Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

331 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      11
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      106
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      83
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      280
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      7
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      96
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      48
    • Niko!
      138


Recommended Posts

Da, daleko od toga da mi nedostaje, ali ovde je moralo da bude mesta za Lazića. Ako je već produžen, uz to i kapiten, onda je trebalo da bude u 12. Makar u ABA. Čini se da Sfero ne zna da postavi petorku sa ovoliko igrača. Prenatrpan roster, nerezonske izmene, divljina u napadu, kaubojština u odbrani. Čast izuzecima (Kalinić), ostali treba da se zapitaju. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da cemo doneti presudu o sezoni i timu i pojedincima nakon prve takmicarske utakmice. 

 

Tek je pocelo. 

 

Jurica je sa one-hit-wonder-om, Primorskom, takodje na otvaranju skinuo skalp Zvezdi (i ne samo Zvezdi) u Covid sezoni, pa se kosarka igrala i posle toga.

 

 

Inace, Kalinic. Svi da mu se sagnu i po... 

 

Spoiler

poklone! 

Povukao je mozda i najvise.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, forumko topic said:

Da, daleko od toga da mi nedostaje, ali ovde je moralo da bude mesta za Lazića. Ako je već produžen, uz to i kapiten, onda je trebalo da bude u 12. Makar u ABA. Čini se da Sfero ne zna da postavi petorku sa ovoliko igrača. Prenatrpan roster, nerezonske izmene, divljina u napadu, kaubojština u odbrani. Čast izuzecima (Kalinić), ostali treba da se zapitaju. 

Umesto koga da bude Lazić, kad je i ovako rotacija spolja problem. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, srlepajce said:

Poraz ko poraz totalno nebitan, ono sto Sfero treba, kao neko koga ubrzo moze sve kostati "glave", izaci i reci zasto je pristao na pripreme gde mu pola ekipe ne igra uopste ili sporadicno odigra po neku

 

cemu takve pripreme jer bolje da je odigrano par utakmica sa abaligasima 

 

Neshvatljivo mala minutaza za Plavsica, koliko god on gresio on jednostavno mora igrati kad smo ovako nikakvi na visokim pozicijama

 

Sta da kaze covek pa da popije simiku u ljubu, a i tako ce ako u prvih 5-6 kola evrolige bude imao losiji skor.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

Umesto koga da bude Lazić, kad je i ovako rotacija spolja problem. 


To moraš da pitaš teču. Ja sam bio i protiv njegovog produžetka ugovora, a i protiv Dobrićevog vraćanja. Ali jedan čovek je odlučio da tako (Sfero nije taj svakako). 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Markoss said:

Po meni nema potrebe pljuvati ni CMM, ni Kenana, iako jesu bili losi. Al bio je los i Nedovic pa je igrao vise od Kenana koji nominalno dolazi da bude prvi bek. Bio je los i Jago pa je igrao 17 minuta umesto da je CMM izgulio 30 jer je smislenije delovao od njega. Katastrofa je bio i Gidra pa igrao 20 minuta. Bolomboju je ovo vrv najgora partija kod nas, eno 15 minuta na terenu, a Plavsic samo 8.

 

A CMM i Kenan i jesu dosli da preuzimaju odgovornost i sutiraju, i pokusavaju da rese. Koliko ce to biti uspesno, videcemo, ali je moja poenta da se Sfero zestoko pogubio u ovim rotacijama. 

 

Eno kup u Rusiji najbolji igrac Dobric i Plavsic, danas 6 i 8 minuta, zasto? Bar da kaze covek da su Nedovic i Bolomboj nesto odigrali, ali su bili mozda i najgori kod nas (prvi se malo izvadio pred kraj). 

 

Bas podseca na Duskove rotacije s pocetka prosle godine kad je maltene izvlacio iz sesira to kad ce ko i koliko da igra, valjda da bi ispostovao sve. To ne sme da se desi i Sferu inace ce da prodje identicno kao ovaj. 

Covic je vise puta rekao da Dusko nije popio otkaz zbog rezultata vec "koncepcijskih neslaganja"

 

Slazem se da Sfero mora ovo ono ali isto ce proci ko Dusko kako okrenes

 

Dolazimo do toga da je nebitno ko je trener sve dok nam tako funkcionise klub

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam da će biti nezgodna utakmica, ali verovao sam u pobedu. Ne želim uopšte da pljujem igrače posle prve tekme i pored toga što je bilo wtf momenata ala Kenan i CMM (bar su preuzeli odgovornost iako je selekcija bila bas loša), prva je tekma ima vremena za ocene. Poraz kao poraz, tek početak sezone, ima još dosta da se igra, ali moraju neke stvari da se promene.

Prvo sam pristup utakmici je bio izuzetno loš i u fazonu lako ćemo. 
Drugo što je i najveći problem bar na osnovu ove utakmice, jeste da mi uopšte nemamo uspostavljenu hijerarhiju u timu, kao da se još uvek u potpunosti ne znaju uloge i minutaža se deli na ravne časti. Sfero mora jasno da odredi prvu petorku, sestog igrača, drugu petorku, a ne da robuje imenima. Ako je Kenan predviđen za startnog beka i nosioca onda treba da odigra 25+, a ne 17 minuta itd.

 

Naravno nisu nam pomogle ni pripreme koje su bile takve kakve jesu.

Tek je početak, ima još dovoljno vremena da se sve posloži do utakmice sa Parizom, ali mora da se uspostavi jasna hijerarhija u ekipi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa nama u suštini ni jedan igrač danas nije bio loš. Ni od jednog me nisu bolele oči. Naravno da ima onih koji su odigrali loše i da mogu mnogo bolje ali to je sve normalno. Suština problema je što kao sistem nismo funkcionisali i što smo posle Rusije i danas izgledali kao da smo se pre utakmice okupili. E od toga bole oči. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TB Told said:

Umesto koga da bude Lazić, kad je i ovako rotacija spolja problem. 

Meni u ovakvom rosteru vise ima smisla Lazic nego Dobric u 12. Kad imamo Kenana, Nedovica, Kalinu i Rokasa, jasno je da je prostor za Dobrica minimalan i da tih par minuta sto ce mozda dobiti moze bolje da odradi Lazic, da odigra odbranu i malo isprebija recimo ovog Mejsona koji je svasta ispogadjao a mi nismo imali nikoga da stavimo na njega da ga malo iznervira. Kada bude falio neko od ove cetvorice onda moze Dobric u 12 i to sa ulogom od 10-15 minuta.

 

Nevezano za to, ono sto mene malo brine je sto trenutno ne vidim koji ce biti nas stil kosarke. Na kraju prosle sezone smo bili prepoznatljivi po switch odbrani, a u napadu smo ziveli od Teove magije gde je dovoljno da mu das loptu i covek ce izmisliti gomilu napada. U ovom momentu ne vidim kako cemo tacno igrati sa Kodijem, ne vidim izlaznu kretnju Kodija, ne vidim niski post Kaline. Tj ima toga, ali po malo. Moramo da imamo nesto cega se drzimo i sto nam je osnova, a ne da svaki novi minut nesto novo improvizujemo. Isto vazi i za odbranu, ako se ne varam celo prvo poluvreme nismo preuzimali, a u drugom poluvremenu jesmo, i delovala je odbrana tada bolje.

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slobodno vi mene stavljajte na ignore jer smaram al opet se ispostavilo ono sto svi znaju a nece da priznaju. 

 

Sezona gde imas jednu peticu, nemas cetvorke osim Dauma, imas prenatpranu poziciju 3 i gde ides u Rusiju na pripreme iako neki igraci ne mogu da udju tamo, je sezona osudjena da bude kao i sve prethodne. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Stefi88 said:

Realno nebitan mec kao i Aba liga, ima tu jos dosta da se igra ,bitan samo da se jos jednom vidi gde smo tanki...

Jedva cekam EL i Petak 🔴

 

 

Možda ABA liga nije bitna za partizane ali za nas, itekako, jeste. Ćovićev uticaj  U EL ne da nije nula , nego je ispod iste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Markoss said:

Po mom misljenju je veci problem sto je Sfero izignorisao danas taj kup i dao blanko minute Nedovicu, Gidri i Bolomboju. Nisam fan Dobricev, i ne mislim da je Plavsic ultra koristan, ali trener mora da oseti ko mu je u zelenom, a ko u crvenom.

Oko svega se slažem, sem oko citiranog. On je upravo zbog utakmica u Rusiji dao minute njima dvojici i  kao što rekoh bili su katastrofalni na obe strane.Potpuno je pogrešan pristup da na početku sezone svi imaju garantovane minute. Evo večeras je Kanan dao osam uzastopnih poena, otišao na klupu i sledeći put dobio loptu u ruke posle skoro 15 minuta meča. 

Edited by TB Told
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iste stvari se ponavljaju iz sezone u sezonu. 

 

Nemamo igre unutra. Vračaj Mitrovića da nešto izmisli.

 

Nemamo organizaciju igre. Vračaj Tea da podeli koju asistenciju.

 

Nema pravog intenziteta u odbrani. Vračaj Branka.

 

Zaboravili da dovedemo četvorku. Deda enters the chat...

  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, The_Big_S said:

Identičan Duškov sistem.. minuti na ravne časti.. da se niko ne uvredi


Mogao bi Dusko i da opomene kolegu na klupi, kako je on “izbusen” zavrsio epizodu…  


Ovako glomazan sastav je jako tesko voditi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

A možda je samo ove sezone EL prioritet... 

Mozda, al cemo standardno da se slikamo za taj prioritet u poznu jesen.

Naravnо, ako ne dodje do velikog zaokreta sto bi se narodski reklo...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A možda je samo ove sezone EL prioritet... 

Pa smo ravnopravno delili minutažu i odmarali igrače za utakmicu u Parizu za skoro dve nedelje? 

Ništa bolje neće biti ni u El ako se ne uspostavi normalna rotacija u ekipi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo ne bih potcenjivao Dubai, Abas je vrhunski igrac, Prepelič je za ABA nezgodan igrac za čuvanje, Mason je zanimljiv igrač i ima tu jos par iskusnih igrača koji imaju EL iskustvo- Anđušić, Radošević plus Bertans koji je do prošle sezone igrao u NBA. 

Ovakva ekipa se dobija na odbranu gde moraš da igraš čvrsto sa što više prekidanje igre kako protivnik ne bi ulazio u serije. Mi i pored toga što imamo dosta igrača koje možemo da rotiramo nismo igrali čvrsto u odbrani. 

Plus odbrana od pika nam je bila loša u prvom poluvremenu u nekako smo se konsolidivali u odbrani kad smo krenuli da branimo pik preuzimanjem na isti način kao i prošle sezone. 

Rotacija sa 8 igrača na 1 do 3 pa čak i kad imaš 2 igrača koje guraš na 4 nema nekog smisla. Plus vidi se da na 1 i 2 imamo 5 igrača pa je zbog toga bilo često momenata kad smo igrali sa 3 pleja/beka. Jasno se sad pokazuje da je dovođenje Dobrića napravilo problem u raspodeli minutaže. Na kraju videlo se i one što smo znali da postoji dizbalans između spoljne i unutrašnje linije.  

Edited by BarryWhite
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Cesto se pitam da li cuvari vatre nanose stetu klubu, tako sto sa jedne strane pomazu jer prave hajp, prodaju se sezonske,  dok sa druge strane bacaju dimnu zavesu na hronicne, dugogidisnje probleme.

Drago mi je da sam posle mnogo godina uspeo da poraze Zvezde gledam ko krava mrtvo tele.

Na sve to, gledao sam dve fudbalske utakmice za sad i nijednu kosarkasku, sto je svih ovih decenija bilo nezamisljivo.

Ali nisu krivi za to igraci i treneri, vec oni koji su postali sinonim za drzavu, kosarkaski i fudbalski klub.

Al hvala im, bio sam na putu da obolim zbog Zvezde.

 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem poraz, nego koncepcija. Umesto kvaliteta ide se na kvantitet. Umesto podmlađivanja i nove energije, mi sve stariji.

Plaća se veliko obeštećenje za igrača koji ne može da napravi razliku protiv Dubaija.

Kada sam posle prelaznog roka pitao kome biste dali da reši zadnji napad ako gubimo poen razlike bilo je u fazonu to nije problem, imamo tu rešenja Kalina , Kenan itd.

I prvo pa muško, odmah ta situacija, prvo Kenan preko ruke, van balansa, posle CMM air ball. I nisam bio presrećan sa dovođenjem CMM, pogotovo plaćanje obeštećenja..

Nije poenta da ja budem u pravu, bilo bi mi drago da nisam. Imaćemo itekako problema na postavljenu odbranu, on ne može da reši Dubai, šta ćemo da radimo kad zaključaju Oli, Pao, Monako..

Ni odbranom nije dominirao danas, ali računam da će tu biti bolji kao i u tranziciji, očekivao sam danas tu tranziciju ali..

Prvi problem kvantitet, drugi koncepcija i biranje CMM, treći Sfero koji se u ovoliko opcija ne snalazi, nema jasan koncept igre ali i moram reći sramotna priprema od prve četvrtine, podsećalo je malo na onu bruku protiv Efesa.

Pripreme neću ni da komentarišem, tu se tek nije imala nikakva ideja ali bar sam mislio da je ima u glavi.

Mi smo večeras već u 1/4 ispucali i plan A, i plan B, i plan C i onda uđi Teo s 40 godina, vadi stvar. I dođeš do egala i opet se pogubiš.

Jasno nemanje glave i repa u igri.

Edited by mister-no
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...