Jump to content

Recommended Posts

10 minutes ago, Sharp said:

 

 

U zadnje dvije minute mogu se zvati maksimalno 2 timeouta, to bi svaki trener morao znati. 

 

18.2.5 Each team may be granted:

• 2 time-outs during the first half.

• 3 time-outs during the second half with a maximum of 2 of these time-outs when

the game clock shows 2:00 minutes or less in the fourth quarter.

• 1 time-out during each overtime

 

 

Ovo za ograničenje tokom poslednja 2 minuta nisam znao

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nadam se samo da neće biti onako fini kao prošli meč kada su se povukli na ona prljava bacanja Petruševa i Alekse na pod. Znači od prve sekunde u klinč, u meso. Svi zajedno. Što kaže matori, pa neka svi izađu sa 5 ličnih. Nikola mora tu da povuče u svakom smislu. I da se otrese neko na patos ako situacija nalaže. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

 

Meni je ovo neverotna enigma. Čovek kojem je tako lako spustiti loptu, ne vidi se igrač iza njega. Samo ne treba da bude balon koji puteje 5 sekundi do njega, kao što je bilo pola naših pasova.

 

Pored sveg punjenja reketa, mi ne smemo da dozvolimo da nam Jokić uzme prvi šut iz igre posle 7-8 minuta.

Komentarisem sa drugarom, ne secam se da u Denveru neko baca takve pasove i da imaju problema sa time. Ali nisu ni nasi igraci bas neki amateri da ne znaju da spuste loptu, ali neki problem postoji. Ima i situacija kad mu dodaju loptu, a on uopste nije u poziciji da je primi, odnosno ne zagradi igraca i onda se to presece.

 

A najgora situacija je bila u prvom poluvremenu. Jokic se zagradio u srcu reketa, AUS igra neku usku odbranu, neko od nasih baca balon ka Jokicu, a sva cetvorica iz Australije krecu po tu loptu i lagano je seku. Bukvalno kao vaterpolo napad kad bacis centru, a odbrambeni igraci krecu da plivaju po loptu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, diego said:

Kao i sto se prognoziralo pred igre, 4 ekipe koje su bile najveci favoriti su i dosle do polufinala

 

Vise je Kanada bila favorit za 4 nego Francuska koja je uzasno odigrala pripremne utakmice.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ogromnu razliku čini nepostojanje defanzivne tri sekunde u FIBA košarci. Igrače možeš da udvajaš (ili utrajaš...) kad hoćeš i kako hoćeš. Kad se uopšte napravi akcija da se doda lopta Jokiću na postu cijela odbrana se koncentriše oko njega i tu je teško dati pravi pas. Mnogo bi pomogao bolji šut spolja.

 

Iz tzv. grupe smrti nema nikog u polufinalu. 

 

Petrušev i Jović koji bi nominalno trebali da pokrivaju poziciju četvorke su premekani igrači za ovakav nivo fizičke košarke i po meni su najveći liability. Oni su talentovani, visoki, dovoljno atletični, ali su preslabi i fizički, nažalost i mentalno. Zato je Pešić pokušavao sa Milutinovim u paru s Jokićem, ali i on je trenutno ofanzivno neupotrebljiv zbog ''drvenih'' ruku. Možda da se pokuša sa 4 agresivna niska i Jokićem? Nažalost, protiv ovih Amera šanse su minimalne.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, branko96 said:

Mislim da je trazio u 4/4, kada su smanjili na 73-71, tako nesto…

je

2 hours ago, Beonegro said:

 

Ne, Kari je po PBP u drugom poluvremenu iskoristio samo 2 TO, jedan na 23 sekunde do kraja i jedan na 9 sekundi do kraja. Po tome je imao još jedan da pozove nakon koša Millsa.

 

 

& taj TO 7/8 minuta do kraja

 

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


46:29 - odgledati obavezno 😄 

Ovo sam negdje u plej ofu NBA-a na poluvremenu, Denver je nislim igrao i izlazi mi ovo uživo, rekoh da vidim šta je kad ovaj lik ladno u 4.30 ujutru sjedi sam i snima se kako komentariše uživo utakmicu. Rekoh sebi sad sam sve vidio.

 

 

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Kakva utakmica je ovo bila. Počeli smo fino, Jokić je kroz pasove davao otvorene šuteve koji su odjednom stali a kod njih se Gidi odlično uveo u utakmicu. Kako su se nizali promašaji tako se njima otvarala tranzicija nakon čega je krenulo Milsovo ludilo. Prvih nekoliko šuteva mu je dopušteno previše lako, a onda je počeo ubacivati nemoguće. Problem sa takvim igračima je što znaš da on nije Kari i znaš da će da stane, očekuješ to i onda te ubije u pojam kad to traje. 

Ja sam nekako imao osjećaj i na -24 da ima vremena, samo polako i onda je od onog tajm auta krenuo preokret iz prvenstveno dobre odbrane. Ulazak Milutinova je zaključao reket, a onda je krenuo i Aleksa sa dobrim odbranama. Bitan momenat je što kad su se oni popeli na 17 razliku se napravila serija 5:0 i otišlo se na poluvrijeme sa -12. 

Uvijek kod ovakvih utakmica kad neko šutira i pogađa sve nemoguće i moguće ako nema rezultatsku prednost koju bi očekivao da ima, u većini slučajeva jasno je da će izgubiti utakmicu. To utiče psihički prije svega.

 

Drugo poluvrijeme i uopšte 3/4 smo otvorili onako kako smo od početka trebali igrati. Ovo što kažete da se teško spušta lopta na Jokića je nama i donijelo preokret u 3/4. Teško se spušta jer Australijanci su igrali takvu odbranu da ga spriječe da uopšte primi loptu na bilo kom dijelu terena, nešto što u NBA često rade sa Dončićem, samo što Jokića ne uzimaju na pola već od trojke. U tom slučaju igrati na njega je teško, ali takva odbrana ostavlja dosta praznog prostora u reketu što su naši počeli koristiti konačno prodorima, prvo Avramović, pa onda Bogdanović a onda i Micić. U prvom poluvremenu samo smo jedan takav prodor imali i to Gudurić čini mi se.

 

Ne znam u čemu je problem sa Pešićevim tajm autom na kraju.  Pročitana je njihova akcija i pozvan tajm aut što je najnormalnije. 

 

U produžetku nije čist faul nad Dobrićem sviran za +5 i onda nakon 3 za njih i onaj šut koji Jokić majstorski skinuo sa obruča je za njihovih +5 je prelomio utakmicu. Meni je to bio kritičniji momenat nego na -24. Kako je i to i one odbrane na inteligenciju odigrao, a onda sa koliko samopouzdanja je tražio loptu da riješi utakmicu kad je dao ono za +4 jasno je bilo da ulazi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Hvala Jokiću što nas je svojeručno uveo u borbu za bronzu. Dva koplja iznad svih drugih aktera meča. :smiley50:

Inače..ja ne znam šta i kako vi gledate..niti je ova Australija toliko naivna da se očekivala šetnja parkom,niti mi izvan Jokića imamo kvalitet da sebi dajemo epitet apsolutnog favorita protiv iole kvalitetnije ekipe..

Protiv Amera probati da uživamo na terenu..ne trošiti se nepotrebno..treba sačuvati svežine i snage za meč za treće mesto.

 

Ja jako postujem Australiju, ali mi smo od njih bolji 20 razlike i trebalo bi da ih dobijemo 8 od 10 meceva bar, jer oni bukvalno imaju dva i po igraca i konceptualno su losi.

 

Mils i Gidi su otprilike kao Vasa i Bogdan individualno, i mi imamo jednog Jokica viska. Plus nam je i pomocno osoblje bolje, bas nismo ni blizu.

 

Ova utakmica je ovako izgledala jer mi ulazimo mekano i nemamo resenje ako nam je Jokic izbacen iz reketa.

 

Umesto da eksploatisemo njihovu visoku odbranu na perimetru - bukvalno su igrali odbranu kao Radnicki Kragujevac Muta style, uopste nije bila nesto preterano kvalitetna, osim sto su je igrali uz dosta kontakta koji je bio dozvoljen, i probijanjem dolazimo do poena, mi smo sutirali kao bolesnici sa 7 metara i tako smo i dobili ono horor prvo poluvreme.

 

Ni Kari nije pomogao sa svojim petorkama po automatizmu.

 

Sad bas ide snimak i gledam prvo poluvreme - on kao da ima zapisano kad ce da odmara Jokica i Bogdanovica i uglavnom izlaze zajedno iz igre. Ne reaguje uopste na promene Australijanaca.

 

Mi smo igrali sa dva centra protiv Gidija, Milsa, Mekveja, Lendejla i Denijelsa, sto je imbecilno, zato nas je Mils i izbusio kao majmune jer ne mozes lasom da ga uhvatis.

 

Sto je najgore, oni sami su odustali od tranzicije i izveli Gidija kad smo mi ostali sa dva centra i ta postavka je cak stigla na -12 poluvreme.

 

U sustini, mi ako izlazimo cvrsce, ne mozemo gore od ovoga.

 

To je sve sto treba uraditi da se osvoji medalja, i da se skrati rotacija i da igraju oni koji su tog dana sposobni.

 

Imamo ogroman problem jer Vanja Marinkovic igra na nivou svojih juniorskih godina iz Partizana. Potpuno je tragican, i u odbrani je kriminalan. Bogdan isto igra jako los turnir.

 

Znaci moramo da se oslonimo na Jokica. Pas na njega, kretnja bez lopte, sutni kad si sam, grizi u odbrani, tuci.

 

Tako sa Amerima, tako u sledecem mecu, bilo finale ili mec za bronzu. Jednostavno je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sine moj,mi smo od njih bolji tačno za ovih pet poena koliko smo i dobili..i to da se zahvalimo Jokiću što nas je odveo u polufinale.
Mogu da se složim da smo se tamo plasirali uprkos Pešiću

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sharp said:

 

 

U zadnje dvije minute mogu se zvati maksimalno 2 timeouta, to bi svaki trener morao znati. 

 

18.2.5 Each team may be granted:

• 2 time-outs during the first half.

• 3 time-outs during the second half with a maximum of 2 of these time-outs when

the game clock shows 2:00 minutes or less in the fourth quarter.

• 1 time-out during each overtime

 

 

 

8 hours ago, Beonegro said:

Ovo za ograničenje tokom poslednja 2 minuta nisam znao

Mislim da je od nas na forumu samo Sharp za ovo znao, eventualno @drakon1. Jel pravilo isto u FIBA i Evroligi?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ječmendo said:

Petrušev i Jović koji bi nominalno trebali da pokrivaju poziciju četvorke su premekani igrači za ovakav nivo fizičke košarke i po meni su najveći liability. Oni su talentovani, visoki, dovoljno atletični, ali su preslabi i fizički, nažalost i mentalno.

 

Ja bih rekao da mali Jovke moze biti itekako dobar fit fizicki i atletski uz Jokaru kad u potpunosti prodje Heatov drill. Njegovo neigranje jucer je bilo ogroman problem bas. Petrusev je bio i ostao premekan, a Davidovca bolje ne komentarisati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Drug Crni said:

Sine moj,mi smo od njih bolji tačno za ovih pet poena koliko smo i dobili..i to da se zahvalimo Jokiću što nas je odveo u polufinale.
Mogu da se složim da smo se tamo plasirali uprkos Pešiću


Diskutabilno je ovo dosta. Preporucujem ti analizu sa Mozzarta. Koliko god da smara Srdjan, odlicno su analizirali da Australiju trebas u startu uvuci u pet na pet a da smo mi to uspostavili od 16. minuta. Od tada smo imali swing od 30 poena do 35.min. Oduvek je bilo tako da njima ne smes dozvoliti euforiju kroz tranziciju. Koju smo juce povremeno odlicno ali povremeno neprofesionalno branili.

Sve u svemu su dobra ekipa ali nasa je bolja. Pesicu se kroz "hihihi hahaha" prebacivalo na live temi tandem Jokic-Milutinov. Ali taj tandem je stabilizovao skok i nisu vise setali kroz reket, nisu dali lagan kos i tu je krenuo preokret.

Sve u svemu mislim da ekipa sa nasom koncepcijom mora njih da uvuce u pet na pet 40min. To nikada nije lepa kosarka. Ali smo tu toliko jaci da jednostavno na kraju kvalitet dolazi ranije ili kasnije do izrazaja.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma gde smo bolji 20 razlike od Australije... Ok mi imamo Jokica sa kojim niko ne moze u isti kos od Kengura, ali oni imaju 6-7 igraca koji igraju po NBA klubovima i koji su mnogo bolji od naseg ostatka rostera (izuzev Bogdana). 

 

Jesmo bolji, sto su kvote pre utakmice i potvrdile, ali nismo toliko bolji da ih dobijemo ubedljivo svaki put kada bi ih sreli. Sasvim je realno da u ovakvom odnosu kvaliteta dve ekipe dodje do neizvesne utakmice. Desava se.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

 

Ja bih rekao da mali Jovke moze biti itekako dobar fit fizicki i atletski uz Jokaru kad u potpunosti prodje Heatov drill. Njegovo neigranje jucer je bilo ogroman problem bas. Petrusev je bio i ostao premekan, a Davidovca bolje ne komentarisati. 

Slažem se, nije Jović mali mekan samo je na ovim OI povređen/rovit i to se vidi u svim aspektima igre.

Petrušev je dosta očvrsnuo u Zvezdi i Oluju ali i dalje ima te momente kad ne ide punom snagom ,to je dobrim delom navika koja je  na žalost postala naša karakteristika. Postoji razlog što se kuca u kontri 1 na 0 i što se ni to ne polaže već zabija iz sve snage.

Ruku na srce Petrušev je u produžetku imao klač bacanja i kolač odbranu, a pritom je treći igrač ekipe cele OI, ali mora čvršće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apro po ove price za koliko smo bolji od Australije, jako zanimljivo bi bilo misljenje forumasa ko je po njima bolji Egzum ili Vasa Micic. 

I da, cesto se ovde ranije potenciralo da je Milutinov najbolji centar u Evropi. Bilo bi interesantno poredjenje njega i npr. Dragana Tarlaca ili sa Koturovicem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, strah od vozova said:

Apro po ove price za koliko smo bolji od Australije, jako zanimljivo bi bilo misljenje forumasa ko je po njima bolji Egzum ili Vasa Micic. 

I da, cesto se ovde ranije potenciralo da je Milutinov najbolji centar u Evropi. Bilo bi interesantno poredjenje njega i npr. Dragana Tarlaca ili sa Koturovicem.

Васа везаних очију

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Sine moj,mi smo od njih bolji tačno za ovih pet poena koliko smo i dobili..i to da se zahvalimo Jokiću što nas je odveo u polufinale.
Mogu da se složim da smo se tamo plasirali uprkos Pešiću

Kako smo onda na svetskom osvojili srebro bez tog Jokića i sa mnogo boljom timskom igrom, “uprkos Pešiću”?

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...