Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Klajburn je u aktuelnoj sezoni bio 3. skorer sa pozicije 3 i 2. najkorisniji igrac sa iste pozicije sto ga i dalje svrstava u top El igraca. Deo minuta je uzimao i na 4, iako je primarno 3. Na poziciji 4 koju moze veoma dobro da pokrije, mozda ne bi spadao u top5 igraca i slicno ali je veoma dobro resenje i ako dodje ubedjen sam da ce imati bolju individiualnu sezonu nego Ledej sa 10 poena i 4.6 skokova i to za cak 30 minuta sto ga nije svrstvalo u top10 cetvorki, kao sto jeste sezonu pre poslednje. Inace razlika u visini njih dvojice je samo 1cm. Kapiram da bi Klajburnu bilo jos lakse da poentira ako bi primarno igrao 4 (pre svega spolja a manje igrom ledjima, mada ima i tu podosta povoljnih match upova) i kapiram da bi mozda imao malo manje skokova ali je dosta dobro resenje i na 4. Rizik nisu godine u njegovom slucaju jer je on i dalje na odlicnom nivou u napadu, najveci rizik su povrede, posto je propustio 10 utakmica. Nisam u toku jel bilo tu nesto hronicno ili neke slucajne manje povrede. 

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tokom završnice protekle sezone bio u fazonu "ma ne želim da vidim nikoga od ovih igrača dogodine, ali bukvalno nikoga", onda mi je bio dosta neki bezvezan osjećaj kad je klub zvanično objavio da KP odlazi, pa sam prešao u fazon "pazi šta želiš, možda ti se i ostvari", a sad sam opet u tripu da ovo i nije moglo drugačije da se odigra. 😄 

 

Naravno, imam osjećaj da često zaboravljamo činjenicu da je možda nekima od igrača nuđena drugačija uloga ili nadoknada, i da ih je Željko možda i želio vidjeti dogodine u timu, ali njima samima to nije odgovaralo, i u takvoj situaciji nema potrebe tu nešto zatezati. Svako svojim putem.

 

Što se tiče dosadašnjeg prelaznog roka (zvaničnog i nezvaničnog), još je definitivno rano za neke konačne procjene mogućnosti, ali lično mi se dopada smjer u kojem je krenulo. Timski igrači, fizički itekako sposobni za EL košarku, sa manje ili više dokazanim kvalitetima, a kod nekih i sa prostorom za dodatni iskorak. Opet kažem, tek treba da se dobije prava slika, a čak i tada je teško dati procjenu za tim koji je sklopljen bukvalno sa 0 (koliko god kvaliteta na papiru imao ili nemao). Uostalom, dovoljno je prisjeiti se da je petorka PJ, KP, Naneli, Ledej, Kaminski osvojila tačno 0 trofeja i izvisila za playin.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

Meni se on ne uklapa u model dovodjenja dosadasnjih pojacanja.

 

gotovo svi igrwci su dovedeni posle solidnih sezona, ne matori, sa motivacijom da grizu…

 

on to sve nije… jbg

 

Da, to je više KKCZ tip pojačanja... 😛 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:


Auh druže, ja sam mislio da ne moram sve da ti crtam. Čovjek došao iz najjače lige svijeta gdje je bio prvi plej ekipe koja je igrala finale, ozbiljno se povrijedio pa završio u Evropi za ne znam koliko puta manje pare. 
 

Imao je sve predispozicije da kaže zajebi ovo sve ali eto ga tu gdje jeste. I kakav jeste.

 

Edit: slovo.

 

Da sa 27 zavrsi karijeru? 

 

Jedini razlog zasto Clyburn moze da kosta drasticno manje su godine, a ako je to razlog, onda zasto bi se on trudio sa 34 da i dalje bude na nekom nivou? Zato sto neki tamo navijac KKP ima zelju da ga gleda kako trpa u svetom dresu? 

 

Svi ti igraci koji dolaze iz USA igraju kosarku zbog novca. Nunna bas briga da li ce PAO da osvoji neku tamo EL, nego sanja povratak u NBA ili hoce da izmuze PAO. Isto tako i Clyburn, ako i dalje moze da trpa ima to i da naplati, ako ne moze, nece mnogo ni da trenira. 

Link to comment
Share on other sites

Cisto da se nadovezem na komentar da je nemoguce da mu se da i milion i da treba da peva u tim godinama sa milion - evo ga i Sengelija, Slukas, Larkin, Mirotic, James - to su sve igraci u tim godinama i svi primaju preko 2M. Zapravo, veliki najveci procenat igraca koji primaju tolike pare spada u tom starosnom dobu tako da je to budalastina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako smijem da konstatujem na ovoj temi...Svaka cast na Klajburnu ako se desi, to će da bude takav karmički šamar svima ovima sa naše strane koji su ga nipodaštavali i pozivali da se preskoči u planovima. 

 

Bukvalno vidim kako se postavlja scena dje nas redovno puni i uništava 🤣 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Portovale said:

Ako smijem da konstatujem na ovoj temi...Svaka cast na Klajburnu ako se desi, to će da bude takav karmički šamar svima ovima sa naše strane koji su ga nipodaštavali i pozivali da se preskoči u planovima. 

 

Bukvalno vidim kako se postavlja scena dje nas redovno puni i uništava 🤣 

Iz tvojih usta u Bozije usi 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Higlights Klajburna od prosle sezone u trajanju od ravno 50 min. Pa svako ko misli da ne bi bio pojacanje za nas neka pogleda ceo video, makar iz delova.

 

Inace na 15:12 mozete pogledati sa kojom lakocom resava Monekea, resio ga brat sa 30% ko na basketu ispred zgrade.

 

Navijam svim srcem da dodje!

 

Neka kosta i 3 mil po sezoni, ionako nas lapaju za porez i kradu na razne nacine, makar neka gledamo prave majstore u nasem dresu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad navijacima KKP ne odgovara jedan Klajburn... Da li sam usao na pogresnu temu? 

Covek je i dalje u top3 krila u Evroligi bez problema... 

Al smo se zato primili na Monekea posle sezone u Baskoniji gde je imao svu slobodu uz Hauarda da radi sta hoce...jer je koketirao sa navijacima na nekom podkastu, moz' misliti... Dobar je i Cima... al Klajburn je Vil(t)... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Niko ovde ne kaze da je Klajburn los igrac. Samo postoji bojazan da li se uklapa u ovu koncepciju i da novcana sredstva namenjena za njega mogu drugacije da se iskoriste. Pogotovo ako se ostvare svi ovi najavljeni potpisi na njegovoj poziciji (Brown i Bonga). Ali ako ga potpisu onda ga trener vrv vidi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Svi ti igraci koji dolaze iz USA igraju kosarku zbog novca. Nunna bas briga da li ce PAO da osvoji neku tamo EL, nego sanja povratak u NBA ili hoce da izmuze PAO. Isto tako i Clyburn, ako i dalje moze da trpa ima to i da naplati, ako ne moze, nece mnogo ni da trenira. 

 

A ovi koji dolaze van USA igraju košarku iz ljubavi? :classic_biggrin: Boli stojko navijače Panatinaikosa da li Nan sanja povratak u NBA ili želi da izmuze Pao, njima je bitan teren i učinak igrača. A Nan se ponašao profesionalno, odigrao onako kako se očekuje od nekog ko ima ogromnu platu, bio jedan od najzaslužnijh za titulu i ćao. :smiley53:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Clyburn individualno i dalje nije sporan i, bez obzira što je već u godinama, on je po talentu i 1 na 1 skillsetu još uvek lagano u top 3 SF u Evropi. Ono što je problem u vezi njega je što je u pitanju privatnik i lik koji igra za sebe, mimo ekipe. Tako je bilo u Efesu gde njegov individualni talenat i učinak uopšte nije bio u padu u odnosu na prajm, ali ekipa od toga nije dobijala mnogo, kao da je igrao neku paralelnu svoju košarku. Inače, lik je klasična trojka, može na 4 u nekim momentima ali on niti je neki spot up šuter niti je nešto voljan da hustluje, klasični izolacijski strelac sa pozicije 3 gde u principu ima gomilu rešenja, izuzetan dribling za poziciju i igru leđima protiv nižih/slabijih čuvara. Nema šanse da igra full time PF. Što se poređenja sa Chimom tiče, neuporedivo je talentovaniji ali takođe i mnogo gori karakter i u principu je salonski igrač a ne radilica kao Moneke. Mada, oni po meni ni ne igraju istu poziciju i skroz su različit profil igrača. Clyburn sigurno dosta košta i ne sumnjam da ima dosta ponuda. Teorija da bi igrao ispod milion po sezoni je jedna od smešnijih stvari koje sam čuo na ovom forumu, iskreno. Njega Efes ne želi ne zato što više nema kvalitet već zato što je "trula jabuka" i nema šta da traži u ulozi alfa mužjaka naspram Larkina koji je Efesu doneo 2 evrolige.

 

Inače, vidim da mnogi od vas stavljaju Sterlinga Browna na 3 što nema veze, lik je SG. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Inače, vidim da mnogi od vas stavljaju Sterlinga Browna na 3 što nema veze, lik je SG. 

I u NBA i u Albi je igrao dobar deo na krilu, a stavljaju ga na 3 zbog ostalih igrača u ekipi i nekako logično se uklapa tu 

Naravno igraće na obe pozicije, po potrebi

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dzep said:

Do sad nisam imao nijednu posebnu želju, ali evo John Brown je slobodan, tako da imam želju za prelazni rok ove godine

 

Do it, Ostojah

Ne znam da li si cuo, ali Obradovic je rekao da je povredjen i da ga ceka duza pauza. Inace vrhunski igrac.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne znam da li si cuo, ali Obradovic je rekao da je povredjen i da ga ceka duza pauza. Inace vrhunski igrac.

 

Ne, ne znam gde mi je glava, imam posla za petoricu, tako da ne postižem.

 

Šteta, odličan igrač, uvek bih ga birao u svoj tim, takav ti uvek treba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne vidim da kkp ne odgovara clyburn, a odgovarao je npr panter

to je slican mindset privatnika trpaca, kojeg je zeljko imao u skoro svim svojim ekipama

plus bi ovogodisnja ekipa imala mnogo vise radnika i hustlera da krpe za njim

s obzirom na to sta je preostalo na trzistu, logicno bi mi bilo da zelimr zeli bas njega

a da ostatak ekipe rotira/uklopi tako da se kvaliteti klajburna najbolje iskoriste

 

edit: naravno, smesne su price da ce da igra za do milion

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na ovu skupoću od tržišta Clyburn nije ispod 1,5 mil sigurno.

 

Ali da, i dalje je odličan igrač i na ovaj roster KKP bolje liježe od Monekea, igrački gledano.

Edited by Sector
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma sve ok ali to nam ne rješava poziciju 4 a na trojci je već poprilična gužva. Clyburn mi ima smisla samo ako će se dovesti još jedna klasična 4 a da se novcem oba igrača uklope u ono što smo planirali dati za Monekea, koliko god to bilo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ma sve ok ali to nam ne rješava poziciju 4 a na trojci je već poprilična gužva. Clyburn mi ima smisla samo ako će se dovesti još jedna klasična 4 a da se novcem oba igrača uklope u ono što smo planirali dati za Monekea, koliko god to bilo.

Klajburn+četvorka = Moneke, u smislu koštanja? Možda ako ta četvorka doplati.

Pričamo o čoveku koji je godinima (a i sada) jedna od najboljih i najdominantnijih trojki u takmičenju. Prošlu sezonu odigrao u skladu sa svojim standardima i koštao 2mil, a sad će volšebno da smanji prohteve za jedno tri'es posto.

Potpuno je nebitno koliko Klajburn košta, ako ga trener želi i može da ga plati više od drugih timova - treba ga uzeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...