Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

331 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      11
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      106
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      83
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      280
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      7
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      96
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      48
    • Niko!
      138


Recommended Posts

20 minutes ago, No name said:

Ma džaba pises, kod nas se minuti dele na ravne čast da se niko ne umori. Možeš dovesti Dončica, oni bi i njemu redukovali minutazu na 22-23 minuta, a ostatak bi podelila još dva igraca. To sumanuto pravilo je krenulo od Ivanović, samo ga je Grk nastavio. 

 

 

 

Nama je prosek godina večeras bio 31. Retko ko može u ovom sastavu da rinta 30 minuta u proseku. Mi uglavnom dovodimo igrače od 30+ godina, ovi klinci od 25, 26, 27 godina nas ne zanimaju mnogo. :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

Nije opravdanje ali postoji nešto što niko ne uzima u obzir. Još jedan razlog zašto sam želeo da se izbegne Dubai u prvom kolu još na gostima. Igraš protiv ekipe koju ni ne možeš da skautiraš. Što zbog toga što postoje tri meseca, što zbog toga što su za to vreme odigrali samo nekoliko slabijih prijateljskih utakmica. Meni i deluje da se na utakmicu otišlo sa slabom a možda i gotovo nikakvom pripremom utakmice. Deluje bizarno ali ima dosta i do toga. Na našu neuigranost nakačio se i nepoznat protivnik, daleko putovanje kad se izlazi iz,, priprema". Sve prve utakmice su najteže ali ova je od svih koje smo mogli da izvučemo u ABA ligi, najgora u ovom trenutku. Što naravno, nikako ne treba da bude alibi za ono kako mi izgledamo na terenu. Samo se sve namestilo baš kad mu nije vreme. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ko god je ocekivao laganica pobedu, nije preterano upoznat sa kosarkom.

Bilo je ovde vrsnih znalaca koju su prognozirali našu pobedu sa dvocifrenom razlikom. Sad ih nigde nema, ja sam im nickove zaboravio ali javiće se već oni sami. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

То што се није остварила рутинска победа је првенствено до наше екипе а не јер су ови нешто вау. Изузев Бертанса који је играо 10 минута на овој утакмици, да ли било који њихов играч има места у 12 у нашој екипи и да ли би били задовољни њиховим ангажовањем и као бекап опције?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koju li ce alhemiju da izvede Janis da zadovolji minutazom i strance i Coviceve domace primace plate...

Bukvalno nema sanse da svi budu zadovoljni u ovom preglomaznom rosteru.

Bilo bi lepo i da Kenan ima vecu minutazu od Nedovica i Dauma bih gledao i 40 minuta, kakav god da je, samo da ne gledam odvratnog i besramnog Dejana Davidovca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Од евролигаша поразе већ уписали Монако, Париз, Алба, Бајерн и Звезда. Нисмо ни ми најгори.

Taman za to društvo i jesmo, osim Monaka.

Samo što se nešto upinjemo da nismo. S tim da smo po budžetu možda bliži mi Monaku nego ova tri tima nama. Ali dobro..

Monaku nije igrao Džejms, nama Daum. Taman takav red veličine. Kad zaigraju obojica dolazi sve na svoje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mister-no said:

Taman za to društvo i jesmo, osim Monaka.

Samo što se nešto upinjemo da nismo. S tim da smo po budžetu možda bliži mi Monaku nego ova tri tima nama. Ali dobro..

Monaku nije igrao Džejms, nama Daum. Taman takav red veličine. Kad zaigraju obojica dolazi sve na svoje.

 

А ево пораз уписао и Реал

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Mnogi pominju koncept. Mislim da je to prava rec i pravo objasnjenje nasih poraza, losih rezultata.

 

Puknu se silne pare da imamo podjednake igrace. Umesto da se napravi kraci sastav ali sa jasnim liderima koji ce guliti po 30min, a da se nerviram kad recimo Kostic u svojih 10min izgubi loptu ili ne uzme otvoren sut ili tako nesto

 

Ali sta ja znam, nemam 50 godina u kosarci kao Techa. 

 

Kad ne ide, sve drugo izgleda kao bolje rešenje.

 

Mi smo prošle godine imali kraći sastav, sa jasnim liderima, pa nismo dobro prošli. Pa sad ove godine imamo upravo tu proširenu rotaciju sa više podjednakih igrača i svi su presrećni zbog toga.

 

Uglavnom, mislim da ni jedno, ni drugo nije loše rešenje, samo kad se odradi kako treba.

 

___________

 

Što se tekme tiče, jeste sranje početi porazom, ali stvarno mislim da će ovo, uz derbi i Podgoricu, biti ubedljivo najteže gostovanje i da uopšte nisu naivna ekipa.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

А ево пораз уписао и Реал

Nikog ovde ne brine poraz. Ne vidim poentu da ih sad u drugima tražimo i brojimo. Sve brine na šta ličimo. Što je nastavak malokrvnosti još iz Rusije. 

Apropo sastava Dubaija:

Prepelič>Jago

Dzekori Viliams>Davidovac

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

А ево пораз уписао и Реал

A kada pobedimo onda cemo da gledamo ko je okolo pobedio?

 

Msm glupo je gledati ovako ko je izgubio...Pobede i porazi su sastavni deo sporta. Samo je ovde problem sto se lose pripreme nastavilo sa losom 1 utakmicom pa je utisak pojacan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

A kada pobedimo onda cemo da gledamo ko je okolo pobedio?

 

Msm glupo je gledati ovako ko je izgubio...Pobede i porazi su sastavni deo sporta. Samo je ovde problem sto se lose pripreme nastavilo sa losom 1 utakmicom pa je utisak pojacan.

Уопште није то поента, него сам набројао евролигаше са поразима у првој/другој утакмици и нешто је свима заједнички лош старт.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

Kad ne ide, sve drugo izgleda kao bolje rešenje.

 

Mi smo prošle godine imali kraći sastav, sa jasnim liderima, pa nismo dobro prošli. Pa sad ove godine imamo upravo tu proširenu rotaciju sa više podjednakih igrača i svi su presrećni zbog toga.

 

Uglavnom, mislim da ni jedno, ni drugo nije loše rešenje, samo kad se odradi kako treba.

 

___________

 

Što se tekme tiče, jeste sranje početi porazom, ali stvarno mislim da će ovo, uz derbi i Podgoricu, biti ubedljivo najteže gostovanje i da uopšte nisu naivna ekipa.

Nije bas tako, prosle godine ste imali 15 jakih igraca, odmarali su u EL Smit, Andjusic, Trifunovuc.. 

Pretprosle godine jeste imali kracu rotaciju, i ono je bila bombona gledati jedno vreme kad je kliknulo. Meni se ta koncepcija vise svidja, jer ako klikne i nema povreda onda moze da se ode mnogo daleko, maltene do samog kraja. Ataman style. Ako ides na kvantitet to nikad ne moze da klikne do te mere.

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2024 at 2:29 PM, Miki28 Teoljub said:

Sta ste se prepali tog Dubaija? Mozda i judu nesto tokom sezone a sutra ce biti 15+ za nas lagano.

 

Imamo bre preozbiljan tim za ABA ligu.

 

Sa Aba lige:

 

GLORY DAYS

: Even though a newly founded project, Dubai Basketball can already be proud of the fact that they have participated in the AdmiralBet ABA League, the leading basketball club competition in the region and one of the leading ones in Europe, since the very beginning, from the 2024/25 season.

 

Eto sutra vece nek dodaju da su zabiljezili nastup i dobili po usima od aktuelnog sampiona. Glory days

Jesi jos siguran da ce biti 15+ lagano? 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu  igraci da odigraju losu utakmicu, moze i trener lose da spremi utakmicu ali mi imamo mnogo veci problem, a to je ozbiljan krater u koncepciji tima. Na spoljnim pozicijama imas nezapamcen overkill sa igracima, dok na unutrasnjim imas jednog jedinog koji moze da igra odbranu i da preuzme dok ostala cetvorica ne mogu da brane ni svoju poziciju. Ovo sa minutima na spoljnim pozicijama je dovelo do toga da igramo sa 3 beka u petorci iako imamo tri vrhunska krila u sastavu. Rokas i Kalina na 4 mogu samo u nekim specijalima i protiv odredjenih petorki ne vise od 10ak minuta a ne da igraju ceo mec na toj poziciji. 

 

Mi ako planiramo da igramo pozicione napade konstatno dok nam je Kodi u igri mozemo odma da ga silbujemo, prvu kontru je povukao na fazon 50 sekundi do kraja utakmice.

 

Sto se zavrsnice tice meni nije problem Kenanov sut jer je on takav igrac sutnuce cim dobije malo prostora, ali ovaj Kodijev na kraju je u najmanju ruku kriminalan, imao je jos 4 sekunde kad se digao na sut morao je da ide na prodor i da gleda povratni pas ako skupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su manje iznenađeni performansom Dubaija, nego što su razočarani onim što su naši pokazali. 

Nama je kostur tima ostao na okupu od prošle sezone, a izgledamo manje povezani i slabije organizovani od ekipa u kojoj niko nije igra zajedno prošle godine.

Iskreno, veoma sam razočaran Sferom. Prošle sezone djelovao je kao ozbiljan trener, a sad izgleda da ne drži konce u rukama. Da li je moguće da ćemo opet da mijenjamo trenera usred sezone...

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo samo kada ce Sfero dobiti otkaz,jedva cekam da nagrnu botovi po drustvenim mrezama da odbrane covica od zlog trenera koji nije hteo pojacanje posto je zadovoljan davidovcem, a Covic jadan hteo da dovede pojacanje

I ovako vec 10 godina ne mozemo napraviti iskorak 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, quentin said:

Ljudi su manje iznenađeni performansom Dubaija, nego što su razočarani onim što su naši pokazali. 

Nama je kostur tima ostao na okupu od prošle sezone, a izgledamo manje povezani i slabije organizovani od ekipa u kojoj niko nije igra zajedno prošle godine.

Iskreno, veoma sam razočaran Sferom. Prošle sezone djelovao je kao ozbiljan trener, a sad izgleda da ne drži konce u rukama. Da li je moguće da ćemo opet da mijenjamo trenera usred sezone...

Ako budemo menjali Janisa, sve mi se crta za Itudisa..

 

Link to comment
Share on other sites

Kakvo ublažavanje posle poraza... Ajde da vidimo do kraja oktobra kako ćemo da izgledamo, ali uopšte nisam optimista. Tim koji je praktično "juče" sklopljen je izgledao mnogo ozbiljnije od nas.

 

A najsmešnije mi je što se ovde očekuje Teodosić u 38. godini života da bude prevaga... A minutaža za ove koji su tu sezonu, dve je i dalje velika, pored silnih pojačanja tokom leta.

Edited by Boaće
Link to comment
Share on other sites

Što se Dubaija tiče, solidna EK ekipa, slabija od Budućnosti recimo ali opet ima tu nekoliko dosta dobrih igrača. Abas nas je uništio (ne samo poenterski), Prepelič je za nivo ABA lige all star igrač, a Bertans i neko od ovih polovnih Amera uvek može da se povampiri. Problem je što smo mi svim tim likovima istakli vrline umesto mane. 

 

Sfero je, ako se ne varam, već na sredini druge četvrtine izrotirao svih 12 igrača. To je katastrofa. Kud plovi ovaj brod se dalo naslutiti kada je Dobrić bio prva izmena, umesto da to bude Nedović što bi bilo logično. CMM je dobar igrač. Ne sviđa mi se što je propuštao neke šuteve koje mora da uzme. Ovaj poslednji potez je klasično pomračenje svesti i upadanje u ego trip. Meni je iskreno još gori onaj šut koji je pre toga Canaan uzeo bez ikakve potrebe i rezona. 

 

Brine me Bolomboj. On je prošlu sezonu odigrao na izuzetno visokom nivou, možda i na gornjem pragu svojih mogućnosti, sad će biti bolje skautiran. On nije neka zvezda nego šljaker, mora brzo da reaguje a ne da komplikuje. Danas je delovao kao da nisu njegove ruke i noge. Garantujem vam da protivnik koji pravi plan igre protiv nas želi njega izvan napadačkog ritma, jebe im se za Mitrovića i njegovih 10ak poena, to se nadoknadi na drugoj strani i na skoku. Bolmboj koji je koristan u napadu je problem za svakog rivala jer je automatski prisutan u odbrani i hrani se time što mu se servira. 

 

Smešne su bile one petorke sa Teom, Yagom i Nedovićem istovremeno. Sfero je danas vodio ekipu za čistu nulu. Mi moramo biti ekipa koja NE SME da zavisi od Teodosića toliko, u suprotnom nam je plafon prošlosezonski. On jeste trgao ekipu u prvom poluvremenu ali onda je sve to prosuo nekim džukačkim pasovima/turnoverima i nervozom. 

 

Sfero mora da složi petorke pod hitno, ne mogu svi da igraju. Biće ovih jadnih aba ligaša koji životare pa će moći da se sigraju i ovi sa kraja klupe. Problem je ta tanka rotacija na PF ali može i to da se pokrije sa Kalinićem i Gidrom uz Dauma. Deda je očaj, ako već mora da igra jedan od Dobrića ili njega, biram Dobrića ali naravno kao igrača za 10ak minuta po meču. 

 

Ova ekipa ima potencijal da izgleda kao prošlosezonski Partizan, dosta kvalitetnih igrača ali slab tim. Rano je za to naravno i ja mislim da je ovaj poraz dobar u široj slici. Verujem da Janis vrti ovu utakmicu u glavi od kad se završila i da ćemo videti reakciju.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Roster je dosta smislenije sklopljen od prošlosezonskog cirkusa međutim to i dalje nije toliko dobro da se unapred računa na 3 trofeja i ulazak u top 10, a već je počelo sa takvim narativima. 

 

Ajde što se propustilo da se zahvali Deduški, Mitru, Branku napravi oproštaj itd, nego smo još i Jaganjca natovarili masnim ugovorom a imali smo priliku za dobar posao i balans spolja sa nekim Jovićolikim dvometrašem na kecu. Ostanak Rokasa poklopiš vraćanjem Šegija, ispušiš za Filipa i logično je da Janis u takvoj situaciji još ne zna gde će koga. 

 

Guru je čini mi se prvi opominjao i podvlačio važnost uloga i selekciju od 12. 15-16 može razvuče Real, jer je Real a i ti igrači im budu klinci Endiaje, Dianje, Garuba i slični a nama su to sad Dobrić i Daum, formirani igrači po 29 godina. To nije normalno niti će ikad biti. Sfero mora što pre da krati ili će sam biti skraćen. Udbašini opet win-win, isukao patku i opet može se pere i spinuje jer je jelte trener dobio sve što je želeo i imao svu slobodu u radu.  

Edited by Molina23
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Mile1 said:

Da vidimo samo kada ce Sfero dobiti otkaz,jedva cekam da nagrnu botovi po drustvenim mrezama da odbrane covica od zlog trenera koji nije hteo pojacanje posto je zadovoljan davidovcem, a Covic jadan hteo da dovede pojacanje

I ovako vec 10 godina ne mozemo napraviti iskorak 

Zalis coveka koji se ljubi sa Covicem?!

Nije mi ga zao, tj. nece mi ga biti zao NIMALO kad dobije sut kartu. Pa neka se opet ulizuje Covicu i govori hvalospeve o njemu. Ni Sferopulos nista nije bolji od Bagzija i ekipe. Bitno samo da kaplje lova svakog prvog u mesecu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...