Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Ugušismo i njega i Hauarda po meni. Ne znam koliko je povređen ali je delovao spreman.

Dobro, Hauard je kanta u odnosu na Alvaradoa, njega možda i možemo da stisnemo, pacov će dati 20 Amerikancima bez problema ako se potpuno oporavi do te utakmice

Link to comment
Share on other sites

Jebeš tripl-dabl, nabiće ga Jokić protiv Sudanaca, a možda i nekog drugog. Da je Jović dao zicer, imao bi ga. Važne su pobede, doći će statistika.

 

Inače su tripl-dabl na Olimpijskom turniru do sada ostvarila samo trojica: Aleksandar Belov 1976. Lebron Džejms 2012, Luka Dončić 2021.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Možemo nažalost da konstatujemo da ova ekipa nema šut za trojku tako da to nije nikakvo "usrali se" nego jednostavno nemamo dobre šutere. Danas 6/21 to je malo i za žensku košarku.

 

 Možda da ne konstatujemo ovakve stvari posle dve tekme, gde je jedan protivnik bio pretežak, drugi pak prelak. Šut je kvarljiva roba.

Link to comment
Share on other sites

Uopšte nije bilo potrebno juriti TD ovde i drago mi je što ga je Pešić izveo na vreme jer mi je u par navrata delovalo da pokušava na silu da asistira i da se pravi tenzija oko toga koja može da nas uvede u kontra ritam, a Pešiću je samo u glavi bilo da ih nabije 40 razlike što je druga postava i obezbedila pošto su svi kidisali kao besni psi.

Jokić samo da nastavi ovako da razigrava i nema zime u napadu. 

 

Tranzicija i odbrana da se smrzneš danas, uvek je neko u kontri i što neko reče jedino je bitno da prate Jokića da ih ne pogodi u glavu 😄

Šut me ne brine dok ovako fercera kontra i post igra, bitno je da ga nameste za od četvrtfinala.

 

Atmosfera u ekipi mislim da je najbolja ikad ❤️

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nema ovde mnogo sta da se prica. Puno veca razlika u klasi nego izmedju nas i Amera. I prosle godine smo i Portoriku i Juznom Sudanu dali sigurno 30+ poena iz kontri, tako da cemo i Juzni Sudan dobiti vrlo lako upravo zbog toga. Sad imamo i Jokica koji tu tranziciju jos dodatno ubrzava. To su simpaticne ekipe, Juzni Sudan malo bolja, ali dosta takticki nepismene i neodgovorne.

Bogdan je u odbrani bio najgori, kasnio dosta na closeout, a ni napadacki nije bas u ritmu. Ali on ima previse iskustva, zna sta radi i da se tempira i naostri za nokaut fazu. Ne sumnjam da ce protiv Juznog Sudana puno bolje da izgleda kao priprema za QF. 

Sto se tice naseg suta za tri poena, jeste dosta problematican. Veliki je hendikep danas ubacivati osetno manji broj trojki od protivnika, iako smo mocni unutra. Valjda ce nam se otcepiti taj sut u nokaut fazi. To da smo losa suterska ekipa ne stoji nikako. Pojedinacno kad pogledas vecina igraca je poprilicno dobra u sutu za 3, a timski smo u Manili sutirali blizu 40%, uz fantastican procenat protiv Litvanije i posebno Kanade.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da ne postoji neka live statisticka sluzba na klupi, kao u odbojci, ili je to zabranjeno? Nemoguce da niko Kariju nije dosapnuo da coveku fali 1 asistencija da bude tek 4. igrac u istoriji koji je uradio triple double na OI, sto nije mala stvar. Kaze Kari da nije imao pojma - https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti/45044/pesic-o-jokicu-nisam-znao-nista/vest 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Sut je kvarljiva roba, draze mi je da deremo na unutrasnju tecnu igru i odbranu pa makar imali i 20% za tri nego da zavisimo od suta. Nama otkacinjanje ruke daje egal sa Amerima, sve ce to biti ok, samo da stignemo dotle.

  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Jokić i Bogdan su daleko od vrhunske forme, i dok Jokićeva klasa to pegla, za sada igramo sa Bogdanom na 50-60% mogućnosti, ne znam koliko mogu da se podignu do KO faze, malo je vremena;

Kod obojice je dobro što postoji želja. Jokić je povremeno lenj a i kalkuliše ali se baš vidi da nije u formi. Biće jebeno protiv nekog jakog jer njegova veličina i jeste u tome što ubacuje neke koševe "za nokat", a za to treba da je spreman. Što kažeš, ovo do sad je na klasu. Dobro je što se vidi da mu je stalo, ali džaba ako telo ne bude ispratilo.

 

Bogdan se traži, mislim da mu je više problem u glavi nego u formi, ali mislim da će upropastiti nekog od narednih rivala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pakao ako Jokic nadje formu ako je ovo van forme. Meni tako ne deluje, ali mi deluje da je Bogdan potpuno off, suprotno od tebe. Nije problem da njemu ne ulaze sutevi, on je tipa duplo sporiji nego sto smo navikli i najgori odbrambeni bek u ove dve utakmice ubedljivo, sto je u konkurenciji jednog Vase, prilicno kriticno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da momcima treba vremena da izbalansiraju šut sa naporima koje ulažu u odbrambenim zadacima. Većina ovih igrača nema baš ove uloge koje im je Kari dodelio, mislim na taj odnos između napada i odbrane, tako da se napor koji ulažu na jednom kraju parketa manifestuje u šutu. 

 

Upali su u shooting slump, prvo nakon priprema kad su "teške noge", a onda se nastavilo protiv Amera koji su dosta atletičniji od nas. Zbog toga i hipoteziram ovo, videlo se da smo promašivali nakon njihovih napada gde odigramo donekle zadovoljavajuću odbranu, a onda nas KD ubije nekim ludačkim šutem. 

 

Jedine ekipe za koje se može reći da su bez šuta na ovom turniru su Grčka i Francuska, i to Grci ubedljivo. Mi nismo ni blizu tako nečeg.

 

Gudurić (EL) 39%

Bogdanović (samo NBA) 38%

Marinković (EL) 37%

Dobrić (EL) 37%

Micić (samo EL) 36%

Avramović (international) 33%

 

Jokić 35%

Petrušev (EL) 34%

 

 

Ne postoji ekipa koja će puštati naše igrače da ostanu sami na šutu ili im ići ispod bloka, koliko god trenutno lošije šutirali. Mi smo i u Manili sporije startovali šuterski, pa smo bili odlični u tom segmentu u QF i SF i na kraju imali 38% na timskom nivou na turniru. 

 

Neka se ispucaju malo i protiv Sudana, pogotovo Vanja, Bogdan i Gudura, moraju da podignu formu.

 

26 minutes ago, diego said:

Jel moguce da ne postoji neka live statisticka sluzba na klupi, kao u odbojci, ili je to zabranjeno? Nemoguce da niko Kariju nije dosapnuo da coveku fali 1 asistencija da bude tek 4. igrac u istoriji koji je uradio triple double na OI, sto nije mala stvar. Kaze Kari da nije imao pojma - https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti/45044/pesic-o-jokicu-nisam-znao-nista/vest 

 

Nije Jokić ni hteo da ulazi da nabija statistiku i u pravu je, to je sad potpuno nebitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Pakao ako Jokic nadje formu ako je ovo van forme. Meni tako ne deluje, ali mi deluje da je Bogdan potpuno off, suprotno od tebe. Nije problem da njemu ne ulaze sutevi, on je tipa duplo sporiji nego sto smo navikli i najgori odbrambeni bek u ove dve utakmice ubedljivo, sto je u konkurenciji jednog Vase, prilicno kriticno.

Moguće da si u pravu za Bogdana, meni i Jokić deluje sporiji i tromiji nego inače. Dešavalo mu se na ovim utakmicama da neke situacije rešava sporije nego što sam navikao pa upadne u problem. On je postao toliko dobar igrač da i takav može da dominira nad većinom suparnika ali će nijanse biti važne u bitnim mečevima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

- šut za 3 opet tuga, 6 od 21, baš smo u kanalu i baš ne vidim da ćemo dočekati ekipnu šutersku rapsodiju na ovom prvenstvu;

Bice. Verujem u to. Bolje sada u ove tri grupne utakmice da ne ide a onda da proradi. 

Link to comment
Share on other sites

Matori jarac zna znanje.

Iz ovog ugla je i dobro što je prva bila sa amerima. Dovoljno vremena da to potisnu i

arhiviraju pa lagano uzlaznom putanjom.

Da smo treću igrali sa njima bilo bi zaebato ući ladne glave u eliminacionu fazu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sa ovakvim pristupom kao danas,ne očekujem da bude brige protiv J.Sudana.

Malo taj šut za tri da se počne pogadjati u većem procentu.

 

Kari ne dopušta opuštanje što se danas videlo i što je dobra stvar.Na 30 razlike pizdi što smo bili ležerniji u odbrani gde smo primili lake poene.

Polako priprema ekipu za eliminaciju,gde koncentracija mora biti na maksimumu celu utakmicu.

Raduje igra Vase na turniru,čekamo Vanju da se trgne,a naročito Bogdan da eksplodira.

Biće to sve dobro.

Link to comment
Share on other sites

После ова прва два кола Јокић је у нашој екипи:

Први поентер, први скакач, први асистент, први крадљивац.

А делује да још није упалио матор...

Link to comment
Share on other sites

Богдановић 37.5%
Добрић и Маринковић 33.3%
Аврамовић 28.6%
Мицић 27.3%
Јовић 25%
Јокић 16.7%
Гудурић 0%

 

Проценти шута за 3 у прва два кола. Од осталих Давидовац је једну шутнуо и промашио, а Петрушев није покушавао.

Мораће се ово подићи јер је сваки од њих бољи шутер него што тренутни проценти кажу.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...