Jump to content

Pensionado


DJORDJE

Recommended Posts

Ja sam ti odavno rekao da batalis Tajland i okrenes se Bahamima, koje ja ovde djaba  reklamiram.:classic_tongue:

Ne moras da se u poznim godinama bakces sa ucenjem jezika, prostitucije nema, za to oni idu na Kubu, a na pola sata ti je Miami sa bolnicama. Ako krene da te drma nostalgija imas i lokalnu verziju dragacevaca. :roflmao:

Ovo je sa jutubeta , a ako jednog dana konacno skontam kako se postavlja video imam i moje snimke.:s_w:

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJORDJE said:

Ja sam ti odavno rekao da batalis Tajland i okrenes se Bahamima, koje ja ovde djaba  reklamiram.:classic_tongue:

Ne moras da se u poznim godinama bakces sa ucenjem jezika, prostitucije nema, za to oni idu na Kubu, a na pola sata ti je Miami sa bolnicama. Ako krene da te drma nostalgija imas i lokalnu verziju dragacevaca. :roflmao:

Ovo je sa jutubeta , a ako jednog dana konacno skontam kako se postavlja video imam i moje snimke.:s_w:

 

  Reveal hidden contents

 

 

Za utube, samo uzmi link i paste u text.

Sto se Bahama tice, svaka poseta doktoru ti je $70 i lekovi se placaju. Mozes da ih kupis u US. Gliserom oko sat vremena. Vec sam pisao o tome, Nassau je Beograd posle 92-e, moz'te proguta mrak na vratima restorana. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Za utube, samo uzmi link i paste u text.

Sto se Bahama tice, svaka poseta doktoru ti je $70 i lekovi se placaju. Mozes da ih kupis u US. Gliserom oko sat vremena. Vec sam pisao o tome, Nassau je Beograd posle 92-e, moz'te proguta mrak na vratima restorana. 🙂

 

Ce probam ovo za link, mada sam mislio na opciju da nakacim moj video direktno sa Ipada.

To je malo nategnuto. Mrak moze da te pojede i u LA, Chicagu ili Miamiju, mnogo brze nego u Nassau, ako ne vodis racuna gde ides. Ja sam koristio rent-a-car, javni prevoz, hodao ulicom, i nikada nisam imao problema. Cak i na fishmaketu u kasnim satima nisam nikada osetio da sam na bilo koji nacin ugrozen. E sada, ako hodas pijan ulicom sa zlatnim roleksom u 3AM.

Sto se placanja tice, to je opcija na koju moras da racunas ako se selis u inostranstvo. Ni Tajland , ni bilo koja druga zemlja ti nece dati zdravstveno bez placanja. Mislim da bi sada morao i u Srbiji da placas, mada mozda gresim.

Link to comment
Share on other sites

Ce probam ovo za link, mada sam mislio na opciju da nakacim moj video direktno sa Ipada.
To je malo nategnuto. Mrak moze da te pojede i u LA, Chicagu ili Miamiju, mnogo brze nego u Nassau, ako ne vodis racuna gde ides. Ja sam koristio rent-a-car, javni prevoz, hodao ulicom, i nikada nisam imao problema. Cak i na fishmaketu u kasnim satima nisam nikada osetio da sam na bilo koji nacin ugrozen. E sada, ako hodas pijan ulicom sa zlatnim roleksom u 3AM.
Sto se placanja tice, to je opcija na koju moras da racunas ako se selis u inostranstvo. Ni Tajland , ni bilo koja druga zemlja ti nece dati zdravstveno bez placanja. Mislim da bi sada morao i u Srbiji da placas, mada mozda gresim.
Naravno da nigde ne možeš bez osigoranja. Ovo sam pričao sa vlasnikom ronilačke škole. On se preselio iz GA i za sve veće ide u US.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

Naravno da nigde ne možeš bez osigoranja. Ovo sam pričao sa vlasnikom ronilačke škole. On se preselio iz GA i za sve veće ide u US.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Nije ti rekao nista pogresno. Nassau ima nekih 200K stanovniika i dve bolnice. Princess Margaret, koja je drzavna i Doctors koja je privatna. Ako bi poredio sa Srbijom, obe bolnice su pojam za gradove slicne velicine u Srbiji. Naravno, za ozbiljne operacije se ide u Miami ili Havanu. Mnogo cesce u Havanu, jer je jeftinije. 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Ja sam ti odavno rekao da batalis Tajland i okrenes se Bahamima, koje ja ovde djaba  reklamiram.:classic_tongue:

Ne moras da se u poznim godinama bakces sa ucenjem jezika, prostitucije nema, za to oni idu na Kubu, a na pola sata ti je Miami sa bolnicama. Ako krene da te drma nostalgija imas i lokalnu verziju dragacevaca. :roflmao:

Ovo je sa jutubeta , a ako jednog dana konacno skontam kako se postavlja video imam i moje snimke.:s_w:

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Kako da kazem ……… Bahami su odavno omiljena turisticka destinacija rezervisana za Afro-Amerikance, a ja nisam jedan od njih. Samim tim ne bih se utrpavao gde mi nije mesto jer i minister turizma Bahama lepo covek kaze da zeli afro-americke turiste, a ne bele turiste u koje nekako, hteo ja to ili ne - i ja spadam. Ne razumem zasto bi mi pored svih sranja u zivotu trebao jos samo crni rasizam pod stare dane? Uz to imam i dva para poznanika koji su pobegli sa Bahama I pored sve lepote - zbog rasizma ….. tako da je meni taj predlog - jednostavno - neozbiljan.

 

Hocu da se smirim i uzivam, a ne da rasizmujem!

 

Latinska Amerika mi ne odgovara po mentalitetu. Zasto bih isao tamo kada mogu uvek da se vratim u svoju zemlju? Znam jezik, zapravo govorim i pisem savrsen srpski :s_d:, a i jeftinije je :classic_biggrin:. Kudikamo.

 

Sto se postavljanja youtube klipova tice sve ce biti u redu ako umesto spoiler opcije izaberes quote, onda copy-paste youtube link, sacekas nekoliko sekundi dok se ucita ….. i to je to.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Kako da kazem ……… Bahami su odavno omiljena turisticka destinacija rezervisana za Afro-Amerikance, a ja nisam jedan od njih. Samim tim ne bih se utrpavao gde mi nije mesto jer i minister turizma Bahama lepo covek kaze da zeli afro-americke turiste, a ne bele turiste u koje nekako, hteo ja to ili ne - i ja spadam. Ne razumem zasto bi mi pored svih sranja u zivotu trebao jos samo crni rasizam pod stare dane? Uz to imam i dva para poznanika koji su pobegli sa Bahama I pored sve lepote - zbog rasizma ….. tako da je meni taj predlog - jednostavno - neozbiljan.

 

Hocu da se smirim i uzivam, a ne da rasizmujem!

 

Latinska Amerika mi ne odgovara po mentalitetu. Zasto bih isao tamo kada mogu uvek da se vratim u svoju zemlju? Znam jezik, zapravo govorim i pisem savrsen srpski :s_d:, a i jeftinije je :classic_biggrin:. Kudikamo.

 

Sto se postavljanja youtube klipova tice sve ce biti u redu ako umesto spoiler opcije izaberes quote, onda copy-paste youtube link, sacekas nekoliko sekundi dok se ucita ….. i to je to.

Namazi se imalinom i pici na Bahame - ovi iz Thai te ne zele. :classic_biggrin::classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Kako da kazem ……… Bahami su odavno omiljena turisticka destinacija rezervisana za Afro-Amerikance, a ja nisam jedan od njih. Samim tim ne bih se utrpavao gde mi nije mesto jer i minister turizma Bahama lepo covek kaze da zeli afro-americke turiste, a ne bele turiste u koje nekako, hteo ja to ili ne - i ja spadam. Ne razumem zasto bi mi pored svih sranja u zivotu trebao jos samo crni rasizam pod stare dane? Uz to imam i dva para poznanika koji su pobegli sa Bahama I pored sve lepote - zbog rasizma ….. tako da je meni taj predlog - jednostavno - neozbiljan.

 

Hocu da se smirim i uzivam, a ne da rasizmujem!

 

Latinska Amerika mi ne odgovara po mentalitetu. Zasto bih isao tamo kada mogu uvek da se vratim u svoju zemlju? Znam jezik, zapravo govorim i pisem savrsen srpski :s_d:, a i jeftinije je :classic_biggrin:. Kudikamo.

 

Sto se postavljanja youtube klipova tice sve ce biti u redu ako umesto spoiler opcije izaberes quote, onda copy-paste youtube link, sacekas nekoliko sekundi dok se ucita ….. i to je to.

Probaj Vietnam?! Mislim, ako vec Thai poostravaju zakone i postaje sve skuplje .... u Vietnamu imas i dva megapolisa (Ho Chi Minh - bivsi Saigon i Hanoi) - posto volis velike gradove. Zatim tu je sve popularniji Da Nang - grad od preko 1 milion stanovnika, na samoj obali. Puno prirodnih lepota a verujem da je i nesto jeftiniji od Thai. 

Link to comment
Share on other sites

Po stoti put - bilo koja lokacija gdje temperatura prelazi (ili ima namjeru preći) 15 celzija je apsolutno neprihvatljiva.

Ideal o kojem najozbiljnije razmišljam:

 

https://www.accuweather.com/en/cl/punta-arenas/53738/weather-forecast/53738@

 

Ovo je, ipak, daleko bolje.

 

PeMzija:

Možda Trst kojeg poznam kao svoj džep, jer je lijep grad kao stvoren za nas, starije gradjane i ima jako dobru kuhinju i najbolju kavu u univerzumu, tu je blizu Grado, a nedaleko je i moja hacijenda, ali sigurno ne Venezia ili, još gore obiteljski vinogradi u Ca' Bolani;

 

Definitivno Südtirol jer su gradovi lijepi, a pejzaž je neprejebiv, planetarno bolji od Nepala i Anda - alles zusammen (Bolzano je prekrasan, o Trevisu da ne pričam - Cortina je melem za oči, a njihove bolnice su super, a meni, providjenim kudikakvim EU-zdravstvenim shemama, prispodobive), ima sjajnu kuhinju (Speck! i vina) ima još bolju i svježiju klimu od sjevernojadranske koja u Trstu ljeti zaista zna biti nepodnošljiva.

Ipak, čini se, sjever Italije je meni najmiliji - južnom Pacifiku ću u ovoj inkarnaciji dati šansu u nekom drugom ili trećem životu - Dolomiti nisu daleko.

 

Edited by ironside
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ironside said:

PeMzija:

Možda Trst kojeg poznam kao svoj džep, jer je lijep grad kao stvoren za nas, starije gradjane i ima jako dobru kuhinju i najbolju kavu u univerzumu, tu je blizu Grado, a nedaleko je i moja hacijenda, ali sigurno ne Venezia ili, još gore obiteljski vinogradi u Ca' Bolani;

 

 Ne klikcem ni kakave  linkove ii klipove. Samo sto neko licno kaze.

 

Ko ce kako i koliko  dugo da ti salje penziju negde?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yoyogi said:

 Ne klikcem ni kakave  linkove ii klipove. Samo sto neko licno kaze.

 

Ko ce kako i koliko  dugo da ti salje penziju negde?

 

Linkovi su vezani na lokalne meteorološke stanice; ništa posebno zlokobno.

 

Moju mirovinu, bilo gdje da ju uživam, čak i na Marsu, ako i kad, slat će mi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, Belgijski fond za osiguranje Liberala, belgijsko obavezno mirovinsko i Allianz životno. Sveukupno oko 1900 - 1950 € mjesečno + -, jedino ne znam koliko dugo, a to ionako ne ovisi o meni. Uz rentu, preživjet će se, ponovo - ne znam koliko dugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ironside said:

...

Moju mirovinu, bilo gdje da ju uživam, čak i na Marsu, ako i kad, slat će mi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, Belgijski fond za osiguranje Liberala, belgijsko obavezno mirovinsko i Allianz životno. Sveukupno oko 1900 - 1950 € mjesečno + -, jedino ne znam koliko dugo, a to ionako ne ovisi o meni. Uz rentu, preživjet će se, ponovo - ne znam koliko dugo.

 

Pa ti si onda na konju, Starinsku penziju Australija salje samo onima koji se jednom godisnje jave da su u Australiji. Ko je imao svoje penziono osigranje, druga i laksa prica.

 

Za starosnu penziju od drzave, kao, imati svoj dom (nema rente) i max 250,000 AUD u banci. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa ti si onda na konju, Starinsku penziju Australija salje samo onima koji se jednom godisnje jave da su u Australiji. Ko je imao svoje penziono osigranje, druga i laksa prica.

 

Za starosnu penziju od drzave, kao, imati svoj dom (nema rente) i max 250,000 AUD u banci. 

 

Ne znam za starosnu mirovinu u zemljama izvan EU (a zapravo me ništa izvan EU niti ne interesira), no starosnu mirovinu ostvarujem za 4 godine, ako doživim toliko. Još uvijek mogu raditi, uz supruginu mirovinu se vjerojatno da preživjeti, stan u centru BXL-a je oko 220 K €, o honorarima ne bih na forumu , a istarska hacijenda i stanovi u ZG će isto nešto odbacivati.

Jest da je Alto Adige skup kao vrag, ali uz pametno trošenje i valjanu mirovinsku šemu se i starački dani dadu preživjeti.

Čak i uz ukrajinski kavijar, tirolski Simmenthal i dobre sireve, može se izdržati.

Auto mi ne treba, tu su avionske linije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neko nece toplo, neko hoce grtalicu, neko nece van EU, neko bi sto dalje od nje, a neko bi mozda i nazad u old country. Da nebi trovali Thai topik sa raznim pensionado idejama, ovdje bi mogli nastaviti sa nasim zeljama, idejama i naravno mogucnostima. 

 

20190630-210624.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pripadam onima koji su još miljama daleko od penziju, ali sam ovde naučio da se može planirati i na duge staze, pa s vremena na vreme bacim misli i u tom pravcu. Svakako da će to biti zajednička odluka suprugina i moja ( valjda ćemo da izguramo zajedno do tad😀), a tu je i omladina koja to tada neće biti. Nisam neki hedonista, volim jednostavan i miran život i dovoljna su mi "mala" zadovoljstva da bio, kak se veli, ispunjen nekim smislom... čak i onaj standardan trip tipa da putujem i vidim sveta mi nije cilj...lepo je otići negde ponekad, ali ne planiram da vidim ceo svet...Od penzionerskih lokacija mi jedino pada na pamet Istra ili možda Dežela... Bili smo u okolini Pule letos i delovalo mi je kao da bi se ovde moglo otegnuti papke jednog dana...Sad, ako bi mogao da biram Istru ipak bi to moralo da bude na sigurnoj distanci od turista tako da bi razmotrio i neku unutrašnjost...U Deželi imam i neke familije, mada je to Ljubljana, a to je za mene već preveliko...možda nešto između mora i Alpa...poželjne stvari su mogućnost kvalitetnog pecanja, pristojna daljina za upražnjavanje zimskih radosti, a bolnica i ambulanti valjda ima svugde...No, za 20-ak godina još svašta može da se promjeni, tako da su ovo tek preuranjeni vlažni snovi...

Edited by Kolbas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovdje cemo da te ubjedimo da se vratis u Srbiju. Mark my words.
:s_d: [emoji1212]
 
Koga, ja neću ima da sedim u Livermoru i nerviram decu. Resto ću na Shastu, čamac i kros motorom.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

Pripadam onima koji su još miljama daleko od penziju,

Takodje, ako razmisljamo o uobicajenim godinama za penzionisanje ja sam ihahaj daleko. Tako da svasta moze da se desi u medjuvremenu. Cak i da odlucim da napravim neki plan koji je izmedju. U ovom trenutku, ne mislim da cu se pensionisati ni u tim uobicajenim godinama.

Danas sam pricala sa nekim o tome i dosla do dobre definicije. Ja sam imala srece (ili pameti) da sam u svojoj karijeri dosla do toga da mi posao nije samo posao, vec cesto i hobi, i izvor zadovoljstva. Generalno ne radim da bih prezivela, iako to ne znaci da nemam potrebe za prihodom, posto imam jos dosta godina u kojima zelim da uzivam neki zivotni stil.

Ako se umorim, mogu da smanjim rad ili ga modifikujem, ali sad mi deluje kao da cu zeleti da u nekom kapacitetu radim celog zivota

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked this topic
  • A sad unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...