Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

376 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      90
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      301
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      63
    • Niko!
      147


Recommended Posts

4 minutes ago, forumko topic said:

Kad pročitam da su igrači Splita "ekploatisali naše mane u odbrani", stičem utisak kao da smo igrali protiv npr. Armanija, pa su nas iskautirali i prebili. A mi igrali protiv tima iz donjeg doma nejake ABA lige. Nisam gledao utakmicu, htedoh preksinoć da pogledam reprizu, ali sam odustao. Nisam baš toliki mazohista. 

 

Ja kad to pročitam pomislim da Split nema mane koje smo mi mogli da eksploatišemo jer su jaki kao crna zemlja i jebiga ubiše nas. A ono Antonio Jordano i crni Filip Čović i ekipica. Dajte da se ne blamiramo komentarima ovde. Izgubili smo jer su profesionalci iz Zvezde koji primaju paretine koje većina od nas nikad neće videti okom, odigrala kao da su amatersko dobrovoljno društvo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Kritike medija su generalno upućene ka treneru dok je domaća osovina netaknuta a ne daj bože da pecnu Čovića i način selekcije u klubu. 

 

Čini mi se da je prošle sezone SK izbacio tekst gdje su pecnuli baš osovinaše, ako se ne varam Plavšić je bio autor za divno čudo.

Au brate dosadili ste i Bogu i narodu domaća osnova pa domaća osnova...

Prva stvar zašto veštački delite tim, oni su tim oni gube i pobeđuju zajedno, imaju super odnose, Nedović je pričao koliko su se trudili oko Šabaza..

Na šta liči Kodi, je li on domaća osnova, je li on glavni igrač ili je glavni Dobrić.. Na šta liči Jago.. Ali glavno je prađed, Luka muka pa kenjaj po njima..

Druga stvar, ako ćemo realno, koliko god neko voleo ili ne voleo nekoga, domaća osnova nam je donela jedini svetli trenutak od početka sezone.. Pobeda u Parizu, Nedović i Kalinić. Ili oni nisu domaća osnova, ili su domaća osnova samo oni koji vam se ne sviđaju.

Treća stvar, trener je onaj koji vodi utakmicu i može da ubaci ili ne ubaci "domaću osnovu", hvala Bogu ima širok izbor. Ima završnu reč kod dovođenja igrača, bar većine, ako nema računam da bi rekao a ne da gubi i ćuti. I da se nije pitao za dvojicu recimo ima još 14 igrača, malo li je?!

Ali eto jadni Sferopulos, odvratni Ćoki, sjajni stranci, odvratna domaća osnova, to je u pitanju?

Edited by mister-no
  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Nije jadni Sferopulos, jednako je kriv i odgovoran.

 

Izvinjavam se, kliknuo sam mahinalno na submit pre celog komentara. Janis je jednako kriv i odgovoran ako ne i više. Pristao je na to da mu Čović kroji pola tima, i pristao je da im da jednaku šansu. Neko je pre par strana napisao pametno. Startna postava : CMM-Kenan-Gidra-Kalina-Bolomboy. U rotaciji još Yago, Teo, Neda, Daum i Mitar. Tražiti centra da se upotpuni 10 nosioca.

 

Nakon dolaska centra, Mitar ispada iz rotacije i uz Dobrića popunjava 12 igrača koji treba da izguraju sezonu.

 

U ostalim vestima: Sekretar evrolige ustane ujutru, popije kafu, i napiše random kaznu za KKCZ, jer mu se može.

Edited by JPM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Au brate dosadili ste i Bogu i narodu domaća osnova pa domaća osnova...

Prva stvar zašto veštački delite tim, oni su tim oni gube i pobeđuju zajedno, imaju super odnose, Nedović je pričao koliko su se trudili oko Šabaza..

Na šta liči Kodi, je li on domaća osnova, je li on glavni igrač ili je glavni Dobrić.. Na šta liči Jago.. Ali glavno je prađed, Luka muka pa kenjaj po njima..

Druga stvar, ako ćemo realno, koliko god neko voleo ili ne voleo nekoga, domaća osnova nam je donela jedini svetli trenutak od početka sezone.. Pobeda u Parizu, Nedović i Kalinić. Ili oni nisu domaća osnova, ili su domaća osnova samo oni koji vam se ne sviđaju.

Treća stvar, trener je onaj koji vodi utakmicu i može da ubaci ili ne ubaci "domaću osnovu", hvala Bogu ima širok izbor. Ima završnu reč kod dovođenja igrača, bar većine, ako nema računam da bi rekao a ne da gubi i ćuti. I da se nije pitao za dvojicu recimo ima još 14 igrača, malo li je?!

Ali eto jadni Sferopulos, odvratni Ćoki, sjajni stranci, odvratna domaća osnova, to je u pitanju?

Nisam verovao da neko na forumu ne zna sta podrazumeva sintagma "domaca osnova",ali evo posto pitas..pojam "domaca osnova" se koristi za igrace koji su,na zalost,u klubu,iako nemaju kvalitet,a neretko ni voljni momenat,da igraju evroligu.Ti igraci su-Mitrovic,Lazic,Davidovac,Ilic,Plavsic...Nadam se da je tvoje povezivanje Kalinica i Nedovica sa ovom grupacijom samo posledica retorickog zara,a ne svesni pokusaj maskiranja ove grupe koji,uprkos volji vecine navijaca,i dalje nose dres Crvene Zvezde

  • Like 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Realno niko nije imao pojma o tom novom pravilu evrolige do pre neki dan kad se pojavila saga oko Lojda i da se verovatno vraca u Monaco . Svakako dobra stvar ako je to promenjeno i ako ne treba da se ceka 17to kolo .

 

Barcokas rece da mu se Milutinov i Fall vracaju sledece nedelje , a mi do kraja oktobra ulazimo u jako zeznute utakmice i u evroligi i abi ,gde se mogu naredjati porazi , tako da mi u ovom trenutku uopste  ne deluje kao naucna fantastika dolazak Petruseva do kraja oktobra a da Plavsica u tom slucaju zadesi sudbina Simonovica , tj neka pozajmica i prosledjivanje u evrokup ekipu . To bi bio ozbiljan upgrade na unutrasnju liniju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, liv7 said:

Nisam verovao da neko na forumu ne zna sta podrazumeva sintagma "domaca osnova",ali evo posto pitas..pojam "domaca osnova" se koristi za igrace koji su,na zalost,u klubu,iako nemaju kvalitet,a neretko ni voljni momenat,da igraju evroligu.Ti igraci su-Mitrovic,Lazic,Davidovac,Ilic,Plavsic...Nadam se da je tvoje povezivanje Kalinica i Nedovica sa ovom grupacijom samo posledica retorickog zara,a ne svesni pokusaj maskiranja ove grupe koji,uprkos volji vecine navijaca,i dalje nose dres Crvene Zvezde

Volja vecine navijaca je da svi gore navedeni budu deo tima zbog starih zasluga a i kvaliteta koje poseduju,volja vecine nas,forumasa,je da se oteraju i dovedu atleticni stranci na deficitarnim pozicijama...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Au brate dosadili ste i Bogu i narodu domaća osnova pa domaća osnova...

Prva stvar zašto veštački delite tim, oni su tim oni gube i pobeđuju zajedno, imaju super odnose, Nedović je pričao koliko su se trudili oko Šabaza..

Na šta liči Kodi, je li on domaća osnova, je li on glavni igrač ili je glavni Dobrić.. Na šta liči Jago.. Ali glavno je prađed, Luka muka pa kenjaj po njima..

Druga stvar, ako ćemo realno, koliko god neko voleo ili ne voleo nekoga, domaća osnova nam je donela jedini svetli trenutak od početka sezone.. Pobeda u Parizu, Nedović i Kalinić. Ili oni nisu domaća osnova, ili su domaća osnova samo oni koji vam se ne sviđaju.

Treća stvar, trener je onaj koji vodi utakmicu i može da ubaci ili ne ubaci "domaću osnovu", hvala Bogu ima širok izbor. Ima završnu reč kod dovođenja igrača, bar većine, ako nema računam da bi rekao a ne da gubi i ćuti. I da se nije pitao za dvojicu recimo ima još 14 igrača, malo li je?!

Ali eto jadni Sferopulos, odvratni Ćoki, sjajni stranci, odvratna domaća osnova, to je u pitanju?

 

Kad sam ja spomenuo Nedovića i Kalinića u lošem kontekstu? Nemojmo se praviti ludi, svi znamo ko spada u domaću osovinu, njih dvojica to svakako nisu, već igrači koji su se dokazali i stekli reputaciju van KKCZ. 

 

Što se tiče trenera, naravno da je kriv kao i svaki njegov prethodnik kad dozvoli da mu se dovede Dobrić kao peto krilo u rosteru samo zato što je to naš brat cigan. Ali nemoguće da je svaki trener koji dođe u KKCZ problem. Možda to nisu 1st tier treneri ali Sfero, Duško, Saša su treneri sa imenom u EL. 

 

Najbliži sam tome da jednostavno pruhvate to što im se nudi za dobru kintu, pa koliko potraje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Znam da su navijači Zvezde uz mene i kada igram loše ili dobro, nije bitno... Ovde mi je dom i veoma sam srećan, a ta poruka je, mislim, bila za mene, ponekad imam loše momente i potrebno mi je da ragujem, potrebna mi je motivacija, pa tako sebe motivišem. Neki ljudi su mi pisali ružne reči, i to se desilo. Sada sam ovde da sve bude bolje, a te poruke koje sam pisao su za mene, za moje samopuzdanje, za sezonu, jer želim da unapredim svoju igru, da doprinesem igri ekipe", poručio je Jago.

 

Yago cita forum😀

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas, ali ja jedva cekam sutra i mec 🔴💪

Pa da se opet lozimo jako.

A ovo domaca osnova i stranci sta znam, nikada ne bih voleo da izgledamo kao npr Partizan sa 10 Stranaca, pogotovu sto su stranci upitnog kvaliteta kakvi bi i kod nad bili, i nisu garancija za nista.

Ovi nasi domaci sto se teraju su barm garancija za Kup i KLS a cesto i za Aba ligu, jer osecaju klub na pravi nacin.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je već ispisano vezano za roster, minutažu, pripreme, trenutno igru itd...

Bez obzira na sve jedva čekam sutrašnju utakmicu, sezonska je davnih dana spremna. Koliko vidim Arena će biti puna, što je odlično, treba da bude maksmilna podrška i nadam se pobedi protiv Baskonije i skoro 2:0 na startu sezone, verujem da će dosta značiti igračima posle svega. Siguran sam i da će se Sfero voditi drugim poluvremenom protiv Pariza kad je rotacija u pitanju.

Sutra po pobedu ❤️🔴

 

P.s. jedna stvar mi nikako nije jasna...Vidim dobili smo kaznu za utakmicu protiv Pariza, za ubacivanje predmeta na teren od strane naših navijača. Na stranu što je majmunski ubacivati sve i svašta u teren, nije mi jasno kako i zašto smo mi kažnjeni za utakmicu koja nije u našoj organizaciji? Kako je naš klub konkretno odgovoran za ubacivanje predmeta u teren na gostovanju? 

Karikiram sad, ali evo ja sutra da odem na utakmicu Barselona - Monako, u dresu Monaka i ubacim na teren upaljač, Monako će biti kažnjen?

To mi je baš wtf...zar ne bi trebalo da se kazni domaćin zbog propusta u organizaciji meča? 

 

Link to comment
Share on other sites

Pobedili ili izgubili sutra, mi moramo dovesti pojacanje pod košem, I na 4 i na 5. Eventualna pobeda može gurnuti pod tepih probleme koje ćemo mi imati u narednim utakmicama, ostanemo li na ovome.

Bolomboj ne može sam nositi utakmice a kamo li sezonu. Daum može biti samo rezervna četvorka i nista vise od toga. Tu treba prva opcija, I čim se odustalo od Filipa, kao da drugi igrači ne postoje.  

I Mitrovic I Davidovac volsebno uzmu svaku utakmicu po 20 min, jedan ili drugi. U Parizu Bolomboj udje u problem sa penalima , eto Luke 23 minuta....svojski se tamo trudio da izgubimo svojim postupcima....dakle namestili mu se da igra kao i prošle sezone što je imao gomilu minuta. Malo se neko povredi, malo nečiji umor, problemi sa penalima ali on pokupi minute. Sad u Splitu u porazu pojavi se Davidovac sa preko 20 min....uvek neko iskoči...

Prvo kolo u Dubaiu obojica su bili na većoj minutazi (po 17) u odnosu na bolomboja (14) ....Luka je drugi meč protiv Mornara opet podelio skoro minute sa Bolombojem....ovo mora da prestane....ili ih vratiti sa minutazom na minimum, pa cediti Bolomboja i Dauma pa kao ispomoc uvoditi Gidraitisa na 4, ili dovesti igraca na 5....stvarno ne vidim drugo rešenje. 

Edited by No name
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Markoss said:

Kostic debitovao za Dinamik. Za 32 minuta ubacio 15 poena (1 od 6 za 3), uz 2 skoka i 2 asistencije.

 

In the other news, Stefan Peno ladno igra za BKK Radnicki, iznenadih se kad ga videh u scoreboxu. Tu je i Sava Lesic.


Peno propao, čudi me da igra za Radnicki, da ne može bar u neki donji dom Španije, Grčke, Litvanije, Italije ili bar Igokea…

 

Inace ima tek 27 godina, nekako mi delovalo da je već preko 30 s obzirom kad je krenuo da se spominje kao mlada mada dok je bio u Barseloni…

Edited by Taratarn
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Taki said:

Pokušavam shvatiti otkud ovoliko nezadovoljstvo sa Sferopulosom sa svih strana ali ne ide mi nikako.Svi pišu o nekoj velikoj rotaciji igrača a protiv Pariza Plavšić 3min,Davidovac 3, Dobrić 4,protiv Dubaija Plavšić 9,Dobrić 7 Davidovac 17 nije bilo Dauma.Protiv Pariza Kenan 30,Kalinić 28,Kodi 28,Gedraitis 24,Nedović 23,Bolomboj 17 a Mitrović 23 zbog problema sa faulovima Bolomboja.

Svi su nešto pogodjeni zbog ovih poraza u aba ligi a kad smo dobijali u abi,to je nebitno hoćemo iskorak u evroligi.Sad imamo veliku šansu da imamo 2:0,igra nije dobra to svi vidimo ali ova histerija mi nikako nije jasna.

U startu mi se nije svidjela ideja sa Kodijem kao glavnim igračem,ne dovodjenje ozbiljnog čak prvog centra umjesto Plavšića,ne dovodjenje kvalitetnije četvorke umjesto Dauma kad već imamo Davidovca,ako je trener birao to mu se može staviti na teret,jer nije se trebalo biti puno pametno da se vide rupe u timu.

 

Petrusev je trebao biti taj igrac da pokriva minute na 4 uz Dauma i na 5 da pomaze Mitrovicu kao zamjene za Bolomboya  u EL umjesto Davidovca-Plavsica koji bi igrali vise u Abi ali se desile povrede Falla i Milutinova u bukvalno zadnjem momentu i od transfera nije bilo nista.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...