Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jest brt, Real i Barca umjetni klubovi bez organske sustine pa su na neku prevaru godinama unazad najslavniji klubovi svijeta. U kakvim ti bajkama zivis majko draga. 

Komuniciraj argumentima, nemoj na argumente koje opisuju neki proces, da odgovaras banalnim glupostima, karikiranjem i slicnim debilanama.
To je elementarna nekultura, ako ne znas da analiziras stvari, promisljas, rezonujes i zakljucujes, to je tvoj problem.
Ali barem gaji kulturu diskusije.

 

Link to comment
Share on other sites

Pises o nekom prisiljavanju na potpis sa pistoljem i onda ja kao trebam argumentima odgovorit? Real nije postao Real jer je Franko to htio (lik uopce nije bio navijac Reala) nego jer je Santiago Bernabeu mozda i najsposobniji fudbalski operativac ikad. Lupas o tome kako je Real postao ovo sto jeste bez da imas imalo pojma o istom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pises o nekom prisiljavanju na potpis sa pistoljem i onda ja kao trebam argumentima odgovorit? Real nije postao Real jer je Franko to htio (lik uopce nije bio navijac Reala) nego jer je Santiago Bernabeu mozda i najsposobniji fudbalski operativac ikad. Lupas o tome kako je Real postao ovo sto jeste bez da imas imalo pojma o istom. 

I posle ja verujem u bajke 😄
Oni na pocetku 20og veka, u vreme kada gde ne postoji apsolutizma i diktature u Evropi, prave takva sranja tako sto im grad otkupi neku livadu za nerealnu n puta vecu cenu, u momentu kad imaju finansijke probleme. Dobijaju povoljne kredite koji ne mogu da se objasne. Zamisli sta su radili dok im je harao fasizam u drzavi. 
Licno sam bio u prilici da slusam konferenciju nekog fondiranja koji je povezan sa Real Madridom, i to je nesto mnogo "marginalnije". Gde se nasla neka hrabra budala "a odakle te pare, i sto vi placate ovo", gde osoba zaposljena za Real Madrid se useprtlja i ne zna da odgovori.

Zato molim te, ne lupetaj gluposti.

Uzeo si da branis neodbranjivo.
Voli ih, ko ti brani.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nista uzmes procitat malo o Bernabeu i Realovoj historiji iz ozbiljnijih izvora od kafanskih prica pa ce ti biti malo jasnije. Ovako ti je prica analogna onoj da je United postao najveci engleski klub jer je FA i sudijska organizacija stimala utakmice Fergusonu. 

United je bio znacajan klub i pre Fergusona, i ta tema oko sudjenja, bilia istinita ili ne, nema veze sa kontekstom. Eto da uzmemo i da je 1000 posto tacno da je FA mnogo pomagali Unitedu, to ne menja inicijalni kontekst, tj stanje koje je bilo pre toga.
Sta se desavalo i kako je Real postao to sto jeste, napravio visedecenijski leverage je druga stvar. Ako si hteo da pricas o Unitedu i kako je on nekako postao bitan i jak, mozes da iskopas neku pricu kako iza svega i sustinskog rasta kluba jos pre i odmah nakon WWII, postoji neka interesna sfera, neka manufaktura prala pare preko fudbalskog kluba, i don't know... nikakva slicna izmisljotina, barem da je kreativna i logicki smislena izmisljotina. 

Mnogo masis lopte, osnovno zakljucivanje ti ne ide. Dogadjaj iz sadasnjosti ili bliske proslosti uzimas kao nekakav uticajan faktor za nesto iz daleke proslosti.


Ako su ozbiljni izvori to sto ti mislis da su ozbiljni izvori, neka hvala.
Ako su ti kafanske price visoko-ozbiljna medjunarodna konferencija gde imas ljude koji rade unutar kluba i ljude koji rade u stranima organizacijama koje rade sa Realom, a tvoje citanje po internetu neke glorifikacije nije, onda si ti stvarno kafanski pajac. 

Link to comment
Share on other sites

Uh, pratice se vise Barsa u narednim godinama cim je otisao Mesi. U naboljem slucaju bice to poluaktivno. Mada nije mi on ogadio Barselonu, nego katalonski klan. Ok je da ih ima u odredjenom broju jer jebes klub koji nema svoju skolu, ali ne previse. Kad Katalonce razbijes kao bandu, skroz su podnosljivi. Cim se skupe vise njih na jednoj mestu, da ti se prevrne stomak. Odlazak Mesija znaci i odlazak njegovih fanova, tako da je to zapravo jedno veliko olaksanje.😄  

 

Lik sam koji je prvo bio Ronaldinjov bandwagoner, a pritom sam zgotivio ostatak internacionalne ekipe. Ne verujem da bih kasnije simpatisao Dortmund, da se pre toga nije desila Ronaldinjova Barsa. Pre Ronaldinja sam simpatisao klubove za koji su igrali jugoslovenski reprezentativci, bas mi je bilo zao kada je Sosijedad bio drugi u prvenstvu i mislim da u toj deceniji mi je jedina tragicnija stvar bila sto je Milan osvojio LS 2007. Nekako sam propustio SP '98 i sezonu 98/99, mislim da sam malo vise pratio sezonu 99/00 jer se secam kada je Lacio postao sampion i naravno da sam ih gledao zbog Mihajlovica i Stankovica. Spadam u grupu onih koji je zavoleo vise fudbal zbog jugoslovenskih reprezentativaca i nije mi bilo ni bitno ko tu pobedjuje. Nije postojao toliki pritisak za pobedom kao danas, gledao se fudbal i zbog malih timova i bilo je mnogo vise ''iznenadjenja''. Domaci sport u pocetku van kosarke me nije puno interesovao, zamalo da postanem navijac Buducnosti zato sto su iz Crne Gore i sampioni su.🤣 

 

Edit: Moje aktivno pracenje Barse se zavrsilo malo pre nego sto su osvojili FIFA Club World Cup 2009(to sam ispratio komplet). Nakon toga sam rekao toeto, mission complete. Nije mi vise zanimljivo da ih gledam i ubrzo sam ih zamrzeo, mnogo sam gotivio Eta pa me je on verovatno najvise drzao tada da gledam Barsu. Manje od pola godine od njegovog odlaska, vise me nisu ni interesovali. Jesam se radovao kad ih je Inter izbacio, zbog Murinja i Eta mi bilo drago.

 

 

Edit2: Sto se Primere tice, politicki projekti porasli zbog globalizacije, a i ne treba zanemariti obracunavanje spanske vlasti sa provincijskim serifima koji su gurali Deportivo i Valensiju. GDP im je mnogo slaba stavka i ne postoji nikakva ekonomska decentralizacija kao npr u Nemackoj i do neke mere u Francuskoj, zato sto Spanija i Katalonija funkcionisu kao drzava koja je pre 30 godina izasla iz komunizma. Ubedljivo najvise ide glavnom gradu, a ostalima mrvice tj centralizacija resursa.

 

Edit 3: Kada je Valensija uzela titulu u sezoni 2003/04, nije mi bilo uopste krivo. Rekao sam nema veze, Ronaldinjo dize titulu naredne sezone.😄

 

Edit4: Za mene je wet dream da Haaland predje dogodine u Barselonu, iz nemacke u ''spansku''.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, BattleBender said:

Ništa ti ne kapiraš.

Ti ne kapiraš da je Mesi Barsi zarađivao duplu svoju platu, minimum. To što je Barsa povlačila užasne poteze prethodnih godina i raspala se novcen, to je isključivo njihov problem. Oni su samo za otkup Dembelea platili dve Mesijeve godišnje bruto plate, a šta su dobili od njega? 

Link to comment
Share on other sites

Nikakav posao,u dugovima su,morace i Lautara da prodaju,vracaju se tamo gde su bili zadnjih 10 godina,plus Bepe Marota pred odlaskom isto,Kinezi odbijaju da prodaju klub za onoliko koliko su ga kupili,hoce bar 300 miliona da zarade,klub koji su drzali u Kini je bankrotirao,a sugavi zabari nisu stavili nikakve zakonske regulative ako dodje do ovakvih sranja.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

Ko ga/ih jebe... on je doveo klub do ovoga a nesposobna uprava je odgovorna iskljucivo za to sto mu je dopustala da ih svakih 18 meseci ucenjuje i ukopava klub sve vise i vise. Sve sto je dolazilo posle toga je samo posledica.

 

Sad da se Barsa vrati u nebitnost, kako i dolikuje, i eto jedne lepe stvari u svetu fudbala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Steva said:

Ko ga/ih jebe... on je doveo klub do ovoga a nesposobna uprava je odgovorna iskljucivo za to sto mu je dopustala da ih svakih 18 meseci ucenjuje i ukopava klub sve vise i vise. Sve sto je dolazilo posle toga je samo posledica.

 

Sad da se Barsa vrati u nebitnost, kako i dolikuje, i eto jedne lepe stvari u svetu fudbala.

Ne slažem se sa delom da je Mesi kriv, možda malim delom. Ako je sada bio spreman da uzme cut od 50 pošto verujem da bi i ranije igrao za manju platu, ali uprava mu se uvlacili u bulju sa obnavljanjem ugovora na godinu dana. Takođe je odgovorna za nepoznavanje upravljanja finansija i koliko novca smeju da troše zbog FFP. Navikli su da se izvlače sa finansijskim inekcijama. Verovatno je i kovid uticao na to što je ipak nepredvidjena okolnost. 

 

Skroz mi je legitimno to što je Mesi izboksovao veliku platu, to je ono što svi igrači i rade, a uprava zna odlučuje koji je krajnja visina. Ne vidim to kao ucenjivanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Messi je bio krajnje pohlepan jer je cca 15 puta tražio novi ugovor sa sve više para. Ali da mu nije dala Barcelona, taj novac bi mu dali PSG ili City. Da su Barcelonu vodili sposobniji ljudi, prodali bi ga prije par godina i počeli s oporavkom kluba. Ovako su se zakopali do kraja. Zamisli on pristao na manju plaću. Kolko bi primao, 350M godišnje? Sve je to legitimno, izvlačio je zadnji euro koji je mogao. Al daj da ne pričamo kako je on bio spreman na neke žrtve jer je sa 35 godina odlučio smanjit plaću.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@mr clutch

 

Pa on je sad pristao na 50 cut jer drugacije nikako nije moglo mada i u toj situaciji se spominjalo da sa nekim "Barsa amabsador bonusima" ili tako nekim drugim legalnim malverzacijama dosao bi on do svojih para kroz 2/3/4 godine kao da i nije imao taj cut.

 

 

Kada 99% world class igraca ima nedeljnu platu izmedju 200-300k a on ima preko milion, onda ocigledno nije sve do nesposobne uprave jer kakvi god retardi da sede na tim pozicijama sigurno nece bas voljno da daju 4-5 puta vecu platu nego sto imaju vrhunski igraci.

Mesi, kao veliki fan i covek koji voli svoj klub, je mogao da postuje ugovor koji je potpisao i da trazi povecanje kada uprava dodje da pregovara o produzenju na jedno 2 godine do isteka. Ali, ocigledno da Mesi nije gotivio upravu, uprava znala da ce da se zameri navijacima ako Mesi ne bude srecan ili ode... Mesi koristio to da trazi sramotno povecanje plate na svakih 12-18 meseci i tako u krug.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vala su mu udovoljavali samo tako, jbg sad doslo na naplatu. Ispasce i bolje za njega jer ce uzinati jos vece pare u Parizu, negdje sam procitao 35 mil € neto godisnje  i igrace u x3 boljem timu koji ce konkurisati za LS.

 

Malo mi je i smijesno da PSG dodju Messi, Ramos, Wajnaldum, Donnarumma kao slobodni igraci😁

 

Inace izgleda da Lautaro Martinez ide u Totenhem. Vec se trose pare od Kane-a jer nema trika da bi pukao 100+ miliona Levy a da ne prodaje nesto

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

#Messi

 

IMO Mesi bi ostao u Barsi i da nije uspeo da izdejstvuje atronomsku platu i revidiranje ugovora, samo sto je haslovao za sto jaci ugovor. Okej nije lako hendlovati sa Mesijem, jer je postao Mesi jednako Barsa i obrnuto. Zato i kazem da je uprava nesposobna jer su dozvolili da ima prevelik uticaj u funkcionisanje kluba sa svojim zahtevima za platu na 6 meseci, a i van toga. Nisu postavili granicu koje ce se drzati, ali ocigledno da su navikli na taj sistem gde se uvek nesto izmulja ko da su ucili zanat od politicara.

 

Ne zvuci lose za Spurse ako uz pare za Kejna dobiju Silvu i jos kupe Lautara.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...