Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Kad se pogleda usporeni snimak..deluje da je Boa trebao da se stusti ka golu,ali da onda svakako pronadje Vukanovica.. Nebitno. Za prolivenim mlekom se ne place.

Edit:Boacijeva lopta je dobra..tacno izmedju dva njihova igraca..da je ovaj prvi defanzivac izbio pa da kazemo da je prekratka bila..nego ju je izbio taj celavi (ne znam mu ime). A tu je kao tane trebalo da utrci Vukanovic i zavrsi.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je slucaj kada napadac mora da se stusti ka golu, sa onolikom prednoscu nad odbranom koja ostaje zatecena posle neuspele ofsajd zamke, pa da bira kako da savlada golmana.

Lopta jeste upucena nesto dalje od centralnog dela 16m na sstranu, ali ovo je pravi primer kada napadac pokazuje svoju brzinu i ne dozvoljava lopti da on nju prati vec ranije dolazi po nju i izlayi 1 nas 1.

Boaci nista nije uradio kako treba sa te strane, ovde uopste nije trebalo da se salje pas u 16m saigracu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Desetka said:

Jedan mali osvrt na Terzica i Mrkelu. Ne znam da li je iko ikad uspeo da promasi toliko pojacanja za redom. To stvarno treba uspeti.

Dodao bih.....i da dalje ostane na funkciji koju obavlja. 

 

Jedini logičan odgovor je da ih on i ne dovodi, nego da je plaćen da izigrava ikebanu.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

Ma morao je Boaci brze da ide prema golu, imao je citav teren ispred sebe. Mada vjerujem da se opet nista ne bi desilo, jer Vukanovic nema pojma kako treba da se krece. Ja Srnica nijesam nesto gotivio, ali on je recimo znao dobro da se krece bez lopte i da napada prazan prostor. Vukanovic jedino ima snagu i veliku zelju. Sto se tice fudbalskih elemenata tu je tanak, klasicni JSL igrac. Niko ne komentarise kako je usao u ofsajd nakon Benovog slobodnjaka. Da je bio malo pametniji mogao je lagano da postigne gol. Kada se lopta onako nezgodno odbije od stative tu odbrana tesko moze da reaguje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Venger said:

Neverovatno je da je Vukanovic igrao u Ligi sampiona jbt. Bukvalno neverovatno da takav jebeni idiot igra u Zvezdi

 

Taj kakav god bio balvan, bar izadje da se posiba. Mislim, mene je sramota sto ovo pisem i prvi sam u fazonu - fudbal uvek dobija, al brate daj neku zelju da vidimo, daj neki karakter, daj neki fajt. 

 

Boaci je tezak krs od igraca. Mada smo i sa Tomaneom uboli kao prst u dupe. Lik ne moze krsten duel da dobije, napadac bez kiler instinkta, katastrofa. Mislim da u Graficaru ne bi dao 15 golova za sezonu. 

 

Ali fascinantno mi je kako su Njegos i Jovanca redovno medju najgorima, ali uvek, uvek, uvek imaju energije da jebu mamu sudiji, protivnickim igracima i generalno da mafijaju. To je na treneru, brate kanalisi im energiju na dobre stvari. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ma morao je Boaci brze da ide prema golu, imao je citav teren ispred sebe. Mada vjerujem da se opet nista ne bi desilo, jer Vukanovic nema pojma kako treba da se krece. Ja Srnica nijesam nesto gotivio, ali on je recimo znao dobro da se krece bez lopte i da napada prazan prostor. Vukanovic jedino ima snagu i veliku zelju. Sto se tice fudbalskih elemenata tu je tanak, klasicni JSL igrac. Niko ne komentarise kako je usao u ofsajd nakon Benovog slobodnjaka. Da je bio malo pametniji mogao je lagano da postigne gol. Kada se lopta onako nezgodno odbije od stative tu odbrana tesko moze da reaguje.

 

Prvo je kaskao do lopte kao usporeni film, a onda je prerano dodao. Morao je da izvuce bar jednog od defanzivaca na sebe pre predaje lopte.

Link to comment
Share on other sites

 
Taj kakav god bio balvan, bar izadje da se posiba. Mislim, mene je sramota sto ovo pisem i prvi sam u fazonu - fudbal uvek dobija, al brate daj neku zelju da vidimo, daj neki karakter, daj neki fajt. 
 
Boaci je tezak krs od igraca. Mada smo i sa Tomaneom uboli kao prst u dupe. Lik ne moze krsten duel da dobije, napadac bez kiler instinkta, katastrofa. Mislim da u Graficaru ne bi dao 15 golova za sezonu. 
 
Ali fascinantno mi je kako su Njegos i Jovanca redovno medju najgorima, ali uvek, uvek, uvek imaju energije da jebu mamu sudiji, protivnickim igracima i generalno da mafijaju. To je na treneru, brate kanalisi im energiju na dobre stvari. 
Pa već imamo Gobelju sa tim stavom mora neko i da zna nešto :)
Da, i ja više volim taj tip igrača i možda nije popularno ali sam ubeđen da je Pavkov morao da igra.. Što zbog forme ostalih, što zbog stila igre (koji možda trener nije želeo ali izborom Njegoša i Jovanče je bio neminovan) a nešto i zbog pozitivne energije u duelima sa Partizanom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je da je vama od svih ovih igraca paznja na Boaciju kao krsu koji se redovno etiketira. Eno neki novianr koji je nekad za kilo pecenja pisao sta mu se kaze sad za tepsiju bureka spic koji u toliko meceva sa Partizanom nema pobedu ili tako nesto. Ocigledno da pogresna pojacanja u kontinuitetu doprinose bagovanjem u igri. Nema svezine, novosti, vica jer nema ko to da odradi jer su pojacanja losa. Nikada okosnicu ekipe, Borjan, Degenek, Boaci, Ben uz nase nade ne bih etiketirao po bilo koju cenu. Zar ti najbolji igraci da postanu upitnici pored mase upitnika u i oko prvog tima. Ne, ne i ne. Pravim imenom moramo nazivati stvari. Ne shvatam zasto je Stankovic ovako igrao, zar mu nije jasno da uvek kada ovako igra uvek ce izgubiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Pojačanja" u 2019/2020

 

- Milan Gajić, doveden kao veliko pojačanje na poziciji beka, na kraju iz tima ga izbacio Gobeljić. Za LŠ nije licenciran

- Miloš Degenek, opravdao očekivanja

- Radovan Pankov, ako se izuzme gol iz penala koji nam je otvorio vrata lš, ništa specijalno nije pokazao. Teško da će više od igrača u rotaciji i postići u Zvezdi

- Mirko Ivanić, doveden kao zvučno pojačanje, skupo plaćen, međutim, do sada učinak više nego neprimentan. Neprimetan je na terenu. 

- Mateo Garcia, igrača koga je jurilo pola Grčke, sem gola Boysima, i još jednog gola, ništa specijalno nije uspeo da postigne. Viđen za odlazak

- Tomane iz Tondele, ili obrnuto, ovog igrača smo jurili nekoliko sezona. Zašto? E pa to samo bog zna. Ništa nije pokazao do sada. Promašio penal protiv Olimpijakosa. Viđen za odlazak

- Njegoš Petrović je mlad igrač i ne bih ga nešto posebno kritikovao, pošto su padovi i usponi kod ovih igrača česti. Mislim da mu treba odgovarajući "parnjak" na sredini. To Jovančić nije.

- Sanogo - ništa o ovom igraču ne mogu da kažem, ni dobro ni loše, ali imajući u vidu koliko je igrao - čist promašaj. Neće se tu stvari promeniti, džabe se nadamo.

- Nikola Vasiljević - ne znam koji će nam iskreno

- Kanjas - da li je do nas ili do njega, ne znam, ali dobar u prvih par mečeva, posle potop. Ne znam koliko je lošiji od Jovančića ili Petrovića, ali nije opravdao uloženo

- Žander - kada je ovaj igrač doveden, ja sam rekao da ne verujem u ovog igrača, prvo zato što po iskustvu ne treba dovoditi defanzivnog igrača iz Brazila, posebno ne levog beka, a druga zato što je došao sa Kipra "za male pare". On je bio iznuđeno rešenje, pošto smo ostali bez levog beka, ali bolje da su ubacili nekog klinca nego njega. Ono što je Tomane započeo u Atini, Žander je završio.

- Van La Para - ono što je igrao, bilo je sramotno. Ipak, treba reći da ima puno i do rotacije. Ponašanje - nula. Čist promašaj.

 

Ovo su igrači koji su dovedeni u 2019/20 da ne širimo sada i na 2018. Boldovao sam promašaje (po mom viđenju). Svega tri igrača mogu da dobiju prelaznu ocenu i to Degenek sigurno, a Pankov i Petrović ako se zažmuri na jedno oko.

Šta treba da se desi da Mrkela podnee ostavku? Koliko para je uloženo u ova "pojačanja"? Da li vas je strah da saberete? I ko je odgovoran, da li će iko odgovarati?

Pa ja ne znam.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mister-no said:

Pa već imamo Gobelju sa tim stavom mora neko i da zna nešto 🙂
Da, i ja više volim taj tip igrača i možda nije popularno ali sam ubeđen da je Pavkov morao da igra.. Što zbog forme ostalih, što zbog stila igre (koji možda trener nije želeo ali izborom Njegoša i Jovanče je bio neminovan) a nešto i zbog pozitivne energije u duelima sa Partizanom.

 

Ma nama treba ozbiljan reset. Da se oteraju igraci koji nemaju pobednicki mentalitet,  a imamo dosta takvih, da tim pojacamo klincima iz skole, kvalitetnim strancima i da se manemo JSL balvandera.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Ma morao je Boaci brze da ide prema golu, imao je citav teren ispred sebe. Mada vjerujem da se opet nista ne bi desilo, jer Vukanovic nema pojma kako treba da se krece. Ja Srnica nijesam nesto gotivio, ali on je recimo znao dobro da se krece bez lopte i da napada prazan prostor. Vukanovic jedino ima snagu i veliku zelju. Sto se tice fudbalskih elemenata tu je tanak, klasicni JSL igrac. Niko ne komentarise kako je usao u ofsajd nakon Benovog slobodnjaka. Da je bio malo pametniji mogao je lagano da postigne gol. Kada se lopta onako nezgodno odbije od stative tu odbrana tesko moze da reaguje.

E bas to rekoh juce dok sam gledao, lopta bi dosla do njega u svakom slucaju i nema sanse da ne bi postigao pogodak.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Markoss said:

 

Ma nama treba ozbiljan reset. Da se oteraju igraci koji nemaju pobednicki mentalitet,  a imamo dosta takvih, da tim pojacamo klincima iz skole, kvalitetnim strancima i da se manemo JSL balvandera.

Od toga nema ništa. Mita već trlja ruke. On čovek samo pazari JSL balvane ili mu drugar terza dovede neku stranu kombinaciju tipa sanogo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HAMMER said:

JcrId9K.gif

 

magarac broj 1 = boaci koji salje pas jako i nikome kad ima otvoren put ka golu.

MAGARCINA 2 = ovaj prevarant sto ga stankela stavio da glumi napadaca koji trci sporije nego baci sa loptom.

 

Boaći je napravio pravu stvar. Može mu se jedino zamjeriti to da se je malo predugo namještao za taj pas i da onda nije dovoljno oštro uputio loptu. Iako izgleda da je bilo prostora da krene prema golu, moje mišljenje je da je ipak bio previšu ustranu i da bi uspeli da ga zatvore ovi Partizanovi igrači koji su se vračali i tako bi akcija propala ko ništa, jer je iz drugog plana pratio samo Ben, dok se je njih vratilo 5 komada.

 

Za Vukanovića no comment. Ajde da paziš na to da ne uletiš u ofsajd. Ali on je imao još 3-4 metra fore do ofsajda. Kretnja prema drugoj stativi u ovakvoj situaciji je tek wtf, jer je tako dao priliku ovima što su se vračali da uđu tu između i preseku loptu, što su i učinili. Mozak i koncentracija 0 poena. Kao i kod onog slobodnjaka Bena.

Edited by L' Imperatore
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam imao vremena juce da pisem detaljnije, pa cu sad.

 

Nama sva taktika ovog sveta ne bi pomogla, jer mi na tri kljucne pozicije koje su kicma tima - imamo krs igrace. Nemamo stopera, nemamo osmicu i nemamo spica, bez te tri pozicije se ne igra fudbal, pogotovo ne u jacim utakmicama. Jeste Deki failovao sa postavom, mislim, nama je Zeljko Gavric najbolji igrac ekipe i on pocinje sa klupe, to ne moze da bude dobro sve i da je Mirko Ivanic u prethodnoj tekmi protiv rekreativnih protivnika dao po 5 golova.

 

Floskula je vise, ali izgleda da za nju samo ne znaju nasi treneri - derbi se dobija u veznom redu. Zdjelar i Scekic se ekstremno potcenjuju, a momci su za koplje bolji igraci od Njegosa i Jovancica. Na stranu sto nama fudbalski fali tu jedan dobar igrac, nama fale i fajteri tu, a ne dve seka perse kao sto su ova dvojica. Jebote, oni juce nisu 3 duela dobili, al su se zato stalno napusavali sa sudijom i sa FKP igracima.

 

Gledam kako smo primili gol opet, ono je sramno, bukvalno ne zna se ko je vise zasrao. Degenek jeste zaplivao, ali sta cemo s Njegosem i onim pickastim klizecim kojim je asistirao Nathu bukvalno? Sta cemo i s Borjanom koji dobija kroz ruke gol? Mislim, taj primljen gol je stvarno posledica svega onog sto ne valja u nasoj igri. 

 

Njegos je guralica ala Racic. Ovog je krenulo da kenja u Portugalu s golovima, ali decko je vezara kakvak je bio i ovde. E tako ce i Njegos, zbog fizikalija verovatno da zaigra tako negde. Mislim, on je utabana staza, nacin da CZ lako i brzo uzme pare i bude njegova medjustanica. Jbg, on iz Rada ne moze da ode u neki Sporting, ali iz CZ moze, uz to iz Rada ne moze da ode za vise od milion, iz CZ ce otici za 3 puta vise. A tanak igrac, strasno.

 

Moram i poseban pasus za prevaranta Boacija. Hvala, dovidjenja, prijatno. To kakav je taj lik folirant postao od kad se vratio iz Kine je za pricu. Uz to mu je i kvalitet u rangu Vukanovicevom. I naravno Tomane. Brat tolko nema kurcevitost za spica, msilim da u Graficaru ne bi dao 15 golova za sezonu. 

 

Joveljic je za njih dvojicu i debelog i nezadovoljnog Pavkova koji isto kuka da hoce da ide, a onda trazi ugovor kao da je Zigic, doktor fudbala. Lik bi ove sezone komotno strpao u SL 15 plus golova bez cimanja, ali jbg, 

 

Mnogo igraca nema kvalitet i srce za Zvezdu. Drugi su mnogo problematicniji od ovih prvih. Bukvalno nam reset treba, vise od polovine igraca koji su poceli juce tekmu treba da dobiju pedalu, pa makar po cenu da sa totalno novim timom udjemo u kvalifikacije. Borjan je tu ok, Gobelja ok, Degenek bi sad malo napolje da ide, Milun nema kvalitet za CZ, Rodic preko kurca igra vec dve godine, Njegos guralica, Jovancic nema kvalitet za CZ, Ivanic nema srce za CZ, Ben je ok, Vukanovic truba i Boaci prevarant. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Boaći je napravio pravu stvar. Može mu se jedino zamjeriti to da se je malo predugo namještao za taj pas i da onda nije dovoljno oštro uputio loptu. Iako izgleda da je bilo prostora da krene prema golu, moje mišljenje je da je ipak bio previšu ustranu i da bi uspeli da ga zatvore ovi Partizanovi igrači koji su se vračali i tako bi akcija propala ko ništa, jer je iz drugog plana pratio samo Ben, dok se je njih vratilo 5 komada.

 

Za Vukanovića no comment. Ajde da paziš na to da ne uletiš u ofsajd. Ali on je imao još 3-4 metra fore do ofsajda. Kretnja prema drugoj stativi u ovakvoj situaciji je tek wtf, jer je tako dao priliku ovima što su se vračali da uđu tu između i preseku loptu, što su i učinili. Mozak i koncentracija 0 poena. Kao i kod onog slobodnjaka Bena.

ne slazem se da je invalid pravilno reagovao u ovoj akciji. on se naime nalazio u poziciji gde ne moze da sutne na gol tako da mu je jedina opcija bila da uputi pas ka onom bezveznjaku sto je utrcavao. sad zasto ja mislim da je zdravorazumska odluka da krene jos ka golu je cinjenica da on iz novonastale situacije je u poziciji da sutne na gol tako da igrac koji trci izmedju invalida i bezveznjakovica ne sme da ometa pas vec mora da ide na blokadu suta sto stavlja invalida u znatno bolji polozaj jer mu se otvaraju dve opcije: sut na gol i pas ka bezveznjakovicu (ma koliko bezvezan bio mozda ga lopta pogodi i odbije se u gol). meni se cini da je invalid izabrao alibi resenje i bez gledanja ubaci loptu u centar iako nije bila dobra pozicija jer su odbrambeni igraci bili u punom trku a bezveznjakovic lagano kaskao. 

najgore je to sto kas te juri odbrambeni igrac i jedva te sustize, napadac ima toliko opcija da ga izbaci ko vola iz voza (citaj sadik degeneka) ali kad te mrzi da zivis i kad si pod stalnim pritiskom poslodavaca jer si invalid onda biras alibi resenja jer ne zelis da ispadnes tragicar.

 

jos jedno opazanje. u iscekivanju reseta i dovodjenja novog vagona drvne gradje niko od vas se nije osvrnuo na cinjenicu da su isti ljudi za kormilom ovog nesrecnog broda i da sa nestrpljenjem iscekuju letnji prelazni rok. s tim u vezi ja bih voleo da otvorimo kladionicu ili poseban topik za invalide koje ce sada da dovedu uz pompu i trubace a koji ce koliko na zimu da budu najureni iz kluba. ako se slazete da otvorimo topik i bavimo se prognozama ko ce da dodje najnespremniji ko ce biti najduze povredjen, ko ce da bude totalna kanta za podsmeh. cenim da bi bio adekvatan odgovor desavanja u klubu a ko zna mozda i skrenemo paznju na desavanja i lopovluk u klubu pa se nekom digne obrva i uradi nesto po tom pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, HAMMER said:

JcrId9K.gif

 

magarac broj 1 = boaci koji salje pas jako i nikome kad ima otvoren put ka golu.

MAGARCINA 2 = ovaj prevarant sto ga stankela stavio da glumi napadaca koji trci sporije nego baci sa loptom.

 

Da smo iole ozbiljan klub ova dva debila bi odmah nakon završetka ove akcije bili zamenjeni i izšutirani iz kluba naglavačke.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

ne slazem se da je invalid pravilno reagovao u ovoj akciji. on se naime nalazio u poziciji gde ne moze da sutne na gol tako da mu je jedina opcija bila da uputi pas ka onom bezveznjaku sto je utrcavao. sad zasto ja mislim da je zdravorazumska odluka da krene jos ka golu je cinjenica da on iz novonastale situacije je u poziciji da sutne na gol tako da igrac koji trci izmedju invalida i bezveznjakovica ne sme da ometa pas vec mora da ide na blokadu suta sto stavlja invalida u znatno bolji polozaj jer mu se otvaraju dve opcije: sut na gol i pas ka bezveznjakovicu (ma koliko bezvezan bio mozda ga lopta pogodi i odbije se u gol). meni se cini da je invalid izabrao alibi resenje i bez gledanja ubaci loptu u centar iako nije bila dobra pozicija jer su odbrambeni igraci bili u punom trku a bezveznjakovic lagano kaskao. 

najgore je to sto kas te juri odbrambeni igrac i jedva te sustize, napadac ima toliko opcija da ga izbaci ko vola iz voza (citaj sadik degeneka) ali kad te mrzi da zivis i kad si pod stalnim pritiskom poslodavaca jer si invalid onda biras alibi resenja jer ne zelis da ispadnes tragicar.

 

...

 

Cenim tvoje mišljenje na ovu temu i hvala što si obrazložio zašto tako misliš. Složičemo se da se ne slažemo, što bi se reklo 😄

 

Ako bi on krenuo prema golu, bio bi u poziciji za šut, ali iz jako teške situacije, odnosno iz skoro mrtvog ugla. Kad bi hteo da puca iz boljeg ugla, to bi mu sprečio jedan od njihovih defanzivaca koji su se vračali. I da, možda bi stvarno mogao da zalomi čoveka kao Sadik degeneka, ali bi u tom slučaju verovatno naleteo na još jednog njihovog, jer kao što sam rekao, njih se je vračalo 5 komada u punom šprintu. Dok bi pas u toj situaciji bio mnogo teži nego što je bio predhodno, zbog gužve u šestnaestercu i Vukanoviće pogubljenosti. On bi se tad več ulovio u mrežu od gola kao tuljan.

 

Ne verujem da je taj pas bio alibi potez. Taj blagi osvrt kad je pogledao situaciju gde se ko nalazi. Ti u tom deliču sekunde nemožeš da proceniš ko ide brže. Jednostavno vidiš crveni dres 3 metra ispred crnog i mozak odma bira najlogičnije rešenje, a to je da se prosledi lopta tom saigraču.

 

A sad čisto onako hipotetički, da zamislimo da je krenuo na gol i da je propala ta akcija. Pa pojeli bi ga živog ovde na forumu. "Morončina sebična, ima je Vukanovića samog pred golom".

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

@Markoss

 

Sve ok sto pises, ali Vukanovic je opasno zakuvao kod gola. Glavom je nabulao loptu u opasnoj zoni i otvorio kontru za Partizan. Veliki krivac za gol svakako.

Bio sam uveren da je Milun.

Te poprecne lopte u opasnoj zoni su mu postale jedan od TM-a kod nas..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...