Jump to content

Recommended Posts

Ajmo pogoditi startne petorke:

Avramovic, Bogdanovic, Dobric, Petrusev, Jokic izgleda jasno.


Ameri:

Curry, Booker, Holiday, James, Embiid

 

Kerr je najavio da ce Curry, James i Embiid sigurno biti starteri.

A buduci da su krenuli protiv Nemacke sa 3 beka i da je Booker iz nekog razloga gotovo uvek standardan kontam da je to to.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste gledali filmić sinoć?

 

Bas je jeziv deo sa Borišom, kad se sve ispriča redom. Doktor Gaga Radovanović je jedan veliki car, samo to može da se kaže. Svaka mu čast. I deo oko Stefana Jovića je bio potresan.

 

Ima i smešnih delova, Kari koji Borišu zove Slaviša/Dragiša Šimunić 😄

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo najjača reprezentacija u poslednjih pa ne znam sad koliko bih daleko išao godina da napišem. U poslednjih 20 sigurno. Prvi put u istoriji imamo najboljeg košarkaša na svijetu a to nije mala stvar. Sviđa mi se kako je sve posloženo, nema tu previše komplikacija - daj da sve kreće od Jokića i to je to. Kad se komentariše u kojim će se petorkama igrati treba da se zna da Jokić je zapravo pravi plejmejker. Od njega će na vrhu kapice reketa sve kretati, svaki ulaz u akciju. Slično kao u Denveru, nema tu da se izmišlja topla voda. Petrušev će od toga najviše profitirati, biće kao Gordon sa slabijim tijelom ali veoma pouzdanim šutem za 3 što raduje. On će imati dosta utrčavanja, kao i Dobrić. Bogdanović će dobiti dosta više prostora za njegove ulaze a i šut uopšte, pogotovo mislim da će poludistancu šutirati dosta više.  Generalno jako je bitno kakav će šut za 3 imati Gudurić, Dobrić, Avramović, Marinković pa i Davidovac i Jović. Ako bude to kako treba mnogo smo moćni, mnogo kombinacija se može izvoditi, košarkaški smo najpismeniji na turniru.

Da oko Micića isto kažem, nek malo olade dežurni pljuvači svega i svačega. Micićev glavni kvalitet jeste da kreira, ima loptu u rukama i bude glavni igrač. Pored Jokića je to memoguće jer kao što rekoh on je zapravo glavni plejmejker. Nije lako prešaltati se iz te uloge u dosta sporedniju, zato naravno i da nema učinak kao što je imao u Evroligi npr. Kad bi svi bili na maksimumu onda bi davali 210 poena po utakmici a to je nemoguće. 

Što se tiče prve utakmice, Amerikanci su prejaki, jedina slaba tačka im je ego. Ja se iskreno nadam da će kao što mi se čini dati ključeve ekipe Džejmsu što je mnogo bolje nego nekom drugom i da će Embid morati da igra što više, a to znači manje minuta za pwtorku sa Adebajom i Dejvisom gdje ne možeš dati koš. Takođe se nadam da će Durent morati što više da igra, što čudno zvuči.. al bez treninga je. Tako da ko zna. Svakako ne treba forsirati tu prvu utakmicu ako ne bude išlo po svaku cijenu. Ona nam je i najnebitnija na turniru

 

Da dodam samo da mislim da se negdje sve vrati. Previše smo imali nesreće u finalima poslednje decenije. Pogotovo protiv Litvanije, Slovenije, Njemačke. Vrijeme je da se to naplati na najveći mogući način i da se napiše istorija. 

Edited by jabadabaadu
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Jesu li bili sinoć na otvaranju? Produvao ih vetar?

 

Pisao sam sinoć na otvaranju da će neko da zakači upalu pluća. Nadam se da su svi naši olimpijci ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Strah u njima izmakao kontroli. Krenuli da igraju i ,, prljave'' igre. Kao bolesni, ne znaju da li će igrati. Šije mi ga Djura. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na kom topiku da pitam pa ću ovde:

 

Kolege forumaši koji su u Francuskoj, koji bus je safe bet da mogu sutra da kupim kartu iz Pariza za Lil i nazad, da stignem na utakmicu? Da idem na Bercy stanicu? 

 

Otkazali mi voz zbog ovih napada na železnicu a tanak s vremenom sutra da se oslanjam samo na internet update-e. 

 

Edit: moderacijo, praštajte što ovo kopiram na više tema

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, stefan81888 said:

Ne znam na kom topiku da pitam pa ću ovde:

 

Kolege forumaši koji su u Francuskoj, koji bus je safe bet da mogu sutra da kupim kartu iz Pariza za Lil i nazad, da stignem na utakmicu? Da idem na Bercy stanicu? 

 

Otkazali mi voz zbog ovih napada na železnicu a tanak s vremenom sutra da se oslanjam samo na internet update-e. 

 

Edit: moderacijo, praštajte što ovo kopiram na više tema

Kolega @zorex bi ti mozda mogao dati dobar predlog u vezi prevoza od Pariza do Lila, je l`da @Beonegro?

:wicked:

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Prva utakmica je uvek najvažnija, čekaju nas Amerikanci. Igramo protiv tima izraženog individualnog kvaliteta, to je prva asocijacija kada pomisliš na njih – atletika, fizička snaga, individualna tehnika i talenat. Kako se suprotstaviti tome? Ne treba ni da ulaziš u dvoranu, ako nisi spreman da pre svega čvrstom timskom odbranom neutrališeš njihov individualni kvalitet. To je ono na čemu baziramo našu igru, spremamo se na taj način. Takođe, postoji plan igre i pokušaćemo isti da sprovedemo u delo. Moramo da znamo da košarka nije hokej na ledu i u tom smislu smo se spremali, da znamo kada da promenimo ritam u napadu. Moramo naše sisteme da igramo precizno, jasno, da na takav način probamo da sprovedemo našu igru koju želimo da prezentujemo na Olimpijskim igrama. U svemu tome, kao i uvek, ekipa koja pravi manje grešaka odmah dobija na prednosti, tako se povećava samopouzdanje igrača. Zato je potrebno da u napadu budemo precizni i jasni, da znamo koga i kada napadamo. To su sve stvari na kojima smo insistirali

 

Selektor

 

Quote

Već smo igrali utakmicu sa njima u Abu Dabiju, to će nam dosta značiti za nedeljni susret. Imamo plan igre, u toj pripremnoj utakmici nam je nedostajalo nekoliko važnih igrača. Očekujemo da bude teška utakmica, sa dosta trčanja, pogotovo što je prva utakmica. Spremni smo, zdravi smo, nadamo se najboljem. Selektor uvek forsira da igramo i mi brzo, uvek smo igrali brzo, prošle godine u Manili takođe. Ono što treba da iskontrolišemo jeste da ne uđemo u preterano trčanje sa njima. Opet, ne treba ni da igramo sporo, sa strahom, već našu igru i da imamo promene ritma

 

Gudura

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...