Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

6 minutes ago, mmajstor said:

Nama treba prvi plej, drugi se nece kupovati. G liga - Stop, Tomic ne preferira. 

 

Pa ako se pogleda dosadašnjih 8 Tomićevih pojačanja (Ragland, Bili, Stratos, Faje, Braun, Gist, Kuz, Đenka) to je dovoljno da steknemo uvid u njegove preferencije, sve superiskusni evropski igrači. Zato nije teško pretpostaviti da bi na mesto glavnog pleja evroligaške Zvezde pre izabrao Kalnietisa nego g ligaše.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Haggard said:

 

Pa ako se pogleda dosadašnjih 8 Tomićevih pojačanja (Ragland, Bili, Stratos, Faje, Braun, Gist, Kuz, Đenka) to je dovoljno da steknemo uvid u njegove preferencije, sve superiskusni evropski igrači. Zato nije teško pretpostaviti da bi na mesto glavnog pleja evroligaške Zvezde pre izabrao Kalnietisa nego g ligaše.

ako smo mogli da se ispruzimo oko 1,5m za tea mislio sam da bi pored nekog iskusnog evropskog kao kalnietis ili  michael stockton mogli da gledamo ovog kao rezervu 26g i vreba iz pozadine za iducu godinu

Edited by nudelholzchef
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Ja imam iskustva u vodjenju malih firmi, mogu ti reci da ti je nategnuto ovo razmisljanje.

Kosarkaski Ugovor je specificna stvar, nije predaja bilansa I knjizenje konta.

Teo u ovom slucaju ne moze da ti garantuje rezultat, broj poena I osvojene trofeje, pa da kazes da je placen po ucinku. Sem toga, za radni kolektiv bi jako lose bilo da jedan igrac dobija posebne beneficije, to je put za nezdravu radnu atmosferu gde bi se cekao prvi kiks.

Sa Teodosiceve strane kada se malo bolje sagleda ovo deluje kao odlicna odluka, pogotovo ako bude igrao EL one tamo godine. Bio bi lud da je potpisao za nas nadajucu se da ce pokidati, da cemo ga isplatiti u potpunosti I da ce mu neko dati slican Ugovor u 34oj godini.

 

Ma sve pet, uzeo primer iz života, naravno da ne možeš da copy/paste preduzeće na kk.

 

Lepo si sve objasnio u postu šta i kako, mislim da je @Mairosu najbolji opis situacije zašto je otišao u Bolonju. Moj se upis odnosio da će Bolonja tražiti od Tea ( i Đorđevića koji ga je doveo) da isporuče rezultate za novce koje je plaćen, ali da neće od njega tražiti da ne bude ono što jeste kroz celu karijeru, a to je da je malo ležerniji prema trening obavezama. Imaj takođe u vidu da je Virtus "no name" ekipa koja dovodi top evropskog pleja iz NBA i koji je u neku ruku i morao da bude preplaćen da bi tamo došao. Virtus se u nikakvim kombinacijama nije vezivao sa Teodosićem niti je ikome, bar ovde na forumu, palo na pamet da će on možda u nekom italijanskom klubu završiti... pa ni Armani se pominjao nije.

Link to comment
Share on other sites

Po meni, sportski je Teodosic sisao stepenicu na dole sa ovim prelaskom. Ali, kinta je svakako ok.

 

Jedino sto sportski moze da uradi je da udje barem um finale EC i odigra EL sezonu posle. Ali nekako nisam bas u to siguran. Selektor zna da trokira u klubovima i popije sut kartu s vremena na vreme. neka mu je sa srecom i neka sa 35 godina ne dolazi.

 

On bi sigurno bio magnet i pravio bi se hype. Da li bi to sportski opravdao, ne znam. Videcemo kako ce zaigrati u Bologni. Mi da nadjemo nesto mladje, a slicno (ako moze). Nekako mi se cini da bi Ragland mogao ostati ako se oporavi od povrede. Nisam bas za to, ali sta su druge proverene opcije?

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Stondisha said:

 

Ma sve pet, uzeo primer iz života, naravno da ne možeš da copy/paste preduzeće na kk.

 

Lepo si sve objasnio u postu šta i kako, mislim da je @Mairosu najbolji opis situacije zašto je otišao u Bolonju. Moj se upis odnosio da će Bolonja tražiti od Tea ( i Đorđevića koji ga je doveo) da isporuče rezultate za novce koje je plaćen, ali da neće od njega tražiti da ne bude ono što jeste kroz celu karijeru, a to je da je malo ležerniji prema trening obavezama. Imaj takođe u vidu da je Virtus "no name" ekipa koja dovodi top evropskog pleja iz NBA i koji je u neku ruku i morao da bude preplaćen da bi tamo došao. Virtus se u nikakvim kombinacijama nije vezivao sa Teodosićem niti je ikome, bar ovde na forumu, palo na pamet da će on možda u nekom italijanskom klubu završiti... pa ni Armani se pominjao nije.

bold1 ... hm, nikako ne stoji

bold2 ... prvi su pokazali interesovanje za njega, još negde početkom aprila.

To što su mnogi mislili da je šala, pa i moja malenkost, do je već druga priča.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Po meni, sportski je Teodosic sisao stepenicu na dole sa ovim prelaskom. Ali, kinta je svakako ok.

 

Jedino sto sportski moze da uradi je da udje barem um finale EC i odigra EL sezonu posle. Ali nekako nisam bas u to siguran. Selektor zna da trokira u klubovima i popije sut kartu s vremena na vreme. neka mu je sa srecom i neka sa 35 godina ne dolazi.

 

On bi sigurno bio magnet i pravio bi se hype. Da li bi to sportski opravdao, ne znam. Videcemo kako ce zaigrati u Bologni. Mi da nadjemo nesto mladje, a slicno (ako moze). Nekako mi se cini da bi Ragland mogao ostati ako se oporavi od povrede. Nisam bas za to, ali sta su druge proverene opcije?

Da je bar malo sportski razmisljao nikad ne bi otišao u Virtus. 

Nije otišao stepenik niže, nego 3 sprata u podzemlje, samo zbog para je tamo nista vise,nista manje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji ta sportska prica sa Virtusom, s obzirom da je to veliki evropski klub sa  bogatom istorijom koji je zacrtao cilj da se vrati u elitu. Ako se uzme u obzir da je Bolonja kosarkaski grad sa fenomenalnim navijacima, gde se jos i Fortitudo vratio u prvu ligu gradski derbi ponovo ozivljava. Jos kad to Sale zapakuje i romantizuje, onda ta misija 'povratak stvora iz mocvare' moze da bude jako sportski zanimljiva. Sigurno da je Sale kljucan covek ovog transfera. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ne znam, verujem da mu niko od ostalih timova nije ponudio više od 1.5 milki po sezoni. Virtus se baš dobro isprsio. Realno ja kao simpatizer Zvezde da imam ponudu od 6.5 miliona za tri godine ili 1.5 za godinu dana u bilo kom drugom klubu, izabrao bih siguran i lagodan život u naredne tri sezone. Pa ovo je bukvalno bio no brainer. Ja sam mislio da svi nude otprilike sličnu cifru pa da on sad tu gleda i vaga između ostalih stavki.
Elem okrećemo se Filipu, nekako je ovaj hajp oko Tea njemu najviše prijao. Imao je vremena da udje u teretanu i da isklesan, suv i žilav dočeka pripreme za narednu sezonu. Skill i mindset ima, ako je i fizičku spremu podigao na viši nivo, samo nebo mu je granice ove sezone u EL, pogotovo što je nestašica plejeva trenutno svuda, pa bismo mogli da uzmemo neki kintu i za njega na kraju sezone.

  • Like 6
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije neočekivan Teov odlazak u nižerazredni EC tim (koji je u tom takmičenju zbog wild card), pravilno je procenio svoje trenutne mogućnosti, s druge strane finansijska ponuda je bila bezobrazno dobra da bi bila ignorisana.
Ima plejeva na tržištu koji imaju želju da igraju takmičarsku košarku na najvišem evropskom nivou i koji fizički mogu tome da odgovore.
Meni je želja Granger već dve sezone, i ako bi prošao medicinske preglede s obzirom da je dugo bio povređen njega bih potpisao. Kao backup u EL bi Jović mogao da dođe u obzir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, K.Dot said:

Ne znam, ne znam, verujem da mu niko od ostalih timova nije ponudio više od 1.5 milki po sezoni. Virtus se baš dobro isprsio. Realno ja kao simpatizer Zvezde da imam ponudu od 6.5 miliona za tri godine ili 1.5 za godinu dana u bilo kom drugom klubu, izabrao bih siguran i lagodan život u naredne tri sezone. Pa ovo je bukvalno bio no brainer. Ja sam mislio da svi nude otprilike sličnu cifru pa da on sad tu gleda i vaga između ostalih stavki.
Elem okrećemo se Filipu, nekako je ovaj hajp oko Tea njemu najviše prijao. Imao je vremena da udje u teretanu i da isklesan, suv i žilav dočeka pripreme za narednu sezonu. Skill i mindset ima, ako je i fizičku spremu podigao na viši nivo, samo nebo mu je granice ove sezone u EL, pogotovo što je nestašica plejeva trenutno svuda, pa bismo mogli da uzmemo neki kintu i za njega na kraju sezone.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mister-no said:

Ma sve ok, Teo je odabrao lovu, manje tenzije i manje utakmica..

Jedino što je mogao da postane besmrtan 🙂

 

 

 

Zenu bi mu "silovali" minimum 2 puta godisnje, kada bi dosla utakmica na kojoj ne bi zviznuo 20 koseva i 10 asistencija (od kojih barem 3 kroz usi) terala bi ga u ku*ac i nasa objektivna publika, mozda bi mu se desilo i neko realno sranje u gradu, neki tegeltirani gtr-ovac bi se zaleteo na njega ili ko zna sta... Sta ce mu to u zivotu?

 

Normalno, to ne znaci da nisam pretuzan sto nas nije izabrao 😞

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je ostalo para, neka se Joviću plati tih 750k koje traži, mada ne vredi toliko, Markus Vilijamsa na drugog pleja, Filipa na trećeg i teraj... Bilo bi tu epskog basketa. 

Edited by RC4
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg ljudi, maltene je sve bilo dogovoreno. 6,5 milki je izgleda sve prelomilo. Izvinjavam se svima ali šta da se radi, izgleda da Teo nije pravi delija. Sto bi rekao bombarder, iz dobre namere naHebes.

 

Samo da Kuz bude dobro. To je po meni sad mnogo bitnije od Teodosica.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...