Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

1 minute ago, fasper said:

Najgora stvar koja moze da nam se desi jeste da dobijemo Baskoniju i tako produzimo ovu agoniju. A to ce da se desi jer se Baskonija raspada. Gangrenu treba seci na vreme dok jos nije zahvatila celu nogu. Bice kasno tamo u novembru da dajemo otkaz Sferopulosu jer cemo ga do tad ispusiti i u Evroligi. Sto pre otkaz i novi trener da napravi neki rez jer ovo ovako mrcvarenje nicemu ne vodi.

 

Treba videti malo raspored i razmisltii o tim trademark otkazima posle dva kola evrolige. Na primer, Vlada Jo je popio otkaz najkasnije od svih ali je Duško došao na odličan raspored i napravio onu seriju 8 ili 9:0. Sfero je došao prošle godine pa ta šok terapija nije dala nikakve rezultate.

 

Sad lepo otpustimo Sferopulosa. Pa da dođe Fil Džekson sa Spolstrom kao pomoćnikom a tebe čekaju Barsa, Fener, Real, Pao u narednih 5-6 kola, naređao bi poraze. I samo bi kljoknuo odmah na startu. 

 

Ovaj klub mora da prestane da bude Čovićeva instant results prćija (znam, neće se desiti) gde se juri trener posle dva neuspeha. Paradoksalno, najveći uspeh ovog kluba je ostanak Deja posle blamaže od Cibone i početak ovih 10 godina trofeja. 


Sfero ima odličan roster, ne savršen ali odličan. I treba ga pustiti da radi. Mi smo ionako ivični top10 klub, sve i da se poklope sve kockice. Promenom trenera sada, ništa se dobiti neće.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Baskonija se ne raspada, tradicionalno kiksaju u ACB ligi ali to nije reper nikakav. Dovoljno je da se Howard raspuca i da Moneke izdominira naše četvorke i eto belaja. Oni svake sezone izgledaju bolje u EL nego u ACB jer imaju licencu svakako a ACB teško mogu osvojiti pored Reala i Barse.

 

Inače za taj meč mislim da isto što i za Pariz, pobjeda bi samo produžila neku lažnu nadu da možemo nešto da uradimo u EL. Naravno da želim da pobjedimo ali taj pozitivan skor neće potrajati.

 

Roster je takav kakav je, nakaradan, previše para bačeno na druge i treće opcije i standardna rupa u reketu, u suštini sve što gledamo svake sezone ali bez obzira na to sa ovakvim šaltanjem igrača tokom utakmice i rasporedom minuta neće izvući maksimum iz njega.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jako je zabavno citati poslednjih desetak stranica moram priznati, cega sve tu nema...

 

ABA nebitno takmicenje, poraz od Splita u gostima posle tesko dobijene EL utakmice u gostima = otkaz treneru i najurivanje pola rostera :15::smiley58:

 

Sferopulos je uz sve svoje mane, a ima ih, najbolji trener kojeg mozete da imate u ovom trenutku, i to je savrseno jasno.

 

Njegova odluka da deli minutazu i ne opterecuje nosioce previse na pocetku sezone je potpuno jasna, logicna i ispravna. To sto neki ne isporucuju ni deo od onoga sto treba jeste delom njegova krivica, ali bi bas bilo potpuno idiotski da on odmah na pocetku sezone skracuje rotaciju i klupira neke igrace.

 

Sam vas roster je koncipiran tako da na papiru nema jasno profilisanih A, B, C opcija na svakoj poziciji, na cetvorci se krpite, nisu svi ni spremni i onda je razumno deliti minutazu dok se stvari ne isprofilisu.

 

Cak i da je on uradio nesto pogresno do sad, a apsolutno nije, sezona je tek pocela, a poraz od Splita je savrseno nebitan. EL vam je prioritet i sada ide tezi raspored. Tempiranje forme u ovakvoj sezoni je potrebno.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Sferopulosa ne žalim ni malo. U trenutku kada je pristao na kompromise sa Čovićem, sam je sebi potpisao presudu.

I koliko god smešno izgledalo i koliko god mi umirali od smeha na te fore, apsolutno je tačno da kod nas u klubu uvek imamo 2 tima: 

Tim Čović i tim trener.

 

I ko god da da dođe i ode, ista situacija će biti. Ložili smo se kao budale da je Duško veliki autoritet.. kako će on u brk da saspe Čoviću.. da kod Duška nema zajebancije i mešanja u rad... da nema trika da mu Čović dovodi igrače.... i šta smo dočekali?

Pristao na kompromise kao i svi i pre i posle njega i opet bio šutnut na kraju od strane Čovića i proglašen krivim.

 

A onda sa Sferom pometlali partizan prošle godine.. opet ložana na max kako će on da sastavi tim za ovu sezonu.Idemo minimalno u TOP 8.... kako je trener od imena i ugleda..ima priliku da selektira igrače po svom ukusu i zadrži šta mu treba...

I onda šta dobijemo ? Sfero birao Dobrića, Plavšića, zadržao Lazića, Davidovca, Luku.... !?!

i na kraju izjavi kako je veoma zadovoljan kako je tim sastavio! Pa daj bože da je i CMM bio njegov izbor?!? Uzmeš igrača koji je najbolji igrač tranzicije u EL i staviš ga da istu trči sa Teodosićem, Dedom, Daumom, Lukom!?!?!? 

 

Sam je sebi kriv i nogu će dobiti pre ili kasnije. Problem je samo što nam i sa potencijalnim budućim trenerom sleduje isti scenario.

Raskrstićemo sa 2 zla stranca... trener će dovesti 2 nova... i ostalo ostaje istooooooooo ... začaran krug sa bilo kojim trenerom na planeti 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, McLeod said:

Jako je zabavno citati poslednjih desetak stranica moram priznati, cega sve tu nema...

 

ABA nebitno takmicenje, poraz od Splita u gostima posle tesko dobijene EL utakmice u gostima = otkaz treneru i najurivanje pola rostera :15::smiley58:

 

Sferopulos je uz sve svoje mane, a ima ih, najbolji trener kojeg mozete da imate u ovom trenutku, i to je savrseno jasno.

 

Njegova odluka da deli minutazu i ne opterecuje nosioce previse na pocetku sezone je potpuno jasna, logicna i ispravna. To sto neki ne isporucuju ni deo od onoga sto treba jeste delom njegova krivica, ali bi bas bilo potpuno idiotski da on odmah na pocetku sezone skracuje rotaciju i klupira neke igrace.

 

Sam vas roster je koncipiran tako da na papiru nema jasno profilisanih A, B, C opcija na svakoj poziciji, na cetvorci se krpite, nisu svi ni spremni i onda je razumno deliti minutazu dok se stvari ne isprofilisu.

 

Cak i da je on uradio nesto pogresno do sad, a apsolutno nije, sezona je tek pocela, a poraz od Splita je savrseno nebitan. EL vam je prioritet i sada ide tezi raspored. Tempiranje forme u ovakvoj sezoni je potrebno.

Ok, ali mi smo zamalo izgubili protiv Pariza. Drugo bi bilo da smo ih rutinirali i da smo u tom takmicenju skroz drugacije izgledali. Bilo je sve isto kao u Aba sa gomilom rotacija, dok nismo imali zaostatak od 13 poena razlike pa se petorka na terenu "skupila" i preokrenula. Daleko od toga da je bilo sta Sferopulos imao pod kontrolom na toj utakmici. Pritom pricamo o Parizu koji je verovatno u top 3 najlosije ekipe EL ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stella rossa di Belgrado said:

Pobeda protiv pariza je najgore nesto sto je moglo da nam se desi nazalost

Ne bih se slozio. Nemamo luksuz u EL da ne pobedjujemo ovakve rivale. Znam na sta ciljas, ali u EL svaka pobeda ili poraz na kraju mogu da budu presudni za konacni poredak na tabeli. U Aba ligi je svakako dobro da dobijemo koji samar, sto bi Dule Alimpijevic rekao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bejn said:

Da vidimo sad dali je Drčela Drčela ili je Teča.

I Drcela ima svog duha koji lebdi samo ce ovaj iznad Arene umjesto Marakane.. 

Sve je to isto kao Terza,Vazura,Ostoja, svi se pravdaju i slusaju naredjenja glavnog.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Много играча, у форми која није одговарајућа такмичарском ритму због кратког трајања припрема.

 

Атлетски и физички смо инфериорни. Наши сегменти игре који су добри, су само они када играмо у налету и серијама, односно када упадају тројке.

То није баш одлика добрих екипа, сложићемо се. То је игра у налетима и тренутна инспирација.

Немамо никакву физичко присуство на утакмици. Наши најбољи сегменти игре ове сезоне су били са Рокасом и Калином заједно на терену.

 

Оног тренутка када престане то око ”домаће основе” и будемо схватили да је за тренутне успехе и тренутне резултате потребно 7 до 8 странаца биће нам боље. Не бих имао ништа против домаће основе да су то момци 23-26 година, који долазе спремни да жаргонски речено уједу за ногу... али ово Митровић, Лазић, Давидовац, Добрић је мрцварење (и нас и њих) у трајању од ДЕСЕТ ГОДИНА, које је показало да са њима не можемо у Европи баш много. Сада су већ толико и пали, да не могу изрутинирати просечну абалигашку утакмицу.

 

Потребан је неки јунак у клубу који ће да пресече и каже, доста је било.

 

Калинић сваки пут када дође, најборбенији. Да поједини домаћи који су ту само зато што су домаћи, имају минимални праг тог залагања, Дубаи и Сплит би биле победе.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Salno se spominje ostanak Radonjica posle Cibone. Zapravo, presudni momenat kada je Dejo u ocima nas zvezdasa postao veliki je kad nije popio otkaz na pocetku sezone 2015/16 nakon katastrofalnog starta. Da su se pitali ljudi ovde na forumu on bi davno bio bivsi. Koliko je sve sto se dalje desavalo u toj sezoni bilo neverovatno dokazuje i gostovanje Nebojse Covica kod Tegeltije, gde gazda bukvalno prica kako cemo igrati u nastavku EC i da nije smak sveta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Treba videti malo raspored i razmisltii o tim trademark otkazima posle dva kola evrolige. Na primer, Vlada Jo je popio otkaz najkasnije od svih ali je Duško došao na odličan raspored i napravio onu seriju 8 ili 9:0. Sfero je došao prošle godine pa ta šok terapija nije dala nikakve rezultate.

 

Sad lepo otpustimo Sferopulosa. Pa da dođe Fil Džekson sa Spolstrom kao pomoćnikom a tebe čekaju Barsa, Fener, Real, Pao u narednih 5-6 kola, naređao bi poraze. I samo bi kljoknuo odmah na startu. 

 

Ovaj klub mora da prestane da bude Čovićeva instant results prćija (znam, neće se desiti) gde se juri trener posle dva neuspeha. Paradoksalno, najveći uspeh ovog kluba je ostanak Deja posle blamaže od Cibone i početak ovih 10 godina trofeja. 


Sfero ima odličan roster, ne savršen ali odličan. I treba ga pustiti da radi. Mi smo ionako ivični top10 klub, sve i da se poklope sve kockice. Promenom trenera sada, ništa se dobiti neće.

 

Tako je. Dakle, pustimo Sfera da ga pojedu Fener, Real, Barsa, Pao, pa onda da vratimo Deju na laganiji raspored. Šalu na stranu, ovaj poraz će nas trgnuti iz sna, sad krećemo sa pobedama. A sad ozbiljno, jebali smo ježa u leđa, služićemo za koš razliku sa ovim frankeštajnom od tima. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Ne bih se slozio. Nemamo luksuz u EL da ne pobedjujemo ovakve rivale. Znam na sta ciljas, ali u EL svaka pobeda ili poraz na kraju mogu da budu presudni za konacni poredak na tabeli. U Aba ligi je svakako dobro da dobijemo koji samar, sto bi Dule Alimpijevic rekao.

Samo sto mi sa ovim i ovakvim timom ne mozemo doci u situaciju da razmisljamo o necem ozbiljnom

Link to comment
Share on other sites

Sad kad sam prespvao, pametniji sam. Sada ipak mislim da ne treba smenjivati trenera.

Razlog je jednostavan. Užasni smi, neuigrani, katastrofalan početak sezone. Ali tim je dobar, a mi barem ne moramo istu grešku da pravimo opet, i da opet na početku sezone menjamo trenera. Barem nek jedan trener dobije vreme da izgura jednu celu sezonu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JPM said:

Sad kad sam prespvao, pametniji sam. Sada ipak mislim da ne treba smenjivati trenera.

 

Zanimljivo je kako san utiče na ljude.

 

Jedni posle prospavane noći zaključe da ne treba prenagljivati sa odlukama.

Drugi zaključe da bi bilo dobro kada bismo izgubili od Baskonije i kamo sreće da smo i od Pariza izgubili.

 

Sve u svemu ovaj topik ništa ne može nadmašiti kada je u pitanju proizvodnja praktičnog materijala za stručna ispitivanja. :classic_smile:

  • Like 8
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Šteta što se Terzoni ne loži na basket, sad bi uveliko zavaljao Jaga u Pačuku, Plavšića i Dauma u Gazijantep i masa bi mirno spavala. Pičila bi veš mašina u 3 smene i na skupljoj tarifi. Falio bi doduše uvek neki bekap bek a krila bi imali jedno 6 komada al' jbg niko nije savršen. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, СтелаРоса said:

Ok, ali mi smo zamalo izgubili protiv Pariza. Drugo bi bilo da smo ih rutinirali i da smo u tom takmicenju skroz drugacije izgledali. Bilo je sve isto kao u Aba sa gomilom rotacija, dok nismo imali zaostatak od 13 poena razlike pa se petorka na terenu "skupila" i preokrenula. Daleko od toga da je bilo sta Sferopulos imao pod kontrolom na toj utakmici. Pritom pricamo o Parizu koji je verovatno u top 3 najlosije ekipe EL ove sezone.

 

Ovo se ne odnosi na tebe, niti na EL konkretno, vec na sindrom gledam svoj klub i nista drugo i poredim kvalitet sa necim potpuno imaginarnim, sto je obicno mozaik sklopljen iz igara nekih top ekipa kroz span vise sezona.

 

To se vidi i na ovom topiku, da, ne igrate nista specijalno, ali ako pricamo o EL, vasa utakmica sa Parizom je bila mnogo bolja nego Partizana sa Baskonijom, to je tek bio odron basket.

 

Onda, ako je Sferopulos za otkaz posle ove dve utakmice, sta da kazu jadni navijaci Reala za Matea, popio skoro stotku od mucenog Bajerna, tim mu izgleda kao razbijena banda.

 

Sta da kaze muceni Makabi koji jedva nekako dobija Lion predvodjen mocnim Lovernjom i De Kolom koji zajedno imaju 70 godina i nosi ih Tamir Blat u kojeg je usao duh Stiva Nesa?

 

Pocetak je sezone, svi igraju lose.

 

Sta da kazu navijaci Barselone posle poraza od Zalgirisa?

 

Jedinu kvalitetnu utakmicu u prvom kolu je odigrao PAO, koji je branilac titule.

 

Ne znam stvarno sta ocekujete i sta hocete, vi ste svakako granican plejin tim kako god okrenete, a u ABA ligi cete igrati plejof u svakom slucaju.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Zaista grozomorna utakmica i to smo imali odličnih 43% šuta za 3. Skoro podjednak broj šuteva za 2 i za 3. Nemamo igru unutra i zato ćemo nažalost gledati dosta Mitrovića. Veliki problem nam je forma Bolomboya koji na svakoj utakmici popije neke banane kad krene da glavinja umesto da izbaci pas spolja. Ne smemo nikako da se pretvorimo u "live by Teo, die by Teo" ekipu jer domet takve ekipe je 15o mesto u EL. Meni deluje da je motivacija za ABA utakmice na minimumu minimuma, moramo stvoriti pobedničke navike na početku sezone a to se za sada ne dešava. Međutim, kao što rekoh, ako će uslov za iskorak u EL biti nešto slabija ABA regularka (koliko god to bilo teško opravdati s obzirom da imamo roster koji košta kao ostatak ABA lige minus Partizan) - pristajem i na to. Sferopulosa nikako ne bih menjao mada je udeo njegove krivice u ovom kilavom početku sezone sigurno značajan.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Недовић као најбољи нападач екипе је за 3 утакмице у аба лиги одиграо тек 47 минута и за то време је спаковао 35 поена.

Кенан је тек мало боље прошао са 53 минута на три утакмице.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Baskonija se ne raspada, tradicionalno kiksaju u ACB ligi ali to nije reper nikakav. Dovoljno je da se Howard raspuca i da Moneke izdominira naše četvorke i eto belaja. Oni svake sezone izgledaju bolje u EL nego u ACB jer imaju licencu svakako a ACB teško mogu osvojiti pored Reala i Barse.

 

Inače za taj meč mislim da isto što i za Pariz, pobjeda bi samo produžila neku lažnu nadu da možemo nešto da uradimo u EL. Naravno da želim da pobjedimo ali taj pozitivan skor neće potrajati.

 

Roster je takav kakav je, nakaradan, previše para bačeno na druge i treće opcije i standardna rupa u reketu, u suštini sve što gledamo svake sezone ali bez obzira na to sa ovakvim šaltanjem igrača tokom utakmice i rasporedom minuta neće izvući maksimum iz njega.

 

 

Kakvi smo trenutno, i petice. Izdominirace taj i petice.

Link to comment
Share on other sites

Pobeda u Parizu je velika kao kuća, kako god da je izvojevana i kako god da izgledamo.

Da bismo ozbiljno konkurisali za PI prvi uslov je da po dva puta dobijemo Albu, Asvel i Pariz. Bez toga - mrka kapa, kako god igrali i ko god bio trener.

Sledeći uslov je da bar po jednom pobedimo Bajern, Žalgiris, Baskoniju i Partizan.

Sa tih 10 pobeda bi bili na konju, jer je prilično izvodljivo da na preostale 24 utakmice pobedimo bar 7 puta.

S tim u vezi, razumem bes posle poraza, ali nemojte pisati nebuloze tipa "najgore što je moglo da se desi je pobeda u Parizu", "bolje da izgubimo od Baskonije inače samo produžavamo agoniju" i sl. 

Imamo pristojnu šansu (kladionice kažu i više od toga) da prvi put krenemo EL sa 2:0, da se strpimo makar do srede uveče...

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...