Jump to content


Romantik

Recommended Posts

Moram vam nešto priznati, pratim F1 već 21. godinu, danas otišao kod očuhove sestre na ručak i bukvalno rekao u sebi "jebo F1, Đoković se gleda". I posle skoro 5 sati borbe (ja sam već ranije odpratio 4 uzastopna 24 sata Lemana bez prekida) proslavio sam Đokovićevu pobedu kao da je moj Alonso pobedio.

 

Svaka mu čast, Federeru isto svaka čast na odličnom otporu. Činilo mi se svakog momenta da je gotovo. Da će Novak izgubiti.

 

Ipak Novak je pobedio, ispred nekoliko desetina hiljada rulje koja je slavila svaki Federerov poen.

 

Svaka čast Novak. Svaka čast obojici. Ovo ćese pamtiti.

 

ps. ovo vam piše zagriženi motorsport fan koji mrzi svaki vid sporta s loptom (mada volim Mundijale btw XD).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Mozete vi sad da pisete sta god hocete, ali je Novak odigrao katastrofalan mec, jedan od najgorih u gs finalima, bar do petog seta i apsolutno je zasluzio da izgubi kao sto je posle onog ribrejka zasluzio da pobedi.

Nije sport samo suv igracki kvalitet i to nika ne treba zaboraviti, ne znam moze li bolji dokaz od danasnjeg meca. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, taliesin said:

Moram da priznam da mali djavolak u meni oseca posebno zadovoljstvo zbog toga sto se Novak posrao po ovoj odvratnoj publici, zbog koje svaki Rodzerov mec u Londonu moram da gledam na mute. Navijanje za nekog igraca je jedna stvar ali totalno odsustvo respekta prema drugom igracu i skakanje na duple greske i slicne stvari, na jebenom Vimbldonu od svih turnira, samo pokazuje koliko je svaka dobra tradicija ugrozena.

 

I ne samo po publici. Čini mi se da je pokazao i mnogo manje respekta prema RF, nego što to radi inače. Tu pre svega mislim na onaj volej u telo na mreži, posle kojeg mu se nije izvinio. A i u najavi meča je iskreno kazao da je rivalstvo sa RF drugačije (u odnosu na rivalstvo sa RN) zbog "svega što se dešavalo u prošlosti".

Inače, ta preterana "politička korektnost" u tenisu me pomalo već i nervira kao i Novakova želja da se dopadne svima, tako da podržavam ovog "novog Novaka".

Edited by harmonajzer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada se jos pogleda statistika ovo je bas bolan poraz za Federera. Zao mi je Boxy verujem da ti je tesko.

 

Nadal mora da se uozbilji na slemovima protiv Federera. Ovo sto on poklanja slemove Federeru u poslednje 2-3 godine je gore od onog poklanjaja Djokovica Mareju.

 

Djokovic je samo sebi oduzeo slemove, ovaj oduzima sebi i povecava konto Federeru. Ona 2 slema Federera na AO 2017 i 2018 nisu smeli da se dese.

 

Sa Federerom se nikad nezna i ne treba ga otpisivati ali mislim da ima sanse za jos W sledece godine i to je to od njega.

 

Na betonu na slemu on ne dobija vise Novaka, e sad, mozda mu se poklopi da neki omladinac izbaci Novaka pa da mu Nadal pokloni jos koji slem.

 

Djokovic je ovaj mec odigrao pogubljeno skroz, bez mozga, i bez servisa i riterna. Federer mu je ubio ritam u razmenama sa Simonovom taktikom i slajsovanjem + servis.

 

Hteo sam da odplepim zbog riterna na drugi servis, Federer 80 posto servisa na 2.servis odservirao kik i ovaj papan ulazi u teren i izbacuje konstantno u aut.

 

Umesto da se povuce metar pozadi i da kupi to bez problema.

 

Djokovic je postao pravi ,,sektas", osim onog lupanja reketom u sudijsku stolicu emocije su bile ravna linija.

 

Umesto ko covek da hebe mater nekom u publici ili da napusi svoj boks, on kao mrtvo puvalo.

 

 

 

 

Edited by unagi
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, harmonajzer said:

 

I ne samo po publici. Čini mi se da je pokazao i mnogo manje respekta prema RF, nego što radi inače. Tu pre svega mislim na onaj volej u telo na mreži, posle kojeg mu se nije izvinio. A i u najavi meča je iskreno kazao da je rivalstvo sa RF drugačije (u odnosu na rivalstvo sa RN) zbog "svega što se dešavalo u prošlosti".

Inače, ta preterana "politička korektnost" u tenisu me pomalo već i nervira.

 

Lepo mu je šuknuo na dodeli kada je rekao da mu je čast što igra protiv "jednog od najvećih" 😃

A, to što je elegantno iskulirao publiku, to je posebna poslastica, plus nije delio ona tupava srca...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, harmonajzer said:

 

I ne samo po publici. Čini mi se da je pokazao i mnogo manje respekta prema RF, nego što radi inače. Tu pre svega mislim na onaj volej u telo na mreži, posle kojeg mu se nije izvinio. A i u najavi meča je iskreno kazao da je rivalstvo sa RF drugačije (u odnosu na rivalstvo sa RN) zbog "svega što se dešavalo u prošlosti".

Inače, ta preterana "politička korektnost" u tenisu me pomalo već i nervira kao i Novakova želja da se dopadne svima, tako da podržavam ovog "novog Novaka".

 

U njihove odnose ne ulazim, oni imaju svoju dinamiku i najbolje znaju sta misle jedan o drugom. Ono sto mi zaista smeta je ovo seljacko ponasanje publike u Londonu prema petostrukom osvajacu Vimbldona. Jebo ih vise Federer i ta siparicka zaljubljenost u njega, ponasaju se kao debili prema igracima koji su s druge strane mreze.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Goga64 said:

 

Lepo mu je šuknuo na dodeli kada je rekao da mu je čast što igra protiv "jednog od najvećih" 😃

A, to što je elegantno iskulirao publiku, to je posebna poslastica, plus nije delio ona tupava srca...

 

Mislim da ono sto Rodzer nije bas zeleo da cuje je Novak koji kaze da mu je Rodzer inspiracija da igra tenis sa 37 godina, kao njegov stariji kolega.

 

Njih trojicu ce na kraju ovi mladji igraci vilama i toljagama oterati iz tenisa, posto ocigledno nista drugo ne radi.:classic_laugh:

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Do kraja karijere Novak moze da stigne Feda po broju titula na W, sto je ludo. Nekada davno gotovo niko nije verovao da Novak moze do slema na travi.

 

Realno je da uzme jos 1-2, a mozda budu i 3, ako se neke stvari poklope. To mu ostaje "najsigurniji" GS do kraja karijere, cak ispred AO.

 

Link to comment
Share on other sites

Mučno, ali na kraju baš slatko popodne :). Mek je svojim dosadnim ponavljanjem o nekom šatro velikom poklanjanju GS u prošlosti prizvao upravo to da Federer izgubi meč u kome je u gotovo svakom parametru bio bolji i gde je realno više zaslužio pobedu. Onaj choke u petom setu je dostojan velikih Viktora i Ducija, majstora tog zanata. 🙂 Nole je pokazao neverovatan šampionski karakter, iako sam očekivao znatno bolju igru sa njegove strane. Trka za prvog po broju GS ikada se zahuktala, Rafa i Nole su sada sasvim ravnopravni takmaci za mesto GOAT-a po raznim osnovima, iako je teško predvideti šta će se sve dešavati do kraja njihovih karijera. Sigurno je samo da će nas ovi teniski titani zabavljati još neko vreme, faliće tenisu ovako uzbudljivih mečeva kada oni odu. Doći će mlade snage, ali ne verujem da ćemo ikada imati ovakva rivalstva.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Novak ce osvojiti jos koji Vimbldon. RG mozda vise i ne, eventualno mozda jos SAMO sledece godine ce biti jedan od favorita. Mislim da svoju srecu mora potraziti na Vimbldonu. Sto se tice betona, na sledeca dva je uz Nadala najveci favorit, kasnije ce biti teze. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoguce je prognozirati sta ce ova tri vanzemaljca uraditi do kraja, toliko puta su svi pogresili u procenama, otpisivali ih a oni se vracali jos jaci...

Bez obzira sto sam Novakov fan, u poslednje vreme se nosim mislju kako bi neka kosmicka pravda bila da zavrse karijere sa istim brojem osvojenih GS titula, da ova GOAT rasprava nikada ne prestane... Ovo je svakako teniska era koja se nikad nece ponoviti a ova tri igraca su je podjednako obelezila...

Edited by ZiS
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiS said:

Ma nemoguce je prognozirati sta ce ova tri vanzemaljca uraditi do kraja, toliko puta su svi pogresili u procenama, otpisivali ih a oni se vracali jos jaci...

Bez obzira sto sam Novakov fan, u poslednje vreme se nosim mislju kako bi neka kosmicka pravda bila da zavrse karijere sa istim brojem osvojenih GS titula, da ova GOAT rasprava nikada ne prestane... Ovo je svakako teniska era koja se nikad nece ponoviti a ova tri igraca su je podjednako obelizila...

 

Upravo tako. Ova trojica su toliko puta pomerala granice tenisa da se zaista nista ne moze predvideti kad su oni u pitanju. Samo neka svako zamisli sebe od pre pet godina i posteno sebi prizna da li je ocekivao da ce Rodzer jos uvek igrati. I to ovako igrati. Iskreno, ja sam mislio da to nije moguce, na pamet mi nije padalo tako nesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, taliesin said:

 

U njihove odnose ne ulazim, oni imaju svoju dinamiku i najbolje znaju sta misle jedan o drugom. Ono sto mi zaista smeta je ovo seljacko ponasanje publike u Londonu prema petostrukom osvajacu Vimbldona. Jebo ih vise Federer i ta siparicka zaljubljenost u njega, ponasaju se kao debili prema igracima koji su s druge strane mreze.

A jbg, style&personality, eno ti MJ u kosarci, velikoj vecini sto ne prati kosarku i ovoliko godina posle on je ikona, a i mnogima sto veoma prate on je undisputed goat, bez obzira na to sto npr nema najvise prstenja u istoriji nba i sto nije ne znam kako pozitivan lik van terena

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normalno je da publika navija za Feda. :classic_smile: Ispisao je istoriju na tom turniru, daleko je najuspesniji teniser na tom turniru, osvajao pet puta uzastopno. Mislila sam da ce Fedex dobiti kad je imao 40-15, svoje je sanse on sam upropastio. 😕 Mora mu se odati priznanje da dugo traje i da je postavio domaci zadatak sledecim sampionima u tenisu. :classic_smile: Djokovic je najbolje igrao kada je bio pod najvecim pritiskom i zasluzeno dobija mec sa 3 dobijena tajbrejka. Za njega je najvaznije da pobedjuje Nadala u svakom sledecem slemu osim RG. Sad malo odmora od tenisa do US Opena za nas koji ne pratimo samo najvece turnire. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...