacije da otplacujem kredite za stan, kola i stajaznam sta. Tu gde sam se smestio, placam samo komunalije. Za balkansku bazu, imamo dva stana u Zagrebu. Jedan smo (budalasto!) kupili pre nekih 15 godina, a drugi je nasledila zena od roditelja. Nema nikakve otplate. Barem jedan cemo prodati, sta ce nam zidovi koje ne koristimo. I ja sam nasledio deo kuce (braca i ja nasledili od predaka) i svoj deo prodajem. Za te pare, kupicu neku pizdariju ili investirati, a ostace cerki, da ni ona ne bude gladna.

Mozda je to "sreca" a mozda i svestan napor predaka da olaksaju zivot potomstvu.

Za "morsko" letovanje, i najbolji prijatelj je nasledio kucu na Jadranu, ima i jedrilicu, kosta me samo prevoz do tamo. Mada, pod cenu se mozda moze uracunati i podnosenje "verbal abuse" jer se on i ja nakon par casa vina opustimo i vratimo u teenage dane, pa nase zene sutradan kvocaju...:classic_biggrin:

 

Naravno, bitni su i interesi. Mozda je neko nesrecan jer se cena Picassove slike na aukciji popela do 18 miliona, a on jadan ima samo 12. A jbg, mene bastovanstvo, motociklizam, sah, tenis, planinarenje i milion sitnica ne kostaju vise od par stotina mesecno.

 

Kao mladi penzioner, placam zdravstveno osiguranje. Treba mi jos dve godine, onda cu biti qualified za drzavno starosno zdravstveno osiguranje (Medicare) pa ce se naci jos neka kinta za zajebanciju u slobodno vreme.

 

Dakle, nema potrebe spekulisati o neophodnoj mesecnoj cifri van konteksta i necije privatne situacije.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

 

Evo ti cifra!

Klikni na sliku i mozda ti se razjasni. Shvati penzija nije nista, od toga se ne zivi.

 

Mislim da je bilo potpuno logicno da na topiku o penzijama napomenes "ostali izvori prihoda" kako bi se izbegli nesporazumi, nije problem u drugima nego u tebi.

 

Mi ovde pricamo o penzijama, a ne o tome sta je ko stekao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

Ja znam da nema sanse da ti objasnim, ali zbog drugih. Nema veze …….. za tebe vazi da priznajem kako sam se izyeb'o necu ja imati tu penziju, u pravu si skroz, moja greska. 

 

To se zove LIFETIME PENSION, ne radi se o nikakvih prvih 5 godina, nikada nisam cuo za penziju koja se posle 5 godina smanjuje :roflmao:

 

Retirement income from the public service pension plan

The public service pension plan provides for the payment of a lifetime pension payable until your death.

Lifetime pension

Your annual lifetime pension is based on your average salary of your five consecutive years of highest paid service and your years of pensionable service.

 

Opet se deres.

Naravno da postoje penzije (ili njihovi delovi) koji se isplacuju samo u prvih pet godina, a kasnije se ukupna penzija smanjuje za taj iznos. Ja sam jedno vreme uplacivala privatnu penziju i odustala, povukla te pare, kad sam shvatila da bi mi 40 evra mesecno u toku 25 godina donelo 250 evra mesecno u toku pet godina i nista vise od toga. A pocela sam u prvim godinama zivota u Svedskoj, kad jos nisam kapirala kako ti fondovi funkcionisu. Brzo me prosao taj entuzijazam :classic_biggrin:.

 

Da se razumemo, nije da ja tebi ne verujem. Samo se pitam kakva je buducnost fondova koji dozvoljavaju da ljudi u toku 35 godina uplacuju 2% od neke sume, a onda u toku 17 godina (trenutni zivotni vek u Kanadi 82 godine, kaze vikipedija, a odlazak u penziju sa 65) primaju po 70% od tog istog iznosa. Nije logicno, a jos je manje odrzivo na duzi rok. Bice da to ipak nisu neki cudesni fondovi, nego ce Amigo i ostali poreski platise to da finansiraju. Pitanje je samo kad ce da im dosadi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

Mislim da je bilo potpuno logicno da na topiku o penzijama napomenes "ostali izvori prihoda" kako bi se izbegli nesporazumi, nije problem u drugima nego u tebi.

 

Mi ovde pricamo o penzijama, a ne o tome sta je ko stekao.

Nije bilo reci samo o penziji, vec o tome sta cemo raditi pod starost. Ja sam od starta napominjao da je pension fond pocket money i da od toga ne moze nista da se uradi.  Stvarno sam vas smatrao za intelignetne ljude i ocekivao da je razumljiva da su svi prihodi pod starost penzioni prihodi. 

Naravno da je problem u meni, posto nisam ocekivao da treba da obrazujem ljude koji su spucali u pozadinu vise od pola veka. Vidis ja uvek gledam najbolje u ljudima, nekad se prevarim. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Zato sto oni jesu garant da ce kao sto vidis I MENI I TEBI - BITI DOBRO.

 

Oni su garant samo da ce njima biti dobro, ali to nije za ovaj topik.

 

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Za razliku od stoke koja bi htela "demokratski socijalizam". :roflmao:

 

A mogao bi lepo da zivis, steta …….. dusa ti vene za Bosnom I SFRJ ……. yebiga …….. tak'a ti nafaka. Patis.

 

Mislim da zivim ipak lepse od tebe, nije mi potrebno da se drogiram da mi bude lepo :whistling:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Mislim da je bilo potpuno logicno da na topiku o penzijama napomenes "ostali izvori prihoda" kako bi se izbegli nesporazumi, nije problem u drugima nego u tebi.

 

Mi ovde pricamo o penzijama, a ne o tome sta je ko stekao.

 

Tako je. O penzijama, mesecnim primanjima penzionera.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Yoyogi said:

 

Realnost, sta ce biti posle 65-te godine.

Pa popijes kaficu ujutru, odes na jedrenje, a kad se vratis zovnes svog CPA i pitas da li je jedrenje odbitak od poreza ako si mislio o svojim investicijama :classic_smile:

26 minutes ago, Amigo said:

 

Imas li ti neki normalan primer, jer ne verujem da iko od nas ide u restoran da potrosi 1500 za rucak.

Svi znaju sta radis, tako da nema potrebe da se hvalis jahtama i slicnim glupostima.

Ne znam kako ovo da ti objasnim, posto vidim da je to X u ovoj prici. Imas nekih 20-40 godina najboljih godina da zaradjujes. U to vreme odvojis neke pare koje zaradjujes u ustedjevinu, i te pare ulozis u neku investiciju. Tipa kupis nekretninu koju izdajes ili slicno, ili nekoliko.....

I onda kad dodjes u 65 drzavna penzija ti za dzeparac a u stvari zivis od onoga sto si zaradio/ustedeo.

 

Ja sam lepo u startu rekla da nikad nisam ocekivala da u starosti zivim od penzije, i da ocekujem da mi prihodi budu preko 10k mesecno.

Eto Denis kaze da je problem u nama sto se ovde prica o penziji, a ne sta je ko zaradio.... Dobro mozda, samo nemam pojma kako onda da pricamo o planovima za penzionerske dane, a da ne ukljucimo sve izvore prihoda, a ne samo drzavnu penziju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Nije bilo reci samo o penziji, vec o tome sta cemo raditi pod starost. Ja sam od starta napominjao da je pension fond pocket money i da od toga ne moze nista da se uradi.  Stvarno sam vas smatrao za intelignetne ljude i ocekivao da je razumljiva da su svi prihodi pod starost penzioni prihodi. 

Naravno da je problem u meni, posto nisam ocekivao da treba da obrazujem ljude koji su spucali u pozadinu vise od pola veka. Vidis ja uvek gledam najbolje u ljudima, nekad se prevarim. 

 

Samo pogledaj jos jednom, mozda vidis nesto novo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja sam lepo u startu rekla da nikad nisam ocekivala da u starosti zivim od penzije, i da ocekujem da mi prihodi budu preko 10k mesecno.

Eto Denis kaze da je problem u nama sto se ovde prica o penziji, a ne sta je ko zaradio.... Dobro mozda, samo nemam pojma kako onda da pricamo o planovima za penzionerske dane, a da ne ukljucimo sve izvore prihoda, a ne samo drzavnu penziju.

 

Pa ti si na konju onda. Sto uopste radis? Ko cilja na 10,000$ penzije je hadzija. 

Istina, neko ko ima te aspiracije ni ne zna sta je drzavna penzija, odnekud, ti znas? Ko ti je rekao da ta penzija uopste postoji?

Da sam na tim parama za penziju ne bih ni znao da drzava oko mene uopste i postoji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Pa popijes kaficu ujutru, odes na jedrenje, a kad se vratis zovnes svog CPA i pitas da li je jedrenje odbitak od poreza ako si mislio o svojim investicijama :classic_smile:

 

Dobro Angelija svi znamo da ti ne pripadas klasi obicnih ljudi, tako da nema potrebe vise za ovakvim pricama, tipa jahta, jedrenje, kavijar...

Mi smo obicni ljudi, ucitelji, inspektori, drzavni sluzbenici...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

Samo se pitam kakva je buducnost fondova koji dozvoljavaju da ljudi u toku 35 godina uplacuju 2% od neke sume, a onda u toku 17 godina (trenutni zivotni vek u Kanadi 82 godine, kaze vikipedija, a odlazak u penziju sa 65) primaju po 70% od tog istog iznosa. Nije logicno, a jos je manje odrzivo na duzi rok. Bice da to ipak nisu neki cudesni fondovi, nego ce Amigo i ostali poreski platise to da finansiraju. Pitanje je samo kad ce da im dosadi.

 

Kojih 2% ?!?   Od koje sume ?!?           

 

Ti si totalno sve pobrkala. To je kalkulator penzije …… za svaku godinu uplacivanja u fond ces dobiti na kraju 2% od tvoje plate, ne radi se o nikakvih 2% od neke sume.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ja trenutno za tu penziju uplacujem 7200 dolara godisnje.

 

Dozvoli da ti objasnim kako to radi …………. na jednostavnom primeru …...

 

Tih 7200 dolara za njih potpuno "besplatnih para" dobijaju neke cike koje investiraju pametno ……….. I po market kalkulatoru ce tih 7200 dolara 2054-te godine kada treba da pocnu isplacivati moju penziju biti 4190% vise para, odnosno 308900 dolara …… samo od moje godisnje uplate, a gde su jos 34 godine?!?

 

Sasvim dovoljno da mi isplate 17 godina po nekih 40 hiljada dolara godisnje I da im ostane sica od nekoliko miliona dolara:roflmao:

 

Ali ako ti mislis da je lako investirati I napraviti 11% svake godine, pa ti si onda promasila profesiju …… mogla si postati jako bogata :s_d:

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Kojih 2% ?!?   Od koje sume ?!?           

 

Ti si totalno sve pobrkala. To je kalkulator penzije …… za svaku godinu uplacivanja u fond ces dobiti na kraju 2% od tvoje plate, ne radi se o nikakvih 2% od neke sume.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ja trenutno za tu penziju uplacujem 7200 dolara godisnje.

 

Dozvoli da ti objasnim kako to radi …………. na jednostavnom primeru …...

 

Tih 7200 dolara za njih potpuno "besplatnih para" dobijaju neke cike koje investiraju pametno ……….. I po market kalkulatoru ce tih 7200 dolara 2054-te godine kada treba da pocnu isplacivati moju penziju biti 4190% vise para, odnosno 308900 dolara …… samo od moje godisnje uplate, a gde su jos 34 godine?!?

 

Sasvim dovoljno da mi isplate 17 godina po nekih 40 hiljada dolara godisnje I da im ostane sica od nekoliko miliona dolara:roflmao:

 

Ali ako ti mislis da je lako investirati I napraviti 11% svake godine, pa ti si onda promasila profesiju …… mogla si postati jako bogata :s_d:

 

 

Ti bas ocekujes da dugo zivis.:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Dobro Angelija svi znamo da ti ne pripadas klasi obicnih ljudi, tako da nema potrebe vise za ovakvim pricama, tipa jahta, jedrenje, kavijar...

Mi smo obicni ljudi, ucitelji, inspektori, drzavni sluzbenici...

 

A sto ne pripada? I sama je rekla da je iz radnicke porodice. I ja sam isto.

To za " tipa jahta, jedrenje, kavijar" meni nikada nije palo na pamet.

Mozda ona voli, neka je.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa ti si na konju onda. Sto uopste radis? Ko cilja na 10,000$ penzije je hadzija. 

Istina, neko ko ima te aspiracije ni ne zna sta je drzavna penzija, odnekud, ti znas? Ko ti je rekao da ta penzija uopste postoji?

Da sam na tim parama za penziju ne bih ni znao da drzava oko mene uopste i postoji.

Moras da znas kad ti stalno odbijaju od plate.

Znam i sta je 401K i IRA.....

Dodjes u emigraciju i zapitas se kako penzioneri odu na Floridu, i ljudi ti ljubazno objasne kako da stedis za penzionerske dane.

Nije sramota da pitas. 

2 minutes ago, Amigo said:

 

Dobro Angelija svi znamo da ti ne pripadas klasi obicnih ljudi, tako da nema potrebe vise za ovakvim pricama, tipa jahta, jedrenje, kavijar...

Mi smo obicni ljudi, ucitelji, inspektori, drzavni sluzbenici...

 

A ja sam sta - neobicna? Veruj mi da ono ljudi sto znam u US, niko ne ocekuje da zivi od drzavne penzije u penzionerskim danima.

Vidim da Denis ima lepo obezbedjene penzionerske dane, dzavna sluzba. Lepo za njega. Ja to nemam, pa moram da zaradim na drugi nacin.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zoran59 said:

Dakle, nema potrebe spekulisati o neophodnoj mesecnoj cifri van konteksta i necije privatne situacije.

 

 

Ja nisam primetila nikakvu konkretnu cifru. Niti je neko iznosio sopstvenu, niti pitao nekog drugog o tome. Statisticki podaci i procenti se valjda ne racunaju. Ali ovde se prica o planovima za penzionerske dane, pa vecina nas (mozda i pogresno) to vezuje za iznos penzije. Naravno, neko moze da bude dobro situiran vec sada, pa ce to biti i kasnije. Za takve bi i citav ovaj topic trebalo da bude irelevantan i potpuno neinteresantan. Mislim, sta tu ima da se planira ako se ionako ne oslanjas na penziju, ako ti je to samo dzeparac, a ziveces od istih prihoda koje imas i sad?

Stvarno ne vidim nikakvu poentu u ovoj prici ako je van konteksta penzija, za koje svi znamo da nisu ono sto su nekad bile i da je prelaz na fondove umesto nekadasnjeg finansiranja iz poreza, mnogim ljudima doveo u pitanje osnovnu sigurnost u neizvesnoj buducnosti. Sta sad treba, da pricamo o tome sta cemo da radimo kad budemo matori, kao da je starost neki skolski raspust kojem se radujemo, ne mozemo da docekamo :classic_biggrin:?

Naravno da su svi ti nasi planovi vezani za finansije i zato, ako neko iznese plan koji je nerealno da se pokrije nekom ocekivanom penzijom za odredjenu zemlju i profesiju (a toliko znamo jedni o drugima, jer smo sami o tome pisali), onda je meni sasvim normalno i da ga pitamo da li to misli da pokrije od penzije. On moze da odgovori ne, imam druge izvore prihoda i to bi moglo da bude to. Zasto od toga praviti problem?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Yoyogi said:

 

Tako je. O penzijama, mesecnim primanjima penzionera.

Ovo bas nije jednostavno, evo bar meni - imam jos 17 god do zvanicne penzije. Do tad mogu jos menjati kompanije, imati/nemati privatne penzione fondove, ne raditi par godina, itd....i sve ce to uticati na moja mesecna primanja kao penzionera, i u tom slucaju moji planovi (NL, DE, US, SRB) ne znam da li ce biti izvodljivi. Ali, ako ukljucimo u pricu i "ostale izvore prihoda", onda ce, mozda, biti izvodljivo.

 

Moje razumevanje topica je bilo "Gde planirate da se penzionisete?", a ne "Kolika ce vam biti mesecna penzija jednog dana?".

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...