Jump to content

Pensionado


DJORDJE

Recommended Posts

26 minutes ago, Amigo said:

 

Jedino sto je garantovano u Kanadi je GIC, sto je oko 2-3% zavisi na koliko godina orocis pare.

 

 

 

Bilo bi korisno da ponovo procitas sta je denis napisao, a ne da ponavljas nesto o garantovanih 11%.

To prvo, drugo ja stvarno ne znam koji COC u Kanadi penzioni fondovi imaju, ali imam odlican predlog za njih ako prave ispod 10%, dodju u US, pokupuju komercijalne nekretnine i dobiju 12% COC. Cak ne uzimam u obzir rast vrednosti.

To 2% ja dobijem na money market u mojoj banci i ne za neke velike sume. Nista oroceno, liquidni cash.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Osim toga ako ces ti imati 70% od plate, naravno ako radis 35 godina, sta te boli patka onda za cenu zlata. 7200 uopste nije nesto mnogo godisnje. Za takve uslove ja bih odmah potpisao, tako budi sretan sa tim i ne provaljuj se sa procentima.:cigar:

 

 

Kopkala me znatizelja, pa sam pogledala malo kako to kod mene izgleda. Pri tome pretvorila sve u kanadske dolare, da vidim gde sam. Dakle, godisnje za moju buduce penziju u 2019 ce otici oko 9500 dolara. Od toga oko 3500 ja od brute plate i oko 6000 moj poslodavac. Ranije mi je prihod bio manji, pa su i ovi iznosi bili manji, ali nikad manji od nekih 70% od pomenutih suma. U narednim godinama ce biti veci, dakle tu smo negde. Sve to ce mi od 67-me godine pa nadalje donositi tacno 921 dolar mesecno do kraja zivota, plus garantovani deo ("staracka panzija") u iznosu 670 dolara. To je daleko od 70% od moje trenutne plate, u procentima upravo onoliko koliko sam ranije rekla.

Po svemu sudeci, nisu uplate koje Denis pominje posebno impozantne, a i rast od 11% je krajnje nerealan. Ako mu je penzija u iznosu od 70% plate ipak garantovana, a izgleda da jeste, ona moze da bude finansirana samo iz poreza svih vas, nikako drugacije. Sto je sasvim u redu, ako ste se tako dogovorili, ali pokazije koliko je bila nepotrebna sva ona diskusija i gadjanje procentima, pa jos zacinjeno uvredama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da neko od roditelja Forumasa ko je u penziji u Srbiji (koja, kolika je tolika je, stize) procita ovaj topik, ne bi mogao da veruje koji je ovo bullshit.

Oni i ne  sanjaju  da postoji ovakvo zamajavanje, dijagrami, sranja. Oni misle to je jednostavno bas ono sto jeste - penzija.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Bilo bi korisno da ponovo procitas sta je denis napisao, a ne da ponavljas nesto o garantovanih 11%.

 

Korisno za sta ? :classic_biggrin:

Kako necu ponavljati pitanje o tih 11%, jer bih i ja zeleo da imam toliko, medjutim od toga izgleda nista :classic_unsure:

 

8 hours ago, Angelia said:

To prvo, drugo ja stvarno ne znam koji COC u Kanadi penzioni fondovi imaju, ali imam odlican predlog za njih ako prave ispod 10%, dodju u US, pokupuju komercijalne nekretnine i dobiju 12% COC. Cak ne uzimam u obzir rast vrednosti.

To 2% ja dobijem na money market u mojoj banci i ne za neke velike sume. Nista oroceno, liquidni cash.

 

Slobodno mozes da se javis u Sunlife gdje je moj penzioni fond i kazes im da nemaju pojma, naucis ih kako da rade i da ja imam 12% godisnje, bio bih zahvalan, tako da bi time mogli da zavrsimo ovu pricu i da se vratimo na temu.

 

Meni bi bilo zadovoljstvo da u penziji izmedju ostalog obilazim nase planine, npr

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vilhelmina said:

 

Kopkala me znatizelja, pa sam pogledala malo kako to kod mene izgleda. Pri tome pretvorila sve u kanadske dolare, da vidim gde sam. Dakle, godisnje za moju buduce penziju u 2019 ce otici oko 9500 dolara. Od toga oko 3500 ja od brute plate i oko 6000 moj poslodavac. Ranije mi je prihod bio manji, pa su i ovi iznosi bili manji, ali nikad manji od nekih 70% od pomenutih suma. U narednim godinama ce biti veci, dakle tu smo negde. Sve to ce mi od 67-me godine pa nadalje donositi tacno 921 dolar mesecno do kraja zivota, plus garantovani deo ("staracka panzija") u iznosu 670 dolara. To je daleko od 70% od moje trenutne plate, u procentima upravo onoliko koliko sam ranije rekla.

Po svemu sudeci, nisu uplate koje Denis pominje posebno impozantne, a i rast od 11% je krajnje nerealan. Ako mu je penzija u iznosu od 70% plate ipak garantovana, a izgleda da jeste, ona moze da bude finansirana samo iz poreza svih vas, nikako drugacije. Sto je sasvim u redu, ako ste se tako dogovorili, ali pokazije koliko je bila nepotrebna sva ona diskusija i gadjanje procentima, pa jos zacinjeno uvredama.

 

Da ti objasnim, po ko zna koji put …………..

 

Mene boli moj ludi Milojko kako to radi u SveCkoj, ja pricam samo/iskljucivo/ekskluzivno kako to radi KOD MENE.

 

Razlika je sto ti dvonedeljno uplacujes za tu penziju 3500/26 ……. da vidimo koliko tacno ………. 135 dolara kanadskih DVONEDELJNO.

 

A ja, nije me mrzelo da pronadjem i skeniram 1 dvonedeljni cek …… za moju ekstra penziju uplacujem 318 dolara DVONEDELJNO……… odnosno 8270 dolara godisnje, znacajno vise od tvojih 3500.

 

Naravno, na mom ceku ne pise koliko placa poslodavac, ali je to slucajno isto kao kod tebe, 

 

Nadam se, mada mi je zebnja veca od nadanja :roflmao:da ces ovaj put shvatiti ……… zasto ti I ja ne mozemo ocekivati da imamo iste penzije. Ja cu imati znatno vecu jer mnogo, mnogo vise uplacujem za nju.

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Korisno za sta ? :classic_biggrin:

Kako necu ponavljati pitanje o tih 11%, jer bih i ja zeleo da imam toliko, medjutim od toga izgleda nista :classic_unsure:

 

 

Slobodno mozes da se javis u Sunlife gdje je moj penzioni fond i kazes im da nemaju pojma, naucis ih kako da rade i da ja imam 12% godisnje, bio bih zahvalan, tako da bi time mogli da zavrsimo ovu pricu i da se vratimo na temu.

 

 

Korisno za sve nas da ne ponavljas pitanje o necemu sto Denis nije ni tvrdio.

Kako si ti shvatio da ti imas 12% godisnje ako fond ima? :classic_smile:

Pa nece valjda tebi da daju....to je njihova investicija. 

Ti imas verovatno neki grupni plan koji jeself managed pa si nesto pobrkao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Meni bi bilo zadovoljstvo da u penziji izmedju ostalog obilazim nase planine ……

 

Dosta ljudi privlaci povratak u mladost i sredinu u kojoj su odrasli. To je opstepoznata stvar, nostalgija. Samo napred!

 

Quote

Kako necu ponavljati pitanje o tih 11%, jer bih i ja zeleo da imam toliko, medjutim od toga izgleda nista :classic_unsure:

Slobodno mozes da se javis u Sunlife gdje je moj penzioni fond i kazes im da nemaju pojma, naucis ih kako da rade i da ja imam 12% godisnje, bio bih zahvalan, tako da bi time mogli da zavrsimo ovu pricu i da se vratimo na temu.

 

Investiranjem se bave skolovani ljudi. Neki su dobri u tome, neki i nisu bas. Kao i kod svake druge profesije. Investicioni fondovi nemaju nikakvu obavezu da ti isplacuju proporcionalno onoliko koliko zarade, ima i takvih ali se drugacije zovu proguglaj :classic_biggrin:, vec isplacuju onoliko na koliko su se OBAVEZALI UGOVOROM.

 

Oni ce uloziti deo novca u GeneralElectric i nece na tome za 10 godina zaraditi nista, jedva 20 dolara na 1000 ulozenih za 10 godina. 0,2%.

 

Ali ce uloziti 1000 dolara u recimo Netflix i za godinu dana ce dobiti 50%, odnosno 1500 dolara.

 

Da ne pricamo o 1000 dolara ulozenih pre 30 godina u Apple koje danas vrede 9 miliona dolara ………… to ne znam ni da izracunam koliko je %.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ovim bih ja zavrsio nasu berzansku pricu, jer ni ja ne znam mnogo o tome, a kamoli ti, ti bas nemas veze o cemu pricas.

 

I za kraj samo par cinjenica ……… ja nikada nisam napisao da je 11% zagarantovano   ja sam tu vrednost dobio od market kalkulatora, na osnovu prosecnog investicionog povrata za 10 godina, po godini. To je cak ispod povrata na real estate investiranje u prosloj dekadi koje je donelo 11,4%. Znaci svaka budala je to mogla napraviti, nije potrebno biti investicioni genije.

 

Obicno u "diskusiji" sa mnom morate ulagati Kviska, jer drugacije ne mozete, a Kvisko vam je redovno izmisljanje nekih gluposti koje ja nisam napisao ili izvrtanje cinjenica i prebacivanje u vasu korist ……. ali u lazi su kratke noge :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

@Angeliaposto si vec rekla da imas odlican predlog za kanadske penzione fondove :classic_biggrin:, eto ne znaju ljudi, obrati se onda njima. 

 

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Dosta ljudi privlaci povratak u mladost i sredinu u kojoj su odrasli. To je opstepoznata stvar, nostalgija. Samo napred!

 

Moj zivot je bre ispunjen u svakom pogledu, cemu ovakvi komentari?

 

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Investiranjem se bave skolovani ljudi. Neki su dobri u tome, neki i nisu bas. Kao i kod svake druge profesije. Investicioni fondovi nemaju nikakvu obavezu da ti isplacuju proporcionalno onoliko koliko zarade, ima i takvih ali se drugacije zovu proguglaj :classic_biggrin:, vec isplacuju onoliko na koliko su se OBAVEZALI UGOVOROM.

 

Oni ce uloziti deo novca u GeneralElectric i nece na tome za 10 godina zaraditi nista, jedva 20 dolara na 1000 ulozenih za 10 godina. 0,2%.

 

Ali ce uloziti 1000 dolara u recimo Netflix i za godinu dana ce dobiti 50%, odnosno 1500 dolara.

 

Da ne pricamo o 1000 dolara ulozenih pre 30 godina u Apple koje danas vrede 9 miliona dolara ………… to ne znam ni da izracunam koliko je %.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ovim bih ja zavrsio nasu berzansku pricu, jer ni ja ne znam mnogo o tome, a kamoli ti, ti bas nemas veze o cemu pricas.

 

I za kraj samo par cinjenica ……… ja nikada nisam napisao da je 11% zagarantovano   ja sam tu vrednost dobio od market kalkulatora, na osnovu prosecnog investicionog povrata za 10 godina, po godini.

 

Obicno u diskusiji sa mnom morate ulagati Kviska, jer drugacije ne mozete, a Kvisko vam je obicno izmisljanje nekih gluposti koje ja nisam napisao ili izvrtanje cinjenica i prebacivanje u vasu korist ……. ali u lazi su kratke noge :classic_biggrin:

 

Batke, koliko je ono zlato poraslo :classic_biggrin:

Ja vjerujem da si ti dobar veterinar i da znas da ustrojis prasice, ali matematika i procentni racun, mislim :please:

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

@Angeliaposto si vec rekla da imas odlican predlog za kanadske penzione fondove :classic_biggrin:, eto ne znaju ljudi, obrati se onda njima. 

 

Nema potrebe - ne bih se ja bavila kanadskim penzionim fondovima, imaju oni svoje planove. 

Samo sam konkretnim ciframa probala da ti pokazem da ne razumes to cemu se smejes. Mozda ni ja ne bih znala kako funkcionisu, nego eto placamo kiriju na jednoj firmi penzionom fondu vec 15 godina, pa kad sam videla ja pitala kako i zasto. 

Svasta covek nauci....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne kapiram, zbog čega svaka prepska sa Amigom, mora da bude večni trol. Te on bi se peo po planinama, te život mu je ispunjen. Iz napisanog se da zaključiti da naši životi nisu.
Apel na Amiga, daj se obuzdaj, možda nešto naučiš. Svi smo ovde araterski. Da pročitamo, napišemo, pomognemo. Možda čujemo neke informacije, koje nam promene pristup reenjue

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Da ti objasnim, po ko zna koji put …………..

 

Mene boli moj ludi Milojko kako to radi u SveCkoj, ja pricam samo/iskljucivo/ekskluzivno kako to radi KOD MENE.

 

Razlika je sto ti dvonedeljno uplacujes za tu penziju 3500/26 ……. da vidimo koliko tacno ………. 135 dolara kanadskih DVONEDELJNO.

 

A ja, nije me mrzelo da pronadjem i skeniram 1 dvonedeljni cek …… za moju ekstra penziju uplacujem 318 dolara DVONEDELJNO……… odnosno 8270 dolara godisnje, znacajno vise od tvojih 3500.

 

Naravno, na mom ceku ne pise koliko placa poslodavac, ali je to slucajno isto kao kod tebe, 

 

Nadam se, mada mi je zebnja veca od nadanja :roflmao:da ces ovaj put shvatiti ……… zasto ti I ja ne mozemo ocekivati da imamo iste penzije. Ja cu imati znatno vecu jer mnogo, mnogo vise uplacujem za nju.

 

 

 

O boze, na prethodnim stranama (do jucer) si tvrdio da ti godisnja uplata od 7200 dolara obezbedjuje penziju u iznosu od 70% prosecne plate za najboljih pet godina. Danas su tu neke sasvim nove cifre, ti od svoje plate 8270 plus poslodavac 6000 (ako je vec isto kao kod mene), znaci tu vec imamo 14270 dolara. Ne znam da li tu jos treba dodati i onih jucerasnjih 7200,  ili cemo njih da zaboravimo i zadrzimo se na 14270?

Kako god, ispaljujes nekakve brojke bez ikakvog smisla, posle ih zamenjujes novim, izvodis nekakve uvrnute racunice, objavljujes ovde svoj platni cek iako ti niko nista slicno ne trazi, petljas s nedeljama, mesecima, godinama... I sve to samo zato da bi mogao da mene izvredjas. Cemu to?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Amigo said:

 

Batke, koliko je ono zlato poraslo :classic_biggrin:

Ja vjerujem da si ti dobar veterinar i da znas da ustrojis prasice, ali matematika i procentni racun, mislim :please:

 

 

Opet izvrtanje cinjenica i hvatanje za slamcicu.  :ajme:

 

Ti si bio trajno banovan sa proslog foruma pa mozda nisi pratio ……….

 

Bio je jedan forumas DayTrader o kom su pisale i srpske novine kao finansijskom geniju sa foruma B92 ………. ja sam bio taj koji mu se podsmevao zbog njegove prognoze da ce zlato dostici 5000$/oz …….

 

…… a na Ekonomiji je bio zvezda, gomile postovalaca su cekale nestrpljivo da objavi novi post i da ga pitaju za savet gde uloziti I obogatiti se preko noci - kao on, tako je tvrdio, dok su mene pokusavali da ucutkaju :classic_biggrin: …… i pogrdno se izrazavali :roflmao:, pominjali mi uzu familiju.

 

Vec dugo ga nema na forumu, nece ga ni biti … blam ybg. A zlato je koliko? 1300-1400?

 

Znaci, istine radi, ja nisam nikada, nikome preporucivao zlato jer nije reliable investcija, samo sam te pitao znas li bilo sta o tome, jer se vidi da je to sve tebi potpuno strana materija i da srljas kroz nju ili bezis kada treba da odgovoris pa guglas da nesto naucis.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Ja ne kapiram, zbog čega svaka prepska sa Amigom, mora da bude večni trol. Te on bi se peo po planinama, te život mu je ispunjen. Iz napisanog se da zaključiti da naši životi nisu.

 

Kada ja kazem da bih volio da se penjem po planinama, kao sto ti bi ti npr volio da imas brod, sto je sasvim ok, a batke pocne sa normalnim komentarima, a ne tipa, ti patis za ovim ili onim, problem je rjesen.

Medjutim vas dvojica ste ekipica pa onda i ovaj tvoj komentar.

 

11 minutes ago, mrd said:

Apel na Amiga, daj se obuzdaj, možda nešto naučiš. Svi smo ovde araterski. Da pročitamo, napišemo, pomognemo. Možda čujemo neke informacije, koje nam promene pristup reenjue
 

Ti bi takodje prvo trebao da prestanes da stalkujes druge forumase, i da se upristojis.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vilhelmina said:

 

O boze, na prethodnim stranama (do jucer) si tvrdio da ti godisnja uplata od 7200 dolara obezbedjuje penziju u iznosu od 70% prosecne plate za najboljih pet godina. Danas su tu neke sasvim nove cifre, ti od svoje plate 8270 plus poslodavac 6000 (ako je vec isto kao kod mene), znaci tu vec imamo 14270 dolara. Ne znam da li tu jos treba dodati i onih jucerasnjih 7200,  ili cemo njih da zaboravimo i zadrzimo se na 14270?

Kako god, ispaljujes nekakve brojke bez ikakvog smisla, posle ih zamenjujes novim, izvodis nekakve uvrnute racunice, objavljujes ovde svoj platni cek iako ti niko nista slicno ne trazi, petljas s nedeljama, mesecima, godinama... I sve to samo zato da bi mogao da mene izvredjas. Cemu to?

 

 

Na prethodnim stranama mi nije na pamet padalo da pogledam svoj payslip gospodjo, po secanju sam napisao da mi se odbija 300 dolara, pa sam pomnozio 300x26 I nekako mi je to izaslo 7200 godisnje, slab sam matematicar :classic_blush: umesto 7800.

 

Danas si me dodatno iznervirala svojim nadljudskim naporima da mi dokazes kako cu biti teska beda u penziji …… pa mi ne bi mrsko da nadjem jedan statement I ispostavilo se da placam malo vise …… znaci ovo je ZVANICNA VERZIJA ………. veruj ovom drugom, zaboravi na prvu racunicu.

 

Hoces da slikam i moje ime i prezime, adresu sa statement-a …… ko zna sta ja sve mutim i lazem  :roflmao:

 

Ja tebe nemam nameru da vredjam ……… ti to sama najbolje radis.

 

I sta ako sam pokazao svoj odbitak za penziju? Jel to nesto nenormalno, jel se vidi koliko zaradjujem? Ne vidi se, naravno.

 

Ja sam slobodan covek, ja nisam preplasen, ne krijem se od nikoga, ja ne yebem zivu silu, razumes?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Yoyogi said:

Da neko od roditelja Forumasa ko je u penziji u Srbiji (koja, kolika je tolika je, stize) procita ovaj topik, ne bi mogao da veruje koji je ovo bullshit.

Oni i ne  sanjaju  da postoji ovakvo zamajavanje, dijagrami, sranja. Oni misle to je jednostavno bas ono sto jeste - penzija.

 

Mislim da gresis. Ima i u Srbiji filozofije oko penzija, koliko ti dusa hoce. Doduse, tamo se finansiraju iskljucivo iz budzeta, nista fondovi, ali itekako svako kome se blizi penzija zna da izracuna kad mu se tacno najvise isplati da ode, koji prosek plate (za koji period) ce u raznim varijantama da mu se racuna, da li da pozuri pre novog zakona ili da saceka da se donese... I to je normalno, o njihovom se dzepu radi.

Tako bi i mi ovde mogli i o tome da pricamo, jer nam planovi za zivot u penziji svakako zavise od prihoda koji cemo imati. Ako se prave bez te osnove, onda i nisu planovi, nego zelje. Ja volim sto je u ovoj mojoj Svedskoj sve tako izvesno i predvidivo, pa u svakom trenutku mogu da se logujem na Pensionmyndigheten i u krunu vidim kolika ce mi biti penzija kad izaberem da u nju odem, pod uslovom da mi godisnji prihod ostane isti kao do sada. Mogu i da unosim promene (da odem ranije, da mi se prihod poveca ili smanji...) i vidim rezultat. Zato sam i skrojila okvirni plan kakav sam skrojila, a ne na osnovu sopstvenih zelja za koje nemam pojma kako cu ih ostvariti.

S druge strane, potpuno razumem i nase Amerikance, kod kojih nema obaveznog penzionog osiguranja u ovom smislu u kojem ga imaju EU zemlje, Kanada, Australija... Ali to je i razumljivo jer ove poslednje pomenute 8za razliku od USA) imaju znatno obuhvatniji welfare, koji se opet finansira iz znacajnih poreskih izdvajanja svih, pa ne bi ni islo da se ljudima prepusti na slobodnu volju hoce li nesto uplacivati za penziju i u tom slucaju koliko, ili nece nista. Mogu misliti koliko bi ih onda bilo koji bi izabrali da ne placaju nista, a kad dodju starost i bolesti, onda na grbacu sistema.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ti si bio trajno banovan sa proslog foruma pa mozda nisi pratio ……….nesto naucis.

 

Secam se kada je Amigo bio tamo trajno banovan.

 

Po tvome, on je bio banovan kao idiot. A bilo je oko hapsenja Ratka Mladica. Dok ste ti i ekipa igrali o ulicama, on je rekao nesto kao neka se pravda vrsi, pravdi u ruke pa da vidimo.

 

Banovan je zbog nedovoljnog entuzijazma oko tog hapsenja.

Link to comment
Share on other sites

Ovim bih ja zavrsio i zamolio sve da mi se vise ne obracate licno, ima vas dosta da se medju sobom slazete oko toga da cu ja biti prosjak, bednik i da su svi moji planovi za penziju nenormalni i neostvarivi. Hvala na podrsci.

 

Bilo mi je zadovoljstvo razgovarati sa vama.

 

P.S. Naravno da mi nije bilo zadovoljstvo, naprotiv, samo jos jedno ogavno srpsko-forumsko iskustvo …… ali tako se kaze. :thumbup:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Deco, kolege, forumaši naši:

 

Molim vas da se ovo mesto ne pretvori u fight club za emigraciju. 

Možete na finjaka da se peckate i zajebavate, ali radite to sa stilom, humorom i sa DOBRIM NAMERAMA. 

Ovo mesto nije stvoreno da bi se neki RL kompleksi lečili niti stvarali novi.

 

Imajte to na umu. 

Zahvaljujem

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vilhelmina said:

S druge strane, potpuno razumem i nase Amerikance, kod kojih nema obaveznog penzionog osiguranja u ovom smislu u kojem ga imaju EU zemlje, Kanada, Australija... Ali to je i razumljivo jer ove poslednje pomenute 8za razliku od USA) imaju znatno obuhvatniji welfare, koji se opet finansira iz znacajnih poreskih izdvajanja svih, pa ne bi ni islo da se ljudima prepusti na slobodnu volju hoce li nesto uplacivati za penziju i u tom slucaju koliko, ili nece nista. Mogu misliti koliko bi ih onda bilo koji bi izabrali da ne placaju nista, a kad dodju starost i bolesti, onda na grbacu sistema.

:classic_blink:  A sta je onda social security ako nije obavezno penziono osiguranje?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...