Jump to content

Recommended Posts

Tacno im je trebao i Embiid da nas izbaci, bez njega bismo mozda i iscupali ovo. Ladno su morali da mobilisu sve sto su mogli da bi dosli do finala. 

 

Sad samo neka luda partija Batuma i Furnijea mogu da me izbace iz ovog bedaka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U finalu bi nas verovatno sudije tek iskasapile. Cela organizacija je pravljena da se domacini nadju u  finalu. I sada da jos nemaju Amere u finalu nego neke tamo Srbe... Pa taj zicer ne bi propustili, nema šanse... Tu bismo tek poludeli

Edited by berti
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Od mog sna se ostvarilo "samo" to da nam se otčepio šut za 3. 😄 Verovala sam u pobedu do poslednjeg trenutka, čak i kad su otišli na +5, pogotovo kad je Bogdan dao ono za 2+1. Reko' to je to, sad će ući neki šut, biće ta trojka za pobedu, ostvariće mi se san (i bukvalni i figurativni) da dobijemo Amere.

 

Na kraju mi je najviše krivo zbog momaka. Napisala sam ovde prekjuče, oni su od nas individualno bolji i pobedili bi u 9 od 10 utakmica, ali treba da u samo toj jednoj odigramo bolje od njih. I momci su odigrali bolje.

 

Konačno su uspeli da sprovedu Karijev gameplan - oduzeli smo im loptu i odsekli flow u tranziciji koji im donosi tu veliku prednost. Uveli smo ih u controlled basketball o kom je Kari pričao i tu ogolili sve njihove slabosti, a koje su se do sada na turniru prikazivale samo na trenutke. Za veliki broj igrača ovog "Dream teama" se pokazalo kako su taktički nepismeni te da ne mogu da iznesu utakmicu do kraja kad su suočeni sa dobro pripremljenom taktikom (Ant, Adebayo, AD, DBook pa i White, Jrue veći deo meča). Na kraju se Kerr oslonio na Stepha, Lebrona i KD-a tj. njihov individualni kvalitet koji se izdvaja uprkos svemu. Za Stepha mi nije krivo što nas je dobio jer je sinoć bukvalno jedini radio ono što najbolje zna, ali ova dvojica NBA preletača koja kmeče dok im neko drugi donosi titule, uh... 

 

Ne računajući Dedu, Plavšića i Vanju koji su neupotrebljivi za ovaj nivo košarke, te Nikolicu i Lemija koji su bili roviti, Kari je na raspolaganju imao 7 full spremnih igrača. Od toga jedan jeste NBA superstar i najbolji igrač na svetu, ali imamo još samo dvojicu NBA igrača - jedan je legit a drugi je prekratko u NBA - dok su ostalo solidni evroligaški igrači. I oni su bili nadomak najveće košarkaške bajke koja se može zamisliti... ovo je takav boost samopouzdanja za sve evropske ekipe. Ja iskreno očekujem nastavak dominacije evropske košarke jer im zaista jesmo skinuli oreol nepobedivosti i nedodirljivosti.

 

Ako smo mi sinoć doživeli ogromno emotivno pražnjenje, možemo zamisliti kako je tek momcima. Nadam se da imaju snage za meč za bronzu (Kobra i Bogi pogotovo) jer bi posle svega prikazanog bila šteta da se ne nađu na pobedničkom postolju.

 

P.S. Inače Bogdan već duže vreme onako proslavlja postignutu trojku i u NBA, a nije ni prvi put da ga je Melo gledao iz publike na FIBA takmičenju da to radi. 

  • Like 13
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

I da kažem sinoć su 3 čoveka zacementirala neke statuse: Svetislav Pešić je GOAT selektor Jugoslavije/Srbije, Jokić je najbolji košarkaš na svetu a Bogdanović je naš najbolji reprezentativac u 21. veku.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Урош19 said:

https://www.instagram.com/stories/strajainformacija/3430664172157870450?igsh=emozbDEydWdycnBk

 

 

 

Ko ne može da vidi stori Durent čepa aut liniju bukvalno ispred sudije i on ništa ne svira, rezultat 80-73 za nas i 6 minuta do kraja. Ko zna može da okači skrinšat.

 

Kod Lebronovog coast to coast za 89:86 na 1:59 do kraja takođe pravi duplu, ali ono da ne može očiglednije.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Boli me poraz više zbog momaka u dresu nego zbog mene, ja ću preživeti nekako ali oni su zaslužili da pobede. 

 

Preponosan sam na njih, izašli su i dali sve od sebe. 

 

Mi smo većinu meča igrali maestralno, pogađali teške šuteve, bili disciplinovani u odbrani, fokusirani u napadu. 

 

Maestralan meč Pešića, naravno da tu i tamo ima grešaka ali je lako da ih nađemo sad, u toku meča su odluke imale smisla i biranje grešaka je čist outcome bias. Kari zna znanje, ali mu preostaje najteži zadatak, onaj koji nije uspeo da reši nijedan trener reprezentacije u poslednjih 15 godina - da motiviše tim i uzme bronzu. Bronza na Olimpijadi je uspeh (zapravo je uvek uspeh ali ovde bi bila lepa nagrada za ovaj tim). 

 

Meč je bio toliko blizu da je jedna trojka, odbrana, faul, lopta koja je ostala na obruču ili loša sudijska odluka mogla da ga prelomi na našu stranu. Na žalost, nije. 

 

Ipak, ovo svedoči o kvalitetu naše košarke, naleteli smo na jedan od najjačih timova u istoriji reprezentativne košarke i držali ih na konopcima većinu meča. Ne sumnjam da ćemo ih tresnuti nekad u budućnosti. 

 

Kari održao trenerski čas a momci čas o tome kako se gine za dres. Nacionalni ste ponos - svako je sinoć uradio nešto korisno, koliko je ko mogao, na parketu gde su vas svi otpisali pre meča. 

 

Bravo i svaka čast, pokazali ste mnogo, više nego što će košarkaška javnost biti svesna. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

I da kažem sinoć su 3 čoveka zacementirala neke statuse: Svetislav Pešić je GOAT selektor Jugoslavije/Srbije, Jokić je najbolji košarkaš na svetu a Bogdanović je naš najbolji reprezentativac u 21. veku.

Ako je Jokic najbolji na svetu onda je i nas najbolji u 21. veku. Bogdan igra odlicne igre. Motivisan bas onajo kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Neki Nemci su isto plakali posle njihovog meča i jako im je teško palo jer su imali ogromnu šansu za finale. Nije kao da su bili počišćeni. Tako da mislim da će biti jedna generalno loša utakmica za bronzu. Ne znam ko će izaći bolje tu

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, suptil said:

Ako je Jokic najbolji na svetu onda je i nas najbolji u 21. veku. Bogdan igra odlicne igre. Motivisan bas onajo kako treba.

 

Svaka čast Jokiću ali ne može nikako biti najbolji reprezentativac, šta je sve Bogi uradio za nacionalni tim od 2014. na ovamo... Decenija posvećenosti svetom dresu, uspona, padova, pobeda i poraza iz kojih je izlazio jači. Za mene su to dve skroz različite stvari. 

Svakako se nadam da je ova napaljenost motivisala Nikolu da više ne preskače takmičenja :classic_smile:

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Beonegro said:

 

Ne znam zašto "ne", dan-danas se priča o neuporedivo ubjedljivijem porazu u Atlanti 1996., i treba da se priča. Priča se čak i o porazu Hrvata 1992. i svaki košarkaški geek zna da je Chuck Daley na toj utakmici tražio jedini tajm aut na čitavom turniru. 

Ne smije se 35 minuta hoda po nebu protiv jedne od nominalno najjačih ekipa u istoriji košarke odložiti u fioku poraza, bez obzira na konačan rezultat. Ovo je da se upiše u kalendar i da se svake godine obilježi kao jedno od najvećih dostignuća u istoriji naše košarke.

Sve dok ga ne zasjene novija i bolja dostignuća, recimo sobaljivanje Amerikanaca u sred LA 😁

 

Slažem se da ne treba mi da ovo upišemo "samo kao poraz", i nećemo.

 

Mislio sam na širi, ili da kažemo globalni značaj meča. Taj jedan tajmaut Drim Tima u narativu više služi da njih uveliča, jer eto imali su jednu utakmicu gde nisu igrali protiv potpunih dunstera relativno gledano, nego protiv ozbiljnih protivnika.

 

Tako će i ovde da naprave LeDokumentarac gde će ovaj meč biti prikazan kroz prizmu toga kako je u teškom trenutku klač Lebron odigrao mnogo dobru odbranu na Jokiću, dok će biti preskočen deo o tome kako je morao da kuka kod sudija i da mu se opraštaju koraci da mu se ne bi usrali u život Avramović i Dobrić.

 

Jednom delu mene je, priznajem, ipak vrlo krivo zbog toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Svaka čast Jokiću ali ne može nikako biti najbolji reprezentativac, šta je sve Bogi uradio za nacionalni tim od 2014. na ovamo... Decenija posvećenosti svetom dresu, uspona, padova, pobeda i poraza iz kojih je izlazio jači. Za mene su to dve skroz različite stvari. 

Svakako se nadam da je ova napaljenost motivisala Nikolu da više ne preskače takmičenja :classic_smile:

Niko tebi ne brani da obozavas Bogdanovica.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi sve ove sudijske greske na nasu stetu, mene je najvise nervirao Embid jer bukvalno svaki put u drugom poluvremenu, znaci sedam ili osam puta, je napravio korake u prvom koraku, jednom su svirali. Ali bas svaki, ko ima zeludac da gleda opet neka obrati paznju. Ali isto tako obratite paznju da nisu svirali faul kos u cetvrtoj za njih isto 3-4 puta. Sudjenje na Nemacka - Francuska je bilo tendenciozno, ovde IMO nije, ako jeste svaka im cast na suptilnosti, posto su gresili ceo mec kao potpuni dunsteri na stetu obe ekipe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nicklord said:

Neki Nemci su isto plakali posle njihovog meča i jako im je teško palo jer su imali ogromnu šansu za finale. Nije kao da su bili počišćeni. Tako da mislim da će biti jedna generalno loša utakmica za bronzu. Ne znam ko će izaći bolje tu

Nemci ce imati vise vremena za rekapitulaciju. Ako se igra u 11:30... Nama nema mnogo vremena....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Nemci ce imati vise vremena za rekapitulaciju. Ako se igra u 11:30... Nama nema mnogo vremena....

Imam jednu zelju. Bronzu i tripl dabl Jokica.

Link to comment
Share on other sites

Тешко је одредити ко је најбољи репрезентативац 21ог века.

Јокић је свакако најбољи кошаркаш али још није толико дао репрезентацији. Има једно сребро са битном улогом и евентуалну бронзу као први играч.

Богданов континуитет и број медаља свакако истичу кандидатуру за то, али још нема злата, има времена и за то.

Пеђа Стојаковић можда није превишео играо за репрезентацију само 99-03, али он има 2 злата и 1 МВП ЕП то је по мени ипак више од 4 сребра.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Tako će i ovde da naprave LeDokumentarac gde će ovaj meč biti prikazan kroz prizmu toga kako je u teškom trenutku klač Lebron odigrao mnogo dobru odbranu na Jokiću, dok će biti preskočen deo o tome kako je morao da kuka kod sudija i da mu se opraštaju koraci da mu se ne bi usrali u život Avramović i Dobrić.

Pa nećemo gledati, kao što ne gledamo ništa drugo što ima veze sa pola deluzijom o sopstvenoj veličini - pola demonstracijom kvaliteta Nikeovog marketinga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skyglider said:

Jel postoji neki razlog zbog čega se utakmica za treće mesto igra od 11:30 a ne od recimo 17:30 ?  Treba im dvorana za nešto popodne ?

 

Objasnio Simonovic to sinoc. Zato sto sva ostala finala drugih sportova i konkurencija imaju prednost, a za neke mora i adaptacija parketa.

 

Resenje za ovo je bronza i nama i Nemcima, jer se nikome ovo ne igra. Ne samo sad.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, suptil said:

Niko tebi ne brani da obozavas Bogdanovica.  

 

Masis poentu. Jokic je bolji kosarkas, ali je Bogdanovic vise posvecen reprezentaciji. To je sve. Izmedju ostalog, zato je i kapiten. 

 

Jokic ume cesto da se pljuje i vise nego sto treba oko reprezentacije, a osim moooozda Pekinga svaki put kad se pojavio se covek polomio ali Bogdan ima svoj status sa razlogom. 

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Dusko said:

Ja sam video da je kriterijum izjednacen.Tukli su i oni a i mi...14-12 u bacanjima i to je razlika ona 2 bacanja kad smo isli svesno na kraju...

 

Nije bilo neke epske kradje da bi se sad kukalo na njih.

Jesu li bili koraci Embida ili ne kad nam je dao dva poena iz tog ulaza +1 sa bacanja za tehničku?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...