Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Prošle godine posle prvog poraza srpski "novinari" krenuli su u hajku na igrače pogotovo Vlahovića a sad će se uhvatiti ove izjave i samo o pisati. Kao da nema već dovoljno problema u ekipi. Izgubili smo, mora se podržati ekipa, ne može se drastično menjati već igrati na proverene igrače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, L' Imperatore said:

Vrhunska predstava. Mislim, on je men i ranije bio odličan. Samo što ima taj neki vizualno smešan pokret, gde si non stop pod stresom da če sledečim potezom da napravi grešku.

 

E baš to. Nekako čovek deluje nezgrapno, npr. svaki put mi skraćuje život kada krene da iznosi loptu, a u stvari radi to odlično. Nekako se zbog toga dodatno oduševim kad god napravi dobar potez. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

 

Posledica počinjanja sa Mitrom i Vlahovićem. Mitar je morao biti zamenjen jer nije za 90 min, a Jović je "morao" biti ubačen jer "ne možeš" izvesti centarfora i ubaciti nekoga ko nije centarfor u momentu kad jurimo rezultat.

To je jasno, ali je i dalje samo jedno od rešenja. Pritom, najlakše za odbranu jer ne treba da prave nikakva prilagođavanja. Mi smo pre umeli i da igramo sa Tadićem na polušpicu, kada zajedno sa krilom optereti desnu stranu i razjebe koncepciju odbrane. Npr. mogli smo da ubacimo Samardžića u sredinu, gurnemo Sergeja napred i uz pomenutu ulogu Tadića imamo sasvim dovoljno igrača za ofanzivu a da se e svodi na ''ubaci što više napadača'.

 

Onakav Jović je nama bio igrač manje sinoć, ali dobro, ima ovde dosta moje naknadne pameti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I naravno, sad uleće Vladan Binić i komentarise Tadićevu izjavu, vjerovatno će biti još par njih dežurnih, samopozvanih, da malo zakuvaju situaciju..Tadić je ovo glupo izveo ali ne pomažu ni ovi domaći "stručnjaci".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih uvek dao šansu Ratkovu kao trećem špicu reprezentacije, Jovića ne bih zvao a Vlahović i Mitrović osim kada se juri rezultat ne bi nikad igrali zajedno.

 

Mnogo je neshvatljivih odluka selektroda dovela do toga da nam je trebalo pola sata da krenemo da igramo.

 

Takođe ne puštati Ivana Ilića celu utakmicu je zločin, a zločin je i da Samardžić glumi navijača.

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, BattleBender said:

Jebeno je to što i nemamo bolje. Mi smo fudbalska prdekana. Nasa produkcija fudbalera je kao produkcija Dina Merlina kad krade kopira Dzeksona, Princa i sl sa svojom vasljivom produkcijom. I to nakon 15 godina…

 

Onda dovedu nekakve fudbalske radnike, clanove saveza, da komentarisu, i oni pustaju price “Mi sigurno imamo kvalitet, talenat, umece…” i slicne odvale. 

 

 

Vec prezvakana prica, nemamo bolje jer nemamo struku (prekasno se pocinje sa ozbiljnim radom), sistem u mlađim kategorijama, plus nadasve prisutna korupcija i nepotizam gde moraju igrati podobni, a ne najbolji.

 

1 hour ago, Smrtokapa said:

 

Posledica počinjanja sa Mitrom i Vlahovićem. Mitar je morao biti zamenjen jer nije za 90 min, a Jović je "morao" biti ubačen jer "ne možeš" izvesti centarfora i ubaciti nekoga ko nije centarfor u momentu kad jurimo rezultat.

 

Edit: što se (odličnog) Mladenovića tiče, ne bi on video terena da se Kostić nije povredio, bukvalno iznuđena dobra izmena.

 

 Ubedjen sam da bi daleko opasniji bili da je umesto debelog puvala usao Ratkov , ili zaigrali sa jednim spicem i Tadicem iza. Onaj performans Jovica od sinoc, u situaciji kada juris rezultat( i generalno uopste) je sramota za jednog profi spica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

To je jasno, ali je i dalje samo jedno od rešenja. Pritom, najlakše za odbranu jer ne treba da prave nikakva prilagođavanja. Mi smo pre umeli i da igramo sa Tadićem na polušpicu, kada zajedno sa krilom optereti desnu stranu i razjebe koncepciju odbrane. Npr. mogli smo da ubacimo Samardžića u sredinu, gurnemo Sergeja napred i uz pomenutu ulogu Tadića imamo sasvim dovoljno igrača za ofanzivu a da se e svodi na ''ubaci što više napadača'.

 

Naravno, zato sam i stavljao ove navodnike :classic_smile: E sad, da li Piksi ne dobacuje do toga (koliko god da me razočarava, ne verujem da je ovo), da li nije smeo to da uradi (koliko bi samo kukulelekanja bilo da je ušao neko ko nije špic umesto Mitra) ili je nešto treće, u svakom slučaju napravio je klasičnu prosečni Srbenda izmenu.

 

(Neće se nadam se uvrediti prosečne Srbende koje ovo čitaju, pre svega jer svi za sebe mislimo da smo natprosečni.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ratkova nisam nikad gledao ali ako je vec u Red Bull programu trebalo bi da se radi o spicu koji dosta trci i pritisce sto je svakako bolja opcija od mrtvaca Jovica koji je vec sad bivsi igrac. 

 

Mitar u ovakvom fizickom stanju nije za startera koliko god on bio legenda reprezentacije. Nikad nije bio pokretan posebno, a nakon sezone u Arabiji djeluje da nije u stanju igrati vise od poluvremena. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Sergej osnovni problem kreativnosti ove ekipe, posebno se to vidi kada statak ekipe dobro odigra.

Zato ono besomucno kruzenje i cetarsutevi napamet i nikom, pre svega Zivkovica.

Bilo je dosta situacija gde Englezi sa kvalitetnim igracima zatvaraju sve linije dodavanja.

I onda je resenje taj lob pas na stranu uglavnom, cime se podize tempo i menja ritam, ostvaruje prostor za opcije u napadu.

Samo malo vise kreativnosti.

Al Sergej nista, ni da pokusa.

I onda mi nije jasno njegovo vreme na terenu, jer je na drugoj strani u odbrani spor i stalno kasni, tj “ispada” iz igre.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smrtokapa said:

da li nije smeo to da uradi (koliko bi samo kukulelekanja bilo da je ušao neko ko nije špic umesto Mitra)

 

Ovo nije. Lik je nakon 2 godina konstantih kritika na svoj rad i igru reprezentacije, uradio maltene sve isto na prvoj utakmici Eura.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ovo nije. Lik je nakon 2 godina konstantih kritika na svoj rad i igru reprezentacije, uradio maltene sve isto na prvoj utakmici Eura.

 

Čudni su putevi Piksijevih sinapsi, mislim da nije isključen taj paradoks da je lik istovremeno demagog i mazga koja se svima inati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro protiv Engleza se i ocekivalo da cemo izgubiti. E sad idu one stvarno teske utakmice gde ce se videti da li smo pravi ili smo midze koje znaju samo da se busaju u grudi bez pokrica.

Ako kiksnemo protiv Slovenaca ocekujem da cemo i protiv Danaca lagano.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vidić-Ivanović pristup medijima je uvek rešenje za sve. Kakve kurac izjave za tabloidne klošare željnih 24/7 rijalitija, svađa i kurvarluka. Apsolutno ignorisanje i omerta do daljnjeg. I onako će da vade kontekste i fabrikuju pomije debilskoj masi koja u svojim glavama neironično vidi Ilona Maska kako uz zvuke zemare mu BMK-a gleda Srbiju i uči jezik prađedova. 

Edited by Molina23
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Мџе said:

Ajmo malo realno. Nakon Krstajića, Tumbakovića i Ćurčića, Piksi je skok tri nivoa iznad. 


jasno. od dva losa izbora - manje los izbor.

i apsolutno nije tesko biti boljih od pobrojanih. cak je lako. 

Edited by nemanjau5
Link to comment
Share on other sites

Ja gledao u nekoj maloj pivnici u Pragu sinoć, bilo tipa 20 ljudi i jedno 5 nacija i neverovatno mi je kako su apsolutno svi ali bukvalno svi navijali protiv Engleske 😄 Uvek mi je smešan taj narativ koji sam video u manje više celoj Evropi - "mogu svi da pobede samo ne Englezi" 

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nicklord said:

Ja gledao u nekoj maloj pivnici u Pragu sinoć, bilo tipa 20 ljudi i jedno 5 nacija i neverovatno mi je kako su apsolutno svi ali bukvalno svi navijali protiv Engleske 😄 Uvek mi je smešan taj narativ koji sam video u manje više celoj Evropi - "mogu svi da pobede samo ne Englezi" 

Kod mene sve isto samo kontra - gledao u pabu u Amsterdamu, meshano meso sa svih meridijana - samo ja navijao za nas 😄 . Jos me i gledali kao na debila dok psujem Pikslu (mislim da su razumeli...)

Link to comment
Share on other sites

Sa tri poena i gol razlikom 0 ili -1 sanse za prolaz dalje su 80% i jace. 

Tako da je ovih 0 1 od sinoc, USPEH za Srbiju. 

 

Da je bilo 0 3 , bio bi imperativ 4 poena u ova dva meca, ovako , cak i sa nekim minimalnim porazom, jedna pobeda bilo nad Slovenijom ili Danskom, bi mogla lako da odvede Srbiju dalje. 

Ali to je samo teorija. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geronimo said:

Kod mene sve isto samo kontra - gledao u pabu u Amsterdamu, meshano meso sa svih meridijana - samo ja navijao za nas 😄 . Jos me i gledali kao na debila dok psujem Pikslu (mislim da su razumeli...)

 

Dobro, to je Holandija, tamo se koncentriše sve što je protiv Srba i Srbije, to su nam uz Litvance i Turke najveći tradicionalni neprijatelji. (Razne komšije se ne računaju, to je posebna kategorija.)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nicklord said:

Ja gledao u nekoj maloj pivnici u Pragu sinoć, bilo tipa 20 ljudi i jedno 5 nacija i neverovatno mi je kako su apsolutno svi ali bukvalno svi navijali protiv Engleske 😄 Uvek mi je smešan taj narativ koji sam video u manje više celoj Evropi - "mogu svi da pobede samo ne Englezi" 

 

8 minutes ago, Geronimo said:

Kod mene sve isto samo kontra - gledao u pabu u Amsterdamu, meshano meso sa svih meridijana - samo ja navijao za nas 😄 . Jos me i gledali kao na debila dok psujem Pikslu (mislim da su razumeli...)

 

Koji ste vi "srećnici " :classic_laugh:

 

Mene junior naterao da idemo u lokalni srpski klub ( udruzenje). I to po prvi put. Auuuu bolje da ne pišem,  znate već sve :classic_biggrin: Najgore od svega, isti zahtev ima i za sledeću utakmicu  :classic_laugh: 

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Razbijemo Svedsku 3-0 dolaze neki i pisu eto vidite da nije problem da se igra sa Mitrom i Vlahovicem, samo to je sistem koji nam treba, izgubimo od Engleza, Piksi retard, ne moze dva spica.

 

A bukvalno niko ko je pisao ovde na tu temu nije pomenuo sta je zapravo problem, pa ne znam da li ne dobacujete, ili pisete po automatizmu.

 

Uopste nije pitanje da li ce igrati dva spica ili jedan spic. Pitanje je kako ces ideju i taktiku koju imas za konkretnu utakmicu sprovesti u delo, odnosno koji igraci ce ti igrati.

 

Ja sam u ovoj utakmici video ideju i na pocetku. Po igracima koji su igrali ne bi trebalo da igramo bunker, a igrali smo ga. Da li je trebalo da budemo toliko defanzivni ili smo se usrali ne mozemo znati, ali ideja je postojala, a ideja je ovo:

 

Skupiti i udariti dupli blok, imati sto vise igraca koji mogu da zapocnu napad iz zadnje linije inverzijom, znaci veznjaci se spustaju u zadnju liniju kad nas pritiskaju i oni ili iznose loptu ili gadjaju dugom loptom SMSa, Vlahovica i Mitrovica, koji je ili spustaju ili zadrze dok mi ne prebacimo dovoljan broj igraca u napadacku trecinu pred njihov gol. Znaci to je jasno bila ideja.

 

E sad, trebalo bi isto tako da bude jasno da to ne moze da funkcionise iz nekoliko prostih razloga. Prvi razlog je da ako su ti linije dovoljno blizu da ti napravis kontru sa 4-5 igraca posle takvih direktnih pasova, onda ti nisu dovoljno blizu za dupli blok, ukoliko ti zadnja linija ne izadje visoko, a videli smo da to nije bio slucaj. Onda imas ono sto smo dobili, da se bukvalno po 2-3 engleska igraca samo lagano kroz sredinu spusti izmedju linija i onda bukvalno samo treba da te probiju po boku (sto smo videli smo radili) i ti na centarsutu i povratnoj lopti imas pet igraca.

 

I plus kao posledicu te inverzije dolazis do toga da nastupa haos ko koga cuva kod tog utrcavanja i onda ispadne da su tri igraca utrcala u ledja stoperima, a tebi skacu Zivkovic i Gudelj. To je amaterski i tako smo primili gol. Jasno je da nesto zrtvujes ako zelis da napravis neku takticku prednost i to je najcesce tako, ali zrtvovati klasicnu postavku odbrane kada sedis golmanu u krilu je imbecilno i mi smo to uradili ni prva ni poslednja imbecilna stvar koju smo uradili.

 

Da dodjemo do poente - nije problem uopste to sto su nama i na ovakvu postavku na papiru igrali i Mitar i Vlahovic. Problem zasto to ne moze da funkcionise, a to kao selektor/strucni stab treba da anticipiras je da ti bukvalno cela postavka zavisi od SMSa, njegovog work ratea i trcanja (koje znamo da najsjajnije, pogotovo sad od kako je u Arabiji), njegovog pozicioniranja i konkretne igre, verovatno i na prvu (sto mu dolazi sporadicno, bar u slucaju ovog drugog, pozicioniranje mu je tragicno za veznog igraca iskreno) i onda naravno dobijas Vlahovica koji pokriva mnogo veci prostor od onoga sto treba i pokusaje soliranja 1 na 4, pa ga ljudi pljuju, a nije on kriv, imao je mozda 2-3 puta bolja resenja, ali on ne treba to da radi niti treba da bude tu.

 

E zbog toga je lose da igras sa dva napadaca, zato sto ti iza njih igra SMS u ovakvoj postavci gde hoces da se branis duplim blokom. Znaci to nema smisla.

 

Dva napadaca ako su ti linije visoko i ako imas link kroz sredinu od recimo Gudelja koji igra DMC preko Ilica MC do Tadica/Samardzica AMC moze vrlo lepo da funkcionise iz nekih jednostavnih razloga - dominiras u posedu, stojis visoko, mozes da stvoris visak na krilu i automatski imas dva snazna skakaca u 16. Vlahovic ima siri radijus kretanja od Mitrovica, pa i on moze delovati iz drugog plana. Cak i sa Zivkovicem desno i impotentnom desnom stranom mi mozemo da imamo dovoljno igraca koji mogu da napadnu gol.

 

Ali za to ocigledno SMS mora da popije klupu i da dobija sansu u poslednjih 20 minuta kad jurimo prednost, a Jovic da ostane zalepljen za klupu.

 

Protiv Slovenije bih izasao ovako:

 

Rajkovic (iako mislim da je greska sto je on dobio sansu, ali dobio je, sad ne menjas opet golmana)

Stojic (pokretljiviji od Veljkovica)-Milenkovic (dobro odigrao u sredini za divno cudo, mozda najbolja utakmica u reprezentaciji ko zna od kad)-Pavlovic

Birmacevic (ne mogu vise Zivkovica da gledam, Birmacevic je posle pocetnog petljanja bio skroz ok i u odbrani)-Mladenovic (zbog povrede Kostica i ocigledno nije spreman cak i ako bude mogao da igra)

Gudelj-Ilic (Gudelj osigurac koji moze da se spusti i desno da pokrije ako treba Birmacevica, Ilic stvarno odigrao top)

Tadic (ili Samardzic, ali nema smisla sad covek da pocinje)

Mitrovic-Vlahovic

 

ili, ako igramo sa jednim spicem onda Samardzic u rupi zajedno sa Tadicem u sustini kao sto igraju Tadic i SMS zajedno, ali to mi se ne svidja jer nikad nismo videli. Treba da se drzimo onoga sto vidimo da funkcionise.

 

I jos jednom, tu uopste nije pitanje jedan ili dva napadaca, tu je pitanje kako da ti tim bude funkcionalan i napada i brani se smisleno.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Istinu zbori 😄

 

Ali su mi potpuno bizarna ova pitanja novinara, na nivou deteta koje gleda i onda posto se akcija odigra - sto nisi sutnuo sto dodajes, jer nije bilo dobro dodavanje/nije primio loptu napadac. Da je sutirao i nista ne bi uradio - sto ne dodajes, sebicnjaku!

 

Haos.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Može neko da mi stručno objasni u čemu je problem sa igrama Samardžića? Zar je mrtvi sms bolje rešenje od njega? Mislim nije nikakvo ironiziranje već me stvarno zanima. Hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cromodora said:

Može neko da mi stručno objasni u čemu je problem sa igrama Samardžića? Zar je mrtvi sms bolje rešenje od njega? Mislim nije nikakvo ironiziranje već me stvarno zanima. Hvala unapred. 

Selektor tera inat da ne ispadne kako navijaci znaju bolje od njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...