Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Na PG nam treba kvalitetan, pismen kosarkas. Da nije egoista, da ne gleda na nas kao na stepenik gdje ce nabudziti statistiku za potencijalni novi ugovor tj. da nije divljak/siledzija. Dobar mind-set, radnik, koji ce da se stavi u ulogu ekipe, radilica na obe strane terena. Da je fizicki dobro pripremljen, da moze preuzeti, i ispomoci na vecem igracu, a da nije totalni liability cim se desi miss-match. Pristojan sut, jak ulaz, dobar pregled terena. Ne mora da bude izraziti skorer, niti pass-first pg, taj stil/mentalitet se mijenja u odnosu u okruzenje/ekipu/tip napada.

 

Nama treba kompaktna cijelina tj. ekipa, a ne individualac koji ce da pici iso, stvara poene, spaja centra sa obrucem itd. Ako Tomic odradi svoje, postavi disciplinovan pozicioni napad, ostalo ce samo doci. Drugim rijecima, uopste se ne brinem oko izbora, nekako vjerujem coach-u na izboru, i da ce uzeti ono sto bas njemu treba.

 

Usput, mogli bi Tyler Ennis-a da rehabilitujemo.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:

Braun ima otprilike najviše razloga da u ovoj EL sezoni objasni ko ide na krov da vrti antenu, a ko viče: ''dooo-bar !!!''.

Ako u jednom delu sezone dostigne i samo 70% svog prajma...biće naš najatraktivniji igrač...skočan, levak, iskusan...u tranziciji zver u majicu na bratele.

 

Mora dođe kršten plej ...da bi kada ubrzamo napad iz Brauna izvukao sve đavolije koje ovaj ume da napravi.

 

Krstenog pleja imamo. Krstio ga gazda. 

  • Like 13
  • Ha-ha 12
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nate said:

 

Dajte stimceve pare za back up pleja!

Zar nije informer rekao da smo za njega vec odvojili 120k 😉

 

2 hours ago, Princeton said:

Na PG nam treba kvalitetan, pismen kosarkas. Da nije egoista, da ne gleda na nas kao na stepenik gdje ce nabudziti statistiku za potencijalni novi ugovor tj. da nije divljak/siledzija. Dobar mind-set, radnik, koji ce da se stavi u ulogu ekipe, radilica na obe strane terena. Da je fizicki dobro pripremljen, da moze preuzeti, i ispomoci na vecem igracu, a da nije totalni liability cim se desi miss-match. Pristojan sut, jak ulaz, dobar pregled terena. Ne mora da bude izraziti skorer, niti pass-first pg, taj stil/mentalitet se mijenja u odnosu u okruzenje/ekipu/tip napada.

 

Nama treba kompaktna cijelina tj. ekipa, a ne individualac koji ce da pici iso, stvara poene, spaja centra sa obrucem itd. Ako Tomic odradi svoje, postavi disciplinovan pozicioni napad, ostalo ce samo doci. Drugim rijecima, uopste se ne brinem oko izbora, nekako vjerujem coach-u na izboru, i da ce uzeti ono sto bas njemu treba.

 

Usput, mogli bi Tyler Ennis-a da rehabilitujemo.

Sve nacrtano kao za Jovica, ali jbg. Razmisljam inace koji igrac danas u Evropi odgovara karakteristikama sto si naveo. Tj. koliko ides na ustrb individualnog kvaliteta da bi dobio tu stabilnost. 

 

Mislim, meni ne djeluje lako da direktno iz USA mozes dovesti igraca koji ce da suti, slusa, gilja, ima frejm da igra odbranu, a da ima kvalitet za prvog pleja. Pa da cisto utvrdim u kojim mjerama se krecemo. Jer jbg, ja mogu naci u Barsi danas plejeve koji ne ispunjavaju te kriterijume, a opet mozda se jedan Cincarini provlaci iz tvoje price kao zadovoljavajuce rjesenje.

 

I da Enis je interesantna prica, samo ne znam kako je tekao njegov oporavak, tj. koliko dugo mu treba da se vrati na staru formu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pepe, ovo za Jovketa bi pilo vodu, ali SAMO u slučaju da za sekundarnog pleja imamo košarkaša a ne Sina na Tatka. Jer neće Jović samo tako odjednom ozdraviti i odigrati čitavu sezonu. Mora se računati s time da će makar trećinu utakmica biti out. A mi to sebi jednostavno ne možemo da dozvolimo. Naravno, ako nas zanima takmičarska košarka.

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Imas pravo, ali ja bih se nekako prebijao i sa tim.

 

Inace, da ne bude zabune, brojne opcije se otvaraju da se dovedu dva pleja, ali.....

 

Mislim, ja bih prihvatio i da dovedemo jednog kada bih znao da se ima ideja da se razmislja sa DeDom ili Nenadicem kao drugom opcijom npr. ali to je samo moja luda nada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da od Nenadića nema ništa, tj. barem kod nas u klubu. Pa prošle sezone kad smo se mučili na kecu on nije ni ulazio u igru. A kamoli ove kada je mesto prvog pleja zabetonirano za dečka koji nam je svojeručno doneo EL. Znači minute drugog pleja treba da podele taj novi koji valjda dolazi, DeDa, Beron i Dženkins. Nenadić tu nema mesta ni na treninzima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filip je trenutno najbolji plej u zemlji. Svi ostali peljevi nasi koji su bolji od njega igraju van zemlje. Zato mi nije jasan Djordjevic zbog cega pozivom na siri spisak nije motivisao najboljeg domaceg pleja u ligi tj. regionu. 

Ajde sad da se uozbiljimo, Filip ce uciti od boljih od sebe ove godine kako bi sledece bio legitimni drugi plej. ove godine samo da se vidi da li moze u toj konkurenciji tako da ako zafali mozda tokom sezone maznemo povoljno na trzistu jos jednog pleja.😂

Edited by suptil
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

Zamisljam pocetak priprema bez startnog pleja i facu novopridoslih posle pete ledjne promene jedinog pleja u ekipi trenutno 😄

 

 

Off

 

@Laki21

Si video da je preminuo lik sa tvog avatara? 😞

Da. Kakav ce to spektakl da bude gde ce ukupno dva nova igraca da se shlogiraju (Brown i Gist). Ocekujem da odmah zatraze raskid ugovora. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

Moja greska, prevideo sam da je Coks pre Zvezde igrao sa Djenkom u Golden stejtu i polusezonu sa Kuzmom u Realu. 

Nisi prisustvovao zatvorenim treninzima u Zelezniku svojevremeno pa ti je to dtuzenje promaklo pre par godina. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Princeton said:

@pepe sancez Da li bi bio zadovoljan sa Robertsom iz Unikahe?

Ne bih. Prosle godine sam ga prizeljkivao, ali ovo sto je odigrao u Unikahi me razocaralo. Fizicki je dosta pao. Cak je drugi dio sezone bio daleko iza malog Fernandeza. Uz sve to, 85. je godiste, ocekujem njegov dalji pad.

 

Edit. Zaboravih te pitati. Projektujes li da neko iz ovogodisnjeg tima moze da ostvari igracki rast? Sta znam: Davidovac, Dobric, Simanic, mozda Odzo? Skeptican sam licno, ali eto uvijek me puca pozitiva kad o tome razmisljam.

 

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

@Princeton

Da ne editujem post stalno.

Sta bi izabrao

A) Markovic na 1; da li bi uopste bio zadovoljan. Ili recimo Grejndzer/Kalnietis

B) dva igraca, recimo Lakomb iz Monaka i sta znam Naz Mitru Long ili neki solidan EC plej

C) neko jace rubno NBA ime, evo ja sam pucao na Selvin Meka, ali otici ce u Milano

 

Hipoteticki, ima li sanse da recimo Nenadic unaprijedi dribling na nivo da moze igrati ulogu gore pomenutog Lakomba. Ili je mjogo kasno da igrac u tim godinama promijeni stil igre?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Šarac said:

Nisi prisustvovao zatvorenim treninzima u Zelezniku svojevremeno pa ti je to dtuzenje promaklo pre par godina. 

 

pa njega ne puštaju ni na tekmu sa sezonskom a pustiće ga na zatvoreni trening. posle ne može ni kući da ode jer nema ključ

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pepe sancez said:

@Princeton

Da ne editujem post stalno.

Sta bi izabrao

A) Markovic na 1; da li bi uopste bio zadovoljan. Ili recimo Grejndzer/Kalnietis

B) dva igraca, recimo Lakomb iz Monaka i sta znam Naz Mitru Long ili neki solidan EC plej

C) neko jace rubno NBA ime, evo ja sam pucao na Selvin Meka, ali otici ce u Milano

 

Hipoteticki, ima li sanse da recimo Nenadic unaprijedi dribling na nivo da moze igrati ulogu gore pomenutog Lakomba. Ili je mjogo kasno da igrac u tim godinama promijeni stil igre?

 

Tim Duncan je u 35. godini menjao način na koji trči. Sve se može kad se hoče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@pepe sancez Pravo da ti kazem, ja sam najvise ocekivao od Radanova tj. najveci iskorak. Ne znam sta se tu desilo, ko koga vuce na dno, ali izgleda od njega u nasem dresu mrka kapa. Simanic ima najvise potencijala, atleticizam, sut i sve.. samo jbmliga on fizicki stagnira vec 2 god. kao da mi nema tu jakog rada/treninga, smisljenog cilja/programa. Ako odradi kvalitetno of-sezonu, njemu dajem najvise sanse od svih igraca da iskoci iz bokse. Dobric se vec isprofilisao, moze da odradi tu svoju ulogu za nijansu bolje, ali to je to, sto ja izrazito postujem.  Davidovac mi je enigma, on je vec debelo prekucao moja ocekivanja, samo neka nastavi tako i ja se ne bunim. Rile i Nenadic nula bodeva.

 

Sto se tice pojacanja, misljenja sam da mi nemamo taj luksuz da dovodimo gotovog igraca, koji je kvalitetan i koji ce odraditi sezonu na svom nivou. Nama treba igrac koji ce napraviti iskorak kod nas. Mi njemu da obezbjedimo pogodnu sredinu, a on nama da uzvrati sa duplo boljim partijama nego sto je pruzao u prijosnjim sezonama. Plasticni primjer Jenka, ako odigra sezonu kao proslogodisnju, statira u kukurizima, svi bi bili blago je reci razocarani. Zato cemo mi njemu dati zdravu, timsku atmosferu, gdje se mu se svaki dobar cut nagraditi pravovremenim dodavanjem, svaki jak off-screen otvorenim sutem, kada ne prodje primarna/sekundarna opcija, dace mu se lopta u ruke da odigra iso napad, dace mu se sloboda da zavrsi tranziciju itd. Uz pozitivnu energiju, povjerenje od struke, suigraca, publike, eto nazad samopouzdanja, a onda je nebo granica. Nesto slicno ocekujem i od PG koji dodje. Mozda malo zapostavljenog prosle sezone, ali koji ima itekako znanja/iskustva da izdominira sezonu. S toga, od tvojih opcija, vjerujem da je samo A u opticaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Otkud znam. Meni djeluje da Tomic trazi jedino dobro provjerene igrace, pa ih onda reciklira. Prosle godine Stratos, Mo, pa i Dzo, ove Gist, Braun, pa i Djenka i Kuzma. 

 

Sve su to igraci koji ne mogu da daju nista vise od onoga sto su vec bili, rekao bih mogu samo blizu tih najvisih dometa. I kad pomislis da je to utopija njemu ti igraci odigraju bas tako. 

 

Zato sam i misljenja da cemo da spakujemo neku matoru kajlu, koja ce pola sezone igrati u nekoj 2-3 brzini i na iskustvo i da ce to kod Tomica dobro izgledati.

 

Sto se tice mladjih ja se nadam da bar Top ima neke zelje da radi individualno. Neka dva mjeseca off season bi za Simanu, DeDu mogla biti zlata vrijedna. Ali sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...