Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

21 hours ago, Bugl Khan said:

Onda su u OM ludi da prodaju igrača koji daje gol svaki put 

 

Pa izgleda da jesu, ni prvi ni ni zadnji klub koji ima losu transfer politiku.

 

Mislim, nije Radonjic neki spektakl od igraca, ali je cinjenica da i kad je igrao u top formi, tamo je pocinjao sa klupe. Udje da gol i tako je vezao dosta utakmica. Posle ga klupirali itd. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Pa izgleda da jesu, ni prvi ni ni zadnji klub koji ima losu transfer politiku.

 

Mislim, nije Radonjic neki spektakl od igraca, ali je cinjenica da i kad je igrao u top formi, tamo je pocinjao sa klupe. Udje da gol i tako je vezao dosta utakmica. Posle ga klupirali itd. 

Znam, ulovio sam jednu utakmicu kad je ušao i dao dobar gol. Možda ima problem s konstantnosti.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Pominje se Saul u kontekstu Chelsea i Uniteda. Potencijalno strasno pojacanje za bilo koji od ova dva kluba ako mu divljak Cholo nije ubio svu zelju za fudbalom onim suludim rotacijama po svim mogucim pozicijama na terenu. Imam osjecaj da samo jos golman nije bio. 

Mislim da je luksuzno pojacanje za Utd u smislu da je Utd prijeko potreban zadnji vezni a ne b2b veznjak. Vidjelo se i protiv Sotona koliko fali taj jedan koji povezuje odbranu i ove naprijed a ujedno i odradjuje svoj posao u odbrani.

Ndidi je meni taj tip igraca koji fali Utd

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mile1 said:

Izasla vest da je City zainteresovan za Ronalda

Ako to u radi onda je dokaz da samo juri pare i da je obična slina od čoveka. Da mu nije bilo Uniteda, pitanje je šta bi uradio u karijeri, i mislim da je totalno nepotrebno da pred kraj karijere i silnih miliona koje ke zaradio potpiše za City.

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2021 at 12:00 PM, Markoss said:

Kako nista ne igra? U Marseju kad god je dobio sansu je dao gol, u reprezentaciji isto, redovno medju najboljima.

Pa sad. Udje da gol, ponekad da, ali koliko je igrao u Marseju? Ocigledno im je trebao konstantniji igrac za tu poziciju. Ja sam ga gledao bio protiv Cityja prosle sezone cini mi se ili one tamo pred koronu, zaboravio sam vise, i bas nista nije znao, a ostali neki igraci nije da nisu igrali fudbal, tj da je City bio nesto premocan i sakrio loptu da je ovi nisu pipnuli. Losa kretnja, lose neke odluke, previse sa loptom bezi uz aut liniju gde ga ovi zaustavljali, slabo zadrzavao loptu pod pritiskom... 

 

On ima brzinu nestvarnu i sa loptom i bez nje, da je trenirao i ostale neke atribute i karakteristike sto kaze Don Juan vredeo bi dosta vise i bio bi sigurno bolji igrac. 

 

Videcemo u Benfici, mozda upali? Markovic je tamo na brzinu kidao polu sezonu. Mada u Benfici je uvek tesko novajlijama da se nametnu. Iskreno ne bas predobra sredina za nove igrace, pogotovo kad vise nisu talenti vec izgradjeni igraci. Sa Seferovicem su se sprdali dok im nije pokazao da moze biti njihov golgeter, a iza toga stoji sigurno dosta rada i dokazivanja. Ne znam koliko je Radonjicu voljni fudbalski moment jak? SUrova je ta crvena strana Lisabona.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Darth Steva said:

Ne zna se ko je ludji, ovi sto daju 160m za igraca koji ce biti slobodan u julu ili ovi sto odbijaju 160m za igraca kome istice ugovor u julu :classic_unsure:

U svakom slucaju, i jednima i drugima sve najgore.

 

Ludost. Prvi napadač Francuske sigurno neće završiti na klupi ili tribini u godini Svetskog prvenstva, tako da i Real i Mbape mogu sačekati do juna. Da su pametni sledeće godine bi za džabe potpisali njega i Pogbu, i uz još jednog top veznjaka praktično opet došli u situaciju da budu među glavnim favoritima za osvajanje LŠ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

PSG nije klub kojem se trebas zamjeriti i uzimati im najvrijednijeg igraca besplatno. Plus Real ponovo vraca primat na fudbalskom trzistu jednim ovakvim transferom i kupovinom najvrijednijeg igraca katarskog drzavnog kluba. Svaka godina Mbappea ima ogromnu vrijednost i ako je transfer moguc vec ovo ljeto nema se tu sta pretjerano razmisljati. Dovodis igraca koji ce biti jedan od par najboljih narednih 10 godina i centar citavog novog projekta. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2021 at 5:24 PM, alpaka Bereta Sida said:

PSG nije klub kojem se trebas zamjeriti i uzimati im najvrijednijeg igraca besplatno. Plus Real ponovo vraca primat na fudbalskom trzistu jednim ovakvim transferom i kupovinom najvrijednijeg igraca katarskog drzavnog kluba. Svaka godina Mbappea ima ogromnu vrijednost i ako je transfer moguc vec ovo ljeto nema se tu sta pretjerano razmisljati. Dovodis igraca koji ce biti jedan od par najboljih narednih 10 godina i centar citavog novog projekta. 

Svaka njegova godina ima prednost ako se ne povredi ili ne prilagodi Realu. Navescu ti samo tri igraca od kojih se puno cekivalo da bi na kraju ispali prosek:

Dembele, Sane, Renato Sancez.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Svaka njegova godina ima prednost ako se ne povredi ili ne prilagodi Realu. Navescu ti samo tri igraca od kojih se puno cekivalo da bi na kraju ispali prosek:

Dembele, Sane, Renato Sancez.

 

Svakako s tim sto se Mbappeov nivo ne moze ni porediti sa ta 3 igraca. Dembele i Renato su dosli u Barcu/Bayern kao mladi i nedokazani igraci (eh sad zasto je Barca ispala mnogo retardirana pa nedokazanog talenta platila 100+ miliona je druga prica), dok Sane ni priie ACLa nije bio jedan od najboljih na svijetu. Mbappe je vec sad sa 22 godine top 5 igrac svijeta, mozda cak i top 3, megapopularna zvijezda sto ga obzirom na marketinski potencijal cini "jeftinim". Nije problem kad platis Mbappea, Neymara, Ronalda i slicne megazvijezde 150 ili vise miliona jer ces taj novac bez ikakvih problema vratiti i umnogostruciti, problem je kad platis nedokazanog igraca tipa Jovica, Dembelea, Odriozole itd vise desetina miliona a onda ne dobijes ni produkciju jer nemaju kvalitet za najvisi nivo nit su neka imena pa da na marketingu vratis taj novac. Perez je davno jos rekao da su galactico pojacanja najjeftinija upravo jer sama sebe isplate. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ludo zaradjivanje na Ronaldu, Neymaru, Messi-u, Mbappe-u je mit. Kao povratices za 2 godine 200 miliona. Bukvalno se niko nije nasao da to lepo objasni, konkretno argumentima, kako to ide...
Za sad to je neka atraktivna mantra za ljude koji prate fudbal.

Nekakve nebulozne price sa dresovima itd... to je mozda vazilo pre 30 godina, kad je dres kostao 40,50 funti, a sad kosta 60,70, a najvisa obestecenja bila po 2,3 miliona. Od jednog dresa klub ne zaradi ni 10 dolara.
A ni Real ni United nemaju taj pull da prodaju OFICIJALNIH 10 miliona dresova jednog igraca u godini, back to back.

Da je tako Real ne bi pustio Ronalda nikad.

Real hoce Mbappe-a jer je mnogo dobar igrac, najvredniji igrac na planeti trenutno. Mlad a dokazan, i ne postoji igrac koji ti GARANTUJE vise da ces u narednih 10 godina da dobijes vrhunski kvalitet.

To sto PSG daje toliki novac na te igrace je nista vise nego pranja pare + kupovanje glory-a i reputacije (kod novih generacija) da nekad u buducnosti mogu da generisu vecu paznju.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno mislim da Ronaldovi motivi za odlazak nijesu vezani za finansije. Ronaldo je takmičar prije svega, želi trofeje, želi golove. Juventus je ekipa koja prosto ne igra dobar fudbal poslednjih sezona. Nemaju skoro nikakve šanse za LŠ, ispadaju pretežno rano. U Italiji su i dalje u glavnom krugu favorita, ali mislim da to nije dovoljno za Ronaldov egoizam. Ovo mu je extra potez. Dolazi u uređen tim, prvi su favoriti za PL, imaju solidne šanse za LŠ. Jača je liga, biće opet svijetla uperena u Ronalda. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

To ludo zaradjivanje na Ronaldu, Neymaru, Messi-u, Mbappe-u je mit. Kao povratices za 2 godine 200 miliona. Bukvalno se niko nije nasao da to lepo objasni, konkretno argumentima, kako to ide...
Za sad to je neka atraktivna mantra za ljude koji prate fudbal.

Gresis i to puno. U klubovima kao sto su Barcelona ili Bayern preko 50% prihoda su komercijalni prihodi, a godisnji rast je negde oko 7%. Nije samo to prodaja dresova vec ono sto druge firme placaju za reklamu. Ta tarifa je drasticno drugacija kada u timu imas Messija, a ne recimo Mitrovica.

Za PSG si u pravu, samo ja to ne bih nazvao pranje novca, jer Qatar ne zaradjuje novac na opijumu, pre bih rekao da je to zabava i promocija zalivskih emira.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ja iskreno mislim da Ronaldovi motivi za odlazak nijesu vezani za finansije. Ronaldo je takmičar prije svega, želi trofeje, želi golove. Juventus je ekipa koja prosto ne igra dobar fudbal poslednjih sezona. Nemaju skoro nikakve šanse za LŠ, ispadaju pretežno rano. U Italiji su i dalje u glavnom krugu favorita, ali mislim da to nije dovoljno za Ronaldov egoizam. Ovo mu je extra potez. Dolazi u uređen tim, prvi su favoriti za PL, imaju solidne šanse za LŠ. Jača je liga, biće opet svijetla uperena u Ronalda. 

Trebalo bi da si u pravu. Navodno, imao bi duplo manju platu u Gradjanima. Ali smekerskiji bi bilo da ode u MU i poveca im sansu za titulu, a i oni imaju jako konkuertan sastav.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...