Jump to content

Recommended Posts

Još par reči: 

 

1. Kakav takeover debelog u poslednjih minut i po. Ukrao loptu, rampa, skinuo sa obruča i 4 poena.

 

2. Kad je Spasa napravio faul u napadu na -3 u produžetku mislio sam da je to to i da gubimo sigurno.

 

3. Pobedili smo u utakmici gde smo imali tačno 0 akcija za Jokića pri čemu je ceo produžetak debeli preuzimao bekove Australije i nekom magijom uspevao da odigra savršeno odbranu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NikadProtivKaline said:

slazem se sve, samo meni ova kolicina dozvoljenog kontakta fundamentalno menja igru i dozivljaj iste

ne postoji vise jasna definicija sta je faul, sta nije

i ne mislim to samo kad gledam nase, bukvalno svaka tekma je takva

ne kapiram odakle to i cemu to

 

Postaću ko peja sa samoquoteovima jebote ali pisao sam o tome i pre OI gledajući pripremne utakmice - FIBA sudijama je predočeno da se granica dozvoljenog kontakta daleko poveća kako bi se ispratila fizikalnost i snaga najboljih igrača na svetu i sada gledamo kako su oni tu sugestiju shvatili.

Nema prostora za čuđenje, nije dobro generalno ali kako je nama tako je svima.

 

Zbog čega je to meni bilo očigledno još tada, a našim igračima i stručnom štabu do danas nije je već drugo pitanje, ali i dalje verujem da možemo da promenimo mindset. Sudijski kriterijum je bitan aspekt kom se u našoj struci generalno pridaje premali značaj. Razlika u načinu na koji smo mi i Australija danas bili pripremljeni za to je veliki deo zasluge za početnih +24.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sada dobar trnutak za moj prvi post na forumu.

 

Čestitke čitavom našem timu, za povratak od -24. Šteta što nismo prelomili meč u regularnom delu, ali svakako je tome doprinela ogromna potrošnja dok se stizala prednost protivnika.

Vasa Micić najzad u svom modu MVP-a Evrolige. Jokićeva mirnoća u završnici je nešto što zadivljuje. 

Slažem se sa ovde već iznetim konstatacijama da sudije dopuštaju previše tuče. Van svakog razuma. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

 

Postaću ko peja sa samoquoteovima jebote ali pisao sam o tome i pre OI gledajući pripremne utakmice - FIBA sudijama je predočeno da se granica dozvoljenog kontakta daleko poveća kako bi se ispratila fizikalnost i snaga najboljih igrača na svetu i sada gledamo kako su oni tu sugestiju shvatili.

Nema prostora za čuđenje, nije dobro generalno ali kako je nama tako je svima.

 

Zbog čega je to meni bilo očigledno još tada, a našim igračima i stručnom štabu do danas nije je već drugo pitanje, ali i dalje verujem da možemo da promenimo mindset. Sudijski kriterijum je bitan aspekt kom se u našoj struci generalno pridaje premali značaj. Razlika u načinu na koji smo mi i Australija danas bili pripremljeni za to je veliki deo zasluge za početnih +24.

gledao sam i ja te iste pripremne utakmice i primetio istu stvar

poenta i moje pitanje su i dalje isti - zasto to, odakle to, i koji je cilj svega toga?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

Jeste da je tesko slusati Sarenca u danasnje vrijeme ali ovo je ipak bilo sjajno. 

Sombor šafl bejbiii

Počeo je da se smeje pre nego što je ušla.. Neprocenjivo. Kako ga ne voleti, uz sve..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

gledao sam i ja te iste pripremne utakmice i primetio istu stvar

poenta i moje pitanje su i dalje isti - zasto to, odakle to, i koji je cilj svega toga?

 

Činjenica je da EL kriterijum ne bi mogao da funkcioniše ovde, generalno bi i kriterijum trebao da se podešava po snazi ekipa. Ovde je očigledno pokušao da se kopira nivo NBA PO-a, a za to jednostavno ovim sudijama fali iskustva da procene šta je kontakt za faul, a šta nije i odatle ova lutanja.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, srlepajce said:

Kari ih posteno izribao, tada su se dozvali pameti

Petrusev dobar na kraju

 

Ne bi bilo loše da Kari i sebe malo izriba posle ovoga. Malo je falilo danas, pa bi išlo drvlje i kamenje po njemu.

 

Ajde onaj gaf sa tajmoutovima. Ali on čovek ne igra odlučujuće momente utakmice sa igračima koji su mu poništili onaj zaostatak od -24. On je izbacio Avramovica 2:28 do kraja 3. četvrtine, a ubacio ga nazad 2 minuta do kraja produžetka. 

Razumem ja ideju, kao ovi glavni igrači, stari rutineri. Neko ko je naučio da nosi pritisak u ovako bitnim momentima. Ali mi smo u napadu igrali sporo i šablonski. Vrteli neke pikove koji nisu vodili nikuda.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je najtužniji osećaj da Pešić ne zna da koristi Jokića, koji bi morao bukvalno svaki napad da vodi kada je na parketu, a on dobije neku ulogu kao u petlićima, tima da igra prvo moj mali, pa će onda i tvoj...

 

Ne izmišljaj toplu vodu bre Kari, čoveka NBA proglasila tri puta za najboljeg...

Link to comment
Share on other sites

Prvo i najbitnije - hejteri sa lajva, napustite se kurca! Ako imate frustracije i probleme, prosipajte ih negde druge, kuca, posao, na nekom drugom forumu. Znate, i mene uzasno boli kad izgledamo kako smo izgledali u prvih 14minuta, ali ne zracim i ne zagadjujem. Ovo je lepo, generalno kulturno mesto, mesto gde pisemo o onome sto volimo. A ne da pljujemo, hejtujemo. Fatalisticki i pljuvacki postovi na live temi pojedinaca su kao ispred zadruge.

Sad, ja vlast na forumu nisam, ovakav post mi ne prilici, i zasluzujem ban za ovo napisano, al sta cu, morao sam, svestan sam posledica.

 

S druge strane, utakmica za infarkt. Nedopustivih prvih 14minuta. Nedopustiv ulazak utakmicu. I meni nedopustivi minuti bez Bogdana i Jokica, jedan mora biti na parketu. Ali!!!

Karijevi kerovi Dobric i Avram plus Gudura su imali reakciju i shvatili su kakvu utakmicu igramo. Kako mora u kost, kako mora i ispod pojasa i da se vuce i da se cima. Gudura je prvi, posle uzasnog ulaska u mec, ukljucio motor. U jednom trenutku sam mislio da samo on, Coco i Kornet veruju. Prvenstveno zahvaljujuci njemu smo sa normalnom razlikom otisli na poluvreme. Posle toga Avram sa pritiskom na igraca i na ulazu, i Dobric mirne ruke i mirne glave. Obojica uzeli i po faul u napadu, obojicu ce sanjati njihovi bekovi. Hvala momci.

Fica da je ubacio zicere bio bi sjajan, ovako je i on bio energija iz drugog plana. Zaista par muskih poteza, najbolji na liniji pomoci, samo mora mnoogooo jace na obrucu.

Kapiten vrlo mekano na pocetku, kao da su se setali kraj njega. Posle su se i njemu zacrvenele oci. Veoma racionalno i uvek kad treba. Cak, mislim da je imao premalo lopte, narocito u 4/4.

Vasa je ubo onu ludu trojku koja je mnogo znacila i trudio se. Ipak, mora mnogo ranije da se oslobadja lopte, Efes-ball ne moze da prodje na ovom nivou, a i intenzitet igre nam nekako opadne s njim. Na kraju fina utakmica, ali par brainfartova koje plej ne sme imati (lose spustanje na Jokica + istekli napad + uvaljivanje lopte Dobricu na kraju napada). Veliko bravo za bacanja, sem onog poslednjeg...

Milutinovu cu samo gledati pozitivne strane jer ih je jos i bilo - par dobrih preuzimanja njihovih, doduse vec crklih bekova. A Deda i Vanja su lepo mahali peskirima, samo da nastave tako 🙂

I na kraju, takeover trostrukog NBA MVPa. U prvom poluvremenu tragican u odbrani, nepostojeci na defanzivnom skoku, ofanzino van ritma. Posle sve jace i jace. Fauliran, vucen, udaran. Par koseva jednom rukom dok mu drugu zakljucavaju (i naravno nista se ne svira). I onda takeover na obe strane terena! MVP!

I jebeno smo morali da ih prelomimo u 4/4, a ne da hocu da mrem 🙂

Protiv Jaga i Kabokla 😄 moramo uci u utakmicu kao danas Australijanci. Ako nas saseku kriterijum - neka. Ako ne mozda i da se ponadamo par minuta.

Edited by Geronimo
  • Like 16
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ne bi bilo loše da Kari i sebe malo izriba posle ovoga. Malo je falilo danas, pa bi išlo drvlje i kamenje po njemu.

 

Ajde onaj gaf sa tajmoutovima. Ali on čovek ne igra odlučujuće momente utakmice sa igračima koji su mu poništili onaj zaostatak od -24. On je izbacio Avramovica 2:28 do kraja 3. četvrtine, a ubacio ga nazad 2 minuta do kraja produžetka. 

Razumem ja ideju, kao ovi glavni igrači, stari rutineri. Neko ko je naučio da nosi pritisak u ovako bitnim momentima. Ali mi smo u napadu igrali sporo i šablonski. Vrteli neke pikove koji nisu vodili nikuda.

 

 

Било је и до тога што је Васлије одиграо фантастично од тог тренутка до промашеног бацања

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Baš su iščupali herojski ovo naši, onaj izlazak na teren u trećoj je bio ispit karaktera ove ekipe, nadam se da je ovim skinut sav pritisak pred polufinale, a tamo kako bude.

 

Na kraju su naši baš crkli, to se videlo po jako ograničenjm kretnjama u napadu u poslednjih 10 minuta, ali je Jokic izvukao na kraju meč na svoju veličinu.

 

Plus je i u odbrani bio sjajan, ponoviću i ovde, onaj izlazak na trojku iz kornera, mislim da ga nikad nisam video da se tako iscima u odbrani.

 

Jako mi je drago što su otpisani Vasa i Gudura imali jako bitnu rolu u ovoj utakmici, da imaju i oni svoj trenutak u reprezentaciji u jednoj ovakvoj pobedi.

 

Dobrić nam je suvo zlato, on je mentalno dosao najspremniji na ovu olimpijadu, a tako mi je delovao i u onom dokumentarcu.

 

 

Edited by nemanjaol
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da mi nisu bas najjasnije one kombinacije sa dva centra, niti ona nicim izazvana preuzimanja na kraju koja je ruku na srce Jokic branio odlicno. Nekako mi najvise skripi na poziciji strucnog staba, srecom imamo suv kvalitet.

Bravo mi svakako, pa da uzmemo tu medalju nekako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno zasto tako mekano ulazimo u utakmicu, i to najbitniju na turniru. Neprijatno je bilo gledati koliko su nas prebili i koliko vise zele pobedu od nas. Da li je zaista potrebno -24 i da im Kari jebava majke da bi shvatili da moraju da igraju drugacije...Ne mogu da kazem da nisu imali zelju, ali postoji velika razlika izmedju toga i onog stava kad grizes kao da ti zivot zavisi od ishoda meca. I u toj razlici u stavu je bio i sut za tri poena, jer onda njima krenuo da upadaju neki sutevi, a mi ne mozemo da pogodimo otvorenu trojku

 

Za ostatak meca svaka cast, herojski odigrano. Vidi se da su na kraju pocrkali svi. Nije problem da se izgubi, ali da se izgine. Kriterijum je stvarno problematican na turniru, za mene je ovo ulicna tuca, mislim da bi se i ovi 3x3 igraci zalili. Ali bitno da je ujednacen. Mi imamo ekipu koja moze da bije, nismo sitni, nismo mali, slabi...

 

Jedna stvar sa takticke strane mi nije jasna. Mi se toliko mucimo prvo da dovedemo Jokica u dobru post up poziciju bez lopte, a onda je jos veca muka da mu se spusti lopta. Toliko losih pasova, balona, koje su precesto izgubljene lopte. Trebalo bi da imamo najefikasniju akciju iz NBA u nasoj igri, a u realnosti je velika muka uopste mu doturiti loptu. I to je bio problem i pre dve godine, posebno u mecu protiv Grcke u Areni. Najcesca situacija kad mu se spusti lopta je da je to na 5 metara od kosa i 6 sekundi do kraja napada.

Edited by Del Piero
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Jeste Jokić svojim potezom kupio ceo svet. Naš MVP.

Ali ovi momci su kupili utakmicu. I o njima treba najviše da se piše... 

 

Marko-Guduric-1.jpg

Aleksa-Avramovic.jpg

Ognjen-Dobric.jpg

Vasilije-Micic.jpg

Njihova odbrana, agresivnost, koncentracija nas je ostavila prvo u meču, onda preokrenula rezultat na kraju doveli do pobede. MVP stavio tačku. Nije što su naši, najbolji su. ❤️🍀

  • Like 5
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Било је и до тога што је Васлије одиграо фантастично од тог тренутка до промашеног бацања

 

Šta ja znam, pročitao sam o toj igri Vase na dosta mesta. Ne kažem da je igrao loše, ali mene nešto nije oduševio, izuzev par vrhunskih poteza kao ona trojka itd. Može biti i da grešim, ali jednostavno ja nisam bio pod dojmom da je on vukao u tim momentima.

Pored toga, ako je on tako fantastično igrao, ko je onda podbacio? Obzirom da su Australci opet dobili tu 4. četvrtinu kad je on bio u igri, a Aleksa na klupi.

+/- Avram +23, Vasa -21. Ok, ima dosta i do toga ko je bio u igri tokom one njihove serije u prvom poluvremenu, i sa kim si u petorci. Ali jbmu miša, nije baš da je ovaj statistički parametar samo bikini.

I nisam ja tu toliko tu ljut što je Vasa igrao, več što Avram nije. A ta kombinacija Vasa-Bogdan-Joker je izgledala sporo i kao da nemaju pravi flow u napadu. Mogao je Avram i umesto Bogdana, što se mene tiče. Tako bi pitbulovi mogli da kidišu, a Vasa i Joker da diriguju u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...