Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Ja tek sad vidim da je Martinez selektor Portugalije. zbrate to je ćelavi Zeljko Samardzic fudbala.

 

Kako taj lik zabada jake timove meni nije jasno. Bez hiperbolisanja, nije mnogo bolji od Piksija. Ako je i bolji. A za Piksija mislim da je kvazitrener.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Portugal - Hrvatska, Hrvatska odigrala maestralno, sakrili su loptu Portugalcima i tako lako se nosili sa njihovim presingom, da su pokazali da su kriminalno potcenjeni. Portugalu su igrali manje vise svi osim Ronalda, i mislim da su price o njima kao nekim 3-4 favoritima smesne, Hrvatska je prosto bolja ekipa.

Link to comment
Share on other sites

Nama Šveđani očito "leže" - da stalno igramo sa njima bili bismo prvaci Evrope. 

Ne bih ja pridavao previše važnosti ovim prip.utakmicama. 

Dugo smo u silaznoj putanji i nisam optimista da ćemo na prvenstvu preokrenuti trend

Link to comment
Share on other sites

Pavlović je trenutno naš najbolji igrač, uz standardnog Mitrovića, koji će dati gol ako mu neko asistira kako treba. Takođe, Ilić mi se dopao protiv Šveđana. Rajković treba da bude prvi golman protiv Engleza, greška bi bila sad vratiti Vanju. Sve je dečko skinuo. Ostali prosek ili slabo. I Šveđani koji su trenutno druga ili treća liga su nam napravili gomilu šansi, ali samo zahvaljujući njihovoj nespretnosti i Rajkoviću nismo primili gol (što je za nas čudo i uspeh, naročito sad pre početak prvenstva).

 

Stare boljke su tu, ali to nam je što nam je. Visoki smo i spori, naročito u odbrani, pa će brže ekipe da nam prave dar-mar. Ako izvučemo nešto protiv Engleza i pokažemo zube, mislim da možemo da prođemo grupu. Ako nas nakantaju, što nije nemoguće, mislim da sledi raspad kao i u Kataru... 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da Dalić stvarno vidi Gvardiola na beku. Ako Perišić neće biti u prvih 11, to je po meni promašaj. Jer u tom slučaju nemamo nikakav učinak s lijeve strane, ni od krila, ni od beka. Pošto ni Stanišić nije klasičan bek koji probija i centrira, ostajemo znatno osabljeni što se tiče napada s bočnih pozicija. Ako to ne želi, počinjati će Juranović, koji je ukupno slabiji igrač od Stanišića. Znači ispada da će stavljanjem Gvardiola na beka oslabiti momčad na 3 pozicije; na stoperu i na oba beka. Nadam se da mu to nije plan za cijelo prvenstvo. Jer su Sosa lijevo i Stanišić desno po meni najbolja solucija. Gvardiol i Stanišić je ofanzivno prilično jalova kombinacija, jer bez obzira što obojica mogu doći u završnicu, nisu ti tipovi igrača.

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih statistika pred početak prvenstva

 

Najviše reprezentativnih nastupa dosad: Cristiano Ronaldo (POR) 206, Luka Modrić (CRO) 175, Jan Verthongen (BEL) 154, Robert Lewandowski (POL) 149, Pepe (POR) 136, Olivier Giroud (FRA) 133, Simon Kjær (DEN) 132, Axel Witsel (BEL) 132, Ivan Perišić (CRO) 131, Christian Eriksen (DEN) 130 i još 20 igrača sa 100 ili više utakmica.

 

Najbolji strijelci: Cristiano Ronaldo (POR) 128, Romelu Lukaku (BEL) 85, Robert Lewandowski (POL) 82, Harry Kane (ENG) 63, Aleksandar Mitrović (SRB) 58, Olivier Giroud (FRA) 57, Kylian Mbappé (FRA) 47, Andriy Yarmolenko (UKR) 46, Memphis Depay (NED) 45, Thomas Müller (GER) 45

 

Najmlađi igrači: Lamine Yamal (ESP, 13.7.2007.) - jedini mlađi od 17 godina, Warren Zaïre-Emery (FRA, 8.2.2006.), Leo Sauer (SVK, 16.12.2005.), Semih Kılıçsoy (TUR, 15.8.2005.), Gabriel Sigua (GEO, 30.6.2005.) 

Najstariji igrači: Pepe (POR, 26.2.1983.) - jedini stariji od 40 godina, Cristiano Ronaldo (POR, 5.2.1985.), Luka Modrić (CRO, 9.9.1985.), Jesús Navas (ESP, 21.11.1985.), Giorgi Loria (GEO, 27.1.1986.)

 

Najmlađi kapetan: Dominik Szoboszlai (HUN) 23 godine

Najstariji kapetan: Cristiano Ronaldo (POR) 39 godina

 

Najviše igrača iz domaćih liga: Engleska 24, Italija 23, Njemačka 20, Španjolska 19, Češka 15, Ukrajina 14, Turska 12

Najmanje igrača iz domaćih liga: Albanija, Danska 0, Gruzija, Švicarska 2, Belgija, Poljska, Slovačka, Slovenija, Srbija 3

 

Najzastupljenije lige: Engleska 114 igrača, Italija 104, Njemačka 80, Španjolska 57, Francuska 31, Turska 25, Češka 21, Austrija 16, Ukrajina 15, Nizozemska 15

Države koje ne nastupaju, a u čijim klubovima igraju igrači na prvenstvu: Saudijska Arabija 14, Grčka 12, SAD 7, Cipar 6, Rusija 4, Bugarska, Južna Koreja, UAE 2, Azerbajdžan, Iran, Katar, Norveška 1

 

Svi igrači Austrije, Češke, Danske i Nizozemske rođeni su u tim zemljama, po 1 rođenog u inozemstvu imaju Belgija, Engleska, Njemačka i Slovačka, po 2 Gruzija, Italija, Slovenija, Rumunjska i Ukrajina.

Najviše igrača rođenih u inozemstvu: Albanija 19, Hrvatska i Turska 8, Škotska 6, Mađarska i Srbija 5

  • Like 4
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

Ne bih da dramim ali vas/nas ovaj @Don Juan slabo nešto pritišće 😁 Euro počinje u petak, još uvijek ne znamo tko otvara grupe A, C, E i F a i ove dvije koje su riješene treba i dovršiti.

Ne da mi se sad provjeravati tko je ranije otvarao, samo ću označiti one za koje sam siguran da su to (u)činili. Možda će moći netko od njih…

 

@goldberg @Contador54 @Ta'veren @Shunsuke Nakamura

 

@McLeod je rekao da će on uskočiti bude li falilo ljudi.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Sastav grupe:

 

Nemačka

image.thumb.png.73f2eb1b22d38d440a618a9ae77ebecb.png

 

Škotska

image.thumb.png.cb1d1ef39c7c03b500b61edccdd9ed0f.png

 

Mađarska

image.thumb.png.148b88c5a7c43267c5dcf756afc0ae8d.png

 

Švajcarska

image.thumb.png.45764e2bd2828c2b30e85669e12ed2bb.png

 

 

Raspored utakmica:

image.png.5acd0a8dafa11f73de5fa1b5f25ffe00.png

 

Nemačka i Škotska otvaraju ovogodišnje izdanje EP, koje se konačno vraća u jednu zemlju domaćina, kao što i treba. Nemci mnogo očekuju od ovog šampionata i nadaju se da će negativan niz koji je manje više započeo posle osvajanja svetske titule, konačno biti prekinut. A i gde je bolja prilika nego na avom terenu, pred svojim navijačima. Posao u grupi im neće biti lak.

Mađari su najveća nepoznanica ovog prvenstva. I ako za sada ne pripadaju samom svetskom i evropskom vrhu, mogu da iznenade bilo koga. Na kraju krajeva zamalo su eliminisali Portugal na prošlom EP, a na jesen će započeti drugu sezonu A grupi Lige nacija.

Sa druge strane, tu je i Švajcarska koja gotovo da ne propušta velika takmičenja i nikada nije lako sa njima, makar nama Srbima nije. Jedina reprezentacija koja gotovo da nema nema šansi da prođe grupu je Škotska, mada sam siguran da će skupo prodati svoju kožu. Na kraju krajeva, i izgubljen bod protiv Škota može skupo da košta.

Edited by Don Juan
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan changed the title to Grupa A (Nemačka, Škotska, Mađarska, Švajcarska)

Ne znam, postoji nekoliko znakova pitanja kod Hrvatske. Vezni red pre svega. Modric jos jednu sezonu stariji, a Brozovic igrao ligu Arabije, Kovacic onako djene djene. 

Oni su mi uvek misterija, od ekipa koja odigra veoma slabo protiv Turske ili Welsa, do toga da ode eto dobije Portugal ili da ode do 1/2 Eura, recimo.

Ne znam, ne mogu da procenim, ipak i Perisic nije to sto je bio, a on je bio udarna snaga ranije. 

Dosta ima pitanja otvorenih, ali svakako su opet medju favoritima minimum za 1/4, za nesto vise , zavisi od raznoraznih faktora, da li ce neko imati malo srece, da li ce neko zabiti gol iz prve sanse, a neko se ispromasivati ( kao Lukaku u Kataru, gde ih je samo jedan realizovan zicer Belgije delio od ispadanja u grupi, umesto 1/2 ) itd itd

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ja sam iskreno šokiran odlukom da Eraković ne ide na Euro. Imamo ekstremno sporu odbranu i onda se odreknemo ubedljivo najhitrijeg defanzivca. Pritom je momak bio u Kataru i prosao je cele kvalifikacije. Odluka van zdravog razuma.

 

Stojić mi se svideo protiv Svedjana jer je nesto brzi i snalazljiviji od Veljkovica koji mi je grozan igrac. Sasvim lepo i smireno je Stojic nekoliko puta izneo loptu.

 

Izostanak Lazovica je takodje pucanj u vlastito koleno jer Zivkovic uzasno usporava igru i protok lopte. Ne postoji mogucnost da se probije po toj strani cak i kada ima mnogo prostora. Nazalost moja nadanja da ce Piksi prepoznati ove boljke i ubrzati ekipu su bila uzaludna.

 

Protiv Svedjana smo bili cvrsti i deluje da igraci imaju zelju i da je atmosfera dobra. Trebace nam bas dosta srece da nam se konacno otvori nokaut faza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Učinci reprezentacija s Eura u službenim natjecanjima u zadnje 2 godine (Svjetsko prvenstvo, Euro kvalifikacije, Liga nacija)

 

POR 16 1 4 59-11 78% (jedini sa 100% učinkom u kvalifikacijama)

NED 14 3 4 45-24 71%

TUR 9 3 2 32-12 71%

SCO 9 3 2 28-13 71%

ESP 12 5 3 44-14 68%

FRA 13 4 4 50-18 68%

BEL 10 4 3 34-14 67%

HUN 8 4 2 24-12 67%

UKR 9 4 3 25-14 65%

CRO 12 7 4 33-19 62%

DEN 11 2 6 29-18 61%

ROM 8 5 3 22-13 60%

SVK 9 2 5 22-14 60%

GEO 8 4 4 29-21 58%

ITA 8 4 4 28-20 58%

ENG 9 6 4 39-18 58%

SLO 8 4 4 26-19 58%

SRB 8 4 5 33-22 55%

AUT 7 2 5 23-17 55%

SUI 9 5 6 33-29 53%

ALB 4 5 3 16-10 47%

CZE 5 4 5 17-19 45%

POL 7 5 8 24-28 43%

GER 2 5 2 17-14 41%

 

Prema ovome najjača grupa je E (BEL, SVK, ROM, UKR) s prosječnim učinkom 63%, a najslabija C (DEN, ENG, SLO, SRB) s učinkom 58%.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Don Juan said:

Nemačka i Škotska otvaraju ovogodišnje izdanje EP, koje se konačno vraća u jednu zemlju domaćina, kao što i treba.

 

Pa sad... mnoge zemlje ne bi videle domacinstva, da nisu bile uparene sa nekom (Ukrajina, Poljska, verovatno i Svajcarska/Austrija) jer ti treba minimum 8 dobro stojecih razlicitih stadiona/gradova. Kada bi Srbija trebalo da bude domacin, mi bismo to mogli verovatno samo sa Madjarskom, da damo Beograd, Novi Sad, Nis i Kragujevac, a Madjarska ostalih 4. 

 

Sto se ove grupe tice, Svajcarska bi trebalo da prodje, zaboravljaju ljudi da su oni izbacili Francusku na proslom EURU, i da skoro uvek prolaze grupu. Nemacka mi cak nije sigurna da ce i grupu da prodje, bice tu klanje sa Madjarima.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...